Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selam kızlar.. ne var ne yok :))
1.öğünüm :1 yumurtalı klasik karatayy kahvaltısı
2.öğünüm: mantarlı tavuk sote+ 2 kk tahin helvası
spor: birazdan 1 sa yürüyüş yapacağım
biraz erken yedim belki hafif bir 3.öğün yapabilirim

görebileceğin erişebileceğin bir yere koy loxicimmm.:KK9::KK9:
2. öğünde yesen olmaz mı cnm? benim de var evde.
börek yaparkene aldıydımmm. ben de deneyeyim diyorum ama tadı acı olur tek başınaa:KK50::KK50:

Ben daha önceden değirmenli tuz almıştım, değirmenin içine keten tohumu ile birlikte çörekotu koyup öğütmeyi ve öyle yemeyi düşünüyorum...

Ben bu dıyete baslamadan once ayda 45 ekmek,90 cıkolata,15 kg meyve ve 30 tabak pılav tuketıyordum,dıger besınlere ılaveten ve doymuyordum bır turlu. Sımdı 8 ay kadar oldu vE ıkı ogunle tok gezıyorum,damar saglıgım duzelıyor daha cok hareket edebılıyorum.Daha az uyuyorum ve daha aktıf olabılıyorum.Yuzumde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular.Zıhnım daha berrak ve daha ıyı hıssedıyorum.Bu dıyette lezzet ve sAglık bırarada,sabah acıktıgınızda ellerınız tıtrıyorsa ya da gergın oluyorsanız,gun boyu celık gıbı sınırlere sahıp degılsenız,konsantrasyon sorunu yasıyorsanız,hıcbır saglık problemınız olmasa bıle bence bu hocanın kıtabını bır okuyun derım.

Eklentiler

• $a127..jpg
    $a127..jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 57
evet yaa neyse temizledim hınzırları :KK1:

bence de linç ederiz valla :KK9:

oyy ne güzel hemen bitti işin ben biraz iş yapıyorum sonra sigara ve kk molası veriyorum.. şimdi yine işe :KK19:

2 odalı küçücük bir evim var canım çatı katı:KK16::KK16: mutfak ile antreyi de sayarsak 4 küçük odacıkkk:KK34:
hemen bitiriyorumm temizliğimiii:KK55::KK55:

1 haftadır girmiyorum özledim size yazmayı:KK43: nasılsınız nasıl gidiyor kilolar:KK16:

özledik cnm hoşgeldinn
inşallah iyi geçmiştir sınavlarrrınn:KK52::KK52:

Eline sağlık Saphiracım, ben de kilo verme dönemi bitince evde yapılan lezzetlerden tadımlık yenebilir diye anlıyorum yani anlamak istiyorum:-))

Pastane, market vs yerlerden değil ama doğal kendmizin yaptığı şeylerden azıcık azıcık yiyebiliriz yani:44:

ben de öyle anladım gözlemecimm abartmadan azar azarr:KK56::KK56:

Ben daha önceden değirmenli tuz almıştım, değirmenin içine keten tohumu ile birlikte çörekotu koyup öğütmeyi ve öyle yemeyi düşünüyorum...

olabilir cnm öyle dene bakalımm bi dee

selam kızlar.. ne var ne yok :))
1.öğünüm :1 yumurtalı klasik karatayy kahvaltısı
2.öğünüm: mantarlı tavuk sote+ 2 kk tahin helvası
spor: birazdan 1 sa yürüyüş yapacağım
biraz erken yedim belki hafif bir 3.öğün yapabilirim

afiyet olsun cnm, acıkırsan yersin bişeylerr artıkk :KK34::KK34:
benim yemeğim pişiyor daha pişse de yesemm erkendennn:KK31::KK31:

2 odalı küçücük bir evim var canım çatı katı:KK16::KK16: mutfak ile antreyi de sayarsak 4 küçük odacıkkk:KK34:

özledik cnm hoşgeldinn
inşallah iyi geçmiştir sınavlarrrınn:KK52::KK52:

ben de öyle anladım gözlemecimm abartmadan azar azarr:KK56::KK56:

olabilir cnm öyle dene bakalımm bi dee
:KK66: ozendım sımdı ev tertemız olmustur. Cay ıyı gıder bu yorgunluga :126:

Ohhh ne güzel benim eski evim 2 oda bir salondu çok mutluydum çok :KK19:
ya kızlar yaaa bn omega 3ü 2 kapsül alıyorum gndee 1 gram omega 3 yetmezmi ya yoksa artırayımmı ?

ben sabah 2 akşam 2 yaptım tatlım :KK53:

afiyet olsun cnm, acıkırsan yersin bişeylerr artıkk :KK34::KK34:
benim yemeğim pişiyor daha pişse de yesemm erkendennn:KK31::KK31:

teşekkür ederim canm :) acıkcağımı zannetmiyorum gerçi çünkü öğle yemeğini maşallah çok güzel yedim yoğurtu eklemeyi unutmuşum :KK1:
acıkırsam da badem ceviz süt yaparım .. ama kendimi tanıyorum spordan sonra yemeye mecalim kalmıyor :) sen neler pişiriyosun canm ? :)

bız de senı ozledım canımmm,nasılsın?sınavlar nasıl gectı?

bızde durumlar ıyı ,genelde herkes kılo verdı bu hafta,bır tek ben aldım:KK57::KK57::KK57::KK57:
1 hafta çalşıcam diye uykusuzluktan nöbetlerim arttı onun yorgunluğunu atamadım daha:KK43: sınavlarım fena değildi ama zorlandım baya yahu :KK53::KK47: kiloların gitmesine sevindim:KK16: sen ne kadar aldın canım:26:

ayyy loxı bitti sonunda işler aslında bitmedi de gerisini sonraya bıraktım valla :KK1:
jeocumm sınavların vardı nasıl geçti merak ettim :KK9:

ay küçülüyooo bizde küçülüyoooooz :KK1:
moral bozmak yok :KK19: pilates de yapıyoruz artık jeocum haberin ola :KK1:
birde tartıyı kaldıranlar kulübü var ondanda haberin olsun

baktım bi ara ıvır zıvır yemekten (tart cheescake gofret falan:KK43:) göbişim dışarı doğru hücum etmeye başladı:KK9::KK9:,ama tartı bi fark yok hala hasta olamadım ona rağmen max 44 çıkıyorum:KK53: ders çalışırken aralarda kalkıp pilates yaptım mekik çektim:KK52: sizi hissetmişim demekki:KK19:
tartı olayını anlamadım canım, artık tartılmıyormusunuz :26:

özledik cnm hoşgeldinn
inşallah iyi geçmiştir sınavlarrrınn:KK52:
hoşbulduk canım elimden geleni yaptım inşallah iyi geçmiştir:KK16:

şimdi abime kazak başladım boş durumaz oldum:KK6: oyalanırsam ağzım boş kalır iyi olur:KK23:

bugün tv de dilara koçak 2-3 kestane 1 dilim ekmek yerine geçer dedi haberiniz var mıydı bize kestane yasak mıydı:KK53::KK53::KK53::KK53:

Kadınlar kulübünden sevgiler
Haftada 1 gün,1 ad. lahmacun yiyebileceğimizi,mayasız hamurdan yapıldığı için sağlıklı olduğunu belirtmiştiniz..Mayasız olsa da un içerdiği için beslenmemize sakıncası yok mu?Bu durumda mayasız olan başka hamur işlerinden de tüketebilir miyiz?Herkes biz Karataycılara bu soruyu yöneltiyor.Bizlerde merak içindeyiz.Cevaplarsanız çok seviniriz.Hocam bir de montignac diyetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz rica etsem,glisemik indekslere göre yapılan ve Karatay Diyetine oldukça benzeyen bir diyet,bu yüzden merak ediliyor düşünceleriniz.Çok teşekkürler

Cevap :

Lahmacunun unu çok az olduğu için çöneriyorum. Ayrıca,içinde protein ve bol sebze olduüu için öneriyorum. Dengeli ve bütün bir besin kaynağı diye öneriyorum. Kilo verdikten, sağlıklı yaşam biçimini edindikten sonra her şeyi ayarlı bir şekilde zaten yiyebiliyorsunuz. Hareket etmeyi, yürümeyi bir yaşam biçimi yaptıktan sonra, doğal yiyecekleri seçerek, işlenmişlerden mümkün olduğu kadar uzak durarak.. Kolay gelsin.

Kilo veren ve memnun kalan kadınlar kulübü üyelerinden bana yazlamalarını rica ediyorum. sevgilerimle.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
Haftada bır bulursam yerım :KK53: Hem kıtapta ramazan menusunde var.

teşekkür ederim canm :) acıkcağımı zannetmiyorum gerçi çünkü öğle yemeğini maşallah çok güzel yedim yoğurtu eklemeyi unutmuşum :KK1:
acıkırsam da badem ceviz süt yaparım .. ama kendimi tanıyorum spordan sonra yemeye mecalim kalmıyor :) sen neler pişiriyosun canm ? :)

öyle yaparsın canım:KK16::KK16:
pırasaaaa canavarıı olduğumuu söylemiş miydimmmm?:KK52::KK52::KK52:
pırasaaaaaaaaaa pişirdimmmm ben çok seviyorummm
hatta yedimm bileee yoğurt ve salata eşliğindeee:KK34::KK34::KK34:

1 hafta çalşıcam diye uykusuzluktan nöbetlerim arttı onun yorgunluğunu atamadım daha:KK43: sınavlarım fena değildi ama zorlandım baya yahu :KK53::KK47: kiloların gitmesine sevindim:KK16: sen ne kadar aldın canım:26:
baktım bi ara ıvır zıvır yemekten (tart cheescake gofret falan:KK43:) göbişim dışarı doğru hücum etmeye başladı:KK9::KK9:,ama tartı bi fark yok hala hasta olamadım ona rağmen max 44 çıkıyorum:KK53: ders çalışırken aralarda kalkıp pilates yaptım mekik çektim:KK52: sizi hissetmişim demekki:KK19:

şimdi abime kazak başladım boş durumaz oldum:KK6: oyalanırsam ağzım boş kalır iyi olur:KK23:

bugün tv de dilara koçak 2-3 kestane 1 dilim ekmek yerine geçer dedi haberiniz var mıydı bize kestane yasak mıydı:KK53::KK53::KK53::KK53:

kestane pek önermiyor diye biliyorum ama kesin bilgisi olan yorum yaparsa daha iyi :KK1:
haftada 1 tartılmaktan bahsediyorum cuma günleri tartılacak artık kızlar her gün değil...
ama ben yapamıyorum illa tartılacağımm :KK53:

ay küçülüyooo bizde küçülüyoooooz :KK1:
moral bozmak yok :KK19: pilates de yapıyoruz artık jeocum haberin ola :KK1:
birde tartıyı kaldıranlar kulübü var ondanda haberin olsun
ıwet sıfır beden olcaz 2 haftada:KK9:

Eline sağlık Saphiracım, ben de kilo verme dönemi bitince evde yapılan lezzetlerden tadımlık yenebilir diye anlıyorum yani anlamak istiyorum:-))
Pastane, market vs yerlerden değil ama doğal kendmizin yaptığı şeylerden azıcık azıcık yiyebiliriz yani:44:
katılıyorum

Evet pilates+yürüyüş gerçekten çok süper olur:-)

Afiyet olsun canım ben arada birkaç karanfil ve küçük bir çubuk tarçın atıyorum fena olmuyor:KK66:
bu haftasonu basladık bakalım,haftaıcı de vakıt bulurum ıns.

iyi fikir,sırf bunun ıcın kahve öğütücü almak pahalı olur

Ohhh ne güzel benim eski evim 2 oda bir salondu çok mutluydum çok :KK19:

ben sabah 2 akşam 2 yaptım tatlım :KK53:
ben bazen 3 bazen 4 alıyorum gunde

hoşbulduk canım elimden geleni yaptım inşallah iyi geçmiştir:KK16:

700 gr aldım ama uzulmuyorum bu hafta gıtcek nasılsa

benım gıbı hergun tartılma hastaları karar aldık cumaya kadar tartılmıycaz

kestane nişastalı oldugu ıcın bıze yazak zaten canım

öyle yaparsın canım:KK16::KK16:
pırasaaaa canavarıı olduğumuu söylemiş miydimmmm?:KK52::KK52::KK52:
pırasaaaaaaaaaa pişirdimmmm ben çok seviyorummm
hatta yedimm bileee yoğurt ve salata eşliğindeee:KK34::KK34::KK34:

afiyet olsun canım.pırasanın sadece salça ile kavurması da pek guzel oluyor.tavsiye ederım:KK56::KK56::KK56::KK56:

X