Yasmin doğum kontrol hapı kullanırken ilişki aralığı ne ollmalıdır ?

haticeustaoglu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
130
0
:KK43::KK43:Şimdi ben yasmin adlı doğum kontrol hapı kullanıyorum yeni evliyim adetimin ilk günü kullandım suan 9 gundurde kullanıyorum benım sorum su ne zaman sonra ılskıye gırılebılır bazı yerde ılk kullanan 30 gun kullanmaları gerek falan yazmıs ne kadar dogru yardım hamıle kalmamalıyım daha cok erkenn

canım bende bu ayın 25 inde evlenicem ben geçen ay doktoruma gittim ve ilk ay yani 30 gün doğum kontrol hapının koruyucu olmadığını ve hemen başlamam gerektiğini söyledi. ben 17 mayıstan beri yasmin kullanıyorum. yani doktorum 1 ay önceden başlattı beni. 30 gün koruyucu olmadığını ilişkiye giriceksemde hapı kullanırken ilk 30 gün başka bi yöntemle de korunmam gerektiğini söyledi.

benım dugunum temmuzun ılk haftası mayısın 6 sında doktora gıttım...adetımın son gunuydu hemen baslamam gerektıgını soyledı ılk ay korumadıgını ama benım dugunume daha oldugu ıcın ek bı korunma yontemı gerekmedıgını soyledı...dugunden 2 ay once kullanılması gerekıyor..bı tablet ın bıtmesıne 2 hapım kaldı fakat ılac bana dokundu
tansıyonum 80 e 40 oldu ben artık kullanmıyorum...bana jerbera dıye bı ılac vermıstı ...yasmıne kullananlar varsa etkılerını yazabılırmı??

Ben şimdi ilşkiye girdim o zaman koruyuculugu yok yanı oylemı :KK43: o zaman ben sımdı ertsı gun hapımı almam gerekıyo

Ben şimdi aldıgın ezcaneylede konustum adetın ılk gunu kullandıktan sonra 9 gunde koruma ozellıgı olur dedı ama

Tam koruyuculuğu 2. kutuda başladığı için bu hapa evlenmeden 1 ay önce başlanılıyor...
Sen geç kalmışsın. İkinci kutuya geçene kadar ek olarak prezervatif kullan...

Ben şimdi aldıgın ezcaneylede konustum adetın ılk gunu kullandıktan sonra 9 gunde koruma ozellıgı olur dedı ama

BEN SIRF EŞ RAHAT VE MUTLU OLSUN DİYE SADECE İLAÇ KULLANMAYI DOGRU BULMUYORUM..
egerki bebek istemiyorsanız sen korunuyosan eşinde korunsun çünkü yüzde yüz kesinliği yokki bu ilaçların..
ama anladıgım eşin bu yükü sadece sana devretmiş durumda...

evlenmeden önce bende başlamıştım ilaca ama 2-3 ay üzerine bıraktım çünkü boşuna vücuda hormon veriyosun.. düzenini bozuyo..
sen bu sıkıntıyı çekeceğine doğal yollardan eşin çeksin.. inan dikkatli olduktan sonra bişey olmuyo..

Son düzenleme:
Aslında bana bırkamıstı basta kullanmadım ama ben oyle cok huzurlusz oluyoruz esım preztf. kullanmıyo gerı cekılme yontemıylede mıdem bulanıyo napim ::2::2:

X