Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm kızlar.bugunkü icraatım:)

kalkınca 2 kuru kayısı 500 ml su

ardından 45 dk yuruyus:KK8:

kahvaltım:
2 kayısı yumurta
1 avuc peynır
3 zeytın(market zeytınıne dondugum anlasılıyormu?:KK1:)
1 kırmızı biber
1 domates
1 cay brd cevız+badem+yerfıstıgı
1 kivi
1/4 elma

bugun 3. gün,wc ile küsüm yine:KK14:bol su içiyorum,hareket ediyorum,yogurt salata yıyorum mutlaka,neden düzenli olmuyor bu iş anlamıyorum:44:

canım buradn bir arkadaş kuzu kulağı önermişti kabızlığa iyi gelirmiş bi de onu dene istersen.

öğlenki menüm
salata
fırında mantarlı tavuk
yarım kaseden az kabak çorbası (çok yağlıydı yiyemedim)
yarım kase yoğurt

slm kızlar bügün benim 3 günüm gayet iyi gidiyor yanlız bügün itibariyle yüzüm bütür bütür olmaya başladı benim cocuklugumda yumurtaya karşı alerjim vardı acaba omu tekrardan nüks ediyo yoksa gecici bişeymi bu böle bişeyi ilk başlarda yaşıyan oldumu ?

ben onu da kullandım kardeş içinde üzüm çekirdeği ve krom var ben uzun bir süre krom kullandım krom şekeri düzenliyor ve şeker ihtiyacını azaltıyor, ama exodex bende işe yaramadı hiçbir fark hissetmedim onun yerine çekirdekli üzüm ye daha iyi:KK1:
krom a gelince ben en çok solg.r ın krom pikolinat ından memnun kalmıştım, hergün bir tane içiyordum o ara hiç tatlı canım istememişti gerçekten...

civan perçemini hiç duymamıştım işe yarıyor muymuş yarıyorsa ben onu da deneyeyim :KK1:
yorumları okudumda bazılarında işe yaramamıs gerçekten ay nebilim ya bi deniym diye düsünmüstüm:26:

normelden az yeme zaten listeti yap belki araları yapmaya bılırsın zaten vücut kedini 1 hafta ayarlıyo canım[ üüfff çok bilmiş konuştum sankı kırkyıllıdır yapıyor zanneder duymayan birisi :KK17:]

canım burdaki çogunluk nedıyosa onu yap vüçudun da geri dönülmüyecek hasar vere bilirsin ikinçi bebek düşünüyorsun bak bazı ilaçlar bunada engel ola bilirsin allah korusun illada kullaçaksan dr tavsiyeli kullan yanlış bişey yapma
evet canım bende bisi olursa diye korkuyorum sonuçta dısardan alacağım bir madde yanı:KK19:

iyiki burdasın evet:KK71:sonuçları payşaırsan şahane olur:KK16:

olmuş olmuş süper olmuş:KK9:

hmm ben bir kere civan perçemini abime soğuk algınlığı otu diye içirmiştim pamuk gibi oldum süper geldi demişti:KK1::KK1::KK1:yaa annem de önerdi gençkılığında çok kullanırmış ama ben denicem baktım işe yarıyor burdan herkese söylerim.ama sen dert etme sen emzirdiğin için olmaman normal bunu dert etme allah'ın sana bir lütufu say:KK16:normal doğum yaptıysan zaten bütün vücudun yenilenmiştir.:KK34:

olmaz olmazz yahu ben 85ile başladım senin kadar kahrolmadım.hem böyle bir ortamda nasıl üzgün ve kaygılı olabiliyorsunuz uzun süre anlamaıyorum:44:ben dün bir üzüleyim dedim iki dakikada tekme tokat atarak kendime getirdiler:KK1::KK1:beterin beteri var bak sen yine daha olur bir kilodasın biraz sabır biraz azim ve sağlam istikrarla seni de kilo koruma bölümüne uğurlucaz şekerim:KK16::KK16:
canım evet ama ben 1 senedir bu kilolardayım. sı kıl dım ya inan 5 li kiloları ucundanda olsa görmek istiyorum. ha tabi bu kilo verememin tek etkisi metabolizmam değil bir ramazan boyunca tatlı yedim hem iftarda hem canım istediğian iftardan sonra. tek eksiğim sabır ama bazen iyiyim bazen geliyor bu kaos anları:KK9: düzenli spor ve tatlı hamurişi yemezzek verilir vermemek imkansız yanı

Sakın ha zayıflama ilacı kulanma.
Bilumum ilacı denedim ben.
Metabolizmam mahvoldu.
Bak bende 1,5 aydır yapıyorum bu diyeti bir yukarı bir aşağı kilolarım.
SABREDİP ,DEVAM EDİCEZ.
sabahta yazdım.
Biz yenilmeyeceğiz bu kilolara,onlar bize yenilecek.

yola devam :)))

.
tamam canım kullnmıycam zaten inan korkarım ya

benimki tüpte olanlardandı sıvı yani. evet sadece spordan 15 dk önce içiyorsun. normal zamanda alman bi etki göstermez. mesela göbek bölgeni eritmek istiyorsan 20 dk karın kaslarına çalış yürüyüşten sonra. bütün vücuduna 15 dk. egzersiz yapıp bırakma. L carnitine ni sporcular kasları daha fazla çalıştırdığı ve enerji verdiği için kullanıyor dolayısıyla yağ yakımında hızlanıyormuş. yani çalıştırmak istediğin bölgeye biraz yükleniceksin. Benim vücut şeklim göbek bölgesinden yağlı kalça basen sorunum yok. spora giderken ilk zamanlar 70- 80 mekik çekince ( tabi kardiyodan sonra) bişey yaptığımı zannediyordum. Salonda bomba gibi vücudu olan bi hatun vardı (ve benim idolümdü) uzun zamandır spor yapıyormuş neredeyse yarım saat sadece mekik çekiyordu kadın sonrada diğer bölgeleri için çalışıyordu.
canım onu alcam sen adını bi yolla fikir olsun bana ilaç değil sonuçta
Ben özel mesaj atamıyormuşum yav mesaj sayım 100 ü geçmediği için. burda rtük lü yazarım ismini ama akşam yazabilirim şu anda işteyim ve kutu evde hatırlayamadım ismini.
ok canım aksam yollarsın :KK16:
kuru meyvelerin abartı değil ben daha fazla yiyorum:KK43:(
canım biraz sabırlı olalım lütfen biraz klasik olacak ama o kiloları kısa zamanda almadıkki doğal olarak hemen veremiyoruz.spora devam.sakın moralini bozmaaa...biz yanındayız.

günaydın aramıza hoşgeldin menülerini mutlaka paylaş kolay gelsinnn

canım domates ve salatalığın mevsimi değil ben almıyorum.tere maydonoz gibi yeşillikler daha iyi olur bence.bir de kahvatına cevizi de ekle inanlımaz tok tutuyor ekmek yerine.

günaydııınnn ne kadar sıcak bir karşılama olmuşşşşş içimizi ısıttın

canım cevizi al mutlaka tok tutuyor zaten faydaları tartışılmaz

sağol canım sanada kaçamaksız bir gün dilerim

sabah kahvaltın çok az olmuş bence erkenden acıkabilirsin örnek menüye bak bence.öğlen et salata yoğurt olabilir.

canım o ilaçları boşver biraz da sabırlı ol lütfen önümüzde çok iyi örnekler var.sakın içinde ne olduğu belli olmayan ilaçları tüketme yan etkileri çok fazlaymış..

biz de seni seviyoruz bol sporlu kaçamaksız bir gün olsun...

bende mi alsam biberiye emziren anneler de kullanabilirmi acaba bi araştıralım.

canım bulgur ve yoğurt olabilirdi bence hazırları tüketme.bir de evden ceviz badem kayısı falan getir yoğurtla tüket böyle günlerde.

doğru canım ya sabır sabır ya sabırr insallah vercez bu arada dün yürüdüm 4 km sonrada 20 dk egzersiz:KK8:

slm kızlar bügün benim 3 günüm gayet iyi gidiyor yanlız bügün itibariyle yüzüm bütür bütür olmaya başladı benim cocuklugumda yumurtaya karşı alerjim vardı acaba omu tekrardan nüks ediyo yoksa gecici bişeymi bu böle bişeyi ilk başlarda yaşıyan oldumu ?

yumurta dokunmuş olabilir bence

bende öle tahmin ediyorum daha kitabı alamadım kahvaltıda yumurta yemesem olurmu acaba ?

kızlar merhaba,

bu sabah doktora gittim..bazı şikayetlerim vardı.ultrason çekildim allaha şükür hiçbirşeyim yok..yani karaciğer,dalak,safra kesesi hepsi sorunsuz:nazar:ancak idrar tahlilimde bi madde + çıkmış..henüz sonucu doktora göstermedim ama netten araştırdığım kadarıyla bişeyler öğrendim..bi yerde vücut enerji için yağ hücrelerini kullandığı zaman artarmış diye yazıyor.birindede vücut yetersiz beslendiğinde vitamin depoları yıkılıyo o yüzden artar diye yazıyo.ilk seçeneğin olmasını çok istiyorum ama ...bakalım doktor ne diyecek..4 gibi gidip sonuçlarımı göstereceğim.size sonucu burdan yazarım kızlar..

sabah kahvaltım
3 kuru kayısı 2 kuru incir
1 çay bardağı yer fıstığı ellerimle kırdım
2 yumurta
2 domates
3 tane pötibör bisküvi:18:

bir şey soracağım arkadaşlar.üçgen peynir katkı maddeli diye önerilmedi.ama diğer peynirlerde pastörize fabrikasyon alıyorum ben.siz nasıl alıyorsunuz.?

bende öle tahmin ediyorum daha kitabı alamadım kahvaltıda yumurta yemesem olurmu acaba ?
ben de yumurta tiyemiyorum yerine 2 küçük yerli muz ya da 1 büyük muz yiyebilirsin.

kızlar merhaba,

bu sabah doktora gittim..bazı şikayetlerim vardı.ultrason çekildim allaha şükür hiçbirşeyim yok..yani karaciğer,dalak,safra kesesi hepsi sorunsuz:nazar:ancak idrar tahlilimde bi madde + çıkmış..henüz sonucu doktora göstermedim ama netten araştırdığım kadarıyla bişeyler öğrendim..bi yerde vücut enerji için yağ hücrelerini kullandığı zaman artarmış diye yazıyor.birindede vücut yetersiz beslendiğinde vitamin depoları yıkılıyo o yüzden artar diye yazıyo.ilk seçeneğin olmasını çok istiyorum ama ...bakalım doktor ne diyecek..4 gibi gidip sonuçlarımı göstereceğim.size sonucu burdan yazarım kızlar..

geçmiş olsun canım şikayetlerin neydi merak ettim sonucu bildir merak ederiz.

bir şey soracağım arkadaşlar.üçgen peynir katkı maddeli diye önerilmedi.ama diğer peynirlerde pastörize fabrikasyon alıyorum ben.siz nasıl alıyorsunuz.?
merhaba en doğalını bulmaya çalış canım ben kaşarı karstan getirttim,çökelek ve peyniri güvendiğim bir mandıradan alıyorum çökeleği kendi yapan arkadaşlar var.

SİBELCİM

Ben çoğunlukla lor tüketiyorum.
Beyaz peynir yiyen arkadaşlar takip ettiğim kadarıyla keçi peyniri tüketiyorlar.
Üçgen peynir,krem peynir bunlar aslında ne olduğu belirsiz,artıklardan üretilen ürünler.
diyet haricinde de bu tarz ürünlerin tüketilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

.

ben de yumurta tiyemiyorum yerine 2 küçük yerli muz ya da 1 büyük muz yiyebilirsin.

geçmiş olsun canım şikayetlerin neydi merak ettim sonucu bildir merak ederiz.

saol handancım..ya aslında benim bu şikayetlerim uzun zamandır vardı..kasıklarımda inanılmaz bir ağrı var..bazı durumlardada ağrı dahada artıyor..:KK17:bende kadın doğuma gittim..jinekolojik olarak ağrıya sebep olacak bir sıkıntın yok dedi..ürolojiye falan git dedi.ben de gittim bugün ama sanırım yine bu kasık ağrımla ilgili bir sonuç çıkmayacak..olmadı iç hastalıklarına gidicem.bulmam lazım bu ağrımın sebebini..ama idrar tahlilimde konuyla lakasız bir durum çıktı işte ortaya..umarım iyi yönde bir değişimdir..sonucu mutlaka yazarım canım..saol..

merhabalar herkesee
1.öğünüm

1 bardak süt
1 küçük muz
1 avuç çökelek
2 kk kutusu beyaz peynir+kaşar peyniri
1 mandalina
10 zeytin
3 omega 3
1 çay bardağı karışık kuruyemiş
tere roka maydonoz kuzu kulağı dolu bir tabak

2.öğünüm

1 tabak zeytinyağlı taze fasulye(buzluktan)
1 kase yoğurt
tere roka maydonoz kuzu kulağı dolu bir tabak
3 ceviz,3 badem 4 yerfıstığı,2 kayısı 3 üzüm.

Slam arkadaşlar ,10 aylık bir bebeğim var ve emziriyorum.Bu diyeti emzirirken yapabiliyormuyuz bilgilendirirseniz sevinirim..

öğleden sonra 1saat 20 dakika yürüdüm.:KK8::KK8::KK8:....bugün toplam:2saat 30 dakika oldu...:KK76::KK76::KK76::KK76:
canım maşallah nazar değmesin ben de yazabilecekmiyim buralara yürüdüm spor yaptım da geldim diyeee

Slam arkadaşlar ,10 aylık bir bebeğim var ve emziriyorum.Bu diyeti emzirirken yapabiliyormuyuz bilgilendirirseniz sevinirim..

ben kızm 12 aylıkken başladım emzirmeye herhangi bir olumsuz etkisi olmadı bende.

bugün doktora gittiğim için sabah kahvaltımı yapamadım.sadece ultrason için aç karnına 2 litre su içtim..heralde hayatımda ilk defa aç karnına bu kadar su içmişimdir.:KK1:
öğlene doğru 4 ceviz ve 2 mandalina yedim..sonra 1,5 saat sonrada 1,5 tabak yoğurtlu ıspanak yedim..üzerinede 1 fincan türk kahvesi içtim tabiki şekersiz...

X