Saç Rengi ve Saç Boyama Koleston vanilya sarısı

SARI_SEKERM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2011
217
1
merhaba hanımlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve aranıza yeni katıldım size sormak istediğim saçlarım sarı ve 3 cm diplerden kendi saç rengim geldi doğal saç rengim koyu kumral vanilya sarısının güzel açtığını duydum aranızda kullanan varmı memnun kaldınızmı benimle paylaşırsanız sevinirim kuaföre gitmek istemiyorum sürekli oryalle açtıkları için öle sapsarı istemiyorum zaten haftaya önemli bir iş yemeğim var acil cevaplarınız bekliyorum

cnm hoşgeldin aramıza öncelikle saçlarının şuanki halini resim olarak eklersen daha sağlıklı yorum alırsın :nazar:

hoşbuldum canım ben anlatıyım saçlarımı geçen sene kuaföre açtırmıçtım platindi dipler geldikçe değişik markaların sarılarına boyadım loreal 01 koleston 12 garnıer kullanmadığım kalmadı garnıer çok güzel açmadı diğer iki markada ilk günler hoş yıkandıkça doreli sarı oldu platinlerim uçlarda diplerimde kendi rengim vanilya sarısının güzel açtığını bir kaç kişiden duydum hatta küçük srlar diye bir dizi var oradaki hevesin vanilya sarısıymış saçları ebru akel sölemiş bir arkadaşım söleyince merak ettim size sormak istedim durum budur

Ben bir tutam boyalı saç üzerinde denemiştim.
Varmısın demedi. Hiç bir değişiklik yapmadı.
Attım.

Ben bir tutam boyalı saç üzerinde denemiştim.
Varmısın demedi. Hiç bir değişiklik yapmadı.
Attım.

boyalı saç üzerinde değişiklik yapmaması normal bende bir keresinde röfleli saçıma düz sarı boyamaya kalkttım sadece sarı röfle olan yerlerin rengi değişmişti zemin aynı kahve kalmıştı
ben doğal saç üzerine boyıcam

koleston 11.7 vanilya sarısı boyadım...

daha önce kolestonun 11.1 ini kullanıyordum renkten memnundum fakat akınca turuncu oluyordu ilk boyadığımda sapsarı olan bir renk 2 haftada nasıl bu kadar turuncu, koyu bir renk oluyor anlamıyorum daha sonra kolestonun natural serisinin 11.7 vanilya sarısınyla boyadım oda çok güzel bir sarı oldu hatta orielle açılmış gibi oldu ama yine 2 haftada dibi bile çıkmadan kopkoyu oldu sizce birdahaki sefere 12.1 mi alayım yoksa boyamın içine bir kaşık orielmi katayım bide oriel koysam rengi yine koyulaşırmı bu şekil kalsa resmen bebek sarısı gibi oluyor ne olur bu durumda olan varsa akıl versin

yazmışlar bi topicde şimdi gördüm
vanilya sarısı üzerine açılmış topic...
yardımcı olabilir belki burda yazılanlar bakın isterseniz
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/399101-koleston-117-vanilya-sarisi-boyadim.html

Son düzenleme:
Kesinlikle vanilya sarısı çok güzel oluyor

teşekkürler siz denedinizmi birde arkadaşın gönderdiği linkte vanilya sarısı ile ilgili yazılanlarıda okudum fakat 15 gün sonra renk koyuluyormuş içine 1 kaşık oryal katılırsa rengin korunabilceğini söylemişler siz ne düşünüyorsunuz sizdede oldumu böyle bir durum cvplarsanız çok sevinirim cvp yazan bayanlar sizlerede tşk ediyorum

Valla basıma geleni anlatayım
saclarım siyahtı ben sarı istedim siyahtan birden sarıya dönmek için kuoföre gittim sağolsun yaptı güzelde oldu tam sarı değildi haniş farkında olmadan hürremin sacını tutturduk ama yakısmıstı. ardından ben sarı istiyorum diye kuoförüm orielle yapmayacagız boyayla acacagız sacını hatta evde sen bile yapabilirsin dedi. ilk önce 8 e vur saclarını dedi öyle yaptım küllü kumraldı sanırım yaada koyu kumral baktım cok koyu ve küllü oldu gittim 7 yi aldım onun tavsiyesiyle acık kumral yaptım bi dahakinde sarı istiyorum demiştim ya gittim koleston vanilya sarısı aldım ve birden saclarım acıldı diplerde dahil orielli gibiydi saclarım cok memnundum. ama tek sorun benim ilk boyadan kalma ton farkı vardı dipler biraz daha kızıl ve koyu kalmıstı uclar sarıydı sonra diplerden siyah cıkınca tabi boya tekrarı yapmak istedim vanilya sarısını aradım bulamadım oturduğum semtte . gittim normal sarı aldım kolestondan. saclarımın diplerindeki ton farkını kapatmak için dün gece orielle actırdım anneme sonra sarıya vurdum ama o da ne? civciv sarısı oldu resmen rezillikti diplerdeki o çig sarılık kapanmadı orielin verdiği. gittim kumral aldım hemen o gece bakkaldan bi tanede koyu sarı ikisini karıstırdım bu seferde küllü bi renk elde ettim ama cok koyuydu rezil ettim sacları ardından sarıya bi kez daha vurayım dedim aynı gece belki akar acılır bi iki ton diye acıldı allahtan suan daha iyi. Tek başarabildiğim uclarla dipleri aynı renk tutturabilmem oldu. Bi dahaki sefere yani 15 gün sonra koleston vanilya sarısından iki kutu alıp saclarımı acmak olacak eski halini özlüyorum. ve bi deneyim yaşamıs oldum bundan sonra diplere oriel vurmayacağım direkt koleston vanilya sarısı. :KK58::KK5::26::KK64: umarım eski haline döndürebilirim. :44:

çok tşk ederim cevaplarınız için bende cuma günü boyucam içine 1 kaşık kadarda oryal atıcam rengini koruması amacıyla deneyip yazarım sonucu benim gibi vanilya sarısını merak edenlerede fikir olur

Evet şimdide topiği açan BEN geldim dün yine 11.7 aldım birkaç gün sonra boyucam hala bu boyadan çok memnunum her seferinde bir kaşık oriel katıyorum içine süper oluyor ilk başta diplerim de hafif turuncu yansımalar oluyor ama bir kaç yıkamada süper oluyor hatta arkadaşlarım evde nasıl böyle açabildin diyor
Geçenlerde bir kuaför saçımı gördü keeendim açtım dedim 'pes valla iyi cesaret etmişsin dedi' ve bir öneride bulundu eğer aynı şekilde ilk önce orielle açıp boyarsan üstün e bir küllü boya yaparsan turunculuk sıfır olur dedi ama o daha riskli bence orieli ne kadar tutucağını bilemezsen renk cümbüşü oluyor ben bunu boya kadar 45 dakika tutuyorum aslında yarım saat bile yetiyor sen diplerinden rengine bakarsın artık bana sonucu mutlaka özelden gönder burdada yaz arkadaşlara bekliyorum

Evet şimdide topiği açan BEN geldim dün yine 11.7 aldım birkaç gün sonra boyucam hala bu boyadan çok memnunum her seferinde bir kaşık oriel katıyorum içine süper oluyor ilk başta diplerim de hafif turuncu yansımalar oluyor ama bir kaç yıkamada süper oluyor hatta arkadaşlarım evde nasıl böyle açabildin diyor
Geçenlerde bir kuaför saçımı gördü keeendim açtım dedim 'pes valla iyi cesaret etmişsin dedi' ve bir öneride bulundu eğer aynı şekilde ilk önce orielle açıp boyarsan üstün e bir küllü boya yaparsan turunculuk sıfır olur dedi ama o daha riskli bence orieli ne kadar tutucağını bilemezsen renk cümbüşü oluyor ben bunu boya kadar 45 dakika tutuyorum aslında yarım saat bile yetiyor sen diplerinden rengine bakarsın artık bana sonucu mutlaka özelden gönder burdada yaz arkadaşlara bekliyorum

boyadım ama balköpüğü gibi bir renk oldu ya uçlarım platin sarısı diye koyu dediğin gibi turuncu yansımalar var umuyorum yıkadıkça geçer ve rengi açılır

X