Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar aksam saat sekızden sonra yemek yok,lahana dahı yEnmeyecek,ayran sut ıcebılısınız,aksam yemegı 6-7 arası yenecek,bu saatlerde yıyemeyenley ayranla sutle ıdare edın,aksam saat sekızden sonra meyve de yenmeyecek.

Eklentiler

• $yaz-aylarinda-herkes-bu-estetikleri-istiyor-kadinlarkulubu-net-01.jpg
    $yaz-aylarinda-herkes-bu-estetikleri-istiyor-kadinlarkulubu-net-01.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 37
Tarcın cubuk ve bır tutam zerdecal ıle cay, kızlar aksam yemıyorum bugun de.

Eklentiler

• $IMG01870-20110913-1533.jpg
    $IMG01870-20110913-1533.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 42
Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Sabah : 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma(adet donemım dıye yoksa yemem),bır bardak cay

2. Öğün:Oglen:1 bardak ayran,5cevız,dort kasık sarmısaklı patlıcan sogus bır kasık zeytınyaglı kıyma sosu eslıgınde,yanıda yogurtlu semız otu ,ıkı koz bıber,bır kase dolusu domates,maydanoz,sogan ve lımolu coban salata.
Cay saatınde: Tarcın cubuk Ve kaynar suyun ıcıne bır tutam zerdecal.

Sıvı:Bol su,2 fıncan kahve,cay

Spor:1saat ev ısı sauna esoman gıyılerek yapıldı,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66: ve kronık kabızlıga cozum.

bugünkü menüm;
1.öğün:1 tane haşlanmış yumurta(midem küçüldü sanırım 2.yi yiyemiyorum artık),1 dilim peynir,10 kadar zeytin,salatalık,domates,su
2.öğün:1 kase köfteli nohutlu çorba,sarımsaklı yoğurt,1 çay bardağı kadar fıstık
3.öğün:1 kase köfteli nohutlu çorba,3 kaşık kuru fasulye,az tuzlu turşu,bol su.....
spor:30 dk yürüyüş,twister.masaj...

Kalkınca :

- Lİmonlu suyum

1. Öğün :

- 2 yumurtadan bol baharatlı omlet
- 4 kuru kayısı
- 4 ceviz
- 2 kk kadar peynir

2. Öğün :

- 6 tane ızgara piliç köfte
- 2 kaşık yoğurt

Sıvı :

- 1.5 litre ancak içmişimdir.

- 2 yeşil çay

Spor :

- 1 saat Tae bo

Kızlar aksam saat sekızden sonra yemek yok,lahana dahı yEnmeyecek,ayran sut ıcebılısınız,aksam yemegı 6-7 arası yenecek,bu saatlerde yıyemeyenley ayranla sutle ıdare edın,aksam saat sekızden sonra meyve de yenmeyecek.

Şu fotoğrafa bayılıyorumm ..
Peki ben bunu bilinç altıma yerleştirdim ama ne yaptım.
DÜn gece yarısı oturdum 1 litre ayran içtimm :KK53:

Şu fotoğrafa bayılıyorumm ..
Peki ben bunu bilinç altıma yerleştirdim ama ne yaptım.
DÜn gece yarısı oturdum 1 litre ayran içtimm :KK53:
olabılır zaten ayranın glısemık ındexı sıfır problem degıl ıcmen.
Soru : doktor hanım benim bir sorum daha olacak; karatay diyetiyle 26 Hazirandan beri 75 kg dan 68 kg a düştüm. çok mutluyum yalnız yıllardır halsizlik sorunum var ve beslenme tarzımı da değiştirmiş olmama rağmen düzelmedi. bazı günler daha da halsiz oluyorum. önerebileceğiniz bir şey var mı bu konuda? şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Kanınızı, kan demiri ve D-vitaminizi kontrol ettirin...Vitamin takviyesi öneml,.bol bol ızgara ve buğulama hamzi yeyin. Trabzon yağını ihmal etmeyin!! Tokluk kan şekerinize ve insüline de baktırmalısınız. Bol bol yüzmelisiniz!!! Kolay gele. Aç kalmanıza gerek yok..Doyuncaya kadar yeterli miktarda yemelisiniz. Kabız olmayın sakın Prof. Dr. MCanan Efendigil Karatay
Detay için burayı tıklayınız
Cevap Tarihi : 11.09.2011 10?00. Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncaya kadar yemelisıniz. :KK66: ogunlere dıkkat ogunlerde doyun,zamanla zaten ıkı ogune dusuyor ınsan,loxanra sabah yazmıstı bunları bende tekrar edeyım dedım. :KK66: moralını yuksek tut proteınlerden korkma.

olabılır zaten ayranın glısemık ındexı sıfır problem degıl ıcmen.
Soru : doktor hanım benim bir sorum daha olacak; karatay diyetiyle 26 Hazirandan beri 75 kg dan 68 kg a düştüm. çok mutluyum yalnız yıllardır halsizlik sorunum var ve beslenme tarzımı da değiştirmiş olmama rağmen düzelmedi. bazı günler daha da halsiz oluyorum. önerebileceğiniz bir şey var mı bu konuda? şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Kanınızı, kan demiri ve D-vitaminizi kontrol ettirin...Vitamin takviyesi öneml,.bol bol ızgara ve buğulama hamzi yeyin. Trabzon yağını ihmal etmeyin!! Tokluk kan şekerinize ve insüline de baktırmalısınız. Bol bol yüzmelisiniz!!! Kolay gele. Aç kalmanıza gerek yok..Doyuncaya kadar yeterli miktarda yemelisiniz. Kabız olmayın sakın Prof. Dr. MCanan Efendigil Karatay
Detay için burayı tıklayınız
Cevap Tarihi : 11.09.2011 10?00. Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncaya kadar yemelisıniz. :KK66: ogunlere dıkkat ogunlerde doyun,zamanla zaten ıkı ogune dusuyor ınsan,loxanra sabah yazmıstı bunları bende tekrar edeyım dedım. :KK66: moralını yuksek tut proteınlerden korkma.

Gece geç saatte içince mi bilmiyorum 500 gram fazla çıktım sabah o yüzden bir tedirginlik yaşadım ama cumadan beri tartılmıyordum o yüzden de net bir şey diyemiyorum.
Ben sıkmayayım o zaman canımı ..
İyi olacak inşallah ..
Teşekükrler bilgiler için.

bu günkü menüm

kalkınca: 1 bardk su
1. öğün: 2 yumurtalı, kıymalı, bol domatesli menemen, 2 kayısı, 1 kupa çay
2. öğün: 2 kase yoğurt
3. 1 tabak yeşil fasulye, 1 kase yoğurt, 1 avuç fındık, bol salata

su: 2.5 lt

afiyet olsun canım.harika bir menü.yanlız dondurma tahın helvası yerıne gecmiyor.hocaya doktorlar sıtesınde sorulmuş,şeker yasak dıyorsunuz ama balıktan sonra tahın helvası verıyorsunuz diye o da tahın helvası susam yagıdır aslında,balıktan sonra 1-2 kıbrıt kutusu kadar yıyebılırsınız ,uzerıne de 20-30 dk yuruyus yaparsanız dinçleşmiş olursunuz demıs.yıne az miktarda bıtter cıkolata yıyebılırmıyım dıye bırıne,size kalmıs yıyebılırsınız ama ınsulın dırencınız gec kırılır,dıyetten soguyabılırsınız demıs.özellikle insulın direncını kırmak ıcın hoca şeker,ekmek,un sıfır olacak dıyor.

hergun balık yemene de bayıldım bu arada,omega-3 almana gerek bıle yok:97:

Hmmm evet haklısın, yapmayım bi daha bunu, balık aşırı yağlı gelmiş ve midem çok bulanmıştı, biraz da onu bastırmak içindi. Balık en sevdiğim yiyecek, her türü.

Son düzenleme:
iyi geceler :)

bugünkü menüm:

kahvaltı:
1 ad. kayısı kıvamı yumurta (yumurta kalmamış başka,normalde 2 ad. yiyorum)
avuç içi kadar peynir
10 zeytin
domates
salatalık
biber
yeşil çay
1 çay bardağı ceviz

öğlen:
tarhana çorbası
zeytinyağlı barbunya
keten tohumu karıştırılmış yoğurt

su:2.5 lt 2 fincan yeşil çay

30 dk spor

bu arada helva yiyebildiğimizi bilmiyordum :KK53: her ne kadar susam yağı olsa da içinde bol miktardaki şeker zarar vermiyor mu yani?Üstüne 20-30 dk spor yaparak atacaksak,o zaman tüm tatlıları yiyebiliriz diye düşünüyorum,az miktarda tabi.
Şu aşamada yemeyi düşünmüyorum ama ileride düşünebilirim belki :KK1:

Kitabındaki diyet listesinde vermiş. ben de yedim her balık sonrası. Bi yerde okumuştum balık sonrası tatlı kesin gerekli diyordu, ama detaylarını unuttum.

iyi geceler :)

bugünkü menüm:

kahvaltı:
1 ad. kayısı kıvamı yumurta (yumurta kalmamış başka,normalde 2 ad. yiyorum)
avuç içi kadar peynir
10 zeytin
domates
salatalık
biber
yeşil çay
1 çay bardağı ceviz

öğlen:
tarhana çorbası
zeytinyağlı barbunya
keten tohumu karıştırılmış yoğurt

su:2.5 lt 2 fincan yeşil çay

30 dk spor
yauv akşamı yazmamışım :KK60:
Kitabındaki diyet listesinde vermiş. ben de yedim her balık sonrası. Bi yerde okumuştum balık sonrası tatlı kesin gerekli diyordu, ama detaylarını unuttum.

vallaaa ?? tüh ya,pazar öğlen balık sonrası yiyebilirdim belki de ama boşver yaa..zaten kiloda artış oldu ben de,geri dönüş oldu.sinir oldum.gerçi bu sabah cuma günü bildirim yaptığım kiloya döndüm ama ne olursa olsun cmartesi 99.5 i görmüşken,pazartesi sabahı 100.3 ü gördüm.delirdim tabi.Pazartesi akşamından beri akşamları spor yapıyorum.inşallah faydası olur.dünden bu sabaha 400 gr. vermişim.Bu arada kilo dönüşünde yağda değil,suda artış olmuş

Soru : sevgili canan hanım 26 yaşında 1.58 boyunda ve 51 kiloyum.kilomu dengede tutmakta zorlanıyorum,çok sık kilo alıp veriyorum.süreklilik arz etmese de spor yapıyorum.49 kiloda sabit kalmak istiyorum ne önerirsiniz.bu arada kilo verdiğim zaman bölgesel olmaktan ziyade yüzümden kilo kaybediyorum bu konuda ne tavsiye edersiniz.ASLI(sultan aracılığı ile size ulaşıyorum.teşekkürler.)
Cevap : Merhabalar, Kilonuzu korumak ve 2 kilo daha vermek adına ilk olarak şu ilkeleri yaşam tarzı haline getirin: 8 saatten fazla uyumamaya, sık sık ve azar azar beslenmeye, aç kalmamaya, süt, yoğurt ve peynirin light olanlarını tercih etmeye, şekerli ve yağlı besinlerden kaçınmaya, günde 10-14 bardak su içmeye, posalı yani lifli (kurubaklagiller, kepekli tahıllar, sebze ve meyveler) besinleri bol bol tüketmeye, mutlaka egzersiz (mesela yürüyüş) yapmaya özen gösterin. Kızartma ve kavurma işlemlerinden kaçının; haşlama, ızgara yapma, buğulama ve fırında pişirme yöntemlerini tercih edin. Yemeklerin yağlı sularını tüketmeyin. Et konan yemeklere ilave olarak yağ eklemeyin. Bölgesel incelme için, sorunlu bölgenizi çalıştıracak tarzda egzersizler yapmanız sıkıntıyı daha kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Sağlıklı günler dilerim...

Soru : sevgili canan hanım 26 yaşında 1.58 boyunda ve 51 kiloyum.kilomu dengede tutmakta zorlanıyorum,çok sık kilo alıp veriyorum.süreklilik arz etmese de spor yapıyorum.49 kiloda sabit kalmak istiyorum ne önerirsiniz.bu arada kilo verdiğim zaman bölgesel olmaktan ziyade yüzümden kilo kaybediyorum bu konuda ne tavsiye edersiniz.ASLI(sultan aracılığı ile size ulaşıyorum.teşekkürler.)
Cevap : Merhabalar, Kilonuzu korumak ve 2 kilo daha vermek adına ilk olarak şu ilkeleri yaşam tarzı haline getirin: 8 saatten fazla uyumamaya, sık sık ve azar azar beslenmeye, aç kalmamaya, süt, yoğurt ve peynirin light olanlarını tercih etmeye, şekerli ve yağlı besinlerden kaçınmaya, günde 10-14 bardak su içmeye, posalı yani lifli (kurubaklagiller, kepekli tahıllar, sebze ve meyveler) besinleri bol bol tüketmeye, mutlaka egzersiz (mesela yürüyüş) yapmaya özen gösterin. Kızartma ve kavurma işlemlerinden kaçının; haşlama, ızgara yapma, buğulama ve fırında pişirme yöntemlerini tercih edin. Yemeklerin yağlı sularını tüketmeyin. Et konan yemeklere ilave olarak yağ eklemeyin. Bölgesel incelme için, sorunlu bölgenizi çalıştıracak tarzda egzersizler yapmanız sıkıntıyı daha kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Sağlıklı günler dilerim...
Bu bızım Prf Canan EFendıgıl Karatay hanım degıl.ıkı gozum bu baska bır dıyetısyen hanım doktorlar sıtesınde bu degı. :KK59: :KK59: :KK59:

Bu bızım Prf Canan EFendıgıl Karatay hanım degıl.ıkı gozum bu baska bır dıyetısyen hanım doktorlar sıtesınde bu degı. :KK59: :KK59: :KK59:
O her yazısının altına prf Canan Efendıgıl Karatay yazıyor.

O her yazısının altına prf Canan Efendıgıl Karatay yazıyor.

Orada adres ve numara vardı da randevu için o yüzden tamamını almadım Gül.
Yoksa yazıyor yani adı.

Yazmıyormuş gerçekten de bir de 2008 de cevaplanmış.
Kusura bakmayın karışıklık oldu kızlar.

X