Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bakalım bende bu öğlen salata yiyeceğim peynirli inşallah veririm ya kiloları yeni evlendim insanlar evlenme sürecinde stresten zayıflar ben kilo aldım aksine

canım diyetine sadık kalıp bozmayınca yağlar kuş olup uçuyor emin ol,düzenini devam ettirirsen bir zaman sonra beyin alışıyor çok yemiş gibi hissediyorsun bu duygu kilo vermeni daha da kolaylaştırıyor:)))başarılı olursun inşallah..

kizlar karatay diyeti kitabi guzel ama tas devri diyeti kitabini da mutlaka okuyun. karatay diyeti cok sade ve az kaliyor bu kitabin yaninda. ikisi de ayni seyi anlatiyor ama tas devri kitabinda cok daha fazla sey ogrenecek ve resmen yasamaya yeniden baslayacaksiniz.
ben tas devri kitabini okudum onun icinde tavsiye edilen birkac kitap var onlari da yeni aldim okuyacam
allah razi olsun bu yazarlardan bize gercekleri teker teker gosteriyorlar.

kizlar karatay diyeti kitabi guzel ama tas devri diyeti kitabini da mutlaka okuyun. karatay diyeti cok sade ve az kaliyor bu kitabin yaninda. ikisi de ayni seyi anlatiyor ama tas devri kitabinda cok daha fazla sey ogrenecek ve resmen yasamaya yeniden baslayacaksiniz.
ben tas devri kitabini okudum onun icinde tavsiye edilen birkac kitap var onlari da yeni aldim okuyacam
allah razi olsun bu yazarlardan bize gercekleri teker teker gosteriyorlar.

arkadaşım ben karatay kitabını okudum yaklaşık on gündür dikkat ediyorum iki kilo verdim 5 kilo daha vermek istiyorum 8 aylık bebeğim var çok sıkı diyet yapamıyorum senden ricam taş devri kitabından önemli noktaları burdan vurgularsan sevinirim ...

arkadaşım ben karatay kitabını okudum yaklaşık on gündür dikkat ediyorum iki kilo verdim 5 kilo daha vermek istiyorum 8 aylık bebeğim var çok sıkı diyet yapamıyorum senden ricam taş devri kitabından önemli noktaları burdan vurgularsan sevinirim ...

canim oncelikle bebegine allah saglik versin, saglikla buyusun insallah.
ben diger mesajlarimda da yazdim canim ben kilo vermek amaciyla degil daha ziyade saglikli olmak icin uyguluyorum burda yazanlari.
zaten bence bu kitaplari diger diyet kitaplarindan farkli yapan da bu.

karatay kitabi biraz daha kilo vermeye yonelik ama tas devri kitabinin kilo vermekle pek alakasi yok. tas devri kitabi bize suyu, soyayi, balik yagini, sut ve sut urunlerini nasil kullanmamiz gerektigini, refluyu, kolesterolu, PCOS hastaligini, astimi, sivilceleri, GDOlu urunleri, tarim ilaclarinin hayatimizda nasil var oldugunu, dogru nefes almanin onemi gibi genel gerceklerden bahsediyor. yani bir diyet kitabindan ziyade saglik bilgisi kitabi.
oyuzden canim zayiflamak icin sunlari sunlari oneriyor diyemicem. ama kitabin genel olarak en cok vurguladigi birkac seyi soyle ozetleyebilirim:

susamasak bile gunde enaz 2 litre falan su icmemiz gerekiyor
balik yagini mutlaka tuketmemiz gerekiyor (kapsul olarak belli mg oranlari verilmis kitapta)
nerde ve nasil kesildigini bildigimiz saglikli hayvanlarin kirmizi, beyaz etlerini ve bunlarin taze kaynatilmis sutlerini ve bunlardan yapilan ev yogurdunu ev peynirini ve ev tereyagini, ev kefirini tuketmemiz gerekiyor, geri kalan market etlerini ve marketteki kutu sutleri ve kutu yogurtlari ve diger paketlenmis pastorize edilmis market urunlerini kesinlikle tuketmememiz gerekiyor, bunlardan fayda degil zarar goruyoruz.
daha birsuru detay bilgiler var, kitap zaten cok kolay okunuyor, ben 2 gunde bitirdim.

ben ozellikle sutler konusunda cok sey ogrendim. sutten alacagimiz kalsiyumun kemikler uzerinde cok etkisi olmadigini, (zaten marketteki kutu sutlerin sut degil ithal suttozu oldugunu), osteoporozu asil onleyen seyin balik yagi oldugunu, illa da kalsiyum alinacaksa dereotundaki kalsiyumun ve magnezyumun, kutu sutlerden kat kat daha fazla oldugunu ogrendim.

daha nice guzel bilgiler var hele hele bebegi olan anneler icin bence bulunmaz bilgiler var cok tavsiye ederim.
saglam reklam yaptim galiba:) komisyon versin bana prof. dr. ahmet aydin:)

canim oncelikle bebegine allah saglik versin, saglikla buyusun insallah.
ben diger mesajlarimda da yazdim canim ben kilo vermek amaciyla degil daha ziyade saglikli olmak icin uyguluyorum burda yazanlari.
zaten bence bu kitaplari diger diyet kitaplarindan farkli yapan da bu.

karatay kitabi biraz daha kilo vermeye yonelik ama tas devri kitabinin kilo vermekle pek alakasi yok. tas devri kitabi bize suyu, soyayi, balik yagini, sut ve sut urunlerini nasil kullanmamiz gerektigini, refluyu, kolesterolu, PCOS hastaligini, astimi, sivilceleri, GDOlu urunleri, tarim ilaclarinin hayatimizda nasil var oldugunu, dogru nefes almanin onemi gibi genel gerceklerden bahsediyor. yani bir diyet kitabindan ziyade saglik bilgisi kitabi.
oyuzden canim zayiflamak icin sunlari sunlari oneriyor diyemicem. ama kitabin genel olarak en cok vurguladigi birkac seyi soyle ozetleyebilirim:

susamasak bile gunde enaz 2 litre falan su icmemiz gerekiyor
balik yagini mutlaka tuketmemiz gerekiyor (kapsul olarak belli mg oranlari verilmis kitapta)
nerde ve nasil kesildigini bildigimiz saglikli hayvanlarin kirmizi, beyaz etlerini ve bunlarin taze kaynatilmis sutlerini ve bunlardan yapilan ev yogurdunu ev peynirini ve ev tereyagini, ev kefirini tuketmemiz gerekiyor, geri kalan market etlerini ve marketteki kutu sutleri ve kutu yogurtlari ve diger paketlenmis pastorize edilmis market urunlerini kesinlikle tuketmememiz gerekiyor, bunlardan fayda degil zarar goruyoruz.
daha birsuru detay bilgiler var, kitap zaten cok kolay okunuyor, ben 2 gunde bitirdim.

ben ozellikle sutler konusunda cok sey ogrendim. sutten alacagimiz kalsiyumun kemikler uzerinde cok etkisi olmadigini, (zaten marketteki kutu sutlerin sut degil ithal suttozu oldugunu), osteoporozu asil onleyen seyin balik yagi oldugunu, illa da kalsiyum alinacaksa dereotundaki kalsiyumun ve magnezyumun, kutu sutlerden kat kat daha fazla oldugunu ogrendim.

daha nice guzel bilgiler var hele hele bebegi olan anneler icin bence bulunmaz bilgiler var cok tavsiye ederim.
saglam reklam yaptim galiba:) komisyon versin bana prof. dr. ahmet aydin:)

teşekkür ederim bebeğimle ilgili iyi niyetli temennin için arkadaşım,,,ayrıca oldukça açıklayıcı bir şekilde bilgilendirmiş kitapla ilgili en yakın zamanda bende ahmet aydının kitabını temin etmeye çalışcam...

merhaba.Ben 15 gündür karatay diyetini yapıyorum.tam olarak uygulayamıyorum gerçi.spor yapamıyorum.akşam 8 den sonrada çay içiyorum bazen yada bir elma yiyorum.ama 2 kilo verdim.

Omega3 ve omega6 eksıklıgı halsızlıge neden oluyor,omega3 u cevızden,omega6 yı da aycıcegı cekırdegınden Alıyorum,ekmek yerıne cevız tuketıyorum(1 cay bardAgı kadar),ekmekte cok tuz var odemlerım kayboldu,seker yemıyoRum varıslErım kayboldu adeta,agrım sızım kalmadı,tereyagı ve zeytınyagı kullanıyorum,meyvE yemıyorum meyvE seker demek ,kuru kaysı kuru ıncır tuketıyorum yedıkten sonra acıkkmıyorum,ara ogun yemıyoRum ,8 den sonra yemıyorum(ramAzan harıc tabı ),pılav demek seker demek dolmayı bıle pırıncsız yapıyorum,karbonhıdrat yok hayAtımda mutluyum,adet donEmı sonrası aydA 4. Kg gıdıyor,gıdılarım gıttı tıpı degısıyor ınsanın,acıkmıyorum kan sekerım normal,ıyı hıssedıyorum.

Karbonhıdrat ve seker (meyvelEr de dahıl) yemeyelı ıyı hıssedıyorum,seker konsantrasyonu ve damarrlardakı dolasım sıstemını bozuyor,kuru kaysı veya kuru ıncır yetıyor.

Dolmaya pirinç yerine ne koyuyorsun?

kabak dolmasına,kabakların oyup attığımız içlerini kıymayla karıştırıp koyabiliriz,havuç da rendeleyebiliriz.ekmek pirinç hayattan çıkınca sanki büyük bir boşluk olacak zannediliyor ama çok sebze ve tahıl var yerlerine koyacak..ha bir boşluk oluyor tabii göbek civarında ama hahahaha:))))

Karbonhıdrat ve seker (meyvelEr de dahıl) yemeyelı ıyı hıssedıyorum,seker konsantrasyonu ve damarrlardakı dolasım sıstemını bozuyor,kuru kaysı veya kuru ıncır yetıyor.

kilo kaybın hakkında bilgi verirmisin canım,böyle büyük bir vazgeçişle kaç kilo kaybettiğini çok merak ettim:)ben şekerden ekmekten vazgeçerek 5 ayda 17 kilo verdim,ama çok kaçamak yaptım yapıyorum tamamen bırktığımda oluyor görünce dayanamayıp ağzıma attığımda,hiç yapmasaydım kesin 20-22 kiloyu bulurdun diyor doktorum:KK43:(

Evet haklısın dolma için pirinç şart değil ne koyarsan içine pişer.bende ekmek ve şekerden vazgeçtim geçeli erkenden uyanmaya başladım:) alakası varmı bilemiyorum.

ilk oğlumda 30 ikinci oğlumda 34 kilo alıp dombidik bir kadın olup çıkıvermiştim.....ufaklığım artık 1 yaşını geçtiğinde 76-76-77 arasında sürekli oynayan bir kiloya düşmeyi başarmıştım ve bir yılı aşkın bir süredir bu böyle devam ediyordu. geçen hafta karatay diyet kitabını aldım ve akşamına uygulamaya başladım...nasıl oldu bilemiyorum ama bu gün yani tam 7. günde tartı 70.9 kiloyu gösteriverdi....
Kimisi bu kadar çabuk vermek iyi değil diyor, kimisi sudan verip ödem atmışsındır diyor ama ben de sonuca bakıp son derece mutlu oluyorum ..Ba arada ben zayıflamak için çok yol denedim..Apukunktur, zayıflama ilaçları, 3 ana 3 ara öğünlü diyet programları sonuç hep aynı...ikindiye kadar herşey çok iyi gidiyor ama saat 4 ve 5 gibi ne açlık ne de tatlı krizlerine engel olabiliyordum...Diyelimki bu saatleri atlattım, mutlaka gece tatlı yiyordum...Makarna-pilav benim vazgeçemediğim tek besin gurubuydu...Ama bu diyet bana çok iyi geldi...Karbonratlı gıdalar yemedikçe yemiyorsun, yemedikçe acıkmıyorsun ve tatlı krizi diye birşey kalmıyor...ve sadece günde üç öğün yiyerek son derece enerjik hissediyorum,rahat uyanıyorum(çalışma düzenim gereği her sabah 6:00), zihnim çok daha berrak,öğleden sonra yorgunluklarım ve halsizliğimden eser kalmadı...Ben de böyle oldu en azından ve gerçekten ne kadar obur olduğumu şimdi daha iyi farkedibiliyorum....Bu bir diyet programı değil bence bir beslenme şekli....hayatımda uyguladığım en kolay, en zevkli ve en çabuk sonuç aldığım diyet bu oldu.....:90:

Evet haklısın dolma için pirinç şart değil ne koyarsan içine pişer.bende ekmek ve şekerden vazgeçtim geçeli erkenden uyanmaya başladım:) alakası varmı bilemiyorum.

vay be demekki ondanmis ben de sekeri hayatimdan cikardigimdan beri 8bucuk-9 arasi kendiligimden uyaniyorum. daha onceleri senelerdir ben 11den once uyanamayan insandim. birdenbire erken uyanmaya baslayinca anlayamamistim bi tuhaflik mi var demistim. demekki sekerdenmis:)
seker bukadar herseyde etkiliyse dusunsenize yillardir kimbilir ne zararlar verdi vucudumuza :KK43:

(bu arada ben cok saglam uyguluyordum bu diyeti ama erkek arkadasim dondurmayi cok seviyor ona eslik etmek icin haftada 1 yada 2 kere 1-2 top dondurma yiyorum onla beraber:) burda gunah cikarayim dedim:) )

Dıyetı uygulaması kolay cunku dusuk glısemık ındeksı olan gıdalarla beslenılıyor..Yanı yedıkten sonra acıkmak yok 5-6 saat ,adet gunu bıttıkten bır muddet sonra tartılıyorum,asırı spor yapmadan gunluk ev ıslerı yetıyor bana,halsızlık kalmadı ,varısler yok gıbı,aynayla barıstım,ıyı hısseDıyorum,zıhnım berrak ,alerjık sıkıntılarım gıttı,20 lı yaslardakı bedenıme donuyorumM.:Hayatımdan trans yagları (her turlu katı margarın,rafıne yagları(zeytınyagı tereyagı harıc)) cıkardım..Rafıne yaglar ısıyla zararlı yaglara donusuyorlar ve rafıne edılırken tadı guzel olsun dıye seker bıle konuyor bunlara,meyvelerI kaynatınca da aynı yaglar olusuyor ,hayatımda Meyve yok zaten,kuru ıncır veya kuru kaysı(kaysının da kahverengı olanı) var sadece.Cevız fındık fıstık ekmektekı B vıtamınlerını karsılıyor ekmegı sevgıyle ugurladım hayatımdAn,seker de yok ruh saglıgım agız saglıgım bedenım guvende,..

20 kilo veren arkadaşım gül...kilo vermen durdu mu hiç yoksa hep aynı istikrada mı kitti o kilolar.....

vay be demekki ondanmis ben de sekeri hayatimdan cikardigimdan beri 8bucuk-9 arasi kendiligimden uyaniyorum. daha onceleri senelerdir ben 11den once uyanamayan insandim. birdenbire erken uyanmaya baslayinca anlayamamistim bi tuhaflik mi var demistim. demekki sekerdenmis:)
seker bukadar herseyde etkiliyse dusunsenize yillardir kimbilir ne zararlar verdi vucudumuza :KK43:

(bu arada ben cok saglam uyguluyordum bu diyeti ama erkek arkadasim dondurmayi cok seviyor ona eslik etmek icin haftada 1 yada 2 kere 1-2 top dondurma yiyorum onla beraber:) burda gunah cikarayim dedim:) )

ahhh dondurma benim en sevdiğim,yaz döneminde kilo veremeyişimi ona borçluyum maalesef,yaz bitse de eski rutinime dönsem:)

Dıyetı uygulaması kolay cunku dusuk glısemık ındeksı olan gıdalarla beslenılıyor..Yanı yedıkten sonra acıkmak yok 5-6 saat ,adet gunu bıttıkten bır muddet sonra tartılıyorum,asırı spor yapmadan gunluk ev ıslerı yetıyor bana,halsızlık kalmadı ,varısler yok gıbı,aynayla barıstım,ıyı hısseDıyorum,zıhnım berrak ,alerjık sıkıntılarım gıttı,20 lı yaslardakı bedenıme donuyorumM.:Hayatımdan trans yagları (her turlu katı margarın,rafıne yagları(zeytınyagı tereyagı harıc)) cıkardım..Rafıne yaglar ısıyla zararlı yaglara donusuyorlar ve rafıne edılırken tadı guzel olsun dıye seker bıle konuyor bunlara,meyvelerI kaynatınca da aynı yaglar olusuyor ,hayatımda Meyve yok zaten,kuru ıncır veya kuru kaysı(kaysının da kahverengı olanı) var sadece.Cevız fındık fıstık ekmektekı B vıtamınlerını karsılıyor ekmegı sevgıyle ugurladım hayatımdAn,seker de yok ruh saglıgım agız saglıgım bedenım guvende,..

tebrik ederim canım :))çok güzel bir duygu yaa senin tüm hislerini paylaşıyorum,böylece daha sağlıklı bir hayatın kapısını da aralamış olduk:))

ahhh dondurma benim en sevdiğim,yaz döneminde kilo veremeyişimi ona borçluyum maalesef,yaz bitse de eski rutinime dönsem:)

canim illa yiyeceksem bir top sutlu bir top kakaolu yiyorum, ki eminim sutlu olanin icinde yapay suttozu var, kakaolu olan da boyar maddeli falandir:)
hersey yapay be canim artik :KK43:
ben haftada 1 yada en fazla 2 kez kendime izin verdim dondurmaya, yaz bitene kadar. ama onun disinda agzima meyve ekmek pirinc patates hamur makarna falan surmuyorum
bir de tas devri kitabinda doktor deginmis demiski illa tatli yenmek istiyorsa %70den fazla kakao iceren bitter cikolata az miktarda yenebilir demis. ben bitter manyagi bir insanim oyuzden kis mevsiminde kendime ufak bir parca %70den fazla kakao iceren bitter cikolataya izin verebilirim gibi gorunuyor:) ama ona gore da sporumu artiricam. haftada 3 kere spor salonuna gidiyorum ben

Son düzenleme:
X