Bebek Beslenmesi 6 aylık bebegim neler yiyebilir !!! lütfen yardım edin

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sirine82

Kün fe yekün.....
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2011
2.071
932
kızlar 5,5 aylık bir oğlum var ek gıdaya başladık .ve mama sevmiyor , cici bebeyi sevmiyor, yogurt da yemiyor çıldırıcam. sebze çorbaları yapıyorum .patates havuç maydonoz pirinç katıyorum . alternatif şeyler sunarsanız çok sevinicem . neler yiyebilir 6 aydan sonrada bebeğim:KK56::KK56:

canım benim kızım da haftaya 6 aylık olucak biz bu ay başladıydık ek gıdaya ve yoğurdu ilk yediğinde kustu sevmedi,elmayı ne püre ne de su olarak sevmiyor kusuyor, muzu çok seviyor o yüzden yoğurduna muz katmaya başladım şimdiler de ülkerin bebek büsküvisinden de katıyorum sadece öle yiyor. ülker gogly sütlü prinç unlu muhallebisinden yediriyorum onuda seviyor. armutun püresini de suyunuda çok seviyor hatta biraz kabızlığı olduğu için içine havuç da katıyorum çok seviyor bitince peşinden ağlıyor. bize daha doktor çorba ve kahvaltı demediği için vermedim haftaya kontrolü var heralde o zaman söyler. ama biz kahvaltıda kaşığın ucuyla yumurtanın sarısından peynirden koyuyoruz azına çok olmamak kaydıyla bide ekmek içide kopartıp veriyorum minnacık hoşuna gidiyor suda veriyorum ben.

oğlum bugün tam 6 ay 1 günlük :) doktorumuz da bize kahvaltı vermedi..7.ayda başlatıcam bu ay sebze çorbası ve muhallebisi var dedi..4 aydan bu yana sıkma meyve suyuna hala devam ediyoruz.. ama benim oğluşum da sebze çorbası verdiğimde sürekli öğürüyor bende kaşıktan nefret etmesin diye 2 mama kaşığından fazla veremiyorum :KK43:

saolun kızlar bende dün muz,kayısı,labne peynirini ezdim verdm hoşuna gitti

maydonoz mu katıyorsun çorbaya hiç katmadım yoğurda meyve karıştırıp verebilirsin yemesi için yoğurt çorbada ıspanak burokoli haşla unu tereyağında az kavur rondadan geçir ver seviyorlar gaz sorunu yoksa yeşil mercimek çorbası yap benim kızımda 8 ayı bitirdi sabah kahvaltısında da peynirli tereyağında omlet yap ver severek yiyorlar

canım daha çok küçük zamanla alışıcak damak tadı
sevmediği yemediği şeyleri zorlama bikaç gün sonra tekrar dene
zaten şimdi amaç doyurmak değil unutma sadece tatırmak
anne sütüyle devam edicek üzerine zamanla damak tadı alışınca yiyecektir

benimde 5,5 aylık oğlum var.ben sabahları 1 çay kaşığı pekmez,1çay kaşığı ceviz,1 tatlı kaşıgı süzme peynir ve 3 günde bir çeyrek yumurtayı iyice ezip içine 4 tane eti cici bebe su ilavesi ile veriyorum bu kahvaltı....öğlen çorba yapıyprum..küçük kabak,patates,havuç,yarım enginar veya az brokoli ve 1 tatlı kaşığı pirinç ve 1 çaykaşıgı zeytin yagı nu iki gün yetiyor...3-4 gibi elma püresi..5-6 gibi yogurt...8-9 gibide muhallebi veiyorum..gece mama veriyorum.....ve kilo alımı çok ii sağlıklı şükür..tavsiye ederimmm...

benimde 5,5 aylık oğlum var.ben sabahları 1 çay kaşığı pekmez,1çay kaşığı ceviz,1 tatlı kaşıgı süzme peynir ve 3 günde bir çeyrek yumurtayı iyice ezip içine 4 tane eti cici bebe su ilavesi ile veriyorum bu kahvaltı....öğlen çorba yapıyprum..küçük kabak,patates,havuç,yarım enginar veya az brokoli ve 1 tatlı kaşığı pirinç ve 1 çaykaşıgı zeytin yagı nu iki gün yetiyor...3-4 gibi elma püresi..5-6 gibi yogurt...8-9 gibide muhallebi veiyorum..gece mama veriyorum.....ve kilo alımı çok ii sağlıklı şükür..tavsiye ederimmm...

kereviz enginar patlıcan 1 yaşından önce zararlı..bence vermeyin..brokoliyide vermeyin cok küçük daha..gaz yapar hem..

evet arkadaşlar hepinizin bebeğinize olan ilgisi çok güzel bizlerin zamanında böle saatli mama olayları yoktu şimdiki bebişler çok şanslı benimde 9 yaşında 1 kızım 5 aylıkta oğlum var bende herşey yediriyorum fakat hemen kusuyo lütfen bilgilerinizi bana iletmenizi rica ediyorum

X