Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

hemen bildirim yapayım
2yumurta 6zeytin az peynir maydanoz 5ceviz ve yeşil çay
Bugün kocamın doğum günü çok koşturmam gerek
Önce duş sonra alışveriş bir sürü işim var görüşürüz kızlar..............

:KK52: Helal yeme kız ,ucuncu gıdısınde ancak anlar senı hamarat arkadas ,ben laf dınlıyorlarsa Karatay Dıyetı nı anlatıyorum kalkıncaya kadar :KK52:
:))))) yemedım yemedımm

ama anlayıslı cıktı bu arkadas,bana tabak hazırlama yemıyorum aksam 8den sonra dedım,tamam,hıcbırsey mı yemıyorsun dedı sadece:)))

sabah:1 yumurta
4parmak kadar sucuklu,kaşarlı tost:KK17:(eşime yapmıştım,eşim acele çıktı ,memlekete gitti,bende kimse yemez diye yedim:KK57:)
öğlen:1kase tarhana çorbası
2kk tahin helvası:KK57:(regl oldum ,olacağım:KK1:)
akşam:1tavuk but tavada yağsız pişirdim....
1hurma:KK17:
bugün kaçamaklarla doluyum...:KK19:
loxandranın rüyasına gireceğim:KK1::KK1::KK1:
neysekı okumamısım aksam

rahat bır uyku uyudum:)))))))

yedirecek çocukların varrr ne güzelll
geçen gün misafir geldiğinde artan pasta börekleri yedirecek ve verecek birini bulamayınca doğru çöpe gittilerr. :26::26:
içim acıdı ama napim kediler sebeplendiii

evet ama daha önce kalanları hep ben yiyormuşum,:KK53:şimdi ben yemeyince bazen çöpe gidiyor....:KK5:
kızlar gelen mısafırlere paket yapın boyle durumlarda,yada komsulara dagıtın,çöpe gitmesinnn

borek turu seylerı de buzluga koyuyorum,baska bır mısafıre cıakrtmak uzere:))))

ıkıncı ogun yok

cunku orada havuc salatası yedım 4catal kadar
bu yuzden ceza verdım kendıme evde 1 cevız yıyıp
dukkanı kapadım:)))

loxıcım bu gece benım ıcın zor gececek destegını esırgemezsın demı:44::44::44:
akşam yoktum canım,misafirlikten gelınce kızı yatırırken ben de uyumusum.
havuc salatası ıcın nıye ceze verdın kı,sadece glısemık ındeksı yuksek,acıktırması problemmm.
ac kalamk ıyı degıl,hafıf bırseyler yesekdın keske

Ben öyle yaparım o zaman giderim 5 km yürürüm sonra hamur işlerini
makarna pizza lahmacunları götürürüm:KK9::KK9:
Çok teşekkür ederim cicim cevap verdiğin için
sadece sağlıklı yıyeceklerden yenebılır,pasta borek degıl:)

Afiyet olsun canim..Bu kadar güzel menülerden sonra tut kendini sakin yeme:KK20:...surda Cumaya ne kaldi ona göre:18::18::18:
yemedım canımm,bravo bana:KK9:
bu akşam da baska bır arkadasa gıtcez,ama artık alıstılar bana ,ısrar etmez heralde:)))

Ahmet Aydin hocanin cevaplari;

* Peki ya kuru meyveler?
Kuru incirin içindeki şeker oranı korkunçtur, kuru kayısının da öyle...

* Ama günde bir incir ya da iki kayısı yeniyorsa?
O zaten günlük şeker limitinizi doldurur. Bir tane incir yiyeceğinize, dört tane mandalina yiyin daha iyi.

* Peki hocam, Karatay Hoca hiç ekmek önermiyor. Ama Taş Devri Diyeti’ni okurken dikkat ettim siz bir-iki dilim ekmeğe hayır demiyorsunuz...
Bizim görüşlerimizin yüzde 99’u aynıdır. Bence de hiç ekmek yenmese daha iyidir. Ben üzerine tereyağ sürmek için yiyorum. Tereyağ yemiyorsam o gün, ekmek de yemiyorum. Tereyağı, zeytinyağı bunları yediğiniz müddetçe sorun yok. Çünkü bunlar aynı zamanda tok da tutar insanı. Bizim derdimiz un ve şekerle. Çünkü insanlar bu iki gıda ucuz da olduğu için çok fazla tüketiyor.

Peki organikse salatalık ve domates?
Bu mevsimde organik salatalık, domates olmaz. Varsa serada yetiştirilmiştir. Onu da önermiyoruz. Dedeleriniz gibi, nineleriniz gibi beslenin. Eğer koroner kalp hastalığını önleyici tedbirler üzerinde duracaksak, diyoruz ki bir unlu şekerli gıdaları iyice çıkartacaksınız diyetinizden. İki, her mevsimin taze sebze ve meyvesini yiyeceksiniz. Meyvede aşırıya kaçmayacaksınız. Sebzeyi istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Et, yumurta gibi gıdaları serbestçe yiyebilirsiniz, ama bu et ya da yumurta mümkünse merada beslenen, özgürce dolaşan hayvanların eti ya da yumurtası olsun. Tabii bunları bulmak çok zor ama eğer talep yaratılırsa mutlaka karşılığı bulunur. Köylü de bir şeyler kazanmaya başlar.

Ben ayrıca D vitamini konusuna çok önem veriyorum. Ya iyi güneşleneceksiniz, ki bu şehir hayatında çok mümkün değil ya da mutlaka D vitamini alacaksınız. Pratikte erişkinler için söylüyorum, iki ayda bir, bir ampul D vitamini için. İğne olarak yaptırmanıza gerek yok. Tanesi 2 lira. Reçeteye bile yazdırmaya gerek yok. Herkesin ulaşabileceği kadar ucuz.
cok faydalı bır paylasım olmus,tesekkurler canım,d vıtamını ampulune baslıyorum o zmaan ben.

Bu probiotik yogurtlar varya onlardan yedim iki gundur ama daha kotu oldum sanki devam etmeyeyim dimi sizcede?
onlar da hazır gıda,yememelisin.

Ya kızlar size bir şey soracağım
Bugün Kubilay gürkanın programında duydum
Fazla egzesiz yapmak iyi değilmiş
Özellikle bayanlarda
Vücut fazla erkeklik hormonu salgılıyormuş
Bu seferde tüylenme yapıyormuş
Ben günde 30'ar dakikalık 2 periyot halinde yapıyorum
Bi sabahları bide gece yatmadan sizce fazlamı bu
4-5 saatlık yogun sporlardan bahsedıyordur o,hıcbırımız o kadar yapmıyoruz.
dıkkat cekmek ıcın konusuyorlar ıste

kızlarrr pilateste karın hareketleri yaparken yarım kalkıyoruz ya ( table) hundred falan yaparken benim boynumm çok acıyorr size de oluyor muuu?:26::26:
canım baslar baslamaz mı agrıyor,yoksa 20-30 yaptıktan sonra mı,bastan berı agrıyorsa hareketı yanlıs yapıyorsundur,20-30 dan sonraysa kaslar guclu olmadıgındandır,ben basımı yatırıp yapıyorum bu durumda
bır de sunu yapcam gun ıcınde,arada sadece hundred yapcam vucut alıssın dıye,benı en cok zorlayan o cunku

1 sütlü türkkahvesi (tatlandiricili :KK17:)

sivi: 1 litre su
spor: 25 dakika normal tempo yürüyüs
ve........Loxanacim senin icin 2mil Leslie :KK52::KK52::KK52:
harika canım sporunnn,boyle boyle alıscaz ıste
ama tatlandırıcılı kahveyı begenmedımmm,tek seker at barii

kızlar nasılsınız nasıl gidiyor diyetleriniz....
iyiyiz kaçak gelin,sen ne yapıyorsunn?

Afiyet olsun canım, cumayı iple çekiyorum. Bu kadar güzel menülere ve spora güzel bişiler çıkması lazım tartıda:-)
inş. ama pek de hafiflik hıssetmıyorum,sonucu merak edıyorum ben de:)

iyi geceler hanımlar

2 hafta oldu diyete başlayalı ama ben bir türlü spora başlayamadım:KK43:(((

hadi geçen hafta regl falan dedik ama ya bu hafta? ben evde bu disiplini sağlayamıyorum nasıl yapıyorsunuz bana da anlatın??spor salonuna gidemem kuzucuk var ve kış geldi.bana destek olun lütfen:KK43:((
leslie 2 mılle baslayabılırsın,hatta 5 dk lık vıdeoları var,denemek ıcın yapabılırsın:)

mrb arkadaşlar 1 aydır gıremıyorum 1 ay boyuncada diyet yapmadım öncesınde karatay yapıyordum. 1 ay önce 57 idim şimdi 55 ve hıç dıkkat etmıyorum ekmek bal meyve yememe ragmen kılo vermısım bende aldım dıye hıç tartılmıyordum bugun 55 gorunce sok oldum karatay resmen metebolizmamı duzene soktu sımdı tekrar başlayacam hedefim 50 inş herkes istedgı kıloya gelir
cok guzel canım harıkasınnn.

artık kılo verme,sağlık ıcın yaparsın karatayı
ben bu konuyu 8 ekımde fark ettim ilk bir ay tam olmasada uyguladım arada kacamaklarım oldu 5 kiloya yakın verdim
araya bayram girdi ben baklavaları götürdüm bozuldu tabi sonrada disiplin saglayamadım gül 90 kg falandı şimdi 83 kg hatta ona söyledim ben 80 den düşmeden sen 80 gelceksin dedim öylede oldu her sabah hiç kacamak yapmıcam diyorum ama bakıyorum ki ya bi tane gofret yemişim ya da makarna nasıl frenlicem kendimi bilmiyorum ablamın sözü var subatta ve ben resimlerde şişman olmak istemiyorum
sabah kalkar kalkmaz buraya bır,bır selam cak,takıp altında oldugunu bılırsen yemzsın o gofretleri

canim ayni omega 3 gibi kapsülleri var...güvendigin bir marka yada eczaneden sorup bilincli bir sekilde alabilirsin...cünki canan hocaninda tas devri kitabinin yazarida D vitamini ve kalsiyum ve omega 3 üzerinde duruyorlar...tabi basta omega 3 geliyor arkasindadan digerleri..

ve biz kadinlar malesef özzelikle kadinlar D vitamininden biraz yoksunuz...ve icilen siyah caylarda D vitaminin emilimini enggeliyor...siyah cay hic faydali degil bu konuda götürüsü cok fazla...hem ceviz yiyoruz ki ceviz omega 3 deposu ama yetinmeyip canan hocaninda demesiyle ayriyetten kapsülde aliyoruz omega 3 leri...

yogurt yiyorum ama yinede kalsiyum takviyeside aliyorum..günlük yeteri kadar demir iceren seyler yiyemedigim icinde D vitamini takviyeside yapiyorum artim :))

:44: INSALLAH ise yarar...
bend e alcam d vıtamını

35 dk sabah sporundan sonra bomba gibi oldummmm:KK8::KK8::KK52::KK52:

canımm nasıl gidiyorr pilates?
benim boynum çok ağrıyorrr ya hundred yaparkeneee:KK50::KK50:
harıkasın canımmmm:KK9::KK9::KK9::KK9:

ben boynum zorlayınca bırakıyorumm

aynadaki görüntü için sıkılaştırıcı sporlar lazım. çok sıkı diyet yapmak olmuyo. ama karatayda besinsiz kalmıyoruz. kilosu az olanlara da uygun ama sabır istiyo, sporla beraber. insan da bıkıveriyo.

maşallah idealistcim erkencisin, ben de şimdi yürücem
ne guzel duzenlı spor yapanlar cogalıyoruzz:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

2 yumurta+peynir+1 bardak süt
ceviz+ minik domates 6 adet+tere+3 dilim turp+15 minik zeytin
2 kuru erik+omega 3

öğlen de saat 3-4 arası

barbunya+yoğurt+tere, turp, limon

2 öğün yetiyorrrrrr

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun: Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır bardak sut,bır muz,bır kase cevız

Eklentiler

• $a123..jpg
    $a123..jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 37
kızlarr akşam sadece bir tabak ev yapımı yoğurt :KK1: bir tabak da kırmızı mercimekli tarhana çorbası içtim tuzsuz, biraz da yer fıstığı yedim o kadar reglim gecikti (bi heyecanlandım ki sormayın acaba hamiş miyim diye ama değilmişim malesef çoook üzüldüm ama bu duruma alışsam iyi olacak yoksa kendimi harap etmekten öteye gidemeyeceğim şimdilik ilk hedef 10 kilo verip pko nun etsinden kurtulmak doktorum öyle söyledi...) neyese reglim yakın ya şişkinlik var üzerimde ctesi tartı bana sürpriz yapmaz inşallah :26:

Zeynep ben de pko'im...Dr.unun da dediği gibi kilo verip etkilerinden kurtulmaya bak,senin yaşadıklarını ben de çok yaşadım hala da yaşıyorum bazen...2 kere doğal hamile kaldım ben ama devam etmedi...Sabret cnm kafandan çıkarmaya bak bizlerin çocuğu olamaz diye birşey yok sadece biraz zor oluyor:KK34:

spordan sonra zengin bir kahvaltıı:KK34::KK34:

2 yumurtadan bol yeşillikli salata
peynir-zeytin
domates-biber
ceviz-kayısı
yeşil çay

loxandracımm hemen ağrımıyor boynum, biraz yapınca ağrımaya başlıyorr çok fena.
boyun kaslarım çok güçsüz heraldeee:KK50::KK50:

Günaydınn
Sporcu hatunlar maaşAllah size, inş.ben de yakında evde yapmaya başlayacağım çünkü 10 gün sonra salondaki sözleşmem bitiyor :KK5:

Dün akşamki menümü arzedeyim:KK56:

Saat:18:30-19:00 arası
  • 3 tane çiğ köfte:KK56::KK56::KK56:
  • 3 ad.büyük fırın köfte+2 dilim patatesinden:KK17:
  • 4-5 kaşık yoğurt
  • Sonra hazırlandım spora çıktım,yediklerim az gibi geldi sonra acıkmıyayım diye kuruyemişçiden 100gr.ceviz aldım,minibüste 30-40 gr.ceviz yedim:KK1:

Spordan gelince kocaman bir bardak süt içtim,(maalesef hazır sütlerden)

Sabahki menüm:
  • 1 büyük muz
  • 2 küçük silor salata
  • Yarım domates
  • Avuç içi kadar beyaz peynir
  • 7 zeytin
  • Göz kararı çiğ badem
  • 2 bardak early grey aromalı mis kokulu çay:KK1:

Zeynepçim kahvaltılarını akşamdan hazırla,ben çoğu kez öyle yapıyorum.Sabah çantaya atıyorum işe gelincede afiyetle yiyorum:KK1:

evet kizlar merakima yenik düstüm..yarin icin doktordan randövü aldim...gidip konusucagim 2 haftadir saglikli besleniyorum kan degerlerimi merak diyorum diyiccegim...INSALLAH iyi cikar bakalim adam ne diyicek:KK53:

bu arada öglen menüm: 1 dolu kase yogurt corbasi bol naneli ve sarimsakli limonlu :KK9: ve firinda köfte.. belki biraz salata :KK56:belki :KK34: gerci vakit erken öglen icin ama ben sabah 4 te yaptim kahvaltiyi :KK17:

Omega3 *2
2 kuru kayısı gün kurusu
2 kuru erik

Ve kızlar yarını beklemeden tartıldım çok şükür -0,400 gr.dayım:KK9:

(Geçen hafta 63,80 idim tickerı elletmedimdi :KK1: )

Son düzenleme:
Günaydın Kızlar

sabah: 2 yerli muz,peynir,5 ceviz,zeytin yedim,omega 3 hapımdan 1 adet aldım diğerini akşam alıyorum günde 2 adet
öğle:et sote,salata,yoğurt var
akşam:ıspanak yemeği,yoğurt(biraz badem veya meyva ilave edebilirim açlık durumuma göre)

not: balık yağı gerçekten açlığı engelliyor bir ara bırakmıştım ve çok daha çabuk acıkıyordum ama şimdi düzenli alıyorum günde 2 gr ve çok faydasını görüyorum eşimede alıştırdım

d vitamini ampülünü 2 ayda bir kullanıyorum ağzıdan alıyorum

demir,folik asit,kan değerleri önemli arada kan tahlili yaptırıp eksik olanları düzeltmek gerekiyor cana hocanın yeni kitabını bugün alacağım inşallah dün Taş devri kitabını okudum biraz arka sayfada kitabın özeti var arada mutlaka hatırlamak için okuyorum muhteşem bir kitap tuğla kadar ama olsun başucu kitabı merak ettikçe aç bak öyle bir kitap okumayanlara tavsiye ediyorum bir çok hastalığı bu kitapda yazanları uygulayarak def edebilirsiniz

iyi geceler hanımlar

2 hafta oldu diyete başlayalı ama ben bir türlü spora başlayamadım:KK43:(((

hadi geçen hafta regl falan dedik ama ya bu hafta? ben evde bu disiplini sağlayamıyorum nasıl yapıyorsunuz bana da anlatın??spor salonuna gidemem kuzucuk var ve kış geldi.bana destek olun lütfen:KK43:((

Canım benim de evde bebeğim var, ben dışarı çıkma imkanım hiç olmadığında evde Leslie yapıyorum. 1 haftadır da pilates yapıyorum. En kolay evde yapılabilecekler bunlar bence:-)

ya kaçamak yapsamda...karatay bana 2 şey öğretti.o 2 kuralı hiç bozmuyorum.....:21:
1.si 4saat dolmadan hiçbirşey yememek:KK9::KK9:
2.si 8den sonra hiçbirşey yememek:KK9::KK9:
bunlara herzaman uyuyorum......:KK52::KK52:

Ben de bunlara özellikle dikkat ediyorum, haklısın kilit noktalardan ikisi bu bence de...

:KK62::KK62:günaydin arkadaslar..yeni bir gün ve hayirlara vesile olmasi dilegiyle INSALLAH...

bugün benim 12 ci günüm...12 gündür hic kacamak yapmadan devam ettim...verdigim kilo 2 kilo :)) takildi öyle kaliyor durdu iste:))

ama yinede morelimi bozmuyorum...cünki kendimi enerjik ve fit hisediyorum bu yeme sekli ile...sadece omega 3 alimini yogunlastirdim,kalsiy
um ve demir bunlari ilave ettim dün itibari ile...INSALLAH bir sonuc yada degisiklik olursa sizlerede bildiririm.. :126::126:

Ben de merak ediyorum sonucu, merakla bekliyorum. yalnız ben DrOz'de seyretmiştim, kalsiyumu tek başına değil de magnezum ile almak daha iyiymiş. Kalsiyum tek başına kas ve damarlarda sertleştirme etkisi yapıyormuş, magnezyum ise kasları yumuşattığı için ikisi birlikte kullanılsa daha iyi oluyormu. Doktoruna bir danış istersen...
Hamileyken kas kasılmalarında magnezyum verirlerdi bu sebeple demek ki:-)

arkadaşlar lütfen yardım edin yaaa benim kilo vermem baya bi durdu 2 haftadır gram veremedim üstelik yarım kilo aldım. karatay diyetini yapalı 2 hafta kadar oldu.zayıflamk bir kenara iyice kilo aldım. hem şu balık yağını da aldım ama şimdi kullanmaya korkuyorum ya iyice kilo alırsam diye.ne olur yardım edin neyi yanlış yapıyorum.hocanın kitabını da aldım ben de insülin direnci de var çok da destekliyorum diyetini ama ikl haftalarda sizde de böyle oldu mu.siz balık yağını hangi öğün de alıyorsunuz.

Günaydın Kızlar

sabah: 2 yerli muz,peynir,5 ceviz,zeytin yedim,omega 3 hapımdan 1 adet aldım diğerini akşam alıyorum günde 2 adet
öğle:et sote,salata,yoğurt var
akşam:ıspanak yemeği,yoğurt(biraz badem veya meyva ilave edebilirim açlık durumuma göre)

not: balık yağı gerçekten açlığı engelliyor bir ara bırakmıştım ve çok daha çabuk acıkıyordum ama şimdi düzenli alıyorum günde 2 gr ve çok faydasını görüyorum eşimede alıştırdım
Günaydınn
Afiyet olsun menüler güzelll
Omega3 leri neden bir kerede içmiyosun?
Gerçekten zinde tutuyorlar insanı dün akşam ben de bir performans vardı ki spordur,yemektir,ütüdür, vs.:KK17:sormayın gitsin:KK1:

Selam şekerler,

Dünkü menümü paylaşmamıştım...

Kahvaltı:

Çörekotu-su
1/4 yumurta(kızıma yapmıştım, ondan kalanı yedim)
1-2dilim mandalina
2 zeytin
2kk kadar peynir
domates-salatalık-maydonoz(haftaya domates salatalık almayacağım, marul yada kıvırcık ile idare etmem lazım bahara kadar)
1/2 dilim ekmeğin sadece kabuğu(içini kızım yedi) 1 çay kaşığı kadar kaymak ile

Akşam:
Salata(roka-tere-kuzukulak)
yoğurt
biraz pırasa
1kk kadar peynir
1 tane ufak cennet hurması

Sıvı: 3,5 lt su
Spor: 45 dk pilates, 25 dk yürüyüş

Bugün yoğun bir gün ben kaçar...

Yarını 4 gözle bekliyorum, listeyi kim yapıyordu ki?

Merhaba kızlar,
Uzun zamandır girmiyorum foruma.Doğrusu 2 haftadır diyetten koptum.Tartılmadım kilo aldımmı yoksa aynı kilodamıyım bilmiyorum. Yarın tartılıp sonucu göreceğim.
Önce oğlum su çiçeği oldu 1 hafta onla uğraştım sonra ben ağır bir gribe yakalandım hala tam düzelemedim.Komşuların getirdiği aşüreleride yedim, yeme düzenim altüst oldu yani.Yinede geç satte yememeye çalıştım.
Diyete devam eden arkadaşları tebrik ediyorum.Bu hafta bende diyete devam edeceğim.
Yılbaşı için 40 beden bir elbise aldım güzel oldu, 2 kg daha veririsem daha güzel duracak üzerimde inşallah verebilirim.

Son düzenleme:
X