Bebek Beslenmesi 21 aylık bebeklerin öğün porsiyon miktarları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

arzumeylem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
20
1
merhaba,
21 aylık bie kızım var.^3.720 g 51 cm boy olarak doğdu. çok iştahsız olarak doğdu 6 ay beni emdi ama 3-4 dk kadar yani yeterli anne sütü almadı sonrada bıraktı mamayı da olması gereken kadar almadı kilo ve boy artışıda sınırda ve sınırın altında oldu ek besine alıştıramadım 4 aylıkken başladım ama kesinlikle yemedi 1 yaşına kadar mama ve süt 1 yaşından sonra biraz biraz ek besine geçtik. şimdi yedikleri fena değil ama hiçbir zaman kendi isteğiyle bişe yemiyor hep kandırark zorlayarak açta bırakıyorum ama istemiyor. sevdiği bir kaç bişe var onlarıda anca tadımlık kendisi yer.

bu açıklamalarımdan sonra şimdi zorlada olsa kandırarak olsa bişeler yediriyorum ya acaba yeterli mi ? sizin kilerin yediği miktarları merak ediyorum hangi öğün neyi ne kadar yedirdiğinizi paylaşırmısınız? kızım şimdi 84cm 11.50 kg teşekkürler

benim kizim 29 aylik 12,5 kilo
yani ayni dertten muzdaribiz. yemegince ne yapacin ya kandirarak vericeksin ya ikna ediceksin
yada biraz bagirinacaksin ben baska yol bulamadim. yani ac kalsin kendi yesin diyorsan onuda
deneyebilirsin ama ben o yolun cokta etkili oldugunu dusunmuyorum .
tabi illada tut ellerini sok agzina demiyorum biraz ugrasirsin baktin olmuyor yapicak birsey yok
ben bazen sadece onune koyuyorum bakiyorum yemiyor kaldiriyorum cok yiprandim cunku
bazende o gun hic birsey yememis oluyor e artik hali kamiyor bagira cagira yediriyorum.
belki bu yanlis bir yol ama acliktan bayilip kalicak diye korkuyorum napayim.
ama herseyden once kan tahlili filan yaptir iyi bir doktora muayene ettir. benimki suan hasta
o sebeple iyice kesildi hasta olmasa yine kendine yetecek kadar yiyor tabi sebze yemiyor
onuda zorla yediriyorum.
artik bende biktim ne pisirsem burun ceviriyor
neyse dagittim konuyu.
yarim kase corba, 3-4 kasik sebzeli kiymali yemek 4-5 kasikta pilav yada makarna.

Bu yazdığınız günlük yenen mi?

en iyi halini yazıyorum

sabah kalktığında 1 çay bardağı kadar süt aradan 1.5 saat geçtikten sonra 1 yumurta biraz peynir biraz z.yağı veya tereyağı,bal az sütle rondadan geçiriyorum. öncesinde yumurtadan sade yedirmeye çalışıyorum bir kaç kaşık yiyo sonra bırakıyo sonra bende onu bu şekilde bulamaç haline getiriyorum sonra 3 saat kadar sonra yaptığım sebze yemeği, tarhana, yoğurt çorbası, tavuk suyuna şehriye, makarne, pilav, et ( bunları sırayla her gün bir tanesi olarak pişiriyorum makarna ile pilavı bazen bu çorbalardan birinin yanına yapıyorum) rondodan geçiriyorum. yarım kaseden biraz fazla yediriyorum. 3-4 saat sonra tekrar veriyorum akşam yemeği oluyor bu arada bazen portakal suyu ya içer ya içmez başka bişe yok yatmadan önce de muzlu muhallebi o da yarım kaseden biraz fazla eğer yedikten sonra yatmazsa 1 çay bardağı kdar süt sabah karşıda yine o kadar süt.Bu bizim en iştahlı bizi en sevindiren hali ama bu şekilde yemek ayda 5-6 kere oluyor.
gerisi günler bu yazdığımın yarısı kadar oluyor ve ayın çoğu zamanlarında günde 1 su bardağı süt ve yarım kase çorbayla durduyor.

bu yazdigim normalde aksam ogunu icin gecerli, ama tabi cocuklarin cogu uymuyor buna.
bizimkide dahil. dogtusurust kahvalti yapmaz ben hic bulamac yapmadim hasta degilken daha iyi yiyor
bulamaci sevecegini dusunmuyorum cunku mamalarla arasi hic iyi olmadi.
oglende cok pilav yedigini biliyorum gerisini az yada hic yemiyormus .
bu aksam mesela patatesli yemek vardi yemedi pilav yogurt vardi ondanda 2 kasik anca yemistir.
baktim birsey yemiyor uyuttum 1 saat sonra kalkti yumurta pisirdim zeytin ekmek derken
kahvalti gibi yedi. cok degil ama sabaha kadar icini tutar diye dusunuyorum.
yarin ne bisiricem bilmiyorum. aslinda 2,5 yasinda herseyi rahatlikla yemesi lazim ama yemiyor iste.

Biran önce iştahları açılır inşallah iyice psikolojim bozuluyor birde kolaylıkla yiyen çocukları görünce çok özeniyorum. Sağlıklı olduğu için şükrediyorum ama bu yemekte zorlanma durumu beni bitiriyor. yediğinde o gün o kadar mutlu oluyorum ki. keşke bunun bir çaresi olsa...

benim oğlum 15 aylık ..vede doğduğundann beri iştahlı bir bebektir..öyle ki milletin bebeği 10-15dakka emer,bizimki her göğsü yarım saat emerdi..ek besinlşere 6 aylıkken başladım..hiç sorun olmadı...şimdi ise herşeyden yiyor,hiç seçmez(bi kaçgündür ama daha az yiyor çünkü diş cıkarıyo..ama bu iştahsızlık en fazla 1 hafta sürer,sonra yine eskisi gibi yer)günlük menümüz şunlardır:

sabah kahvaltıyı beraber yaparız zaten,babası işte olunca ana oğul yeriz..mesela 1 yumurta,salatalık,domates,peynir bolca,zeytin ,yoğurt yarım kase,1 çay bardağıda süt...vede 2-3 dilim ekmek içi..iştahla yer hepsini...arada meyve yediririm..ne verirsem yer..yarım elma,erik,kiraz..yer işte baya...sonra tekrar öğlen süt içer bi koca bardak...akşamda ben ne pişirdiysem ondna yer...mutlaka corbamız olur..çorbadan 1 kase içer...7-8 kaşık sulu yemek,pilav,yanında da 1 kaseye yakın yoğurt....iştahlı yani gördüğünüz gibi

benimde moralim cok bozuk..dogdugundan beri anne sutu, mama, muhallebi, corba vs... hic bir seyi ishahla yediremiyorum... insanin psikolojisi bozuluyo gercekten.. ac biraktim 2-3 gun ben aciktim demiyo bu sefer midesi iyice kuculcek zafiyet gecircek diye korkuyorum :KK43: istah artsin diye balik yagi surubu vs kullandim yok..

suan 28 aylik 12,400 kg.. sabah 1 kati yumurta tahin pekmez karistirip (cikolata niyetine ) biraz ekmekle yediriyorum.. aralarda sut icer kuru uzum ceviz leblebi vs istiyo... ogle uykusundan sonra bisey yediremiyorum. sebze kesinlikle yemez. aksam makarna veya pilav 2-3 c.kasigi yaninda tvuk kofte et vs varsa yogurtla yer... bi de 1 haftaadir geceleri yatmadan biskuvi- sut-pekmez karistirip muhalle bi gibi veriyorum...nasil istahla yedirebilirim tecrubeli olanlar yardim edin lutfennnn :KK43:

benim oğlum 15 aylık ..vede doğduğundann beri iştahlı bir bebektir..öyle ki milletin bebeği 10-15dakka emer,bizimki her göğsü yarım saat emerdi..ek besinlşere 6 aylıkken başladım..hiç sorun olmadı...şimdi ise herşeyden yiyor,hiç seçmez(bi kaçgündür ama daha az yiyor çünkü diş cıkarıyo..ama bu iştahsızlık en fazla 1 hafta sürer,sonra yine eskisi gibi yer)günlük menümüz şunlardır:

sabah kahvaltıyı beraber yaparız zaten,babası işte olunca ana oğul yeriz..mesela 1 yumurta,salatalık,domates,peynir bolca,zeytin ,yoğurt yarım kase,1 çay bardağıda süt...vede 2-3 dilim ekmek içi..iştahla yer hepsini...arada meyve yediririm..ne verirsem yer..yarım elma,erik,kiraz..yer işte baya...sonra tekrar öğlen süt içer bi koca bardak...akşamda ben ne pişirdiysem ondna yer...mutlaka corbamız olur..çorbadan 1 kase içer...7-8 kaşık sulu yemek,pilav,yanında da 1 kaseye yakın yoğurt....iştahlı yani gördüğünüz gibi
masallah bebegine. Allah daim etsin.. Ama cok dillendirme derim canim nazar degmesin bebisine.
benimde moralim cok bozuk..dogdugundan beri anne sutu, mama, muhallebi, corba vs... hic bir seyi ishahla yediremiyorum... insanin psikolojisi bozuluyo gercekten.. ac biraktim 2-3 gun ben aciktim demiyo bu sefer midesi iyice kuculcek zafiyet gecircek diye korkuyorum :KK43: istah artsin diye balik yagi surubu vs kullandim yok..

suan 28 aylik 12,400 kg.. sabah 1 kati yumurta tahin pekmez karistirip (cikolata niyetine ) biraz ekmekle yediriyorum.. aralarda sut icer kuru uzum ceviz leblebi vs istiyo... ogle uykusundan sonra bisey yediremiyorum. sebze kesinlikle yemez. aksam makarna veya pilav 2-3 c.kasigi yaninda tvuk kofte et vs varsa yogurtla yer... bi de 1 haftaadir geceleri yatmadan biskuvi- sut-pekmez karistirip muhalle bi gibi veriyorum...nasil istahla yedirebilirim tecrubeli olanlar yardim edin lutfennnn :KK43:

bebeklerimiz ayni hatta benimki 1 ay buyuk. canim bir rahatsizligi olmadigindan emin ol. agiz yarasi, bogaz enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu yani bu tur seylerde
yemekten kesiyor cocugu. benimkide sebze asla yemiyor napayim kendimi parcalasam da yemicek vitamin hapi veriyorum ordan alsin diye vitaminini
bazende corbaya katiyorum blendirdan cekip su gibi iciriyorum gerci onuda icmiyorda belki biraz iste,
allah yardimcimiz olsun, uzulme.

bu yazdıklarınız bana okadar tanıdık geliyoki oğlum 18 aylık ve doğduğundan beri iştah problemi var her öğün ayrı uğraşıyoruz yemekler meyveler ama yok her öğün zorla tv de reklamlarla yiyor insanı çok yıpratıyo bazen sinir nöbetleri geçiriyorum 18 ayda ömrümden 10 sene gitti okadar yıprandım iştahlı çocukları görünce imreniyorum hala 9.5 kg düşünün yani ne kadar az yediğini allah sabır versin iştahsız çocuk annelerine diyecek başka bişey yok çünkü onun inadı her seferinde beni yeniyo sabırdan başka bişey istemiyorum artık hasta olmasında yemesin napıyım diyorum

merhaba benim kızımda 21 aylık hemen hemen aynı kilolarda 11,8 civarı , boyu 86 cm yani bizde çirozuz :KK14:
heray farklı bir metod denememe rağmen kahvaltıyı bi türlü sevdiremedim kızıma bir hafta yumurta yiyorsa diğer hafta kesinlikle yemiyor .
Bizim sabitlerimiz sabah 210 ml devam sütü kalkar kalmaz , bizle birlikte kahvaltıda neyerse peynir omlet ama hepsi az az yani öğün etmez öğle uykusuna yatmadan önce bir kase yoğurt içine bebe bisküvisi ekmek falan katarak , kalkınca tüm sebzeleri karıştırıp yaptığım kıymalı sebze çorbası içine ekmek bide 1 kaşık ceviz içi katıyorum. Akşam üzeri meyve (kavonoz) içine 2 bebe bisküvisi ve 1 kaşık pekmez katıyorum . Akşam yemeğinde bizle neyerse eğer çok az yediyse bizim yediğimiz çorbalardan 1 kase veya nekadar yerse yatarkende 200 ml süt .Buarada emme işimizde hala devam ediyor.
Bende yediklerinin yetmediğini düşünüyorum çok aşırı hareketli sürekli koşma durumunda ya zıplayacak ya koşacak bunları bile zorla veriyorum daha ne yedirebilirim bilmiyorum.

bu yazdıklarınız bana okadar tanıdık geliyoki oğlum 18 aylık ve doğduğundan beri iştah problemi var her öğün ayrı uğraşıyoruz yemekler meyveler ama yok her öğün zorla tv de reklamlarla yiyor insanı çok yıpratıyo bazen sinir nöbetleri geçiriyorum 18 ayda ömrümden 10 sene gitti okadar yıprandım iştahlı çocukları görünce imreniyorum hala 9.5 kg düşünün yani ne kadar az yediğini allah sabır versin iştahsız çocuk annelerine diyecek başka bişey yok çünkü onun inadı her seferinde beni yeniyo sabırdan başka bişey istemiyorum artık hasta olmasında yemesin napıyım diyorum
seni o kadar iyi anliyorumki o sinir krizlerini bende cok yasadim ama yipranmaktan baska birsey gecmedi elime,
benimki pilavla yasiyor kaldir pilav indir pilav evde pisirmiyorum bu yuzden kreste her ogun var nasil olsa.
ama beni sasirtti ve patates yemegi yapmistim ondan yedi biraz. ama guzel olmustu kiymada vardi azcik kiymasindanda arada karistirdim cok mutlu oldum, sende bir dene belki hosuna gider. ben kabakla sarimsakta koydum. sogan sarimsak bagisiklik sistemini guclendiriyormus eger yumurta sevmiyorsa
yumurtayi corba terbiyesinde kullan .hic yoktan birazda olsa gecer bogazindan benim kiz et sebze yemiyor yani bende bayilirim bana cekmemis maalesef. yarin ne yemek yapicam bilmiyorum mesela.

merhaba benim kızımda 21 aylık hemen hemen aynı kilolarda 11,8 civarı , boyu 86 cm yani bizde çirozuz :KK14:
heray farklı bir metod denememe rağmen kahvaltıyı bi türlü sevdiremedim kızıma bir hafta yumurta yiyorsa diğer hafta kesinlikle yemiyor .
Bizim sabitlerimiz sabah 210 ml devam sütü kalkar kalmaz , bizle birlikte kahvaltıda neyerse peynir omlet ama hepsi az az yani öğün etmez öğle uykusuna yatmadan önce bir kase yoğurt içine bebe bisküvisi ekmek falan katarak , kalkınca tüm sebzeleri karıştırıp yaptığım kıymalı sebze çorbası içine ekmek bide 1 kaşık ceviz içi katıyorum. Akşam üzeri meyve (kavonoz) içine 2 bebe bisküvisi ve 1 kaşık pekmez katıyorum . Akşam yemeğinde bizle neyerse eğer çok az yediyse bizim yediğimiz çorbalardan 1 kase veya nekadar yerse yatarkende 200 ml süt .Buarada emme işimizde hala devam ediyor.
Bende yediklerinin yetmediğini düşünüyorum çok aşırı hareketli sürekli koşma durumunda ya zıplayacak ya koşacak bunları bile zorla veriyorum daha ne yedirebilirim bilmiyorum.
bence zorlama. sana az gelebilir ama onun midesi neki. sen zorlarsan iyice soguyabilir. boyle evde kendin cubuk
kreker yapabilirsin yemekten sonra eline ver belki yer . cocuklar gevrek seyleri cok seviyor genelde.
ama yazdiklarina gore bence iyi yemesi.

Son düzenleme:
ahh arkadaşlar sizin kızlar yine çoook çoook iyi benimki şuan 22 aylık 9.200 boyuda 82 cm falan çook zayıf minyon...kaç tane doktora götürdüm hiç bi işe yaramadı...tibi yapısı bu diyorlar sağlıklı çook şükür hareketleri falan normalde bi çook iştahsız yemiyor deli ediyor beni neyse hastalık olmasın sağlıklı olsunlarda kilo önemli değil insanın elinde değil takıyoruz ama napıcaz...:KK50:

selam herkese benim de29 aylık bir kızım var 11 kilo sadece
hep iştahsızdı günde 3 öğün bikaç kaşık anca yer işte
ama size bir tavsiyem var
ben bir arkadaşım tavsiyesitle arı sütü bal polen karışımı ve harnup pekmezi kullandım
süper di çocuk acıktım demeye başladı ama sürekli kullanılıcak iştahı düzene girene kadar
hemen 2 günde düzelir diye bakmayın bikaç kavanoz kullanın inanın farkı göreceksiniz
önceden sabah kahvaltıyla duran çocuk şimdi günde 3 öğün en azından azda olsa yiyor
ve aralarda bişey vermeyin yani öğle yemeğimi yedi bırakın akşama kadar aç kalsın
ara öğün çok yapmayın

merhabalar,
bir kaç gün önce psikiyatri ye gittim. yemek yedirirken nasıl davranmalıyım diye, çünkü sinirlerim artık çok yıprandı ve çok üzülüyorum. o da serbest bırakmamı, açıkmanın içten gelen bir dürtü olduğu aç bırakılırsa illaki yiyeceğini söyledi. aç bıraktığımda oluyordu evet biraz kendisi yiyordu ama öğün oluşturmaz yani zaten ben kendi metotlarımla yedirdiğim miktara az diyorum ona kalsa bunun çeyreğini yiyecek. o yüzden bu metodu anca 1-2 gün uygulayabiliyorum sonra gereken besinlerden çok geri kaldığımızı düşünerek tekrar eskiye dönüyorum. doktor bize atarax diye bir ilaç verdi bu ilaç iştahta açabiliyormuş aldım ama kullanmadım kendisi 1 ay falan kullan bişe olmaz dedi. prospektüsünü okuduğumda çok fazla yan etkisi olduğunu gördüm o yüzden kullanmadım.

acaba 22 aylık bir bebeğin yemesi gereken porsiyon miktarları ne olmalı? ona göre kendi yediğimi kıyaslamak istiyorum...:KK43:(((

Benimde oğlum 24 aylık 15 kilo.Sabah kahvaltıda bazen 1 bardak süt ve yumurta,hazır kahvaltı karışımı,menemen,kaşarlı sucuklu tost şeklinde değişiyor.Bazen çok güzel yiyor hepsini bitiriyor ama bazende yarısını yiyor.Arada meyve püresi yada meyve.Öğlen bir tabak ekmekli çorba..Yine ara öğün meyve suyu,meyveli yoğurt,puding ,yaş pasta,kek yiyor dönüşümlü olarak.Akşamda evde ne piştiyse canı istediği kadar yiyor.Eger sevdiği bir yemek varsa bir tabak yer,yada oyun oynayarak yarım tabak yedirmeye çalışırım.Makarna,pilav,patates sever.Kıymalı pideyi sever bazen öğlen yada akşam öğünü olarak pide ayran yediririm.Eğer akşam yemek ymezse yada az yerse öğlen içtiği çorbadan tekrar küçük bir kase içiriyorum.

24 şubat 2011 doğumlu benim oğlum.2.500gr 48 cm doğdu.şu an 83 cm 10 kğ.zayıf kısa ama artık dert etmiyorum psikolojim bozuldu:KK43:
iştahı zayıf.bamya delisi ama ekmekten hamurişinden nefret ediyor.kahvaltı zorla yiyor az az

Son düzenleme:
Benim oğlum da 21 aylık mayıs ayında kilo ve boy ölçümü var iki ay önce 8.500 falandı.ama bizimkide fazla yemiyo ben de zorlamıyorum.geceleri birşey vermiyorum.sabah süt diye ağlıyo ballı süt içiyor.bir iki saat sonra mama diyo yani ben o istediğinde yemek yediyorum çünkü artık anlatabiliyor.benim oğlum da çok iştahsız aslında ama ben ona bırakıyorum istiyorsa yiyor istemiyorsa yemiyor.senin kızının muhtemelen demir eksikliği vardır bu aslında ciddi bi hastalık ferrum adında bir demir eksiği şurubu var tadı da güzel çikolata gibi kokuyor aile hekimine ondan yazdır ve kullan çok iyi bizimki ondan içtiği zaman akşama kadar yemek yemekten yoruluyor belki senin de isne yarar canım.. Ama sen bi kan değerlerine baktır ona göre tedavi belirler doktorunuz da..

merhabalar,
bir kaç gün önce psikiyatri ye gittim. yemek yedirirken nasıl davranmalıyım diye, çünkü sinirlerim artık çok yıprandı ve çok üzülüyorum. o da serbest bırakmamı, açıkmanın içten gelen bir dürtü olduğu aç bırakılırsa illaki yiyeceğini söyledi. aç bıraktığımda oluyordu evet biraz kendisi yiyordu ama öğün oluşturmaz yani zaten ben kendi metotlarımla yedirdiğim miktara az diyorum ona kalsa bunun çeyreğini yiyecek. o yüzden bu metodu anca 1-2 gün uygulayabiliyorum sonra gereken besinlerden çok geri kaldığımızı düşünerek tekrar eskiye dönüyorum. doktor bize atarax diye bir ilaç verdi bu ilaç iştahta açabiliyormuş aldım ama kullanmadım kendisi 1 ay falan kullan bişe olmaz dedi. prospektüsünü okuduğumda çok fazla yan etkisi olduğunu gördüm o yüzden kullanmadım.

acaba 22 aylık bir bebeğin yemesi gereken porsiyon miktarları ne olmalı? ona göre kendi yediğimi kıyaslamak istiyorum...:KK43:(((

canım ya atarax doktor neden vermiş ki yavruna?Sakın verme atarax sakinleştirici bir ilaç yan etki olarak iştah açar sadece.Doktor sana sakin hareket etmeyen ama hep acıkan bir çocuğun olsun diye sana vermiş olmalı bu ilacı...Benim oğlumda 1,5 aylıkken beni ememyi bıraktı.Çok iştahsızdı mama kullandım sonra ek besine başladım.Ek besinleride çok zor kabul etti.Ama ben hiç yılmadım hep araştırdım acaba bende mi problem var diye?İnternette bazı sitelerde hatta milupanın bir kitabında bile vardı çocuğu 2 saatte bir besleyin yazıyordu..benim oğlumda 20 aylık neredeyse 2 yaşında olacaklar.2 yaşındaki bir çocuk 2 saatte bir yemek yiyemez k.Bu fizik,kimya kurallarına bile haykırı..Sen öncelikle sakin ol.Yarın sabah yavruna güzel bir kahvaltı hazırla.((Ben kendimden örnek vereyim.1 portakalın suyunu sıkıyorum gerçi portakal mevsimi bitti elme suyu sıkmaya başladım.İçine haşlanmış yumurta sarısı,ceviz,bal,birazda ekmek içi koyup blendırdan geçiriyorum.Yanında 3-4 tane zeytin,peynir,tahin pekmez,domates,haşlanmış patates veriyorum.)) aradan 4 saat geçtikten sonra 1 kase yoğurt yedir,yada çorba.4 saat sonra akşam yemeğini yedir.4 saat sonra sütünü içir.Doktorumuz bize dedi artık çocuğunuza yatmadan önce muhallebi yedirmenize gerek yok 1 bardak süt içir ona yeter.Onlarında kalplerinin gece dinlenmeye ihtiyaçları var dedi.bende öyle yapıyorum artık.Bu söylediklerimi yaparsan sende bebeğinde huzur içinde olursunuz ve göreceksin ki yavrunun iştahı açılmış olacak.

Son düzenleme:
canım ya atarax doktor neden vermiş ki yavruna?Sakın verme atarax sakinleştirici bir ilaç yan etki olarak iştah açar sadece.Doktor sana sakin hareket etmeyen ama hep acıkan bir çocuğun olsun diye sana vermiş olmalı bu ilacı...Benim oğlumda 1,5 aylıkken beni ememyi bıraktı.Çok iştahsızdı mama kullandım sonra ek besine başladım.Ek besinleride çok zor kabul etti.Ama ben hiç yılmadım hep araştırdım acaba bende mi problem var diye?İnternette bazı sitelerde hatta milupanın bir kitabında bile vardı çocuğu 2 saatte bir besleyin yazıyordu..benim oğlumda 20 aylık neredeyse 2 yaşında olacaklar.2 yaşındaki bir çocuk 2 saatte bir yemek yiyemez k.Bu fizik,kimya kurallarına bile haykırı..Sen öncelikle sakin ol.Yarın sabah yavruna güzel bir kahvaltı hazırla.((Ben kendimden örnek vereyim.1 portakalın suyunu sıkıyorum gerçi portakal mevsimi bitti elme suyu sıkmaya başladım.İçine haşlanmış yumurta sarısı,ceviz,bal,birazda ekmek içi koyup blendırdan geçiriyorum.Yanında 3-4 tane zeytin,peynir,tahin pekmez,domates,haşlanmış patates veriyorum.)) aradan 4 saat geçtikten sonra 1 kase yoğurt yedir,yada çorba.4 saat sonra akşam yemeğini yedir.4 saat sonra sütünü içir.Doktorumuz bize dedi artık çocuğunuza yatmadan önce muhallebi yedirmenize gerek yok 1 bardak süt içir ona yeter.Onlarında kalplerinin gece dinlenmeye ihtiyaçları var dedi.bende öyle yapıyorum artık.Bu söylediklerimi yaparsan sende bebeğinde huzur içinde olursunuz ve göreceksin ki yavrunun iştahı açılmış olacak.
20 aylık çocuğa neden kahvaltıda bulamaç veriyorsunuz ki tek tek yemesi onların tadını ayrı ayrı alması lazım bence öğün araları uzun geldi bana

20 aylık çocuğa neden kahvaltıda bulamaç veriyorsunuz ki tek tek yemesi onların tadını ayrı ayrı alması lazım bence öğün araları uzun geldi bana

oğlum yumurta yemediği için yumurtasını portakal suyuyla karıştırıyorum.Yazdıklarımı dikkatli okursanız diğerlerini tek tek verdiğimi yazmışım zaten.Yumurtayı yedirebilmek için kendimce bulduğum yöntem.Siz kendi bildiğiniz gibi yapabilirsiniz.Öğün araları benim oğluma göre uygun.Eminim ki 21 aylık bir çocuk 4 saatte bir acıkır.2 saatte bir beslemeye çalışılınca çocuk yemez bu seferde benim çocuğum iştahsız diyorsunuz.bu arada oğlum 14 kilo öğün aralarının ne kadar uygun olduğunu annesi olarak ben daha iyi bilirim.

X