Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Malzeme Listesi
•300 Gram Tahin Helvası
•Bir kaç Damla Limon Suyu

Fırında Sıcak Tahin Helvası Nasıl Yapılır?

1. Fırında helva yapabilmek için bir adet büyükçe bir fırın kabı ya da güveç kullanabileceğiniz gibi, yerken kolaylık sağlaması açısından porsiyonluk fırın kapları ya da güveçler kullanılması tavsiye edilir. Helvayı kakaolu da seçebilirsiniz ancak sade tahin helvası en uygunu olacaktır.

2. Önce helvayı çatalla kolayca ezebilmek için yayvanca bir kap içine kişi başı yaklaşık 100-150 gram helva koyun. (Kişi başı yarım paket margarin büyüklüğü gibi düşünebilirsiniz.)

3. Helvayı çatalla ezmeye başlayın. Üzerine 300 gram helva için yarım limonun da yarısı kadar limon suyu sıkın. Yarım limonun tamamı 300 gram helva için çok fazla gelecektir. Yaklaşık 10-15 damla limon suyu yeterlidir. Limon suyu ile birlikte helvayı çatalla iyice ezin. Bu sırada fırını 180 derecede ısıtmaya başlayın.

4. Helva zaten oldukça yağlı olduğu için ayrıca tereyağı eklemek fazla gelecektir. Ancak tereyağının tadından hoşlanıyorsanız bir tatlı kaşığı kadar da tereyağı ekleyebilirsiniz.

5. Helvayı iyice ezdikten sonra kaplara paylaştırın. Kaplarda yaklaşık 1 cm kalınlığında helva olmalı. Kabı ağzına dek doldurmayın çünkü pişerken kabarıp hacmi genişleyecek ve kaptan taşacaktır.

6. Fırın kaplarını fırına koyun ve ara ara mutlaka kontrol edin. Helva eriyip üzeri hafif pembeleştiğinde fırından çıkararak servis yapın.

7. Fırın kabı kolayca soğumayacaktır. Bunun için kapları kaymaması için peçete serdiğiniz tabaklara koyarak servis yapabilirsiniz.

Not:

Fırında sıcak tahin helvası, balığın üzerine yenilebilecek en uygun tatlılardan biridir.

Yanında kızarmış ekmek ve kabından kolayca ile servis edebilirsiniz.

Eğer baharatlı tadlardan hoşlanıyor iseniz helvayı limonla ezerken bir tutam kadar tarçın da ilave edebilirsiniz.

Havuçlu fırında sıcak tahin helvası için öneri:

Dilerseniz havucu rendeleyerek tarçın ile birlikte tencerede haşlayın. Daha sonra yumuşamış havucu dövülmüş ceviz ile birlikte karıştırarak fırın kaplarının en altına yerleştirerin ve ezilmiş tahin helvasını üzerine koyarak fırınlayın.

Afiyet Olsun...

merhaba kızlarrr bugün de kar tatili evdeyimm. iyi olduğum söylenemezzz hasta oldummm.
iyi ki tatile denk geldi de dinleniyorumm bol bol. spor da yapamıyorumm cnm çok sıkılıyorrr.
sabah 10. 30 da kahvaltımı yaptım ilacımı içmek içinn

1 kk haşlanmış yumurta
peynir
zeytin
domates
maydonoz
2 küçük portakal
limonlu bitki çayı
kuru üzüm

geçmiş olsun canım neyseki iyileşmişsin

gecmıs olsun canım bol bol dınlen aksama ıyı hıssedersen yaparsın 10 yada 20 dk lık bırseyler.komsum kızını bıraktı o cocuk odasında benım kuzuda yatak odada uyuyo o yuzden benım yuruyus yalan oldu aksam ınsaallah esım gelınce yururum.bu sabah 80 ı gordum cokk mutluyum ama 79 da daha mutlu olacam bu kesın:KK1:

maşallah sana:KK9::KK9:

canım pis boğazlılıkta yalnız değilsin salı günü tartıda 66 yı görünce şimardım herhalde... doymak bilmedim o zamandan beri kendimi toparlayamıyorum işte kaçamaklarım:KK14::KK14:
salı öğlen bir tabak kısır 3 dilim baklava 1 havuçlu kek akşamına 1 dilim patatesli börek yarım dilim çikolatalı pasta 1 kase sütlaç
dün sabahta 1 buçuk simit dün öğlen porsiyon et döner(yanında 2 dilim pide ve patates kızartması) akşamda saat 9 da çiğköfte 8 tane ayran ve 2.5 tane baklava

bugün tartıda çıkan rakam 67.2 ooooof diyete başlamadan önce ne yesem 75 de sabittim şimdi ipin ucunu kaçırınca hemen kilo olarak dönüyor:KK47:
şimdi bi daha 66 ya düşmek için uğraş dur ne aptalım ben yaaa:KK20:

naptın tatlım sen herşeyi bir anda al sana:KK4::KK4::KK4:

günaydın bacılar :KK16:

bugün uyuyakalmışım servisi kaçırdım ilk kez eeee ben de madem geç kalacağım vur dibine dedim güzel bir kahvaltı yaptım :KK56:
peynir
5 zeytin
2 rafadan yumurta
3 dilim pastırma
1 dilim organik tam buğday ekmeği
zeytinyağı
4 ceviz
1 kapsül omega 3
1 kivi...

bugün soğan suyu kürüne tekrar başladım galiba bu ayda çocuğu tutturamadık bari kistlerime savaş açayım değil mi vakit nakittir :KK1:

bende başlayacağım adet düzensizliği için
adetin kaçıncı günü başlanıyor
kahvaltı içinde sefan olsun:KK1:afiyet olsun

Kızlar sordum ama gözden kaçtı galiba.. Keten tohumu almadım ama tam olarak ne için kullanılıyor??

Bir de sabahki menüm:
1 yumurta
1 muz
Peynir
4 zeytin
1 dilim ananas

Haftasonu uzak kalıcam forumdan.. Kalbim sizlerle :KK16:

ketentohumunda omega 3 var hemde bağırsakları çalıştırıyor:KK1:

Kızlar sordum ama gözden kaçtı galiba.. Keten tohumu almadım ama tam olarak ne için kullanılıyor??

Bir de sabahki menüm:
1 yumurta
1 muz
Peynir
4 zeytin
1 dilim ananas

merhaba cnm, keten tohumu omega 3 bakımından zengin bir de kabızlığa iyi gelir diye biliyorum. Yoğurda ya da salataya ekliyor deneyimli arkadaşlar ben de alıp kullanmayı düşünüyorum.

Bir de ben de keten tohumunu yeni kullanmaya başlayacağım için nete bi baktım Zayıflatıcı olduğunu gördüm.:KK9::KK9::KK9::KK9:

Keten tohumu ve keten tohumu yağı iki önemli sebepten dolayı zayıflatıcı etkiye sahipmiş. Bunlardan birincisi insana tokluk hissi verir ve yeme dürtüsünü baskılar. İkincisi ise bağırsakların ve sindirim sisteminin daha düzenli ve iyi çalışmasını sağlıyormuş.

B12 vitamini içermekteymiş. Dışarıdan alınması gereken önemli temel maddelerden birisi de B12 vitaminiymiş.

Hemen bugün alıp kullanmaya başlıyorum:KK1::KK1::KK1:

Bir de ben de keten tohumunu yeni kullanmaya başlayacağım için nete bi baktım Zayıflatıcı olduğunu gördüm.:KK9::KK9::KK9::KK9:

Keten tohumu ve keten tohumu yağı iki önemli sebepten dolayı zayıflatıcı etkiye sahipmiş. Bunlardan birincisi insana tokluk hissi verir ve yeme dürtüsünü baskılar. İkincisi ise bağırsakların ve sindirim sisteminin daha düzenli ve iyi çalışmasını sağlıyormuş.

B12 vitamini içermekteymiş. Dışarıdan alınması gereken önemli temel maddelerden birisi de B12 vitaminiymiş.

Hemen bugün alıp kullanmaya başlıyorum:KK1::KK1::KK1:

Ooo süper o zaman.. Ben de alıp almamakta kararsızdım. Yarın alıyım hemen.. Teşekkür ederim açıklama için... :)

canım şimdi gördüm ama yazmak isterim arkadaşımda var müthiş birşey kesinlikle tavsiye edilir
tsk canım markasını yazarmısın

Selam papadiya ben ara vereli çok uzun zaman oldu bazı saglık sorunları yasadım ve doktorlar karatay diyetini bıraktırdı ama çok pişmanım onları dinlemekten ne güzel kilo vermiştim geri aldim bak siz nekadar yol almissiniz canım tebrik ederimmotivasyona çok ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim hepinize kolay gelsin sevgiler:KK49:
canım oncelıkle gecmıs olsun sonrasındada ben bu doktorları anlamakta gucluk cekıyorum karatay dıyetını bıraktırmak nasıl bır mantık yaaa bız sadece hamurısı tatlı ve aburcubur yemıyoruz bunları yıyıncemı saglıklı olacaz ınanın bunu anlamakta gucluk cekıyorum.tekrar hosgeldın gel katıl aramıza burası harıka bır yerEn Büyük KK

ürünün adını öğrenebilirmiyim
bende bende bende:KK1:

ay ne güzel,bense yumurta bile görmek istemiyorum ama yapacak bişey yok:KK50:çok tok tutuyo çünkü
canım gercekten acayıp tok tutuyo bende yagda sevmıyorum ama rafadan yumurtaya bayılıyorum.yumurta salatasını hıc denedınmı bak o da degısık gelebılır yumurtayı dılımle yesıllık ekle sogan kıvırcık pul bıber lımon falan guzel oluyo:KK56::KK56::KK56:

Herkese günaydın kizlar ben uzun zamandır yoktum 1 ay kadar yaptım Karatay diyetini ve mucize gibiydi hiç açılkmadan kilo veriyordum sonra tansiyon yükselmesi yasadım ve safrakesemde tas oldu uzun süre tansiyonu dengelemek için bogustum ve bu arada diyet yapamadım sizlerdeki güzel gelişmeleri gördüm ve çok sevindim safra tası yüzünden yumurtayı çok kısıtlı yemem gerekiyor karataya başlamak istiyorum ama muzla sütler olan kahvalti yumurta kadar tok tutmuyor bana yardım edermisiniz ne yemeliyim hepinize kolay gelsin mutlu günler diliyorum.
bırgun 1 yumurta dıger gun muz cevız bu sekılde yapsan olur bence ben bırkac sabah muzla yaptım o da tok tutuyo sen muzunda tok tuttuguna ınandır kendını emın ol oyle olacaktır

bugün tartıldım hala aynıyım,sanırım geçen 2-3 haftada toplamda 4-5 kilo verdiğim için aylık hakkımı doldurdum:KK1:
karatay dıyetının amacıda ayda 4 en fazla 5 kg vermek kalıcı vermek..bu yuzden sakın sıkma canını sana bu azımle kg mu dayanır bebısım:KK76:

haydi ben yürüyüşe:KK55:
yurrrruuuuu:KK1:

epeydir foruma girmiyordum.. yaklaşık 2 aydır da karatay usulü beslenmemi bozmuştum malesef :KK43: bu arada sigarayıda bıraktım.. neyse sonuç olarak 2 kilo aldım.. bu hafta kitabı baştan okuyup, tekrar başlıyorum karatay diyetime.. anladım ki herşey yalan, karatay diyeti gerçek...
hersey bır yana sıgarayı bırakmıs olman dunyanın en buyuk basarısı bence canı gonulden tebrık edıyorum canımmmm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

günaydın bacılar :KK16:

bugün uyuyakalmışım servisi kaçırdım ilk kez eeee ben de madem geç kalacağım vur dibine dedim güzel bir kahvaltı yaptım :KK56:
peynir
5 zeytin
2 rafadan yumurta
3 dilim pastırma
1 dilim organik tam buğday ekmeği
zeytinyağı
4 ceviz
1 kapsül omega 3
1 kivi...

bugün soğan suyu kürüne tekrar başladım galiba bu ayda çocuğu tutturamadık bari kistlerime savaş açayım değil mi vakit nakittir :KK1:
afıyet olsun canım moral en guzel tedavı seklıdır tecrubeyle sabıttır En Büyük KK

Bir de sabahki menüm:
1 yumurta
1 muz
Peynir
4 zeytin
1 dilim ananas

omega3 ıcerır bagırsak calıstırır tatlım

geçmiş olsun canım neyseki iyileşmişsin

maşallah sana:KK9::KK9:

naptın tatlım sen herşeyi bir anda al sana:KK4::KK4::KK4:

ketentohumunda omega 3 var hemde bağırsakları çalıştırıyor:KK1:
leylakım tsk ederımEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Sabahtan beri su içiyorum bol bol 1 lt yi geçtim 3 lt tamamlamayı düşünüyorum bugün.

Bugün evde mantı yapıyordu kayınvalidem önlemimi aldım hemen:KK20: mantı yememek için
Biraz kabak çekirdeği atıştırdım şimdi de öğle arası için eve yürüyeceğim :KK76::KK76::KK55:

Pazartesi 60 kusurlu kilolarda olabilirim inş.

Son düzenleme:
özledim sizi kızlar inş.en kısa zamanda dönerim.
dün akşam adet oldum,çok ağladım yine nedense geçen aydan çok ümitliydim.
kafama takmamalıyım ama olmuyor :KK43:
dr.a gitmeden hormon yüklenmeden galiba olmuyacak bu iş:KK50:

zaten diyete de eskisi kadar sadık değilim:KK14:

Merhaba;uzun zamandır giremiyordum bir merhaba diyeyim dedim mesajınla karşılaştım.Ceylin üzülme lütfen.O her ay ağlamaları bende çok yaşadım biliyorsun.İnşallah sende kavuşacaksın isteğine.Herşeyin bir zamanı var gerçekten de.Bozma moralini arkadaşım..

Merhaba;uzun zamandır giremiyordum bir merhaba diyeyim dedim mesajınla karşılaştım.Ceylin üzülme lütfen.O her ay ağlamaları bende çok yaşadım biliyorsun.İnşallah sende kavuşacaksın isteğine.Herşeyin bir zamanı var gerçekten de.Bozma moralini arkadaşım..

yenıden yenıden yenıden kacıncı kez bılmem baslıyorum ama bu sefer esımın uyarısıyla karsılastım ılk defa ve kacarı yok dun aksam yemegınde basladım karataya menu bıldırımınde bulunucam ama lısteye gıremem herhalde genede yorunlarınızı beklıyorum 1,63 - 1,62 boyundayım 73,5 kıloyum 68 e kadar dusup son 2 ayda hızla gerı aldım sımdı ılk amacım 65 daha sonra 59 a dusmek 50 lı rakamı ucundanda olsa gormek
aksam menu
2 ıclı kofte 2 kasık makarna yedım ama 8 den sonra sadece 1 bardak sut ıctım o da son makarnam oldu
sabah
2 yumurtadan peynırlı yesıl soganlı maydanozlu omlet enfes oluyor tavsıye ederım
1 avuc peynır
5-6 zeytın
1 avuc cevız
2 bardak su
ogle menu
marul salatası yaglı lımonlu
avuc ıcı beyaz peynır
5 zeytın
aksamada kısmetse etlı yesıl fasulye var
1 bardakta ayran la gunu kapatmayı planlıyorum

Merhaba kizlar bugun 2.gun menu bildirimim
Sabah cok acikmistim
Bir muz
Iki yumurta
10 zeytin
Yesillik
Biraz peynir
Bol ceviz
Sekersiz cay
2.ogun
Corba salata ceviz yogurt
3.ogun
Kapuska yogurt ceviz.
Simdide parkta yuruyorum
Sizin nasil gidiyor kizlar?

Ceylincim yapma üzülme böyle, o sana gelmek için en uygun zamanı bekliyor hem bak biliyorsun stres çok fazla etkiliyor.
Bir de soğan suyu kürünü denedin mi çok memnun kalanlar var ..

X