büyük ayak ( ayak küçültme)

narcosis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2011
81
1
38
arkadaşlar nette araştırdım net bişey bulamadım. benim ayaklar 42 numara bi bayan olarak çok sıkıntı yaratıyo hep spor ayakkabı giymek zorundayım. ayak küçültme operasyonu varmıdır? bilgisi olanlar paylaşabilirmi?

bende bu konuyu araştırıyorum bilgisi olan cevap verirse sevinirim. benimde 3. ayak parmağım nerdeyse 2.nin boyutunda. zaten baş parmağımdan uzunlar. ayakkabıların kalıplarını başparmaktan küçük parmağa kadar eğimli yani kısalaltarak yaptıkları için benim bu uzun parmaklar hiçbir ayakkabıya olmuyor. canım acıyor. zaten ayaklarım 39-40 numara. fakat boy olarak 40 en olarak 38 olduğundan 40 numaralar enden bol geliyor. bandı oturmuyor. ben hayatımda hiç çok beğendiğim bir ayakkabı giyemedim hep spor ayakkabı giyorum onda bile erkek numarası bakmak zorunda kalıyorum. ayrıca ayakkabı kalıplarını neden öyle eğimli yaparlar anlamıyorum. herkesin parmakları düzgün şekilde uzundan kısaya doğru gitmiyor sonuçta.özel ayakkabı yaptırmak lazım oda her ilde yok ve pahalı zaten. bende ayağımı küçülttürmeye karar verdim şu parmakları yola soksunlar.

Olcağını düşünmüyorum bende canım, kemikli yapı olduğu için mutlaka kemiklerden kısalması lazım. Ben yapılabilceğini düşünmüyorum, eğer yapılıyosa da çok dikkatli olun derim. Tek ayağımız kırıldığında bile çok problem oluyo. Burda söz konusu her iki ayak. :44:

Son düzenleme:
arkadaşlar bi marka keşfettim 42 numaraya kadar topuklu ayakkabılar babetler vs. var. aslında heryerde olan bi mağaza ama ben hiç bakmamıştım birde 42 no ya kadar ayakkabı yaptıklarını bilmiyodum. deichmann diye bi marka internette bi bakının isterseniz. ben şimdiden bi babet aldım :)

ben şu haberi buldum ama nerde yapılıyor hiç fikrim yok

'Bir numaradan fazla küçültmek çok riskli, denenmemeli'
Ayaklarının büyüklüğünden yakınan kadınlar, taraklı ayaklarını tıraşlayarak inceltiyor, ayak topuklarını törpületerek birkaç numara küçültüyor. 1.83 boyundaki manken Yeliz Öney, 43 numara ayağını törpületerek bir numara küçültenlerden. Ayakkabı bulmakta zorlanan Öney,
bir ay önce bu işlemi yaptırdı. Jinemed Sağlık Merkez'nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Nazım Cerkeş, "Bir numaradan fazla küçültmek çok riskli, denenmemeli" diyor.
Herkes ayak küçültebilir mi?
Kadınların çoğu zaten ayaklarını küçük göstermek için hep bir numara ufak ayakkabı alıyor. Ayağının büyüklüğünden memnun olmayanlar 'törpületme'
ameliyatı yaptırabilir. Ama bunun dışında ayakları küçültmek için başka yöntemler de var. Örneğin, ayak parmağı estetiği özellikle yazları açık ayakkabıların giyilmesi nedeniyle daha çok istenen bir ameliyattır. Parmaklardaki yamukluk da giderilebiliyor. Ayak parmağı uzatılabiliyor ya da kısaltılabiliyor. Gerçekten bazı hastaların ikinci ayak parmakları başparmaktan çok daha uzun oluyor, o kısaltılıyor.

'Yürüme fonksiyonu bozulabilir'
Operasyonun sakıncaları yok mu?
Küçültme operasyonu yürüme fonksi-yonunu bozabilen bir işlem. İltihap, sinir zedelenmesi, uzun süreli şişlik ve yürü-meye bağlı kronik ağrılar bu risklerden bazıları. Ancak ayak başparmağı yanındaki kemik çıkıntısı ile başvuran kişilerde bu çıkıntı operasyonla düzeltilebilir.
Ayak küçültme amacıyla beşinci parmağın kesilmesi gibi bir operasyon yürüme dengesini bozabildiğinden sakıncalıdır. Böyle parmak kesilmesi operasyonları ayak basma yüzeyinin dengesini bozarak yürümeyi zorlaştırır. Parmak kesme işlemini yaptırmak isteyenler genellikle transeksüeller. Ancak biz sakıncalı olduğundan yapmıyoruz.
Eğer ayak başparmağı kenarında çıkıntı varsa bu, ortopedik cerrahlar tarafından başarı ile düzeltilebiliyor.
Bu operasyonları yaptıranların sayısı çok mu?
Sakıncalı bulunduğundan dünyada da, ülkemizde de hem bizim hem de hastanın tercih ettiği bir yöntem değil.
Törpületme yeni bir yöntem mi?
Yeni değil, ancak Türkiye'de şimdilerde uygulanmaya başlandı. Yurtdışında özellikle ünlü yıldızlar ayak güzellikleri için bu tür estetiklerden kaçınmıyor.
Ayak küçültme ne kadar sürüyor?
Ortalama 1.5-2 saat. Operasyondan sonra aynı gün eve dönülür. Normalde yürümeye başlamak 1.5 ayı bulabiliyor.

benimde baş parmaklarım tırnaklarla birlikte yamuldu. dahada şekillerinin değişmesini istemiyorum :KK43: silikon parmak aralığıda sadece kemik çıkmasını engellemek için, benim işime yaramıyor :KK43:
buna nasıl bir çözüm bulunabilir bilmiyorum. bir tanıdığımız kemik ameliyatı yaptırdı, cok zor ameliyat ve hiç memnun değil. Bu konuda iyi bir dr bilen var mı?

bence çok riskli bi ameliyat olur bu. Benim ayaklarım da 39 numara boyuma göre küçük bile sayılabiir benden çok daha kısalarla aynı numarayı giyiyorum sonuçta ama benim de bileklerim kalın. Bu kalınlık konusunda bir estetiytenle görüştüm ve kemik yapımdan kaynaklı bileklerimin kalın olduğu söylendi. inceltmek ise çok çok riskli bi operasyon, aynı şekilde ayakların da küçültülmesi ayak kemiklerine yapılan bir müdahale olduğuna göre bence denenmemeli. Varsın büyük ayaklarla yere sağlam basın topallamak yerine. Kendimizi olduğumuz şekilde kabullenmek zorundayız

paris hilton 43
cansu dere 40
güzide duran 41
deniz akkaya 42
tülin şahin 42
deniz seki 42
tuğba özay 42 numara ayakkabı giyiyorlar.

öyle bişey mümkün olsaydı önce onlar küçültürlerdi :KK15:

13 yaşındayım ve ayağım 37 numara. Ablamınkiler benden küçük. Annemin ayakkabıları oluyor. 20 yaşında halim neolucak benim :KK43:

13 yaşındayım ve ayağım 37 numara. Ablamınkiler benden küçük. Annemin ayakkabıları oluyor. 20 yaşında halim neolucak benim :KK43:

Siz bir de beni düşünün, 11 yaşındayım ve ayaklarım tam 40-41 numara. Bazen 39 da oluyor. Şu anda babamın çoraplarını rahatça giyebiliyorum. Bu arada bir yöntem varmış, geçen gazetede okumuştum; ayak parmakları kesilerek ayak numarası küçültülebiliyormuş ama ben asla yaptırmam :KK53:

X