Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Özgün, eşsiz ve benzersiz bir insan olarak kendi kaderimi yaratma gücüne sahip olduğumu biliyorum.

Aldığım kiloların sorumlusunun ben olduğumu kabul ediyorum.Şimdi veriyor olacağım kiloların sorumluluğunuda aynı şekilde kabul ediyorum.Yakın geleceğim çin taze bir aşlangıç yapıyorum. İdeal kiloma kavuşmak ve korumak için kendime izin veriyorum. Bunu istiyorum. Bunu seçiyorum. Bunu başaracak gücüm ve arzum var.Başaracağıma güven duyuyorum.

Bu kiloları almam bir süreç içinde oldu. Sağlıklı kiloma yenide kavuşmak ve korumak üzere belirlediğim amacın gerçekleşmesi için gereken süreye gerçekçi yaklaşıyorum.Amacımı gerçekleştirmek için gereken arzu, kararlılık ve öz disipline sahip olduğumu biliyorum. Sağlıklı ve çekici bir bedene sahip olmak benim realitem.Başarıma sahip çıkıyorum.

Şimdi bilincim ve bilinçaltım ideal kiloma kavuşmayı destekliyor.
Kendimle ilgili olumsuz düşüncelerimden ve tavırlarımdan özgürleşmeyi seçiyorum.
Süreç içinde yani amacıma ulaşana kadar öğrendiklerimi eksiksiz uygulayacağıma söz veriyorum.Bu amaç benim en önemli amacım. Değişim aksiyonla gelir. Bunu biliyor ve kabul ediyorum.

Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutta denge ve uyumu oluşturduğumda değişim oluşur. Bu denge ve uyumun hayatımın bütününe yansıyacağını biliyorum.Kendim için pozitif bir gelecek yaratıyorum ve kendimle gurur duyuyorum.İdeal kiloma doğru ilk adımı bu kontratla atıyorum.Çünkü kendimi seviyorum ve kendimi sevmeyi hak ediyorum.

Geleceğimle ilgiliyim. Çünkü hayatımın geri kalan kısmını orada geçireceğim.

sağol gamzecimmmm:KK17::KK17:

teşekkürler inşaallah hayırlı olur ikimize ve tüm yuva kurmak isteyenlere.

Burdaki herkesin düğünde toplandığını düşünsenize.karatayın çıtır kızları best model yarışmalarını sollar zira :))

bi de gül ün yazıp bestelediği karatay şarkısını söyleriz hep birliktee tam olurr:KK52::KK52:
tokum kızlar tokum fastfoodcularda yokummm:KK24::KK24::KK24::KK1::KK1::KK1:

oyyy ben bu düğünleri düşünemiyorum düğün pastası yerinede kocaman bir truff yapın hepimiz gelelim :KK60:

Özgün, eşsiz ve benzersiz bir insan olarak kendi kaderimi yaratma gücüne sahip olduğumu biliyorum.

Aldığım kiloların sorumlusunun ben olduğumu kabul ediyorum.Şimdi veriyor olacağım kiloların sorumluluğunuda aynı şekilde kabul ediyorum.Yakın geleceğim çin taze bir aşlangıç yapıyorum. İdeal kiloma kavuşmak ve korumak için kendime izin veriyorum. Bunu istiyorum. Bunu seçiyorum. Bunu başaracak gücüm ve arzum var.Başaracağıma güven duyuyorum.

Bu kiloları almam bir süreç içinde oldu. Sağlıklı kiloma yenide kavuşmak ve korumak üzere belirlediğim amacın gerçekleşmesi için gereken süreye gerçekçi yaklaşıyorum.Amacımı gerçekleştirmek için gereken arzu, kararlılık ve öz disipline sahip olduğumu biliyorum. Sağlıklı ve çekici bir bedene sahip olmak benim realitem.Başarıma sahip çıkıyorum.

Şimdi bilincim ve bilinçaltım ideal kiloma kavuşmayı destekliyor.
Kendimle ilgili olumsuz düşüncelerimden ve tavırlarımdan özgürleşmeyi seçiyorum.
Süreç içinde yani amacıma ulaşana kadar öğrendiklerimi eksiksiz uygulayacağıma söz veriyorum.Bu amaç benim en önemli amacım. Değişim aksiyonla gelir. Bunu biliyor ve kabul ediyorum.

Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutta denge ve uyumu oluşturduğumda değişim oluşur. Bu denge ve uyumun hayatımın bütününe yansıyacağını biliyorum.Kendim için pozitif bir gelecek yaratıyorum ve kendimle gurur duyuyorum.İdeal kiloma doğru ilk adımı bu kontratla atıyorum.Çünkü kendimi seviyorum ve kendimi sevmeyi hak ediyorum.

Geleceğimle ilgiliyim. Çünkü hayatımın geri kalan kısmını orada geçireceğim.

Buna bayıldım. Bunu hergün okuyacapım. Muhteşemsin valla.

bıraz gec oldu ama gecmısı okumayı anca bıtırdım hemen kahvaltımı yazam:))

1yumurta bpeynır 1zeytın 2kayısı 2cevız
maydanoz dereotu ve sarımsaklı yogurt
1mınık domates corekotu yesılcay

aralarda bol bıtkı cayı

BEYİN DUYGUSAL AÇLIK, zihinsel açlık, ruhsal açlık, fiziksel açlık ayrımını bilmez. Her şeyi fiziksel açlık olarak algılar. Açlığınızı sevgiye, derin ilişkiye, dokunulmaya, hazza, neşeye, yeni deneyimlere, hayatın anlamını arayışa, derin ruhsal bağlantı hissetmeye duyduğunuz ihtiyaç olabilir. Bedeniniz her şeyi fiziksel açlık olarak algıladığı için sizi güvende tutmak için depolayabileceği tek şey yağdır. Parayı,sevgiyi, sağlığı vs kaybetme duygusu da yiyeceğin yeterince olmaması olarak algılanır.Kıtlık var, öyleyse yağ biriktirmeliyim.

ÖRNEĞİN; İşe bir gün geç kaldığınızda bir şey olmaz. Geç kalmayı alışkanlık haline getirirseniz işten atılabilirsiniz. İşinizi kaybettiğinizde kiranızı, faturalarınızı ödeyemezsiniz ve yiyecek alacak kadar paranız kalmaz. Paranız kalmazsa aç kalabilirsiniz.Beyniniz işinizi kaybetme duygunuzu açlık duygusu olarak algılar.

ÖRNEĞİN ; Kendinizi bütüne ait hissetmediğinizde yani ruhsal açlık çektiğiniz zaman yiyecek sizi dış dünyaya bağlayan bir köprü olabilir.
İçinizdeki boşluğu yemekle doldurmaya çalışırsınız. Dışarıyı ( yiyeceği) içeriye sokarak bütünleşmeye çalışırsınız bir olursunuz ...

Besin telkin eden ilaç haline dönüştüğünde, yan etkisi de istenmeyen kilolardır.

Bastırılmış duygular sağlıklı yollardan ifade bulamadığı için bedende yağ olarak birikip kilo yapar. Yani bastırılmış duygular yağa dönüşür.
Her damla yağ bu duyguları biriktirdim artık ifade ederek duygusal beden yükümü hafifletmek istiyorum çığlığıdır.Sessiz çığlık.

Duygusal açlık haz arayışıdır. Bu haz eksikliğini yiyeceklerle telafi etme alışkanlığıdır. Dünyaya geldiğimizde ilk tattığımız haz annemizin sütü değil mi ? Anne sütü bebeğin hem yiyecek hem içecek ihtiyacını karşılar.

Yiyecek içecek temek varlığımızı sürdürmek için gerekli temel ihtiyaçlarımızdandır.
Besin, açlığı çekilen duygunun yerine koyulduğunda yan etkisi de istenmeyen kilolar olur.
Adım adım duygusal açlığı iyileştirebilirsin.
Duygusal açlık yüreğin açlığıdır.
Duygusal açlığın ilacı; kendini sevmek.Kendinle barışmak.
Hayat boyu kendinle beraber olacaksın. Kendini sevsen hayatın cannet olur; bu hayatta kendi cennetini yaratırsın.Ve bu dünyada çevrendeki insanların hayatını da cennete çevirmelerine ilham olursun.
Duygusal açlığını önce kendini sonra başkalarını sevmeyi öğrenerek besleyebilirsin.
O kadar çok insan öğrendi ki sen de öğrenebilirsin.
Çünkü sen zaten sevgisin. Has malzemen sevgi.Sadece hatırlaman gerekiyor.Sen kendini sevdikçe hayat seni sevecektir.
Yemek sevginin yerini alamaz, hiç bir şey alamaz.

( Kitaptan birebir yazdım, asıl spor bölümünde çok güzel şeyler yazılmış. Her okuduğum için bunu da paylaşayım diyorum tabi mümkün değil. Ama yine yeri gelince yazarım özetlerim vs . ama sporu yazmaya cesaret edemedim, özetlenecek gibi de değil. )​

bugünden sonra daha rahatız arkadaşlar ayy küçülüyooorr :KK1:

hadı baklaım 4 kılo verebılırmıyım acab abu surecte. bende bugun cok kararlı basladım sekersız kahve içtim ve yanında kucuk kare bıtter yedım kacamak 2 oldu

2 dlm kepek ekmek ve bır lokma nutlla 1. kacamagımdı emme olsun sporumu yapacagım

ellerıne saglık masalım:KK16:
kızlar ıkıncı ogununuzde neler yıyceksınız hadı yazalım fıkır olsun

ben pırıncsız bıber dolma yapmıstım onu ve yıne yesıllıklı yogurdumu yemeyı dusunuyorun
ya bıde tavuk budumu haslasam soyle sıcak sıcak yesem:)))))

hadı baklaım 4 kılo verebılırmıyım acab abu surecte. bende bugun cok kararlı basladım sekersız kahve içtim ve yanında kucuk kare bıtter yedım kacamak 2 oldu

2 dlm kepek ekmek ve bır lokma nutlla 1. kacamagımdı emme olsun sporumu yapacagım

dngeli beslenme ve sporla verilmicek hiç bir kilo yoktur canm... ay meselesi biraz inanç meselesi aslında :))) inanmıyorsan senin için birşey ifade etmez :KK1: bn inandığım için işime yarıyorr :))

BEYİN DUYGUSAL AÇLIK, zihinsel açlık, ruhsal açlık, fiziksel açlık ayrımını bilmez. Her şeyi fiziksel açlık olarak algılar. Açlığınızı sevgiye, derin ilişkiye, dokunulmaya, hazza, neşeye, yeni deneyimlere, hayatın anlamını arayışa, derin ruhsal bağlantı hissetmeye duyduğunuz ihtiyaç olabilir. Bedeniniz her şeyi fiziksel açlık olarak algıladığı için sizi güvende tutmak için depolayabileceği tek şey yağdır. Parayı,sevgiyi, sağlığı vs kaybetme duygusu da yiyeceğin yeterince olmaması olarak algılanır.Kıtlık var, öyleyse yağ biriktirmeliyim.

ÖRNEĞİN; İşe bir gün geç kaldığınızda bir şey olmaz. Geç kalmayı alışkanlık haline getirirseniz işten atılabilirsiniz. İşinizi kaybettiğinizde kiranızı, faturalarınızı ödeyemezsiniz ve yiyecek alacak kadar paranız kalmaz. Paranız kalmazsa aç kalabilirsiniz.Beyniniz işinizi kaybetme duygunuzu açlık duygusu olarak algılar.

ÖRNEĞİN ; Kendinizi bütüne ait hissetmediğinizde yani ruhsal açlık çektiğiniz zaman yiyecek sizi dış dünyaya bağlayan bir köprü olabilir.
İçinizdeki boşluğu yemekle doldurmaya çalışırsınız. Dışarıyı ( yiyeceği) içeriye sokarak bütünleşmeye çalışırsınız bir olursunuz ...

Besin telkin eden ilaç haline dönüştüğünde, yan etkisi de istenmeyen kilolardır.

Bastırılmış duygular sağlıklı yollardan ifade bulamadığı için bedende yağ olarak birikip kilo yapar. Yani bastırılmış duygular yağa dönüşür.
Her damla yağ bu duyguları biriktirdim artık ifade ederek duygusal beden yükümü hafifletmek istiyorum çığlığıdır.Sessiz çığlık.

Duygusal açlık haz arayışıdır. Bu haz eksikliğini yiyeceklerle telafi etme alışkanlığıdır. Dünyaya geldiğimizde ilk tattığımız haz annemizin sütü değil mi ? Anne sütü bebeğin hem yiyecek hem içecek ihtiyacını karşılar.

Yiyecek içecek temek varlığımızı sürdürmek için gerekli temel ihtiyaçlarımızdandır.
Besin, açlığı çekilen duygunun yerine koyulduğunda yan etkisi de istenmeyen kilolar olur.
Adım adım duygusal açlığı iyileştirebilirsin.
Duygusal açlık yüreğin açlığıdır.
Duygusal açlığın ilacı; kendini sevmek.Kendinle barışmak.
Hayat boyu kendinle beraber olacaksın. Kendini sevsen hayatın cannet olur; bu hayatta kendi cennetini yaratırsın.Ve bu dünyada çevrendeki insanların hayatını da cennete çevirmelerine ilham olursun.
Duygusal açlığını önce kendini sonra başkalarını sevmeyi öğrenerek besleyebilirsin.
O kadar çok insan öğrendi ki sen de öğrenebilirsin.
Çünkü sen zaten sevgisin. Has malzemen sevgi.Sadece hatırlaman gerekiyor.Sen kendini sevdikçe hayat seni sevecektir.
Yemek sevginin yerini alamaz, hiç bir şey alamaz.

( Kitaptan birebir yazdım, asıl spor bölümünde çok güzel şeyler yazılmış. Her okuduğum için bunu da paylaşayım diyorum tabi mümkün değil. Ama yine yeri gelince yazarım özetlerim vs . ama sporu yazmaya cesaret edemedim, özetlenecek gibi de değil. )​

teskurler maal guzle bir paylaısm pegaususm sanada tesekurler

aslında dogru kendımı sevıyorum ben ama vucudumu yıllardır zayıf hayal ederım vucudumu sevmıyorum.

3-4-5-6-7-8 hep artarak kılo fazlam devam ettı yıllardır.

belkı 3 kılo fazlam varken 6 yıl önce bunu bılseydım baska olabılırdı.

hep kendıme ceza verdım ıstedıgımı zayıflayınca alcam dıye.

sımdı dusunuyorum 56 kıloyken ne kadar zayıfmısım aslında kendıme ezıyet etmısım49-50 olcam dıye .

hep istedıgım bır kot ve beyaz bır badı gıyıp dısarı cıkmak ben mutlaka bunları gıyınce uzerıme bısey alırım cunku dolgun bır vıcuda sahıbım g.t-göbek-gögüs ilgi ceker dıye

dusunurum kendımden kilolu bunu gıymıs rahat bırını görunce ne mutlu ınsanlar varya ben gıyemıyorum bunu dıyorum

ama artık SÖZ verıyorum. kendıme bdenıme size ona ıstedıgı seyı verecegım ve 56 olacagım bu son baslangıcım artık nolur bana hatırlatın arada ve hepimiz için son baslangıc olsun spor adınada zayıflama adınada

pis boğazın bırade benım gamze sen nerdesın canım

ben bır gol kenarında yasıyorum gol kenarında yurume parkurumuz bıle var emme benım kızım var eşim tek yurumemı ıstemıyor buraya gelelı 2 sene oldu ben 1 kez spor amaclı yurudum gol kenarında:KK53::KK53:

sabah sırkelı su

2 yumurtalı loxıı omlet
bıraz peynır
bıarz yogurtlu bıber köz
acı sos
2 dılım kepek ekmek:KK17::KK17:
kızımın cıkolatsından cataldakını yaladım:KK56::KK60::KK60:
cay
semızotu
2 marıcp
inanmıyorum sana göl kenarında yasıyorsu n ve yurumuyorsun ha:KK53:
kız biz dağ basında yuruyoruz burda:KK1:
bi arkadas bi komsu yokmu sana eşlik edecek,popon büyümüş de en yakın arkadasına ,katılsın sana:KK9::KK9::KK9:

teşekkürler. Seni örnek alıyorum kaçamak yapmayan loxandra yı :))

kabızlık başlıyor gibi eve giderken keten tohumu almalı. Reglim de başlayacak ama pes etmek kaytarmak yok ne yiyeceklerden nede spordan.

65-60 olmalıyım yaza evlenicemmm bennnnnnnn :)) inşaallah

YÜRÜRKEN ÇOK EĞLENDİM AKŞAM ANNA VİSSİ AÇTIM KULAKLIĞA SON SES BİRDE HIZLI TEMPOYLA BAŞLADIM SIKILMADIM BU SEFER.ALBMÜN BİTMESİNE 2 PARÇA KALMIŞTI DİZİM AĞRIYINCA ZORLAMADIM
ben de senı ornek alıyorum pegasusum benımmmmm,3 mil yürüdüm şimdikkk leslie ablayla:KK8::KK8::KK8::KK8:akşama da ebru teyzemle pilates yapsam süpper olur:KK9::KK9::KK9::KK9:
ben de yaza evleneceğim inşallah pegasusunn. tam gaz kilo vermeye devam. maşallah çok güzel spor yapmışsınn:nazar::nazar:
karatayda kk da yaza çifte düğün var desene cnm:KK76::KK76::KK76:
inş. canımm:KK48:

ne çifte düğünü,yaza kadar katılanlarla statda toplu dügün yaparız bız,nikah şahidiniz de canan hoca olur:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

teşekkürler inşaallah hayırlı olur ikimize ve tüm yuva kurmak isteyenlere.

Burdaki herkesin düğünde toplandığını düşünsenize.karatayın çıtır kızları best model yarışmalarını sollar zira :))
şu gül ün eklediği beyaz bikinili kızlar toplulugu var ya,öyle gidelim hepimiz düğüne:KK60::KK60::KK60:

şekersiz kahve istedı canım kalkım de yapımm:KK56:
cok acı oluyor yaww,ama sen soyleyınce canım ıstedı,şimdik kalkıp yapcam:nazar:

oyyy ben bu düğünleri düşünemiyorum düğün pastası yerinede kocaman bir truff yapın hepimiz gelelim :KK60:

bu da iyi fikirmişşşşş:KK9::KK9::KK9::KK9:

İNŞALLLAAHHHHHHHHHH:KK31::KK31::KK31::KK31:

canım bugun cevızı cok ye,artık kaçamak yapma

ben pırıncsız bıber dolma yapmıstım onu ve yıne yesıllıklı yogurdumu yemeyı dusunuyorun
ben fırında köfte yapcam,yanında da mercımek corbası ve salata olacak,bide ayran :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

teskurler maal guzle bir paylaısm pegaususm sanada tesekurler

aslında dogru kendımı sevıyorum ben ama vucudumu yıllardır zayıf hayal ederım vucudumu sevmıyorum.

3-4-5-6-7-8 hep artarak kılo fazlam devam ettı yıllardır.

belkı 3 kılo fazlam varken 6 yıl önce bunu bılseydım baska olabılırdı.

hep kendıme ceza verdım ıstedıgımı zayıflayınca alcam dıye.

sımdı dusunuyorum 56 kıloyken ne kadar zayıfmısım aslında kendıme ezıyet etmısım49-50 olcam dıye .

hep istedıgım bır kot ve beyaz bır badı gıyıp dısarı cıkmak ben mutlaka bunları gıyınce uzerıme bısey alırım cunku dolgun bır vıcuda sahıbım g.t-göbek-gögüs ilgi ceker dıye

dusunurum kendımden kilolu bunu gıymıs rahat bırını görunce ne mutlu ınsanlar varya ben gıyemıyorum bunu dıyorum

ama artık SÖZ verıyorum. kendıme bdenıme size ona ıstedıgı seyı verecegım ve 56 olacagım bu son baslangıcım artık nolur bana hatırlatın arada ve hepimiz için son baslangıc olsun spor adınada zayıflama adınada

canım hikayelerimiz ne kadar da çok benziyor çok şaşırdım... bnde 56 kiloydum başlangıçta kendimi beğenmiyodum sevmiyordum.. öyle öyle 66 ya kadar çıktı kilom... kendimi tanıyamadım...:/ hiç bi giydiğim yakışmıyordu..depresyona girmiştim..şimdi aynada bakıyorum kendime ne kadar haksızlık etmişim kendime ne kadarda güzelmişim aslında... şimdi kurtuldum çok şükür.. sende dilerim istediğine kavuşursun canm...sağlık herşeyden önemli canm.. aman canm tekrar düşme o hatalara..

pis boğazın bırade benım gamze sen nerdesın canım

inanmıyorum sana göl kenarında yasıyorsu n ve yurumuyorsun ha:KK53:
kız biz dağ basında yuruyoruz burda:KK1:
bi arkadas bi komsu yokmu sana eşlik edecek,popon büyümüş de en yakın arkadasına ,katılsın sana:KK9::KK9::KK9:

cok acı oluyor yaww,ama sen soyleyınce canım ıstedı,şimdik kalkıp yapcam:nazar:

canım bugun cevızı cok ye,artık kaçamak yapma

ben fırında köfte yapcam,yanında da mercımek corbası ve salata olacak,bide ayran :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
ben cok severım ama eşim nefret eder fırın köfteden yer ama bır ton laf sayar kızrtsan dıye ya derım mıllet bas bas bagırıyor kızartma yemeyın dıye sen nıye bolesın anlasmanmı var yukarıyla saglıgına bısey olmuycana emnısın derım valla hayatta tavuk kızartma yemedım eşim kızartır yer yagda ıggg kendı kıartır hıc yanasmam

guzel fıkı r aslında ama arkadsım var dogum yaptı kız 7 ayda 54 kıloya ındı nasıl dıyım yukarda allah var :KK60: cevızden resmn tiksindim yıyemıyorum badem aldım onu yıycem bugun yemedım
canım hikayelerimiz ne kadar da çok benziyor çok şaşırdım... bnde 56 kiloydum başlangıçta kendimi beğenmiyodum sevmiyordum.. öyle öyle 66 ya kadar çıktı kilom... kendimi tanıyamadım...:/ hiç bi giydiğim yakışmıyordu..depresyona girmiştim..şimdi aynada bakıyorum kendime ne kadar haksızlık etmişim kendime ne kadarda güzelmişim aslında... şimdi kurtuldum çok şükür.. sende dilerim istediğine kavuşursun canm...sağlık herşeyden önemli canm.. aman canm tekrar düşme o hatalara..

ınsallh bende vercem canım sen burad yenısın sanırım nasıl verdın o kıloları

kola yerine de süt veririz. kına gecesinde de ceviz, çiğ badem fıstık fln :))

cnım paylaştıkların çok güzel teşekkür ederim :)

ben sizler için varım efenim ni dimek :))

ay küçülüyor da benim aybaşı geldi galiba şu dakika onu napcaz.birde bana şu ay olayını tam açıklarmı birisi kızlar

Buna bayıldım. Bunu hergün okuyacapım. Muhteşemsin valla.

aman efenim ni dimek ne muhteşemliği teveccüh buyurdunuz. Bilakis yazan NİL GÜN hanımefendinin muhteşemliğidir o. .)))

masal sen ve ben bu hızda aktarırsak kitabı bitirebiliriz yakında.

Bulgur pilavıyla kuru fasülye yiyeceğimmm ..

ben cok severım ama eşim nefret eder fırın köfteden yer ama bır ton laf sayar kızrtsan dıye ya derım mıllet bas bas bagırıyor kızartma yemeyın dıye sen nıye bolesın anlasmanmı var yukarıyla saglıgına bısey olmuycana emnısın derım valla hayatta tavuk kızartma yemedım eşim kızartır yer yagda ıggg kendı kıartır hıc yanasmam

guzel fıkı r aslında ama arkadsım var dogum yaptı kız 7 ayda 54 kıloya ındı nasıl dıyım yukarda allah var :KK60: cevızden resmn tiksindim yıyemıyorum badem aldım onu yıycem bugun yemedım

ınsallh bende vercem canım sen burad yenısın sanırım nasıl verdın o kıloları

üşenmeden yazıcam sana :) bn üni için istnbula geldiğimde 66 kiloydum ..6 kilo 1 yıl içerisinde kendiliğinden gitti çnkü açıkcası ailem yok doğru düzgün yemek yemiyordum..doğrusunu istersen 6 kilo gitti ama sağlığımdanda gitti düzgün yemek yiyemediğim için depresyona girdim.. kısa süreli ciddi bir panikatak yaşadım.. bunu neden söylüyorum bazı arkadaşlarda görüyorum çünkü.. işin sadece kilo kısmına bakıyorlar sağlık kısmına hiç bakmıyorlar..aynı diyet mevzusu gibi yani.. karatay hoca derki yumurta yiyin spor yapın der..sadece yumurta kısmını görürler,spora bakmazlar bile .. karataya başlayalı 4 hafta oldu yarın 4. haftam tamamlanmış olucakk..4 kilo verdim 4 haftada.. valla açık söyliyim oturup hayvan gibi yedim ama sporumuda yaptım.. karatay hocanın yasakladığı şeyleri ağzıma koymadım .. birazz yiyebilirsiniz dediklerininde aynen biraz yedim.. dün 2 tabak bulgur yedim kanat yedim çorbada içtim mesela.. yürüyüşümü de yaptım.. sabah tartıldığımda gramlar düşmüş yani.. güzel güzel ye .. makarna beyaz pirinç şeker un bunlara ara ver bi süreliğine ..6-7 den sonra lahana dahi yeme , sporunuda yap tamam ..bide amacın kilo olmasın sağlık olsun bak o zman nasıl gidiyor kilolar.. bnden söylemesi.. geçen senenin acısını ben hala çekiyorum.. sağlığım yeni düzene girdi..

X