Saç Rengi ve Saç Boyama Sari sac kimlere yakisir?

yüzün simetrikse yani bebeksiyse sarı saç yakışır :)
mesela büyük burun ince dudak gibi özelliklere daha çok bakırımsı saçlar gider. beyaz tenliyse tabi ama onun da alt tonları var.
bence beyaz tenliler küllü tonlardan uzak durmalı çünkü çok solgun gösteriyor.

yüzümüzü yukardan aşağıya alın burun ve çene arası 3 e ayrılır bunlar eşitse altın oranları iyi demektir :87:

Baktim canim esit. Yüzümde bariz bi asimetrilik yok yani.. :nazar:

yüzün simetrikse yani bebeksiyse sarı saç yakışır :)
mesela büyük burun ince dudak gibi özelliklere daha çok bakırımsı saçlar gider. beyaz tenliyse tabi ama onun da alt tonları var.
bence beyaz tenliler küllü tonlardan uzak durmalı çünkü çok solgun gösteriyor.

Benim burnum pek kücük degildir yani findik burunlu degilim, öyle cok cok da büyük degil ama. Ona oranlara dudaklarim baya iri, bu sekilde orantiladigini düsünüyorum. Ruslara benzerim biraz. Hafif sarimsi bi tenim var cok sari degilim, beyaz tenliyim ama alt tonum sari sanirim. Bu kadar cok incik cincik ediyorum ama dogal görünmek önemli benim icin. Cakma sarisin olsam bile dogal olmaliyim... :KK1: :KK6:
Denicem bakalim, yazdiklarinizdan sonra yakisacagini düsünüyorum. Simdi tek korkum saclarimin yipranmasi..

canım beyaz ten koyu renk gozluysen yakısır onemlı olan ten rengı çünkü,bir ten , birde bence kaş rengide önemli peki kaşlarının rengi nasıl? Yani ,böyle kapkara mı yoksa açık kahverengimi ? sarı saç yapıldığı zaman kaşlarında sarıya boyatılması hiç hoş olmuyor . buna karşın sarıya boyanmış saça sahip bir kişinin açık kahve tonlarındaki kaşları çok hoş duruyor , saçını sarı yaparken kaş konusunda bunlara da dikkat ederek güzel bir görüntü yakalayabilirsin:KK16:
kaşların çok koyuysa rengini biraz açtırman yeterli ve hoş olacaktır....

canım beyaz ten koyu renk gozluysen yakısır onemlı olan ten rengı çünkü,bir ten , birde bence kaş rengide önemli peki kaşlarının rengi nasıl? Yani ,böyle kapkara mı yoksa açık kahverengimi ? sarı saç yapıldığı zaman kaşlarında sarıya boyatılması hiç hoş olmuyor . buna karşın sarıya boyanmış saça sahip bir kişinin açık kahve tonlarındaki kaşları çok hoş duruyor , saçını sarı yaparken kaş konusunda bunlara da dikkat ederek güzel bir görüntü yakalayabilirsin:KK16:
kaşların çok koyuysa rengini biraz açtırman yeterli ve hoş olacaktır....

Kumral oldugum icin kaslarim koyu gri gibi bir renk, ben bi aralar siyah saniyordum ama siyah kasin yaninda benim kaslarim baya acik kaliyor. Öyle yay gibi kavisli kaslarim yok, boyu da kisa, o yüzden pek siritacagini sanmiyorum ama kötü durursa bir iki ton kirdirabilirim.

Sari sac genelde acik tenli renkli gözlülere yakisiyor, dogal duruyor. Dogal saci kumral ve acik kumral olanlar da saclarini sari yaptiginda yakisiyor. Ben sizlerin düsüncelerini merak ediyorum, size göre sari sac kimlere yakisir?
Koyu kahve gözlü, beyaz tenli, acik kumralim. Saclarimi dogal tonlarda sari renge boyatmak istiyorum. Sizce gözlerim fazla siritir mi? Ben koyu kahve göze cok acik sarilari pek yakistiramiyorum, dogal durmuyor siz ne düsünüyorsunuz? Koyu kahve gözlü beyaz tenli birine hangi tonlarda sari yakisir?
Fikirlerinizi alayim... :87:

Sarı saç, gözler ne renk olursa olsun sadece beyaz tenlilere yakışır. Buğday tenle bile çiğ duruyor, bir de sarışın olma sevdasına koyu renk saçlarını yaktıra yaktıra orealle açtıran esmer tenliler var ama saç rengi değiştirmekle "sarışın" olunmaz, sarışın olmak saç rengi/ten rengi kombinasyonu ile ilgili bir durumdur, esmer tenle sarı saç inanılmaz derecede itici duruyor. Aynı şekilde kızıl da sadece beyaz tene yakışır, beyaz tende doğal durur. Çünkü doğada da doğal sarışın ve doğal kızılların hepsi beyaz tenlidir. :)

Ten koyulaştıkça sarının tonu da koyulaşırsa herkese yakışır.
Göz açısından bakma önemli olan ten zaten canım.

kim-kardashian-sari-sac2.jpg

Kim kardashian'a bile yakışmış baksana esmer kadın...

Çok güzel bir kadın olduğu için ne yapsa yakışır durumu var gibi görünüyor ama doğal olmadığı belli, "ben boyayım" diye bağıran bir saç güzel de olsa kimseye gerçek anlamda yakışmaz. Esmer tenliler saçlarını doğal renklerinde bırakınca çok daha güzel oluyorlar, sarışınlığa özenmesinler zira saç rengi açmakla sarışın olunmuyor zaten.

ben esmerim ve saclarimi sariya cokk boyadim ve cokda yakisiyo. bence esmerlerede yakisiyo sari sac. onemli olan sari saci senin kendin kendi uzerinde begenmem. sen begeniyorsan kendine yakistiryorsan cok guzel olur, ve tabi goz alismasida var. saclarin hep koyu ise, etrafdakiler ve sen sariya boyadigin alisik olmadiklari icin :KK53: o yuzden gozun alistiginda cok guzel yakisacaktir.

sarının tonunu yakaladığında herkese yakışıyor aslında ama sarının tonu önemli..genelde buğday ve esmer tenlere sarının daha sıcak tonları uygun düşüyor..ben açık buğday tenli ve siyah gözlüyüm ama sıcak sarı tonlarından ziyade soğuk (küllü) sarı tonlarını daha doğal buluyorum ..direk belki düz sarı yapmak riskli ve yaşça büyük gösteriyor sarı, ama küllü kumral -kumral üzerine uygun tonda sarık balyajlar (krepe) atılabilir.. tenin beyaz olduğu için bence sorun etme aksine açık ten ve koyu gözler süper olur benim sana önerim soğuk sarı tonları..şahsen bende öyle düşünüyorum..küllü orta kumral zemine ,küllü çok açık sarı balyajlar:)

bu ton soğuk sarılar müthiş mesela,yandaki sıcak tonlu bir ton..
25s8jmc.jpg

ya birinci resimdeki saç rengine bayıldımmmmm..acaba nasıl elde edilir bu renk..birde bu sıcak sarı ton soğuk sarı ton ne oluyor arkadaşlar...örnekleyebilirmiisiniz hem görsel hemde boya renkleri noları falan

Aslinda dogada esmer olup da sari sacli olanlar var. Mesela romanlarin cocuklarina bakin, tenleri koyudur ama saclari acik karameldir. Büyükler icin bisey diyemiyorum cünkü bir cogunun saclari sariya boyali.. :KK1: Esmer bi insan da sari saci gayet iyi tasiyabilir, özellikle ten rengi sicak tonlardaysa sariya yakin karamel gayet güzel yakisir. Ha tabi teni esmer olup da platine boyayanlar gercekten kötü bir görüntü olusturuyorlar. Önemli olan ten rengine uygun olanini bulmak. Yani yeter ki cakma sarisin görüntüsü olmasin..

ya birinci resimdeki saç rengine bayıldımmmmm..acaba nasıl elde edilir bu renk..birde bu sıcak sarı ton soğuk sarı ton ne oluyor arkadaşlar...örnekleyebilirmiisiniz hem görsel hemde boya renkleri noları falan

Canim büyük ihtimalle küllü sari o. Küllü tonlar soguk, doreli tonlar sicak ton diye geciyor. Yani 9.1 küllü sari (soguk), 9.3 dore sari (sicak)..

Kim Kardashian latin mi? Genelde latinlere yakisir sari sac, ten renkleri sicak oldugundan olsa gerek.. Dogululara yakismiyor, soguk ve soluk tenliler cünkü, röfle bile yapsalar iyice soluk görünüyorlar.
Aslinda ben siyah saci daha cok seviyorum ama ifademi sertlestiriyor, ayrica iki senedir kurtulamadim siyahtan. Simdi acik kumral yapmaya calisiyorum, hazir acmisken iyice acip sari yapayim dedim.. :82:

Bencede canım sen aç saçının rengini fotoğrafını görmüştüm saçlarının epey koyu ten renginde açık renk olduğuna hoş duruyor ama dediğin gibi ifadeni sertleştiriyordur.Hem yaz da geldi sarartmak lazım biraz saçları :KK61:

Kim Kardashian latin mi? Genelde latinlere yakisir sari sac, ten renkleri sicak oldugundan olsa gerek.. Dogululara yakismiyor, soguk ve soluk tenliler cünkü, röfle bile yapsalar iyice soluk görünüyorlar.
Aslinda ben siyah saci daha cok seviyorum ama ifademi sertlestiriyor, ayrica iki senedir kurtulamadim siyahtan. Simdi acik kumral yapmaya calisiyorum, hazir acmisken iyice acip sari yapayim dedim.. :82:

Kim kardashian ermeni,latine benzio ama ve sarı saç yakışmış çok.
Beni biliosun koyu renkten vazgeçemiyorum :KK1:

Bencede canım sen aç saçının rengini fotoğrafını görmüştüm saçlarının epey koyu ten renginde açık renk olduğuna hoş duruyor ama dediğin gibi ifadeni sertleştiriyordur.Hem yaz da geldi sarartmak lazım biraz saçları :KK61:

Sagol canim yorumun icin.. :KK34: Ayy yakmasam bari saclari..

Kim kardashian ermeni,latine benzio ama ve sarı saç yakışmış çok.
Beni biliosun koyu renkten vazgeçemiyorum :KK1:

Genelde ünlüler yapti mi yakisiyor, kuaförleri cok iyi cünkü, dogru tonu buluyorlar..
Bence de sen koyu renkten vazgecme gözler süper cünkü.. :KK52::nazar:

Sarı saç, gözler ne renk olursa olsun sadece beyaz tenlilere yakışır. Buğday tenle bile çiğ duruyor, bir de sarışın olma sevdasına koyu renk saçlarını yaktıra yaktıra orealle açtıran esmer tenliler var ama saç rengi değiştirmekle "sarışın" olunmaz, sarışın olmak saç rengi/ten rengi kombinasyonu ile ilgili bir durumdur, esmer tenle sarı saç inanılmaz derecede itici duruyor. Aynı şekilde kızıl da sadece beyaz tene yakışır, beyaz tende doğal durur. Çünkü doğada da doğal sarışın ve doğal kızılların hepsi beyaz tenlidir. :)

buğday tene gayet iyi yakışıyo:82:

tşk ederim slania..bişey daha sorayım hemen çok kafam karıştı bu küllü renkler turunculaşma yapıyormu yapmıyormu...örneğin benim saçlarım röfle yapılmıştı..saçlarımı yktı tutam tutam elime geldi..bende kestirdim 2 kere..ve röfleyi berbat yapmışlardı..kapansın o çirkinliği diye açık karamelle vanilya sarısı yaptım üzerine..gayet te güzel oldu..2 kere yaptım o şekil.şimdide vanilya sarısı ve bal köpüğünü karıştırıp yaptım pek fark göremedim aynı gibi..ben asıl istediğim o birinci resimdeki saç rengi.bu şekildeki saç rengim üüzerine ne renk yapsamda ona yakın bir renk elde etsem????...koyu sarı loreal 8 no.iyi olur sanıyordum ama eminde değilim...cevaplayan arkadaşlara şimdiden tşkler:KK16::KK16::KK16:

tşk ederim slania..bişey daha sorayım hemen çok kafam karıştı bu küllü renkler turunculaşma yapıyormu yapmıyormu...örneğin benim saçlarım röfle yapılmıştı..saçlarımı yktı tutam tutam elime geldi..bende kestirdim 2 kere..ve röfleyi berbat yapmışlardı..kapansın o çirkinliği diye açık karamelle vanilya sarısı yaptım üzerine..gayet te güzel oldu..2 kere yaptım o şekil.şimdide vanilya sarısı ve bal köpüğünü karıştırıp yaptım pek fark göremedim aynı gibi..ben asıl istediğim o birinci resimdeki saç rengi.bu şekildeki saç rengim üüzerine ne renk yapsamda ona yakın bir renk elde etsem????...koyu sarı loreal 8 no.iyi olur sanıyordum ama eminde değilim...cevaplayan arkadaşlara şimdiden tşkler:KK16::KK16::KK16:

Rica ederim canim.. Küllü renkler turunculasma yapmaz aksine turunculugu kapatir. Su an sac rengin tam olarak nasil? Istersen bir resim koy..

esmerlere sarı yakışmaz yk efendm beyaz tenlilere yakışır gbi tartışmalar var.. çk saçma geliyo bn ne esmerler gördm sarı saçı beyaz tenlilerden çk daha iyi taşıyan.. beyaz tenli insanları bazen daha soluk bile gösterebiliyo... hem onca ünlü boşunamı bronzlaşıp saçlarını sarı yapıyo :KK70: bn de esmere yakn buğday tenliyim saçlarm da balköpüğü kendme çok yakıştırıyorm ve herkes daha da yakşmış koyudan diyolar... yani bu yakışmakla alakalı bşy tenle menle değil :KK66: taşıyabilen taşır sarı saçın tonlarını kendine göre iyi bulmak lazm ben öyle düşünüyorum...

Son düzenleme:
Benim görüşüme göre birşeyle birşeylerin yakışmasını bu kadar keskin hatlarla belirlememek gerek. Saçını sarıya ya da başka renge boyayacak bir insanın kesinlikle şu şu özelliklere sahip olması gerekir gibi bir şart koymaya lüzum yok. Her kişinin ten rengine, yüz şekline, ağız şekline, burun şekline, alnına, yüzündeki çil ve benlere, kaşlarının şekli vs. ye göre kendisine özel saç rengi ve saç kesimi vardır bence.

X