Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

2. Öğün(Ogle):1tabak domates tava yemegı,1bardak ayran,1cay bardagı cevız(bugun streslı bır gunumdu cok ıyı gelıyor sınırlere ),bırkac bıber(bu meyvem benım c vıtamını ıcerır),bır kucuk sogan(eksı kalorı ıcerır),bıraz nane,bıraz maydanoz. (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan Turk kahvesı

Spor: 4 saat ev ısı yaptım,bugun yurumedım evdekılerı saymazsak(oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:,yolda tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum,yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:).

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum.Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

maşaallah gül senin menülerini gören ihtiyacı olan olmayan herkkes diyete başlarmış arkadaşım diyet yemeklerini bu kadar özenle hazırlayan ve diyete teşfik eden bir seni gördüm herkese seni anlatıyorum allah nazardan saklasın

haklısın mattika ama biraz daha sabır.
öğlen sıkıntı gerçekten de. ben öğlen acıktığım zaman mecburen kutu süt içiyodum okulda.:26::26:
sabretmeliyim yoksa çok pişman olucam.. iyi ki varsınız kızlar

dogum kontrol hapı kilo yaparmıs zaten,canan hoca da soyluyor.belki ilaçtan dolayı ödem de olabılır o 2 kılo.yıne de sporu bırakma tabıı,hem vucuduna faydalı hem de psikolojık rahatlatması ile tedavıne.

inş. hamilelik haberlerını de burdan verırsın,beraber yaşarız o heyecanları:KK16::KK16::KK16::KK16:
eğer deli gibi kaçamak yapmasaydım ödem olduğunu düşünürdüm ama yediklerime göre çok normal 2 kilo
direk iştah açıyo, tokken gözümün önüne geliyo düşünsem hatırlamayacağım yiyecekler:KK9:
hiç sevmiyorum ilaç kullanmayı, inş çare olur

inş canım çok saol

kızlar bir de bende pıhtılaşma sorunu var.
özellikle hamilelikte bebeğin beslenmesine engel oluyo, duyanınız vardır belki..

pıhtılaşma sorunu olanlara bi diyet öneriliyo, metioninden fakir diyet diye.
yumurta haftada bi defa, peynir yoğurt süt çok kısıtlı, baklagiller yok denecek kadar az.. ceviz badem vs yasak
özellikle hamilelikte buna uymak gerekiyo.

karatay diyeti sakıncalı olur mu acaba, hocaya sormak lazım.
öyle bezdim ki herşeyden sorasım gelmiyo :KK70:

özellikle hamilelikte bebeğin beslenmesine engel oluyo, duyanınız vardır belki..

yumurta haftada bi defa, peynir yoğurt süt çok kısıtlı, baklagiller yok denecek kadar az.. ceviz badem vs yasak

sor tabii ki canım,çok önemli senın ıcın.

bızım beslenmenın tamamen zıddı gibi bu,önceden baslaman gerekiyordur belki de

Hayır canım ya,Karatay dıyetı deformasyonu gıderıyor sanırım ondandır.Ben hayatımda boyle guzel dıyet gormedım ya.Allah Razı Olsun Prf Canan Efendıgıl Karatay hanım dan.Kolay gelsın hepımıze :KK71:

ya bencede yediklerimiz cildimizede faydalı bence okadar yağ ceviz fındık badem bunların etkısı oluyordur

netten 20 günddür uzak kaldım. modemim bozuldu çünküü... o yüzden takip edemedim.
ama asıl sıkıntım sütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...

canım vitamalt kılo yapmıyor ben bayagı içtim sütümde bayagı artmıstı

sabretmeliyim yoksa çok pişman olucam.. iyi ki varsınız kızlar

eğer deli gibi kaçamak yapmasaydım ödem olduğunu düşünürdüm ama yediklerime göre çok normal 2 kilo
direk iştah açıyo, tokken gözümün önüne geliyo düşünsem hatırlamayacağım yiyecekler:KK9:
hiç sevmiyorum ilaç kullanmayı, inş çare olur

inş canım çok saol

Mattikacım sende mi doğum kontrol hapına yeni başladın.
Ayy nasıl iştah açıyor valla bana da etkisi olabilir.

Mattikacım sende mi doğum kontrol hapına yeni başladın.
Ayy nasıl iştah açıyor valla bana da etkisi olabilir.

sen de mi içiyosun, mideyi sınırsız hissettiriyo bana
ya sinir yapar ya da iştah açar zaten. sentetik hormon sonuçta..
iştaha direnebilirsen kilo yapmıyo:KK1:

sen de mi içiyosun, mideyi sınırsız hissettiriyo bana
ya sinir yapar ya da iştah açar zaten. sentetik hormon sonuçta..
iştaha direnebilirsen kilo yapmıyo:KK1:

Ben de niye bu kadar sinirli ve açım diyorum :KK1::KK1:
Bir kaç gece önce gece saat 2 miydi neydi.
4-5 tane lavaş arası çiğköfte yedim desem inanır mısın ?
Sonra midem nasıl bir hale geldi kusabilsem kusacaktım.
Ahh bu ilaçlar ahh bu hormonlar.
Kadın olmak pek zor ya ..

arkadaşım ben nacizane fikrimi söyleyeceğim karatay diyetinin kafamıza yatkın olması bence yasak olanlar tam yasaklı yasak olmayanlar ise kendi takdirimize kaldığı için yoksa diyet diyettir yıllaryılı bizi kalori hesaplarıyla, kibrit kutularıyla 2 kaşık makarna v.s ,ara öğün,tane hesabı meyve derkenzaten ağır olan yükümüzü ikiye katladı biz bu diyette detayların atıldığını görünce üstüne atladık gerçektende benim en rahat geçirdiğim diyet dönemim diyebilirim sana gelince eğer otür sorunun varsa herşeyden azar azar ye iradeni kullan sonunda sana vadedilen güzelliği düşün bebeğini doğur allahın iznyle sonra yaparsın karatayı bak benim 2şer yaş arayla 3 çocuğum var
yalnış zamanlarda yaptığım diyetler bana30kg a mal oldu son üç senedir çocuklarım büyümedikçe sonuç alamıyacağımı anladım doğru zamanı bekledim küçük kızım 8 yaşında benim için geç oldu ama çcuklarıma hiç bir
vicdan borcumun olduğunu düşünmüyorum bence geleceğin için nasıl beslenmen gerekiyorsa onu yap

arkadaşım ben nacizane fikrimi söyleyeceğim karatay diyetinin kafamıza yatkın olması bence yasak olanlar tam yasaklı yasak olmayanlar ise kendi takdirimize kaldığı için yoksa diyet diyettir yıllaryılı bizi kalori hesaplarıyla, kibrit kutularıyla 2 kaşık makarna v.s ,ara öğün,tane hesabı meyve derkenzaten ağır olan yükümüzü ikiye katladı biz bu diyette detayların atıldığını görünce üstüne atladık gerçektende benim en rahat geçirdiğim diyet dönemim diyebilirim sana gelince eğer otür sorunun varsa herşeyden azar azar ye iradeni kullan sonunda sana vadedilen güzelliği düşün bebeğini doğur allahın iznyle sonra yaparsın karatayı bak benim 2şer yaş arayla 3 çocuğum var
yalnış zamanlarda yaptığım diyetler bana30kg a mal oldu son üç senedir çocuklarım büyümedikçe sonuç alamıyacağımı anladım doğru zamanı bekledim küçük kızım 8 yaşında benim için geç oldu ama çcuklarıma hiç bir
vicdan borcumun olduğunu düşünmüyorum bence geleceğin için nasıl beslenmen gerekiyorsa onu yap

arkadaşlar konu uzundu tekrar yazmamak için panik yapıp tekrar tekrar bastım oyüden birden fazla oldu kusura bakmayın

pepetıcım sonuclarının yorumunu bende merak ettım paylasırsan sevınırım
kacamak yapıp yıne de kılo almayanlar bravo metebolızma calsyor demek:))topricim tarıflarını beklıyorum
menüm
7.00-muz süt-8 zeytın-cay bardağı
ceviz-kuru erik omega32
12.oo-mantasote yogurt-az kabak
17-tavuk sulu sehriye,2 tavuk pırzola (ama 2 tabak!)
yuruyuse cıkıcam yaklasık 40 dak
benımsorunum wc!zor :KK17:

wc sorunu bendede vardı ve kılo vermemı nerdeyse durdurmustu sımdı sabah ac karna 3 gun kuru kayısı yıyorum artık rahatladım:KK17: sende dene mutlaka

canım keten tohumu da omega 3 kaynaklarından birisi gül hergün 1 yemek kaşığı kadar tüketiyor menülerine dikkat edersen.
bende kolestrolümün yükseldiğini hissediyorum çünkü sık sık başım ağrıyor biraz su içince geçiyor ayrıca baş dönmelerim de var.bi tahlil de ben yaptırsam fena olmaz.
tsh hormonun yüksek çıkması hipotroid anlamına mı geliyormuş değerin sınırdan yüksek çünkü .bir dönem bende de oldu stres altında kaldığım için 1 yıl ilaç kullandım ve düzeldi tekrar tabi stres faktörü müdürün okulundan da ayrıldım .

harikasın canım .seninle beden kitle endeksimiz neredeyse aynı ama ben 48 beden giyiyorum hatta pantolonlar 50.günlük yoğun aldığın antioksidanların faydası sanırım sıkılaşman.
evet canım bende dogumdan sonra 15 kılo verıp 60 olunca tsh ım 23 e fırlamıstı ılac kullandım 1 ay sonra gectı ıyıydım ya acaba kılo vermek mı tetıklıyo dıye dusunuyorum yenıden ılac kullanmak ıstemıyorum saclarımı cok dökmüştü lavetron dıye bı ılac:KK43::KK43::KK43: psikolojım bozulmustu ınan

Hayır canım ya,Karatay dıyetı deformasyonu gıderıyor sanırım ondandır.Ben hayatımda boyle guzel dıyet gormedım ya.Allah Razı Olsun Prf Canan Efendıgıl Karatay hanım dan.Kolay gelsın hepımıze :KK71:
bende aynı dusunuyorum mukemmel bır dıyet canım
kutu süt içmediğimden günlük süt de götürülmüyo..
bir de usandım sanırım bademle fln öğün geçirmekten
öğlen bi çorba, sebze yemeği olsa..

bahane olduğunu biliyorum ama cevizi çok sevmeme rağmen ondan bile usandım
valla ben götürüyorum içiyorum okulda yoksa napcan kuzuu bişi olmaz okadardan:21:

spor:1 saat yürüdüm....
su:2lt
kızlar ben bayramda 7-8 günlüğüne memlekete gideceğim haliyle diyeti bozacağım.:KK59:. abartmam ama inşaallah kilo almam.:18::18:bayram sonrası tam gaz devam...:KK52::KK52::KK52:

Ben de niye bu kadar sinirli ve açım diyorum :KK1::KK1:
Bir kaç gece önce gece saat 2 miydi neydi.
4-5 tane lavaş arası çiğköfte yedim desem inanır mısın ?
Sonra midem nasıl bir hale geldi kusabilsem kusacaktım.
Ahh bu ilaçlar ahh bu hormonlar.
Kadın olmak pek zor ya ..
inanmaz mıyım, ben bi akşamda hamburher menü, tost, kek yemiştim bol bol.
zavallı midem eritmem demedi allahtan

canım tşk ederim yorumun için.
bu pıhtılaşma için olan diyeti her dr doğru bulmuyo, bu yüzden hocaya sormak istiyorum.
elbette ne gerekiyosa onu yapıcaz, hamile kalıp da kaybetmek çok zor..
allah yavrularını bağışlasın sana, hamilelik sonrası kilonun güzel bi bahanesi var en azından.:KK8:

ben hiç diyet yapmamıştım, dikkat ettim spor yaptım ama ara öğünlü ya da isimli hiçbir diyete bakmamıştım
karatayı görene kadar..

bende aynı dusunuyorum mukemmel bır dıyet canım
valla ben götürüyorum içiyorum okulda yoksa napcan kuzuu bişi olmaz okadardan:21:
ne bilim tadı bi garip kutudakilerin ama börek yemekten iyidir kesinlikle

spor:1 saat yürüdüm....
su:2lt
kızlar ben bayramda 7-8 günlüğüne memlekete gideceğim haliyle diyeti bozacağım.:KK59:. abartmam ama inşaallah kilo almam.:18::18:bayram sonrası tam gaz devam...:KK52::KK52::KK52:
tatlıya dikkat ettikten sonra bozulmaz bence bayramda,, ete yer var bizim diyette nasılsa

tuya sık sık emzir(yarım saatte bir),çocuk emdikçe sütün artar ,sıvı almayı da arttır,ilk bebeğimde hiç bilmiyordum emzirme işini nerdeyse sütüm yok diye mamaya geçecekken doktorumuzdan Allah razı olsun,mamayı bıraktırdı,sık sık emzirdim,öyle bol sütüm olduki 2 sene emzirdim,emzirdiğim süre boyunca da hiç hasta olmadı yavrum, kolay gelsin

günayyydın kızlarr:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

hala hastayım ben,bugun kendıme ıyı bakmam lazım:2::2::2::2::2:

bu çikolata ,tatlı reklamları nedır ya sıtemızde sureklı,bizi sabote etmek ıster gibi:KK53:

X