Dukan diyet tariflerim

Tarçınlı Zencefilli Kurabiye

1 yumurta
1 kaşık yoğurt
1,5 kaşık toz tatlandırıcı(surel)
3 yemek kaşığı buğday kepeği
3 yemek kaşığı yulf kepeği
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı zencefil
limon rendesi
hepsini karıştırıp birer kaşıktan az yağlı kağıdın üzerine koydum hafifçe yaydım, yani yassı kurabiyeler oldu,175C de 15-20 dakika pişirdim afiyet olsun
$IMG00067-20110611-1439.jpg

Merhaba canım splenda tatlandırıcı, eczaneden bulabilirsin en doğal olanı oymuş bende kullanıyorum ama tadını çok seçiyorum, ben bir de migrostan sıvı tatlandırıcı aldım alman markası onun tadı çok güzel...

Ben yulaf kepeği konusunda çok tecrübeliyim büsürü denedim :KK1: en sonunda burdan forumdan bir arkadaş gönderdi yurtdışından gerçek yulaf kepeği türkiyede bulmak biraz zor ama yaşadığın şehire de bağlı ankara izmir falansa yardımcı olabilecek arkadaşlar var satılıyormuş oralarda ama istanbulda yok bildiğim kadarıyla

Hayır canım Çanakkale'de yaşıyorum :KK43:

Malzemeler :
4 Yemek kaşığı Yulaf Kepeği
2 Yemek kaşığı Buğday Kepeği
5 Yumurta
Yoğurt (Miktarı verilmemiş malesef sanırım kek hamuruna yetecek kadar)
6 Yemek Kaşığı Yağı alınmış Süt Tozu (Pınarın var yağsız süt tozu kahve içerken de kullanıyorum)
Tatlandırıcı
1 Paket İnstant kuru maya
Aroma (Limon vb.)

180 Derecede 30dk pişirin afiyet olsun :KK56:

Google Translate

Peynirli Poğaça

1 yumurta
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı yörsan böreklik lor
3 yemek kaşığı yulaf kepeği
az tuz

içine yörsan beyaz peynir ve maydanoz

tüm malzemeyi karıştıp küçük bezeler yaptım aynı poğaça gibi avucumda açıp içine peynir maydanoz karşımını koyup kapattım, bazılarını da bezelerin ortasını açıp içine peyniri koyup kapatmaya çalıştım kapanmazsa hamurdan biraz yama yaptım , 175C de 15-20 dakika pişirdim, ikisinin de görüntüsü var, afiyet olsun
Eki Görüntüle 208429

muhteşem görünüyorlar

Tarçınlı Zencefilli Kurabiye

1 yumurta
1 kaşık yoğurt
1,5 kaşık toz tatlandırıcı(surel)
3 yemek kaşığı yulf kepeği
1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı zencefil
limon rendesi
hepsini karıştırıp birer kaşıktan az yağlı kağıdın üzerine koydum hafifçe yaydım, yani yassı kurabiyeler oldu,175C de 15-20 dakika pişirdim afiyet olsun
Eki Görüntüle 208432

bayılırım tarçın ve zencefile:KK56:harika görünüyor

Peynirli Poğaça

1 yumurta
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı yörsan böreklik lor
3 yemek kaşığı yulaf kepeği
az tuz

içine yörsan beyaz peynir ve maydanoz

tüm malzemeyi karıştıp küçük bezeler yaptım aynı poğaça gibi avucumda açıp içine peynir maydanoz karşımını koyup kapattım, bazılarını da bezelerin ortasını açıp içine peyniri koyup kapatmaya çalıştım kapanmazsa hamurdan biraz yama yaptım , 175C de 15-20 dakika pişirdim, ikisinin de görüntüsü var, afiyet olsun
Eki Görüntüle 208429

çok güzele benziyor deniycem bende :KK1:

Kizlar hemen ben de bi tarif ekleyeyim o zaman, cok pratik, cok lezzetli,
Konserve ton baligini o sekilde yemekten sIkIlIrsaniz deneyebilirsiniz.

Atak evresi icin
Ton Baligi Köfteleri

Istediginiz miktar ton balığını 1.5 kaşık yulaf kepeği, 1 yumurta ve istediğiniz baharatlarla karıştırıp teflon tavaya birer
kaşık koyarak kızartabilirsiniz. hafifce ustlerine bastirip ezerseniz de top top degil de tam kofte gibi olur.
Hic yag dökmeyin tavaya. Zaten kendi yagi kizarmalari icin de yetiyor.

Ben 2 adet normal boy konserve ve bu malzemeleri katip 15 10-12 adet kofte cikardim. Ve cok da lezzetliydi.
Zaman yokken cok uygun bir yemek. Afiyet olsun...

beze

Malzemeler:
4 yumurta beyazı
4 çay bardağı toz şeker
2 damla limon suyu(bezelerin rengini daha beyaz yapması için)
Çay kaşığının ucuyla çok az tuz

Hazırlanışı :
1) Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırıp ayrı bir kaba koyun. Sarıları yumurta akına bir damla dahi bulaştırmamasına dikkat etmelisiniz.
2) Tozşekeri yumurta beyazına ilave edip 2 damla limon suyu ve bir tutam tuzu ekleyip mikserle çırpıyoruz bu arada ocağımızın altını kısıp kabımızı üzerine koyup mikserle yaklaşık 10 dakika kadar çırptıktan sonra ateşten alalım.
3) mikserle 10-15 dakika daha çırpmaya devam edelim karışımımız mikserin uçlarından düşmüyorsa ve koyu bir kıvam almışsa işlemimiz bitmiş demektir.
4) Fırın tepsisine yağlı kağıt serelim. Karışımı sıkma torbasıyla veya kaşıkla yağlı kağıt üzerine sıkalım.Fırınımızı 100-110 C ayarlayıp önceden ısıtalım.
5) Tepsiyi sıcak fırına koyup bezelerimiz kuruyuncaya kadar sakın kızartmayın yani rengi beyaz olması gerekiyor.Afiyet olsun.

Püf noktalar:
•Yumurta beyazlarını sarılarından ayırırken çok dikkat edin ve beyazına sarısından bir damla dahi kaçırmayın.Yumurtaların taze olmasına çok dikkat edin.
•Kaşımı ocaktan aldıktan sonra mikserle koyu kıvam alıncaya kadar(kremşanti kıvamında)çırpın.
•Fırını önceden ısıtın ve 100-110 C bezeler kuruyana kadar pişirin fakat kızartmayın yani beyazken çıkartın.
ŞEKER YERİNE TATLANDIRICI

ŞEKERSİZ KREM KARAMEL
MALZEMELER:
Süt – 130 mi.,
Yumurta – 1 adet,
Suni tatlandırıcı
sakarin – 2 tablet (sorbitol – 6 gr.),
Vanilya .
BESİN DEĞERİ:
-100 gr. kremde: Protein – 6.05 gr., Yağ – 5.67 gr., Karbonhid.rat-4.13 gr., Kalori-93.

HAZIRLAMA:
Yumurta çırpılır ve devamlı karıştırarak tatlandırıcıyla süt katı.lır. Karışım süzülür ve vanilya katıldıktan sonra uygun kaplara boşaltılıp, kaplar di.binde su olan daha büyük kaba konulur ve fırınlanır.

beze

Malzemeler:
4 yumurta beyazı
4 çay bardağı toz şeker
2 damla limon suyu(bezelerin rengini daha beyaz yapması için)
Çay kaşığının ucuyla çok az tuz

Hazırlanışı :
1) Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırıp ayrı bir kaba koyun. Sarıları yumurta akına bir damla dahi bulaştırmamasına dikkat etmelisiniz.
2) Tozşekeri yumurta beyazına ilave edip 2 damla limon suyu ve bir tutam tuzu ekleyip mikserle çırpıyoruz bu arada ocağımızın altını kısıp kabımızı üzerine koyup mikserle yaklaşık 10 dakika kadar çırptıktan sonra ateşten alalım.
3) mikserle 10-15 dakika daha çırpmaya devam edelim karışımımız mikserin uçlarından düşmüyorsa ve koyu bir kıvam almışsa işlemimiz bitmiş demektir.
4) Fırın tepsisine yağlı kağıt serelim. Karışımı sıkma torbasıyla veya kaşıkla yağlı kağıt üzerine sıkalım.Fırınımızı 100-110 C ayarlayıp önceden ısıtalım.
5) Tepsiyi sıcak fırına koyup bezelerimiz kuruyuncaya kadar sakın kızartmayın yani rengi beyaz olması gerekiyor.Afiyet olsun.

Püf noktalar:
•Yumurta beyazlarını sarılarından ayırırken çok dikkat edin ve beyazına sarısından bir damla dahi kaçırmayın.Yumurtaların taze olmasına çok dikkat edin.
•Kaşımı ocaktan aldıktan sonra mikserle koyu kıvam alıncaya kadar(kremşanti kıvamında)çırpın.
•Fırını önceden ısıtın ve 100-110 C bezeler kuruyana kadar pişirin fakat kızartmayın yani beyazken çıkartın.
ŞEKER YERİNE TATLANDIRICI

bayılırım bezeye.teşekkürler canım.ellerine sağlık

kızlar bi tarifte ben eklemek istiyorum. sizden özendim.:KK37:
bu tarif tatlandırıcı kutusunun üzerinde yazıyordu ben şu şekilde yaptım
1 su bardagı tuzsuz lor peyniri
1,5 - 2 tatlı kaşığı kakao
4/1 çay kaşığı vanilya yada 1-2 damla vanilya aroması
1,5 -2 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
bir miktar süt
istege baglı olarak damla çikolata
süslemek için hindistancevizi / gojiberry

yapımı çok çok basit.tüm karışımı bir kapta karıştırın. genelde süt tarifte yoktu ama şeker ve kakaonun peynire karışması için ben birazda süt ilave ettim. karışımı kaseleri koyup üzerine az hindistancevizi veya gojiberry koyup süslenebilir. 2 saat buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunur. afiyet olsun :KK56::KK56:
Eki Görüntüle 208690

bir miktar süt

yapımı çok çok basit.tüm karışımı bir kapta karıştırın. genelde süt tarifte yoktu ama şeker ve kakaonun peynire karışması için ben birazda süt ilave ettim. karışımı kaseleri koyup üzerine az hindistancevizi veya gojiberry koyup süslenebilir. 2 saat buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunur. afiyet olsun :KK56::KK56:
Eki Görüntüle 208690

çok güzel olmuşlar ellerine sağlık:KK56:

bir miktar süt

Eki Görüntüle 208690

Oyh harika görunuyorlar. eleerine saglik da ben merak ettim, kakao ve vanlya serbest mi atak ve seyir evrelerinde?

Oyh harika görunuyorlar. eleerine saglik da ben merak ettim, kakao ve vanlya serbest mi atak ve seyir evrelerinde?

teşekkür ederim canım bence deneyin çok güzel oldu. ben az tatlandırıcı kullandım zira çok tatlı şeyleri sevmem. eşim de peynirden yapıldığını bildiği için az tadına bakınca tepkisi aynen öyyk oldu. tadına bile bakmadı ya. önyargılı şey nolcak :
P atakta kullanmasan iyi olur. nede olsa geçici bi durum. seyirde ise günde 1 tatlı kaşığı kakao alabilirsin. ben zaten sütüme katıp hep içerim. çok güzel oluyor. kakao yararlı magnezyum içeriyor. vanilya ise zaten eser miktarda bi sıkıntı olacagını sanmıyorum

Kizlar hemen ben de bi tarif ekleyeyim o zaman, cok pratik, cok lezzetli,
Konserve ton baligini o sekilde yemekten sIkIlIrsaniz deneyebilirsiniz.

Atak evresi icin
Ton Baligi Köfteleri

Istediginiz miktar ton balığını 1.5 kaşık yulaf kepeği, 1 yumurta ve istediğiniz baharatlarla karıştırıp teflon tavaya birer
kaşık koyarak kızartabilirsiniz. hafifce ustlerine bastirip ezerseniz de top top degil de tam kofte gibi olur.
Hic yag dökmeyin tavaya. Zaten kendi yagi kizarmalari icin de yetiyor.

Ben 2 adet normal boy konserve ve bu malzemeleri katip 15 10-12 adet kofte cikardim. Ve cok da lezzetliydi.
Zaman yokken cok uygun bir yemek. Afiyet olsun...
girly cim tarifini az önce yapıp yedim. ama ben içine sadece karabiber koydum ve ince kıyılmış maydonoz ilave ettim. yulaf kepegim yok bugday kepegi kullandım ama kıvamını artırmak biraz zor oldu. topak topak oldu o yüzden kepegi fazla oldu. ama değişik bişi ben begendim. çok güzeldi süper fikirdi sagol tatlım. :KK16::KK16::KK16:

girly cim tarifini az önce yapıp yedim. ama ben içine sadece karabiber koydum ve ince kıyılmış maydonoz ilave ettim. yulaf kepegim yok bugday kepegi kullandım ama kıvamını artırmak biraz zor oldu. topak topak oldu o yüzden kepegi fazla oldu. ama değişik bişi ben begendim. çok güzeldi süper fikirdi sagol tatlım. :KK16::KK16::KK16:

Begendigine inan coooookk sevindim tatlim, bir kac gün once ben yemek yaparken elektrikler gitti, 2 saat gelmeyecegini ögrendim. Tam da elektrikli firinda tavuk yapacaktim. acliktan ölmemek icin ne yapsam diye dusunurken evdeki alternatiflerle bu aklima geldi. Daha önce de bir yerde okumustum. Yedikten sonra ben de cok begenmistim.

Afiyet olsun, faydali olduysam ne mutlu.

ŞEKERSİZ KREM KARAMEL
MALZEMELER:
Süt – 130 mi.,
Yumurta – 1 adet,
Suni tatlandırıcı
sakarin – 2 tablet (sorbitol – 6 gr.),
Vanilya .
BESİN DEĞERİ:
-100 gr. kremde: Protein – 6.05 gr., Yağ – 5.67 gr., Karbonhid.rat-4.13 gr., Kalori-93.

HAZIRLAMA:
Yumurta çırpılır ve devamlı karıştırarak tatlandırıcıyla süt katı.lır. Karışım süzülür ve vanilya katıldıktan sonra uygun kaplara boşaltılıp, kaplar di.binde su olan daha büyük kaba konulur ve fırınlanır.

krem karameli denedim hoş oldu, ama bezenin şekerini ayarlayamadım çok şekersizdi yiyemedim:KK50:

İki kaşık yulaf kepeğine 2-3 kibrit kutusu kadar light beyaz peynir, dereotu, çörekotu ve kıvam alana kadar yaklaşık 1-1,5 kaşık yoğurt koyup iyice homojen hale getiriyorum. (yoğurt yerine yumurta da olabilir) Fırın tepsisine yağlı kağıt serip birer kaşık hamurdan koyup yassı hale getiriyor ve 200 derecede 12-13 dakika pişiriyorum. Afiyet olsun :)

şok şok şok flash flash flash:) kızlar az önce yaptığım ve şimdi yemekte olduğum bir tarifi yazıyorum

kabaklı kek9-10 kabak
1 orta boy kase lor peyniri
3 yumurta
çok az tuz,
karabiber,kırmızı biber

kabakları rendeleyip fazla suyunun bir kısmını sıkıyoruz.lor peynirini,baharatları ekliyoruz.en son yumurtaları kırıp iyice karıştırıyoruz.tepsimize yapışmasın diye 1-2 damla sıvıyağ koyup.peçetemizle siliyoruz fazlasını(DUKAN BU KADARINA İZİN VERİYOR)karışımı tepsiye koyup.200 derecede pişiriyoruz.çıkınca dilimleyip servis yapıyoruz.bir deneyin enfess hafif oldu

X