Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Rafıne edılmıs tuz yerıne krıstal kaya tuzu(cam veya ahsap degırmende ogutulerek)kullanılmalıdır dıyor sayfa 146 da .

peki bu cam veya ahşap değirmen dediği nedir okurken bende gördüm bunu ama es geçmiştim nerden bulacam bu değirmeni diye :)) karatay diyetinden önce sofra tuzu kullanırdım şimdi işler değişti değirmen dediği şeyi nasıl bulabiliriz yada neye benzer bu :) :KK1:

Bır bardak suya ne kadar kullanıyorsunuz?

ben bu limonlu su olayını 1.5 litrelik pet şişeye yarım limonun hepsini sıkıyorum gayette hoşuma gidiyor istersen fazla sık istersen az sık ama bu ölçü bana tam geliyo dene bakalım bir arkadaşım ona görede ayarlarsın eksik yada fazla olarak....

peki bu cam veya ahşap değirmen dediği nedir okurken bende gördüm bunu ama es geçmiştim nerden bulacam bu değirmeni diye :)) karatay diyetinden önce sofra tuzu kullanırdım şimdi işler değişti değirmen dediği şeyi nasıl bulabiliriz yada neye benzer bu :) :KK1:
Herhalde ogutuculu tuzlukları tarıf etmıs. Zelısce ısımlı arkadas gokcek aktar web sayfasından hımalaya tuzunu almıs,marankı de televızyonda. Bu tuzdan bahsetmıstı, ben encok tuzu her ay yedıgım 45 ekmekten alıyordum cok sukur onu kestım ekmek yemıyorum ama hımalayayı cok merak ettım alırım mutlaka.

Bır bardak suya ne kadar kullanıyorsunuz?

Yarım limon sıkıyorum bir bardak suya.
Üstüne sıcak su koyuyorum ama biraz ılınınca içiyorum ben.
Dün kimdi hatırlamıyorum ama bir uzmanın konuşmasında da dinledim, limonlu su sabah aç karnına içildiğinde metabolizmayı da hızlandırırmış.

Bundan 5 yıl evvel ben akupunktur, diyet ve yürüyüşle 27 kg vermiştim. Yaptığım diyet da Karatay diyetinin aynısıydı. Tahılı, patatesi, pilavı ve şekeri hayatımdan tamamen çıkarmıştım. Yalnız kg vermek değil, zor olan o kg yu korumakmış. 57 kg kadar inmiştim, ben ısrarla 55 e inmek istiyordum, dr um da bir çok rahatsızlığımın olduğunu burada ara vermemi istemişti. Haftada 100 gr ver, acelen ne ki demişti ama ben onu dinlemedim ve dr bıraktım. Dr bana metabolizmanı düzelttim, bu da iki şekilde bozulur. Ya hormon bozukluğun olursa ya da depresyona girersen demişti. Neyse ben kg mu iki yıl boyunca korudum. İki yılın sonunda ömrümde hiç yapmadığım bir şey yaptım, bu benim yaşamımdaki en büyük hatalardan birisiydi. O zaman popüler olan bir bitkisel ürün kullandım şu iki kg yu vermek için, bir hafta içinde önce depresyona sonra da komaya girdim, ondan sonra da durdur kg ları durdurabilirsen........ 90 ları buldum. Kendimi resmen sabote etmiştim, 36-38 bedenlerden 48 bedenlere çıktım.

Neyse o zamanlarda gazetede bir yazı okumuştum, Alman bilimadamı bir dr muş. 21 gün boyunca her gün açık deniz balığı yenilmesini, 21 günün sonunda da haftada en az iki defa balık yenilmesini öneriyordu. Bu kürüda altı ayda bir yapın diyordu. Yaşlanmayı önlediğini, hatta gençleştirdiğini iddia ediyordu. Aynı Karatay diyeti gibi yalnız günlük preteini et ve tavuktan değil de balıktan alıyorsunuz. Gün atlamadan her gün balık yenilmesi gerekiyor. Tek tip beslenme de değil, sebzenizi, meyvenizi, sür ürünlerini alıyorsunuz. Bu diyetin en iyi uygulayıcıları julia Raberts vs ymiş. Yani Hollywood....... yıldızları........

Ben de balığı çok severim o zaman uygulamıştım ve gerçekten sarkma sünme olmadığı gibi bir de olduğumdan daha genç görünmeye başlamıştım ama daha sonra devam etmedim ve bir daha uygulamadım.

Bu bilim adamına göreyaşlanma, yaş ilerleyince hücrelerde oluşan bir hastalıktan oluşuyormuş, her gün balık yendiğinde bu rahatsızlığı onarıyormuş ve onun için yaşlanma duruyormuş...

Bir de insan yaşamında hayati önem taşıyan iki unsur varmış. Biri su diğeri de tuz (tuz zararlı değil aksine çok faydalıdır ama gerçek tuz olursa)... Vücüdumuzun 3/2 sudan va tuzdan oluşuyor bunu hep hatırlayalım...
İyi kaliteli, işlenmemiş, doğal mineralli kaynak suyu kullanınız, gerçek mineralli tuz kullanınız ve tuz değirmeniniz de metal bıçaklı olmasın...

Sevgiyle kalalım, başarılarımız daim olsun...

Bundan 5 yıl evvel ben akupunktur, diyet ve yürüyüşle 27 kg vermiştim. Yaptığım diyet da Karatay diyetinin aynısıydı. Tahılı, patatesi, pilavı ve şekeri hayatımdan tamamen çıkarmıştım. Yalnız kg vermek değil, zor olan o kg yu korumakmış. 57 kg kadar inmiştim, ben ısrarla 55 e inmek istiyordum, dr um da bir çok rahatsızlığımın olduğunu burada ara vermemi istemişti. Haftada 100 gr ver, acelen ne ki demişti ama ben onu dinlemedim ve dr bıraktım. Dr bana metabolizmanı düzelttim, bu da iki şekilde bozulur. Ya hormon bozukluğun olursa ya da depresyona girersen demişti. Neyse ben kg mu iki yıl boyunca korudum. İki yılın sonunda ömrümde hiç yapmadığım bir şey yaptım, bu benim yaşamımdaki en büyük hatalardan birisiydi. O zaman popüler olan bir bitkisel ürün kullandım şu iki kg yu vermek için, bir hafta içinde önce depresyona sonra da komaya girdim, ondan sonra da durdur kg ları durdurabilirsen........ 90 ları buldum. Kendimi resmen sabote etmiştim, 36-38 bedenlerden 48 bedenlere çıktım.

Neyse o zamanlarda gazetede bir yazı okumuştum, Alman bilimadamı bir dr muş. 21 gün boyunca her gün açık deniz balığı yenilmesini, 21 günün sonunda da haftada en az iki defa balık yenilmesini öneriyordu. Bu kürüda altı ayda bir yapın diyordu. Yaşlanmayı önlediğini, hatta gençleştirdiğini iddia ediyordu. Aynı Karatay diyeti gibi yalnız günlük preteini et ve tavuktan değil de balıktan alıyorsunuz. Gün atlamadan her gün balık yenilmesi gerekiyor. Tek tip beslenme de değil, sebzenizi, meyvenizi, sür ürünlerini alıyorsunuz. Bu diyetin en iyi uygulayıcıları julia Raberts vs ymiş. Yani Hollywood....... yıldızları........

Ben de balığı çok severim o zaman uygulamıştım ve gerçekten sarkma sünme olmadığı gibi bir de olduğumdan daha genç görünmeye başlamıştım ama daha sonra devam etmedim ve bir daha uygulamadım.

Bu bilim adamına göreyaşlanma, yaş ilerleyince hücrelerde oluşan bir hastalıktan oluşuyormuş, her gün balık yendiğinde bu rahatsızlığı onarıyormuş ve onun için yaşlanma duruyormuş...

Bir de insan yaşamında hayati önem taşıyan iki unsur varmış. Biri su diğeri de tuz (tuz zararlı değil aksine çok faydalıdır ama gerçek tuz olursa)... Vücüdumuzun 3/2 sudan va tuzdan oluşuyor bunu hep hatırlayalım...
İyi kaliteli, işlenmemiş, doğal mineralli kaynak suyu kullanınız, gerçek mineralli tuz kullanınız ve tuz değirmeniniz de metal bıçaklı olmasın...

Omega3 ıcın kapsul kullanmalıymıs gunde 2-3 gr kadar,jazaam ısımlı arkadas ta bahsetmıstı oda kullanıyormus sanırım nonıs hanım da kullanıyor,omegA 3 hucre zarı yapımında kullanılan bır yag ve maalesef vucut yapamıyor,zaten bol balık tuketen karadenızlının horon tepmesıde ondandır muhakkak,depresyona ıyı geldıgını doktorlar sıtesınde canan hanım bırkez daha onaylamıs .Ayda 45 ekmek yıyen ben ılk defa ekmeksız dıyet yapıyorum,vucudum toksın doluydu ekmekcı nerden koysun hımalaya tuzunu ekmege?'Kılo verınce sacda esmer unla kendıme yufka ekmek yapacam canım ısterse.

AA

Dogal urun tuketebılırsek zaten omega3 takvıyeye ıhtıyac kalmayacak bırgun.

evet ben de böyle düşünüyorum acele etmek zarar getiriyor,karatay diyeti sadece kilo vermek için değil tüm hayat boyu uygulamamız gereken beslenme biçimi,sadece şua yemediğimiz birkaç besini ekleriz hayatımıza günde 1-2 dilim ekmek gibi(bunun da mutlaka tereyağlı tüketilmesi lazım diyor hoca),ayda 1-2 defa çikolata veya tatlı olabilir,abartmadan genel kurallara uyduktan sonra birçok istediğimizi yiyip içebiliriz sanırım,zaten şuan bile çok az yasak var listede

balığın çok faydalı olduguna ben de ınanıyorum,keşke ulaşmam kolay olsa da bol bol yesem,şuan malatyaın bir ilçesindeyim,burda balık bulmak imkansız oldugu gibi il merkezinde bile deniz balığı çok nadir bulunuyormuş,bu bölgelerin dezavantajı da bu işte,ben balıkyağıyla idare edeceğim bu sene sanırım.denize yakın yerlerde oturan arkadaşlar bol bol yesinler,daha çabuk sonuç alacaklardır eminim.

günaydı.n kızlar.topiğimizde genel bilgiler paylaşılıyor ,çok güzel,faydalanıyoruz ama günlük menüleri de paylaşşak daha iyi olmaz mı,ben tek başıma takılıyorum,ve garip hissediyorum kendimi:KK17:

gene de anlatayım:86:

dün kahvaltımı yazmıstım zaten.öğlen saatleri malatyaya arkadasıma gittik,tam öğle yemeği saatleri oaradaydım,ve arkadasım ev baklavası,börek,yaprak sarma yapmıştı.
sadece pirinçten yapılmış olmasına ragmen yaprak sarmadan 10-15 tane yedim sanırım.(en uygun o geldi bana)

akşam yine aynı arkadaslarla yemeğe çıktık.
1 kase mercimek çorba
1 kuşbasılı alı nazik
1 ayran
salata yiyerek akşam öğünümü yaptım 20:00 civarı.genelde o saatlerde yemek yemediğim için mi bilmiyorum 400gr kadar fazla çıktım sabah tartıda,bugun düzenli 3 öğün yemeyi planlıyorum.
sabah 2 yumurtadan peynirli omlet
1 kk peynir(yeni peynir paketi açtım,bozuk çıktı,eskisinden de bu kadar kalmıştı,ondan az yedim)
yarım domates,1 salatalık,ve kırmızı biber
10 zeytin
10-15 badem
4 günkurusu kayısı

o zaman bulgur u filan mesela taze fasulyeyle yiyebilir miyiz

canım hoşgeldin aramıza.bulguru veya bulgur pilavını kilo verene kadar günde 2-3 kaşıktan fazla tüketmeyin diyor hoca,tabii sen emziriyorsun kalori ihtiyacın da fazla ,belki biraz daha arttırabilirsin,ben hiç yapmıyorum bulgur pilavı veya salatası ,çünkü 2-3 kaşıkla doymayacağimı biliyorum(dün kaçamak gibi yaprak sarma yedim o ayrı:86:)

selammm arkadaşlar herkesin geçmiş bayramını kutluyorum bu bayramda korktuğum şeyler başıma gelmedi allahtan sadece çikolatayı fazla kaçırdım ne tatlı yedim ne ekmek yedim ama kendimi toplayıp tekrar düzene girdim inşallah daha iyi olacak.yumurtayı kayısı kıvamında yapmak için ilk önce ocaktaki su kaynayacak kaynadıktan sonra yumurtaları içine kaşıkla koyup 6-7 dakika kaynatacağız dk.bitince hemen ocaktan alıp suya tutun kayısı kıvamında sağlıklı ve besleyici bir yumurta olacak bizlere .ikincisi küçük bi tarif sizlere basit ve pratik tereyağında biberleri çok öldürmeden kavuracağız hemen iki yada üç yumurta kırıp pişirebilirsiniz çok güzel oluyo denemeyen varsa deneyebilir ayrıca cilbiri bende çok severim.o da sayenizde aklıma geldi teşekkürler,bugün birde patlıcanları ve biberleri közleyip salatasınıyapmayı düşünüyorum göreve kaldığımız yerden devam edelim hep birlikte ..:KK66:

teşekkürler canım,senin de geçmiş bayramın kutlu olsun.tutturamıyorum kayısı kıvamını diye omlet yapıyordum birkaç gündür,böyle denerim artık.birde omlet veya menemen yaparken yumurta sarısının çok pişmemesi gerekiyor ya,beyaz ve sarısını ayırın,önce beyazı atın tavaya,o piştikten sonra sarısını atın diyordu ahmet aydon hoca,denenebilir.

bugun öğlene taze fasulye,akşam için de fırında imam bayıldı yapmayı düşünüyorum,bugun et yemesem yalış mı olur kızlar,mutlaka protein almalımıyım sizce,sabah 2 yumurta yedim sonuçta?

teşekkürler canım,senin de geçmiş bayramın kutlu olsun.tutturamıyorum kayısı kıvamını diye omlet yapıyordum birkaç gündür,böyle denerim artık.birde omlet veya menemen yaparken yumurta sarısının çok pişmemesi gerekiyor ya,beyaz ve sarısını ayırın,önce beyazı atın tavaya,o piştikten sonra sarısını atın diyordu ahmet aydon hoca,denenebilir.

bugun öğlene taze fasulye,akşam için de fırında imam bayıldı yapmayı düşünüyorum,bugun et yemesem yalış mı olur kızlar,mutlaka protein almalımıyım sizce,sabah 2 yumurta yedim sonuçta?
Afıyet olsun.Bende balık yagı kapsulu alayım dıyorum,depresyona da ıyı gelıyormus,doktorlar sıtesınde okudum canan hoca dıyor.O konuyu cok onemlı gordum,kopyalayıp buraya atarsanız sevınırım.

Afıyet olsun.Bende balık yagı kapsulu alayım dıyorum,depresyona da ıyı gelıyormus,doktorlar sıtesınde okudum canan hoca dıyor.O konuyu cok onemlı gordum,kopyalayıp buraya atarsanız sevınırım.

yumurta konusu mu?onu kitabındA okudum canım,internette bulmadım,ama yine de bir bakayım

günaydın arkadaşlar balık kapsulu konusunu bende okudum "EFA 1300 mg omega 3-6-9"bir marka daha yazmıştı ama ben bunu aldım içinde 60 adet var diğerinden daha hesaplı ithal amerika malı ben hergün alıyorum artık diğerinin ismini hatırlıyamadım eczanelerde var bu kapsulden ....

Yumurta nasıl yenmeli?

Yumurta en kaliteli protein kaynağıdır. Köy yumurtası tercih edilmelidir. (Özgür dolaşan tavuklar!). Günde 1-4 adet yenilebilir. Tercih sırasına göre :

1. Çiğ (enfeksiyon olmadığından eminseniz! (kabuğu sağlam, pis kokmuyor ve suya konduğunda yüzmüyorsa yumurta çok büyük bir olasılıkla temizdir)
2. Rafadan
3. Lop
4. Kızartma (mümkünse yenmemeli, yenilecekse, zeytinyağında ya da tereyağında yapılmalı ve önce akı pişirilmeli, sarısı ayrıca çiğ olarak eklenmeli)

Yumurtanın Yararları

• Görmede azlığına yol açan maküler dejenerasyonu azaltır (lutein)
• Kolesterolü düşürür!!! (kolin).
• Bellek ve öğrenme kapasitesini artırır (kolin)
• Asetilkolini artırır.
• Yumurta sarısı kalsiyumdan ve karotenoidlerden zengindir.
• Çinko içeriği yüksektir
• Magnezyum içeriği yüksek (migren, fibromiyalji vb)
• Antioksidan ve antienflamatuvardır.
• Omega-3’ten zengindir (Özgür dolaşan tavuklar!)
• A, D, K vitaminleri, demir, selenyum, riboflavin ve niasinden zengindir

Merhaba;herkese iyi bayramlar.Ben de günlerdir burayı takip edip bu diyeti uygulayanlardanım.Başlayalı bir hafta oldu ve iki kilo vermiş görünüyorum.Tabii yağ değildir henüz giden ama sonuçta kendimi çok iyi hissediyorum.Her sabah son derece dinç uyanıyorum ve en önemlisi bacak ağrısı can sıkıntısı hiçbişey kalmadı..Ama sekizden sonra bişey yememe olayına henüz alışabildiğimi söyleyemeyeceğim.E alışmışım gece otururken koca tabak meyve yemeye; nasıl zorlanıyorum anlatamam..Neyse sonuçta alışacağız acaba diyorum sekizden sonra bir bardak ayran falan içsem olurmu ki?

merhaba canım.nasıl gidiyor diyet,gelişme var mı?Açlık yaşıyormusun hala?

X