Gebelikte bulantı için zofran kullanan var mı???

nerisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2011
61
0
arkadaşlar 8 haftalık hamileyim doktor bulantı ve kusmam için önce emedur fitil verdi faydası olmadığı içinde şimdi zofran diye bir ilaç verdi kullanan varmı yada ilaç hakkında bilgisi olan??yardımcı olursa sevinirim

Görümcemin de çok şitdetli bulantıları olmuştu hamileyken ve kendi kadın doğum doktoruda ona Zofran vermişti. Çok şükür 1.5 yaşında sağlıklı bir oğlu var şuan. O dönemde oda çok tereddütte kalmıştı eşime danıştı (eşimde doktor) Eimde kullanabileceğini söylemişti. İnşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun.

12+3 haftalık hamileyim .bulanti we kusmadan dolayi zofran 4 mg kullanyrm.ama endiselenmiyorda dglm. 2 aydr hergun iciorum. kullanan başka arkadşlarda war mi? dogum yapanlar bi problem yasadınız mı ? cewaplar icin smdiden tşkkurler. ! Allahımkoru !

bende 12 haftalğıım zofran kullanıyorum.yoksa içimde hiç bir şey kalmıyor 4 kilo verdim.biz iyi olucazki bebeklerde iyi olsun.

zofran ıçtgm icin istifra etmyrm ama hala daha bulantilar dwm edior we iştahsızım. tamamen kesmior yani malesef

bu arada zofranı sgk karşılamıyor ilaç raporu çıkartmak gerekiyormuş. bu raporu çıkarabilen varmı aranızda??

hyr rapor fln ckarmadm. recetesiz gdiP aliorum hapi eczanelerden. 21 tl 6 tablet . ama artk premesis kullanmayi dusunuorum. yan etksi yokmus

bu arada zofranı sgk karşılamıyor ilaç raporu çıkartmak gerekiyormuş. bu raporu çıkarabilen varmı aranızda??

benimde hamileliğimin ilk ayları çok zor geçti ve yaklaşık 19-20 haftalık olasıya kadar işe gittiğim günlerde mutlaka hergün kullandım dediğiniz gibi ilk başlarda doktora yazdırarak alabiliyodum ama sonradan rapor çıkartarak bu ilacı satmaya başladılar ki Allahtan kusmalarım hafiflemişti o zamanlar, 4 kilo kadar vermiştim inanılmaz iştahsızlık vardı her nekadar ilaç kullansamda...neyseki sonlara yaklaştık artık çok şükür Allah'a :)

8. ayın içerisindeyim ve hala kusmalarım devam ediyor, her sabah yarım zofran alıyorum.Başta ben de kullanma kistemedim ama yapacak bir şey yok, hem çalışıyorum hemde içmesem içimde hiçbir şey kalmıyor. Sanırım 9 ay boyunca kullanıcam bu ilacı.

benimde hamileliğimin ilk ayları çok zor geçti ve yaklaşık 19-20 haftalık olasıya kadar işe gittiğim günlerde mutlaka hergün kullandım dediğiniz gibi ilk başlarda doktora yazdırarak alabiliyodum ama sonradan rapor çıkartarak bu ilacı satmaya başladılar ki Allahtan kusmalarım hafiflemişti o zamanlar, 4 kilo kadar vermiştim inanılmaz iştahsızlık vardı her nekadar ilaç kullansamda...neyseki sonlara yaklaştık artık çok şükür Allah'a :)
Merhaba bende zofran kullanıyorum bebekte bir sıkıntı oldu mu merak ettim

Bu ilacı bugün aldım ve kullandım kullandıktan sonra nette okuduğuma göre kanser hastalarına veriliyormuş ve kendimi kötü hissettim bu ilacı kullanıpta bebeği sağlıklı olan var mı

X