Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

masalcım gecmıs olsun umarım en kısa zamanda sonuca ulasırsın ama bıde ıyı tarafından bak 10 gunluk aradan sonra wc ye cıktıgında en az 3kg bırden gıdıcek:KK1::KK1::KK1::KK1:

Ama şimdi tartıya çıkmaktan korkuyorum ya 3 kilo fazla gösterirsee :KK60:

Arkadaşlar bu akşam menümü yarın sabah kalvaltı ile birlikte bildirebilir miyim?Evde nette sıkıntı var. Şimdiden teşekkürler :)

Tabi istediğin şekilde yapabilirsin.
Bazı arkadaşlar menülerini ertesi gün yazıyor zaten.

bugünkü menüm

1.öğün:3 haşlanmış yumurta(üzeri sarımsaklı yoğurtlu-tereyağlı)
5 zeytin
1 avuç fıstık

2.öğün:
2 kepçe etli bezelye yemeği
5 kaşık bulgur pilavı
kereviz salatası

spor:5 km yürüdüm
sıvı:2.5 lt su,birazdan form çayı

Kitabı bugun aldım ben de. Cevizimi fındıgımı da aldım. Bir yandan okuyup bir yandan öğrendiklerimi uygulamaya çalısıcam.Herkese basarılar diliyorum.

:KK24: :KK24: :KK24: :KK24: kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.:KK24: :KK24:Ayran ıcebılırsınız ,:KK24: :KK24:tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.

Eklentiler

• $a39..jpg
    $a39..jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 32
selam kızlar.. sabah(10.00): klasik karatay kahvaltısı akşam(15.30): 1 küçük tabak kuru fasulye.. 2 tavuk budu.. 2 kaşık şakşuka 1 küçük paket yoğurt... bi daha da anlatmıcam kimseye bugün gıcık oldum :/ ekmek yemen lazım ama meyve yemeen lazım diyiyp diyip motivasyonu sona indiriyorlar.. :mad: anlatsamda anlamıyorlar puuuufffff :S

Merhaba Kızlar,

Bugün artık bir şey yemeyi düşünmediğim için menü bildirimi yapabilirim :KK34:

Sabah
1 avuç beyaz ve kaşar peyniri (üzerine çörek otu serpitm)
1 kayısı haşlanmış yumurta
10 zeytin
maydanoz, dereotu, roka, tere (üzerine zeytinyağı, limon, öğütülmüş keten tohumu ektim)
2,5 ceviz
1 hurma
1 kuru erik
1 kafeinsiz yeşil çay

öğle
1 kase tarhana çorbası
1 tabak zeytinyağlı taze fasulye
1 kase ev yoğurdu

akşama biraz badem ve ceviz atıştırabilirim spordan önce

sıvı : 3 lt.su, yeşil çay, türk kahvesi, çay

spor : inşallah bugün başlayacağım bakalım

Ama şimdi tartıya çıkmaktan korkuyorum ya 3 kilo fazla gösterirsee :KK60:

Tabi istediğin şekilde yapabilirsin.
Bazı arkadaşlar menülerini ertesi gün yazıyor zaten.

canım yanlış anlamadıysam kabızlık problemi olan sensin.. kurutulmuş yaban mersini her derde deva.. ben hergün bir avuç yiyorum kabızlığı önlüyor ve daha bir çok şeyi..

Uff biliyorum doktora gitsem klasik kabızlık ilaçlarını verecek.
Elimde de var ama kullanmamak için inat ediyorum.
Ama sanırım kullanmam gerekiyor.
Hiç beklemesem mi ki ?
canım bence daha fazla bekleme bu akşamda sıcak su olayını dene bende biliyorum onu yeğenimden hatta badem yağıda içebilirsin bir çorba kaşığı 1 saat sonrasında sıcak su yaparsan inşallah faydasını görürsün hatta karnına masajda yapabilirsin ama baktın yarın sabahda tık yok al ilaçlarını..
Dayanilabilecek kadar sıcak olsun en az yarım saat bekle şifa olur inşallah
hatırlattığın iyi oldum canım unutmuştum bunu ama işe yarıyor..
selam kızlar.. sabah(10.00): klasik karatay kahvaltısı akşam(15.30): 1 küçük tabak kuru fasulye.. 2 tavuk budu.. 2 kaşık şakşuka 1 küçük paket yoğurt... bi daha da anlatmıcam kimseye bugün gıcık oldum :/ ekmek yemen lazım ama meyve yemeen lazım diyiyp diyip motivasyonu sona indiriyorlar.. :mad: anlatsamda anlamıyorlar puuuufffff :S

yeme canım yapmaaa kaçamak devri bitti ay falan sakat günlerde tutalım kendimizi :)

Çok teşekkür ederim umarım işe yararr ..

Masalcım ılık su banyosu işe yarayabilir, benim çocukların doktoru da önerir kabızlık durumlarında. Ama hala geçmezse ilaçları almalısın bence, Canan hoca kabız olmamaya çalışın, kabız olunca yiyecekler toksine dönüşmeye başlıyor demişti uzun süre bağırsakta durduğu için:-(

Selamlar...

Kahvaltımı yazmıştım, şimdi diğer yediklerimi de yazayım:

öğlen: 1 adet trabzon hurması, 1 kuru kayısı, 1/2 kuru erik biraz ceviz ve fındık, 1 bardak ılık süt

Akşam: Salata, 2 kaşık kıymalı taze fasulye yemeği(dondurucudan, kendim koymuştum), 1 tabak yoğurt, 2 köfte, 1 tane köfte kadar tavuk göğsü, biraz lahana ve karnabahar turşusu(acılı, ev yapımı)

Sıvı:3 lt su, çay

Spor: İş dönüşü 40dk tempolu yürüyüş

İnşallah yeme faslını kapatmışımdır:-(
nolur bu akşam bir kaza olmasın.....

canım bu gece bırıkı yontem daha dene sabaha tamamdır hıc korkma :)))

Tamam beyin gücü diyorum olacak bugün olacak :1
:

İnsanlara anlatmaya hiç çalışma.
Herkes muhalefet oluyor sen bildiğini uygulaa .

canım yanlış anlamadıysam kabızlık problemi olan sensin.. kurutulmuş yaban mersini her derde deva.. ben hergün bir avuç yiyorum kabızlığı önlüyor ve daha bir çok şeyi..

Ayy benim kabızlığım olay oldu dimi :KK60:
Yaban mersininin şekerlenmemiş olanını yiyemiyorum şekerlenmişi de yenilmemesi gerekiyor diye biliyorum ama ..

canım bence daha fazla bekleme bu akşamda sıcak su olayını dene bende biliyorum onu yeğenimden hatta badem yağıda içebilirsin bir çorba kaşığı 1 saat sonrasında sıcak su yaparsan inşallah faydasını görürsün hatta karnına masajda yapabilirsin ama baktın yarın sabahda tık yok al ilaçlarını..

hatırlattığın iyi oldum canım unutmuştum bunu ama işe yarıyor..

yeme canım yapmaaa kaçamak devri bitti ay falan sakat günlerde tutalım kendimizi :)

Badem yağı değil de hint yağı denedim.
Sözde bağırsakları tamamen boşaltırmışş.
Ama yok ..
Masaj da yapıyorum bebe yağıyla.
O hepp yaptığım bir şey aslında.
Bu akşam sıcak suya oturacağım bakalım.

Masalcım ılık su banyosu işe yarayabilir, benim çocukların doktoru da önerir kabızlık durumlarında. Ama hala geçmezse ilaçları almalısın bence, Canan hoca kabız olmamaya çalışın, kabız olunca yiyecekler toksine dönüşmeye başlıyor demişti uzun süre bağırsakta durduğu için:-(

deneyeceğim bu gece gözlemecim kararlıyım ona.
Doğru ya hem toksine dönüşüyor hem çok rahatsız ediyor.
Bir de o kadar spora nasıl oldu anlamadım.
Bugün 2 mil leslie ile yürüdüm.
30 dakikada soğuk havada koştum.
Ama olmazsa ilacı alayım artık bu gece.
Geceden alırsam yarın günddüz etkisini gösterir.

Selamlar...

Kahvaltımı yazmıştım, şimdi diğer yediklerimi de yazayım:

öğlen: 1 adet trabzon hurması, 1 kuru kayısı, 1/2 kuru erik biraz ceviz ve fındık, 1 bardak ılık süt

Akşam: Salata, 2 kaşık kıymalı taze fasulye yemeği(dondurucudan, kendim koymuştum), 1 tabak yoğurt, 2 köfte, 1 tane köfte kadar tavuk göğsü, biraz lahana ve karnabahar turşusu(acılı, ev yapımı)

Sıvı:3 lt su, çay

Spor: İş dönüşü 40dk tempolu yürüyüş

İnşallah yeme faslını kapatmışımdır:-(
nolur bu akşam bir kaza olmasın.....

Yok yok kaza falan ..
Bitti yeme faslı bak ay büyüyor kilo almayalımm .

melabaa kızlarr ben geçen hafta cuma 51.9 çıkmıştım tartıda bu cuma tartılamadım ve evde olmadığım için gezdim dolaştım kaçamak oldu arada ama yine vermişim sanırım :KK70:
51.4 çıktı üstümde botlarım ağır biraz onun da ağırlık yaptığını düşünerek kendimi 51 kilo hissediyorum..

Ayrıca koşuyorum ben haftada 2 gün hocam koşmadan 1 gün önce makarna vs. gibi şeyler yememi söyledi.
Koşacağım günler kahvaltıda yumurta yerine bal reçel vs. yemem gerektiğini söyledi.
Napsam bilemedimm

melabaa kızlarr ben geçen hafta cuma 51.9 çıkmıştım tartıda bu cuma tartılamadım ve evde olmadığım için gezdim dolaştım kaçamak oldu arada ama yine vermişim sanırım :KK70:
51.4 çıktı üstümde botlarım ağır biraz onun da ağırlık yaptığını düşünerek kendimi 51 kilo hissediyorum..

Ayrıca koşuyorum ben haftada 2 gün hocam koşmadan 1 gün önce makarna vs. gibi şeyler yememi söyledi.
Koşacağım günler kahvaltıda yumurta yerine bal reçel vs. yemem gerektiğini söyledi.
Napsam bilemedimm

bal,reçel yerıne muz yesen olmaz mı canım?
canan hoca spor yapmadan once muz yenılmesını onerıyor yeenı kıtabında.

makarna yerıne ne olabılır acaba?:26:

slm kızlar.pazar gunku sınav kötu gectı maalesef,pasta da yedım ev pizzasida:KK14:ve bu sabah tartıda +2 kg çıktım,74 kg yani:KK53::KK53::KK53:çıldıracagım,3 gunde 2 kg almayı basardım valla.
dünkü başlangıcı bugune aldım pazartesi olmasının da etkisiyle:KK1:,bu haftayı hafıf gecırmeye karar verdım.her akşam balık yıyecegım 4 gun boyunca,,alışverısımı de yaptım,bakalım sonuclar nasıl olacak,öncelikle şu taze aldıgım 2 kg yu vermelıyım:KK4::KK4::KK4::KK4:

bugun ılde bankada ıslerım vardı,o yuzden duzenlı ogunler yapamadım.yedıklerım:

sabah: 1 avuc badem

ogle: kuşbaşılı alinazık
yesıl salata
ayran

akşam: yarım avuc beyaz peynır

bal,reçel yerıne muz yesen olmaz mı canım?
canan hoca spor yapmadan once muz yenılmesını onerıyor yeenı kıtabında.

makarna yerıne ne olabılır acaba?:26:

aa evet ne zamandır muz yemiyordum bak bu olabilir :KK70: makarna çok severim ama napsam ki bilemedim

Bugün yediklerimi ben de paylaşayım dedim.ilk günümdü.bi değerlendirme yapar mısınız;??

sabah: 2 zeytin, yarım çay bardağı ceviz, kibrit kutusu kadar peynir,2 gün kurusu kayısı

öğlen: köfteli patates yemeğinmin sadece taneleri, suyu yok ve yoğurt

saat 18.00: 2 gün kurusu kayısı ( öğlen yemeği 12 de olduğu için acıktım çok ve midem bulanmaya başladı yanımda da bunlar vardı artık yedimiki kuru kayısıyı

akşam: bir kase ev yapımı tarhana çorbası yağsız, yarım çay bardağı ceviz-badem karışımı, 8 tane kadar sele zeytin

bunları yedim işte..akşam zeytin yedim diye biraz pişmanım ama sabah yemediğim için ve glisemik endeksi düşük olduğu için çok zararlı olacağını düşünmedim açıkcası.sizler beni aydınlatırsınız bu konuda.

işte bu kadaaar.şimdi de sütümü kaynattım yoğurt yapıcam :))

X