Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Karatay dıyetıne bugun son vererek daha once dıyetısyenın verdıgı dıyetle devam etmeye basladım en azından unuttugum ırade kontrolunu hatırlamıs oldum

Karatay dıyetıne bugun son vererek daha once dıyetısyenın verdıgı dıyetle devam etmeye basladım en azından unuttugum ırade kontrolunu hatırlamıs oldum
Ben Karatay diyetini yaklaşık 10 gündür yapıyorum, sabah kahvaltısı dışında yediklerimden şikayetçi değilim. Sabah kahvaltısındaki sorun ise ekmek yememek değil, yumurtanın haşlanınca kayısı kıvamında olması, tereyağda yapılınca ise çok kızartmama , bu halleriyle sevmiyorum yemeyi. Ama genel olarak ben kitabı çok mantıklı buldum yaklaşık 1.5 kiloda verdim, daha önemlisi inceldiğimi hissediyorum. Ben diyeti bırakmana üzüldüm işin aslı spor yapmak çok önemli yürümek lazım, bunu kitaptada ayrıca ele almış. İstersen sen bu diyeti nasıl yaptığını yaz bende kitabı iyi okuyan biri olarak bilgi vermeye çalışayım. Sevgiler, sıkma canını hiçbişeye...

Herkese merhaba.

Ben de yaklaşık 2 haftadır arada kaçamaklar yaparak ama yine de yılmayarak karatay diyetini uyguluyorum. başlangıçta 71 kg idim şu anda 68. Bugüne kadar diyetisyene gitmek de dahil tüm diyetleri denedim diyebilirim. Ama hepsinde verdiğim kiloyu fazlasıyla geri aldım. 2 hafta önce canan efendigil karatayın kitabını alarak bu diyete başladım. çünkü kadının yazdıkları bana çok mantıklı geldi. Bu diyette bence eksik kalan hiçbir besin maddesi yok. sebze meyve et süt yumurta hepsi var. sadece ekmek ve unlu gıdalar yok. ekmekten alacağınız b vitaminini de ceviz fındık badem gibi yiyeceklerden alabileceğimizi söylüyor. zaten 2-3 gün içinde ekmek yememeye alışıyor insan. bu arada meyveyi de ana öğünlerde sofradan kalkmadan yemenizi tavsiye ediyorum. eskiden sofralara yemekle beraber bir de meyve konurdu. demek mantığı buymuş. yani zaten ana öğünde kan şekerimiz yükseliyor. meyve yediğinizde tabi ölçülü olarak kan şekerinizi ana öğün dışındaki bir zamanda yeniden yükseltmemiş oluyorsunuz. Ara öğün yenmemesinin amacı dadepo yağları yakan glukogan ve leptin hormonlarının devreye girmesini sağlamak. yemek yedikten sonra 2 saat boyunca insülininiz yükseliyor insülin düştükten sonra da glukogan ve leptin hormonları devreye girip yağları yakıyor. yani toplamda 4-4,5 saatlik bir açlık süresine ihtiyacı var vücudun. Ben diğer diyetleri yaparken hep halsiz ve aç gezerdim dolayısıyla da diyetin ömrü en fazla 1 hafta olurdu. şu anda karatay diyetini yaparken aralarda hiç acıkmıyorum ve ana öğünlerde yediğim şeyler hem doyurucu hem de tatmin edici oluyor. ayrıca günde en az 40 dakika da yürüyüş yapıyorum. spor da yağların yakılması açısından çok gerekli. Bir de sizlere bu diyetin yanında tavsiye edeceğim prof. dr. ahmet aydın'ın taş devr4i diyeti adlı kitabını okumanızdır. bu kitapta yediğimiz içtiğimiz herşeyle ilgili çok faydalı bilimsel açıklamalar var. herkese kolay gelsin...:KK61:

arkadaşlar internet başında akşama kadar dirsek çürütüyorum bütün doğru ve yanlışları okuyup ezberlemiş durumdayım. ancak bir türlü bi yerden başlayamıyorum. aynalara bakıyorum söz veriyorum ertesi güne kalmadan yine pes ediyorum. eşim iradesizsin dedikçe içim parçalanıyo kendimden nefret ediyorum. motive edeyim derken daha da moralimi bozuyo. istersen verirsin ama iradesizsin diyo. gözüm herşeyden korkmuş durumda.okuduklarımın bi ucundan tutuyorum ötekini bırakıp o yanlış bu doğru derken kafam allak bullak oldu. yaz geldi. ancak bende istek var icraat yok. kendi kendime hesaplaşa hesaplaşa gece gündüz tek başıma üzüntüden boğulmuş durumdayım. isteyip de becerememek kadar iğrenç bi yapı yok. o da bende var. lanet olsun diyorum. ne kadar ayıp diyorum. eşime haksızlık ediyorum diyorum. o seni her şekilde seviyorum ancak insanın bazen canı nasıl çikolata dondurma vs çeker. bi ekstradır ama güzeldir ben de seni öle incecik görmeyi hayal ediyorum istersen yaparsın diyor. ama ben bu lafların altında içimde ezilip duruyorum. bir yol gösterin. oğrusu nedir söyleyin. çocukluğumdan beri tombiktim. irileştim boyum uzun iri kemikli bide yağlar basen olunca. hiçbir güzelliğim kalmadı .boyum 171 kilom 82. ve ben ses sanatçısıyım. insan karşısına çıkıyorum. en güzel olmam gerekirken hep arkadaşlarının yanında hep en iri hep bi sorunlu. napim siz söleyin artık.......:KK50:

Bence karatay diyetini yapabilirsin. Diyet yapamayanlar için çok uygun ve uygulaması çok kolay. Ama önce bu kadar umutsuz olma lütfen. En önemlisi başlamak. kitabı alıp okursan hemen motive olursun. Bir de burada arkadaşların yazdıklarını okumak da acayip motive ediyor insanı.

Hem karatay dıyetını hem tas devrını okudum zaten 3 yıldır ne cıkarsa takıp edıyorum ama ırade kısmında ıs kopuyordu sanırım ben kartay dıyetınde cevızı bıraz abarttım bırde dogrumu bılmıyorum ama calısıyorum ıs yerınde 1 cay bardagı kadar mercımek haslayıp yedım cogunlukla acaba mercımege karsı bı duyarlılıgımmı var aslında en saglıklısı ayda 4 kılo ben de bunu basardım ama sonuca cabuk ulasmak ıstıyorum galıba ne dersınız yedıklerımızı yazarak haftalık verdıgımız kıloları ve yaptıgımız sporları ekleyerek devam edelımmı
2 gundur karatay dıyetını bıraktım ve anladımkı dıger dıyetlerı yapmam mumkun degıl gene karatay dıyetıyle devam etmek en saglıklısı

Başlayalım hemen :)

Sabah 08:30'da kahvaltı ettim Bir adet haşlanmış yumurta 8-10 kadar zeytin salatalık domates ve tulum peyniri.

Öğlen 13:30 ton balıklı salata, bir avuç kiraz, 5 tane çiğ badem

akşam da barbunya yemeği ve yoğurt yemeyi düşünüyorum. Tabi bir de en az 40 dk yürüyüş.

Hem karatay dıyetını hem tas devrını okudum zaten 3 yıldır ne cıkarsa takıp edıyorum ama ırade kısmında ıs kopuyordu sanırım ben kartay dıyetınde cevızı bıraz abarttım bırde dogrumu bılmıyorum ama calısıyorum ıs yerınde 1 cay bardagı kadar mercımek haslayıp yedım cogunlukla acaba mercımege karsı bı duyarlılıgımmı var aslında en saglıklısı ayda 4 kılo ben de bunu basardım ama sonuca cabuk ulasmak ıstıyorum galıba ne dersınız yedıklerımızı yazarak haftalık verdıgımız kıloları ve yaptıgımız sporları ekleyerek devam edelımmı
2 gundur karatay dıyetını bıraktım ve anladımkı dıger dıyetlerı yapmam mumkun degıl gene karatay dıyetıyle devam etmek en saglıklısı

ilk defa mesaj yazdığım için yukarda becerememişim arkadaşlar :26: .bu karatay diyetini yapmak isterseniz ben de varım.

Karatay diyetini yapanlar nerelere kayboldular?

Valla yarın akşam itibariyle 3 hafta dolacak ama son 2 gündür kilo almış gibi çıkmam sebebiyle yorum yapmak istemedim:) Sanırım pazar akşamı ve dün akşamki akşam yemekleri yerine; yoğurt, ceviz,kayısı ve kiraz yemem etkili oldu, İnanılmaz şişkinlik yaptılar. Biraz daha meyve yemeseydim diyeti bırakacaktım ama bu çözüm yanlış olmuş olabilir,:) moralimi bozmuyorum kilo değil ağırlık olduğuna inanıyorum ve karatay diyetine devam ediyorum. Bu arada hanımlar bulgur pilavını yemelimiyiz sizce ? Daha uzun zamandır bu diyeti yapan ve sonuç alan kişilerin yorumlarını bekliyorum.

ne yazıkkı devam edemedım butun motıvasyonumu kaybettım keske dıyorum 3,5 kılo verdım dıye bırakmasaydım hıc olmazsa 2, aydada bı o kadar verebılırdım sımdı cıkolata hamur ısı ne gorursem saldırıyorum

Valla yarın akşam itibariyle 3 hafta dolacak ama son 2 gündür kilo almış gibi çıkmam sebebiyle yorum yapmak istemedim:) Sanırım pazar akşamı ve dün akşamki akşam yemekleri yerine; yoğurt, ceviz,kayısı ve kiraz yemem etkili oldu, İnanılmaz şişkinlik yaptılar. Biraz daha meyve yemeseydim diyeti bırakacaktım ama bu çözüm yanlış olmuş olabilir,:) moralimi bozmuyorum kilo değil ağırlık olduğuna inanıyorum ve karatay diyetine devam ediyorum. Bu arada hanımlar bulgur pilavını yemelimiyiz sizce ? Daha uzun zamandır bu diyeti yapan ve sonuç alan kişilerin yorumlarını bekliyorum.

Ben diyeti 3 haftadır yapıyorum. 1 kere bulgur pilavı yedim o da 2 kaşık. Bulgurum glisemik indeksi yüksek değil ama ne bileyim sonuçta pilav :)

Ben de 3 kilo verdim ilk hafta ama 2 haftadırr kilo vermiyorum. Annem de yapıyor aynı diyeti. Aynı anda başladık o ilk 2 hafta hiç kilo veremedi ama bu hafta bir anda 4,5 kg verdi. Sanırım durma zamanları oluyor ve sonra bir anda gidiyor. Ben incelme hissediyorum ama dediğim gibi tartıda fark yok. Galiba benden de bir anda gidecek (inşallah) Bu diyeti sürdürmeye kararlıyım. Uzun vadede kilo verdirse bile sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum.

ne yazıkkı devam edemedım butun motıvasyonumu kaybettım keske dıyorum 3,5 kılo verdım dıye bırakmasaydım hıc olmazsa 2, aydada bı o kadar verebılırdım sımdı cıkolata hamur ısı ne gorursem saldırıyorum

Üzülme zararın neresinden dönersen kardır. Devam et bence.

Ben diyeti 3 haftadır yapıyorum. 1 kere bulgur pilavı yedim o da 2 kaşık. Bulgurum glisemik indeksi yüksek değil ama ne bileyim sonuçta pilav :)

Ben de 3 kilo verdim ilk hafta ama 2 haftadırr kilo vermiyorum. Annem de yapıyor aynı diyeti. Aynı anda başladık o ilk 2 hafta hiç kilo veremedi ama bu hafta bir anda 4,5 kg verdi. Sanırım durma zamanları oluyor ve sonra bir anda gidiyor. Ben incelme hissediyorum ama dediğim gibi tartıda fark yok. Galiba benden de bir anda gidecek (inşallah) Bu diyeti sürdürmeye kararlıyım. Uzun vadede kilo verdirse bile sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum.

Bu arada benim 3 hafta olmamış:) 16. günmüş buğün.. Ben soruyu sorduğum gün öğlen bulgur pilavı yedim, bide meyve işi beni zorluyo... Verdiğim kioyu almış görünüyorum 3 gündür ama belirgin şekilde bi şişkinlik var göbeğimde umarım geçicidir. Herşeye rağmen deam edeceğim diyete çünkü ilk defa yemek yiyerek diyet yapıyorum, aç dolaşmıyorum ve bence bu yeterli .. Yazı ve cevaplarınız diyete inancımı tazeliyo, yazmayı unutmayın.. Sevgiler:79:..

merhaba kızlar bende yazdıklarınızı okuduktan sonra karatay diyetini yapmaya karar verdim yarın ilk işim kitabını almak olucak ama şöyle bir sorunum var,ben peynir zeytin yumurta gibi şeyleri yemiyorum bunlar için kahvaltıda alternatifler varmı:KK43:(( neler yiyebilirim bunlar dışında kahvaltıda yani....

merhaba kızlar bende yazdıklarınızı okuduktan sonra karatay diyetini yapmaya karar verdim yarın ilk işim kitabını almak olucak ama şöyle bir sorunum var,ben peynir zeytin yumurta gibi şeyleri yemiyorum bunlar için kahvaltıda alternatifler varmı:KK43:(( neler yiyebilirim bunlar dışında kahvaltıda yani....

Aslında kitabı alırsanız yumurtanın, peynir ve zeytinin bu diyetteki önemini göreceksiniz. Benim ki sadece bir fikir olmakla beraber;diyette protein ağırlıklı yiyecekler ağırlıklı olduğundan sabah et yemenin mümkün olmayacağını da düşünerek , sebze yemeği yada yoğurtla glisemik indeksi düşük meyvelerle ve ceviz badem gibi kuruyrmişlerle yapacağınız salatayı yemek uygun olabilir.

Merhaba,
Ben de karatay diyetine bayılıyorum. Hiç yemek düşünmüyorum o çok hoşuma gidiyor. 4-5 saat birşey yemeyince çok güzel oluyor. Arada limon sıktığım soğuk su ve soda içiyorum. Ama ben sabah kahvaltıda 1 dilim kendi yaptığım 7 tahıllı ekmekten yiyorum (içinde beyaz un yok). Şu anda meyve yemiyorum çünkü meyve beni yoldan çıkarıyor. 1 ay sonra yemeye başlarım günde 1-2 tane. Bu diyet amerikadaki South Beach Diet'a çok benziyor . Türkiyede Miami Diyeti olarak çevrilmiş. Ben 5 sene önce 18 ayda 18 kilo vermiştim bu diyetle ama tabii sonra 3 çocuk doğurunca yoldan çıktım. Oğlum 4, ikiz kızlarım 2,5 yaşındalar. Şu anda 109,5 kiloyum boyum 1,78. 48 bedenim. 90 kilo olunca fıstık gibi oluyorum ve 42-44 bedene iniyorum. kemiklerim kalın olduğu ve etim çok sıkı olduğu için olduğum kilodan daha az duruyorum. Ama bıktım artık 100 kilonun üstünde olmaktan. İnşallah birbirimize destek oluruz ve hepimiz fıstık gibi oluruz. sevgiler

Merhaba,
Ben de karatay diyetine bayılıyorum. Hiç yemek düşünmüyorum o çok hoşuma gidiyor. 4-5 saat birşey yemeyince çok güzel oluyor. Arada limon sıktığım soğuk su ve soda içiyorum. Ama ben sabah kahvaltıda 1 dilim kendi yaptığım 7 tahıllı ekmekten yiyorum (içinde beyaz un yok). Şu anda meyve yemiyorum çünkü meyve beni yoldan çıkarıyor. 1 ay sonra yemeye başlarım günde 1-2 tane. Bu diyet amerikadaki South Beach Diet'a çok benziyor . Türkiyede Miami Diyeti olarak çevrilmiş. Ben 5 sene önce 18 ayda 18 kilo vermiştim bu diyetle ama tabii sonra 3 çocuk doğurunca yoldan çıktım. Oğlum 4, ikiz kızlarım 2,5 yaşındalar. Şu anda 109,5 kiloyum boyum 1,78. 48 bedenim. 90 kilo olunca fıstık gibi oluyorum ve 42-44 bedene iniyorum. kemiklerim kalın olduğu ve etim çok sıkı olduğu için olduğum kilodan daha az duruyorum. Ama bıktım artık 100 kilonun üstünde olmaktan. İnşallah birbirimize destek oluruz ve hepimiz fıstık gibi oluruz. sevgiler

merhaba kraliçe,bende 4 ayda 17 kg verdim,hala da devam ediyorum benimde kemiklerim iri ve etim sıkı 1,65 boyla 72 kiloda 40 bedene düştüm 46 bedendim,ben 70 kiloya bile razıyken doktorum 65 in tekrar kilo almazsın kolay kolay diyor.yazdı tatildi derken biraz fazla kaçamak oldu kilo vermem durdu galiba çünkü çok olmasa da hergün kaçamak yapmak kilo verdirmiyormuş..kilolu olmak gerçekten çok kötü bir duygu inşallah bitmez bir azimle diyetine sıkı sıkı sarılır 90 değil 80 kilo olursun inan o zaman daha bir fıstık olursun,ben ramazan gelmeden doktoruma gidip ramazan için beslenme programı istiyeceğim,iftar sonrası da yürüyüşe giderek savsakladığım diyetime daha özen göstereceğim yaşadıklarımızı ve yaptıklarımızı buradan paylaşalım inşallah başarılı olacağız sevgiler:))))

Kızlar selam,
Ben de Kasım ayından Nisana kadar Karbonhidrat diyetiyle kilo verdim.
Fakat sonra bıraktım ve bir ileri bir geri yerimde saydım..2 gun yaptım 3 gun bozdum..
Allahtan çok fazla kilo almadan Karatay'ın kitabını aldım..
Dun bir solukta okudum kitabı ve bugun başladım..
Kitabı da çok iyi kavradıgımı düşünüyorum ve icinde yazanlar çok mantıklı ve aynı zamanda KB diyetime çok da benziyor.
Ben aylarca meyve yemedim KB diyetinde ve ayrıca Baklagil de yemedim ne yazık ki..
Şimdi meyve yasak degil en azında gunde bir tane bir ögünün icinde canım istediginde yiyebilim..
Bence kesinlikle KB diyetinden daha kolay olduguna ve bunun diyet olmadıgına artık benim hayat tarzım olması gerektigine karar verdim.
İnsallah yavas yavas da olsa kilo vermelerim devam eder..
Hepinize kolay gelsin kızlar..

Bakalım burası biraz aktif hale gelecek mi acaba..
Şuanda kitap en çok satanlar listesinde..Ve her gun yeni birileri bu diyete başlıyor..
Hadi o başlayanlar buraya gelsin de muhabbetimiz artsın kızlar..
Ben bugunku menumu yazayım sizlere
Sabah
2 yumurtadan domatesli omlet
10 adet az tuzlu zeytin
1 çay bardagı ceviz
Oglen
Levrek ızgara
çoban salata
Akşam
Nohut yemegi

X