Hint Filmi Severler

mikelaze

bir gün gelir...
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
951
11
Farklı kültürlerin filmlerini izlemeyi seviyorum.Kore filmlerindeki sevgiyi izledikten sonra yine de bir soğukluk gördüm,çok eğlenceli değildi,katmerli gelmiyordu,bize birşeyler benzemiyordu.Arkadaşımın tavsiyesi ile Hint filmlerine merak saldım.İlk izlediğim film "Fanaa" idi.Aşk nasıl da şiirsel anlatılıyordu.

Besplatan-Download-Filmova-indijski-film-Fana-Bollywood-fanaa.jpg

Başrol oyuncusu Aamir Khan dikkatimi çekti sonrasında
öğrenciliğin iyi kötü yanlarını,hayallerinin peşinden gitme mesajını çok güzel işledikleri başrol oyuncusu Aamir Khan'ın "3 idiots" filmi

3-Idiots-all-3-actors.jpg

derken Aamir Khan'a iyice aşık olmaya başladım :KK16:

Başka ne filmi var diye araştırırken oscarlı bir filmi

Bireysel farklılıklarıyla çocukların hepsi özeldir.Disleksi hastalığını konu olan "Her çocuk özeldir" filmini izledim.

13306.jpg

Sonra ah ahh yanıp tutuşan,öldürülen sevdiği nişanlısının intikamını almak için yanıp tutuşan bir erkeği bu kadar aşık izlemek hem üzücü hem de mutlu ediciydi.Filmin müziklerine ve kız arkadaşının yeni evlerine ilk adımı atarken adımlarını kalıcılaştıran ıslak beton plakaya basarak evlerine ilk adımlarını ölümsüzleştiren o film sahnesini defalarca izlediğim "Ghajini" filmini

Ghajini%20(1).jpg

Evlilik,evlilik...Görücü usulüyle tanışan ve birbirlerine aşık olan,aşkın o temiz,utangaç halini işleyen,aşklarını büyük bir imtihanlar sınama testinden başarıyla geçen,böyle gelin,böyle damat,böyle kayınbaba dostlar başına dedirten,Hint gelenek göreneklerinin de içinde işlendiği,izlemekten keyif aldığım 8 defa izlediğim halde hala bıkmadığım "Vivah" adlı Hint filmini izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar :)

vivah.jpg

Son düzenleme:
ayyyy çok severim hint filmlerini izlerim inşallah en kısa zamanda mesela hafta sonu dizi filan yok sıkıcı oluyo izlerim inş sağol iyi oldu bu açıklamalarla film isimleri çok sevindim yaa hastasıyımdır hint filmlerinin:KK52:

khushi_affichedevdaspv1.jpg

Sadece Devdas'ın afişini bulabildim.
Çok severim Bollywood filmlerini.
Kalbimin Sahibi,Rüyalarımın Kadını,Devdas,daha hatırlayamadığım birsürü film izledim,bulamıorum hiçbiyerde...

khan.jpg

bu da yeni bir film.11 eylül saldırılarında Amerikadaki müslümanlara halkın bakış açısı,dışlamaların anlatıldığı,Asperger sendromu yaşayan filmin başrol oyuncusu sayesinde bu sendrom hakkında da bilgi sahibi oluyoruz.
Filmin başrol Shahrukh Khan'da film hakkında şöyle konuşmuş "Film, kabiliyetsiz(hasta) bir adamın sakatlığa, güçsüzlüğe karşı yaptığı savaşını anlatmıyor. Hasta adamın, tüm dünyada olan Terör, Savaş, Nefref ve Düşmanlığa karşı yaptığı savaşı anlatıyor. [...] My Name is Khan filmi aynı zamanda Islam'ıda ele alıyor. Islam'ı ve dünyanın Islam'a bakış açısını ele alıyor. (kaynak:Benim Adım Khan - Vikipedi)

Son düzenleme:
Chaltechalte.jpg

farklı çevrelerde büyümüş,hayata farklı bakışa sahip iki insanın yollarının birleşmesi,aşık olmaları,evlenmeleri,evlilik hayatlarında birbirlerine alışırken yaşadıkları zorluklar,kız tarafının damadı kabullenememesi,bir sürü yaşanılan olumsuzluklar sonucu ayrılık kararı alınması,birbirinden ayrı yaşamayacaklarını anlamaları ve bu karardan vazgeçmelerini anlatan keyifli bir film.

$wp-3bommarillu1280.jpg

yine harika mesajlar veren bir film.yeni izledim ve sıcağı sıcağına paylaşmak istedim :)

filmde aşırı mükemmeliyetçi ve koruyucu bir aile reisi,herkes adına kararlar alıp onları mutlu ettiğini düşünürken ne zamanki oğlunu evlendirmek için de bir kız bulup oğluna evlenmesini sööylediğinde ipler o gün kopmaya başlar,sorun nerde düşünmeye başlar.oğlu babasının sözünü bu sefer de dinlemek istemez.kendi aşık olduğu kızla evlenmek için yollar denemeye başlar,babasıyla tanıştırmayı göze alır.aşık olduğu kızsa hem kültür olarak hem de yaşantı olarak oğlanın ailesinin tersi bir yaşantıya sahip olması işleri zorlartırsa da kendi fikirlerini savunmak,karşıdakinin fikirlerine saygı duymak adına aileye güzel bir ders verir.oğlunun giydiği gömleğe kadar herşeyine müdahale eden baba o zamana kadar yaptıklarının yanlış olduğunun farkında varır...keyifli,mesaj içerikli bir film.hint filmlerinin de en çok bu yanını seviyorum.çok halkın içinden konular anlatılıyor.ve sorunlara parmak basılıp çözüm yolu önerisinde bulunuluyor :KK16:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 216732

yine harika mesajlar veren bir film.yeni izledim ve sıcağı sıcağına paylaşmak istedim :)

filmde aşırı mükemmeliyetçi ve koruyucu bir aile reisi,herkes adına kararlar alıp onları mutlu ettiğini düşünürken ne zamanki oğlunu evlendirmek için de bir kız bulup oğluna evlenmesini sööylediğinde ipler o gün kopmaya başlar.oğlu babasının sözünü bu sefer de dinlemek istemez.kendi aşık olduğu kızla evlenmek için yollar denemeye başlar,babasıyla tanıştırmayı göze alır.aşık olduğu kızsa hem kültür olarak hem de yaşantı olarak oğlanın ailesinin tersi bir yaşantıya sahip olması işleri zorlartırsa da kendi fikirlerini savunmak,karşıdakinin fikirlerine saygı duymak adına aileye güzel bir ders verir.oğlunun giydiği gömleğe kadar herşeyine müdahale eden baba o zamana kadar yaptıklarının yanlış olduğunun farkında varır...keyifli,mesaj içerikli bir film.hint filmlerinin de en çok bu yanını seviyorum.çok halkın içinden konular anlatılıyor.ve sorunlara parmak basılıp çözüm yolu önerisinde bulunuluyor :KK16:

$1825655.jpg

taze taze izlediğim bir Hint Filmi daha:KK17: konusu mu? öncelikle harika! kaza yapılmasına sebep olan ve cezasını çektikten sonra kazaya sebep olduğu aileyi ziyarete gidip özürdilemek isteyen gencin evde konuşamayan,yürüyemeyen bir genç kız ilgisini çeker:KK53: evden kovulsa da o kız için gidip gelmeye başlar.kız beyin travması geçirip konuşma yetisini kaybetmiş,yürüyemeyen engelli bir kız,ailesinin bakmaktan kaçtığı,köhne bir evde sorumsuz bir bakıcıya emanet ettiği kızı hayata bu genç döndürür:KK16:.ilk başlarda engelli birisine yardım etme iç güdüsüyle gidip geldiği,yardımcı olmaya çalıştığı kıza daha sonra aşık olur:KK19:.yürümesi için,konuşması için bir sürü gayretler içine girer.bu çalışmalar sonucunda ayaklarını,parmaklarını hareket ettirebilir,birkaç kelime konuşacak seviyeye gelir.bu yakınlaşma kızın abisi tarafından engelli bir kıza cinsel istismarda bulunuyor suçlamasıyla genci çıktığı hapse geri gönderir:KK5:.kız durumunu anlatamaz.yalnız birlikte olduğu sırada çekilmiş oldukları resimleri gören bakıcısı kıza ilk defa iyi davranıp kızın kendisini yazarak anlatması için fizik egzersizlerine yardımcı olur.ve kız polise yazmaya çalıştığı bozuk cümlelerle gerçek durumu anlatır.ve mutlu son :KK16:
çok sevdim filmi,genç abisi tarafından sorumsuzlukla suçlanıyor.ama büyük sabır gerektiren bir kişinin sorumluluğuna üzerine alıyor.

Eskiden cok izlerdim, ama simdi vakit bulamiyorum eeee 3 saat az zaman degil yani :90:
En sevdigim film "Fanaa" idi, en az 5 kere izlemissimdir, her defasinda aglaya aglaya bi hal oldum :KK1:
"Salaam Namaste" filmi de super daha cok modern, avustralyada cekilmis :KK76:
"Kal ho naa ho", "Khabi khushi khabi gham" harika filmler. Say say bitmez anacim :KK9:

Danslari super olurlar, bayilirimmmmm, 2 sene once "Bharati" gosterisine gitmistim, videolari var nette gercekten harika bi aksam gecirmistim. Turkiye'de bu gosteris oluyor mu?

Hiç ilgimi çekmiyordu Hint filmleri aslında ama şu an Rang De Basanti'yi indiriyorum.
Çok güzelmiş, bakalım. :KK31::KK31:

Rang-De-Basanti-594104.jpg

Son düzenleme:
Aamir Khan filmleri gerçekten çok güzel, 3 idiots ve taare zameen par çok hoşuma gitmişti, onun gözlerinin dolması ve ağlaması neşesi ve hüznü, öğretmeye çalıştığı şeyler gerçekten iyiydi. bunun dışında yine Aamir Khan'ın lagaan: once upon a time in india filmi de çok güzeldi.

Danslari super olurlar, bayilirimmmmm, 2 sene once "Bharati" gosterisine gitmistim, videolari var nette gercekten harika bi aksam gecirmistim. Turkiye'de bu gosteris oluyor mu?

evet ilk izlediğim fanaa'da büyük bir toplulukla hint dansı gösterisi vardı.çok ihtişamlı duruyorlardı:)

Eskiden cok izlerdim, ama simdi vakit bulamiyorum eeee 3 saat az zaman degil yani :90:
En sevdigim film "Fanaa" idi, en az 5 kere izlemissimdir, her defasinda aglaya aglaya bi hal oldum :KK1:
"Salaam Namaste" filmi de super daha cok modern, avustralyada cekilmis :KK76:
"Kal ho naa ho", "Khabi khushi khabi gham" harika filmler. Say say bitmez anacim :KK9:

söylediğiniz "Salaam Namaste" açtım sonunda video linki kırık olmayan bir film buldum.ama çok uykum geldi bakalım izleyebilecek miyim :KK1:

Aamir Khan filmleri gerçekten çok güzel, 3 idiots ve taare zameen par çok hoşuma gitmişti, onun gözlerinin dolması ve ağlaması neşesi ve hüznü, öğretmeye çalıştığı şeyler gerçekten iyiydi. bunun dışında yine Aamir Khan'ın lagaan: once upon a time in india filmi de çok güzeldi.

Aamir Khan'in karizmasi yeter :KK23: :KK1:

ben de black filmine bayılmıştım ama biz derste izlemiştik. dersin konusu olarak..

ben de black filmine bayılmıştım ama biz derste izlemiştik. dersin konusu olarak..

evet o filmi de izlemiştim.gelişimdeki kritik dönemleri çocuğun doğuştan gelen görme ve duyma engeli olmasından dolayı başarıyla atlamadı derken aniden çıkagelen hocasının azmiyle neler neler başarması,dans etmesi,üniversiteyi bitirmesi,konuşması...insan o filmde engelleri hissediyor.ama çok duygusal,açıkcası bu kadar dram dolu filmleri izlemek boğazıma düğümlüyor duyguları...

Son düzenleme:
X