Dukan diyet tariflerim

resimler eklenmiyor sürekli deniyorum. $Fotoğraf0142.jpg $Fotoğraf0143.jpg oldu oldu:KK66:

DUKAN USULÜ ALİNAZİK:patlıcanı közleyip soyuyoruz.yağsız kıymayı az suyla ezerek kavuruyoruz içine soğan doğrayıp kavurmaya devam ediyoruz.karabiber,kırmızı biber ve sevdiğiniz baharatları ekleyip patlıcanın üzerine yayıyoruz.en üstünede sarımsaklı yoğurt ekliyoruz.kebapcıya gitseniz bu kadar keyfli olmaz valla evdekilerden kaçırabilirseniz afiyetle yiyiniz.sakın tek patlıcan yapmayın ortakda çıkarsa yetmez.....

BALIK:ben alabalıkla yapıyorum ama siz istediğiniz balıkla deneyin.teflon bi tavaya soğanı halka halka doğrayın balıkları fleto yaptırın daha kolay yersiniz ,soğanların üstüne koyun.biraz domates sarımsak ,maydanoz bir-iki dilimde limon .karabiber serpin yağa gerek yok.domates çoksa su bile istemez ama çeyrek bardak suda koyun kısık ateşde pişsin.bir yaprakda defne koyarsanız evide kokutmaz çok doyurucu.enfazla kilo kaybımı bu balığı yediğim günlerin sabahında gördüm.afiyetler size....

DUKAN USULÜ ALİNAZİK:patlıcanı közleyip soyuyoruz.yağsız kıymayı az suyla ezerek kavuruyoruz içine soğan doğrayıp kavurmaya devam ediyoruz.karabiber,kırmızı biber ve sevdiğiniz baharatları ekleyip patlıcanın üzerine yayıyoruz.en üstünede sarımsaklı yoğurt ekliyoruz.kebapcıya gitseniz bu kadar keyfli olmaz valla evdekilerden kaçırabilirseniz afiyetle yiyiniz.sakın tek patlıcan yapmayın ortakda çıkarsa yetmez.....

Dükannazik olmali bence bunun adi, patlicana bayilirim zaten, eminim müthis lezzetli olur, yrn yeyir dönemime geciyorum, deneyecegim bu hafta icerisinde :)

BİTMEDEN BİDE KEREVİZ SALATA;henüz marketlerde ,pazarda varken kereviz alıp rendeleyin sarımsaklı yoğurtla karıştırın,azacık havuçda eklenebilir.üstünede az pul biber.

beyaz lahanadan SALATA;beyaz lahanayı incecik kıyın bol tuzla ovup 1-2 saat bekletin .tekrar ovup iyice yıkayıp suyunu süzün tuzu gitsin.(böyle yapınca gazda yapmaz)üstüne sarımsaklı,yada sarımsaksız yoğurt içinde şekermi var diye şaşacaksınız.etlerin yanında garnitür gibide olabilir.afiyet olsunn.

harikasın berkminecim ellerine sağlık ilk fırsatta deneyeceğim.:KK66:

Arkadaslar bu daha önce yazilmis ama tarifler sayfasinda bulunsun diye yaziyorum;

DÜKAN HAMBURGER MENÜ

Ekmegi icin;

Bir yumurta, biraz yağsız yoğurt, biraz yağsız süt, az tuz(hic konmasa daha iyi) ve yulaf kepegi
(istenirse rondodan geçirilebilir) bir güzel karıştırıp yağsız tavada hamburger ekmegi seklinde pişirin. Yuvarlak yuvarlak.
Sonra bunların arasına köfte, az hardal, az turşu ve cok az soğan koyabilirsiniz.
Yanına da cola zero ya da light cola. Alin size hamburger menü :KK66:

Arkadaslar bu daha önce yazilmis ama tarifler sayfasinda bulunsun diye yaziyorum;

DÜKAN HAMBURGER MENÜ

Ekmegi icin;

Bir yumurta, biraz yağsız yoğurt, biraz yağsız süt, az tuz(hic konmasa daha iyi) ve yulaf kepegi
(istenirse rondodan geçirilebilir) bir güzel karıştırıp yağsız tavada hamburger ekmegi seklinde pişirin. Yuvarlak yuvarlak.
Sonra bunların arasına köfte, az hardal, az turşu ve cok az soğan koyabilirsiniz.
Yanına da cola zero ya da light cola. Alin size hamburger menü :KK66:

daha bu akşam yedim bunu valla bence de lezizdi yanına ayrannn mmmm tavsiye ediyorum herkese baya nefsinizi köreltiyor turşu domates köfte tadı birlikte gelince ağza gerçekten de hamburger yiyor gibi hissediyor insan kendini :KK1:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,bir sorum olacaktı,yarın diyete başlamayı düşünüyorum,facebookta da bu diyete ait tarifler var,sizin için sakıncası olmazsa burdaki tariflerden uyguladıklarımı fotoğraf çekip ordaki arkadaşlarla da tarifleri paylaşabilir miyim,bu tarif veren arkadaşlar için sorun olur mu acaba?? bir de yulaf kepeği istanbulda çengelköy baharatçısında satılıyormuş,bende birazdan gidip alacağım:-))))

Merhaba arkadaşlar,bir sorum olacaktı,yarın diyete başlamayı düşünüyorum,facebookta da bu diyete ait tarifler var,sizin için sakıncası olmazsa burdaki tariflerden uyguladıklarımı fotoğraf çekip ordaki arkadaşlarla da tarifleri paylaşabilir miyim,bu tarif veren arkadaşlar için sorun olur mu acaba?? bir de yulaf kepeği istanbulda çengelköy baharatçısında satılıyormuş,bende birazdan gidip alacağım:-))))

memnun oluruz tatlım.uyguladıklarını bizlerle paylaşırsan sen uyguladığın için biz de kolaylıkla gönül rahatlıgıyla yaparız.şimdiden teşekkürler

beze

Malzemeler:
4 yumurta beyazı
4 çay bardağı toz şeker
2 damla limon suyu(bezelerin rengini daha beyaz yapması için)
Çay kaşığının ucuyla çok az tuz

Hazırlanışı :
1) Yumurtaların beyazlarını sarılarından ayırıp ayrı bir kaba koyun. Sarıları yumurta akına bir damla dahi bulaştırmamasına dikkat etmelisiniz.
2) Tozşekeri yumurta beyazına ilave edip 2 damla limon suyu ve bir tutam tuzu ekleyip mikserle çırpıyoruz bu arada ocağımızın altını kısıp kabımızı üzerine koyup mikserle yaklaşık 10 dakika kadar çırptıktan sonra ateşten alalım.
3) mikserle 10-15 dakika daha çırpmaya devam edelim karışımımız mikserin uçlarından düşmüyorsa ve koyu bir kıvam almışsa işlemimiz bitmiş demektir.
4) Fırın tepsisine yağlı kağıt serelim. Karışımı sıkma torbasıyla veya kaşıkla yağlı kağıt üzerine sıkalım.Fırınımızı 100-110 C ayarlayıp önceden ısıtalım.
5) Tepsiyi sıcak fırına koyup bezelerimiz kuruyuncaya kadar sakın kızartmayın yani rengi beyaz olması gerekiyor.Afiyet olsun.

Püf noktalar:
•Yumurta beyazlarını sarılarından ayırırken çok dikkat edin ve beyazına sarısından bir damla dahi kaçırmayın.Yumurtaların taze olmasına çok dikkat edin.
•Kaşımı ocaktan aldıktan sonra mikserle koyu kıvam alıncaya kadar(kremşanti kıvamında)çırpın.
•Fırını önceden ısıtın ve 100-110 C bezeler kuruyana kadar pişirin fakat kızartmayın yani beyazken çıkartın.
ŞEKER YERİNE TATLANDIRICI

Kizlar ya bu bezeyi deneyen oldu mu aranizda? ben deneyeyim dedim, herseyi tarifteki gibi yaptim, karisim krem santi kivamina geldi oyle firina koydum,yaklasik 15 dkdir firinda, ustu bile kizardi ama bunlar hala krem santi kivaminda ya. sertlesmedi yani oyle bildigimiz beze gibi? e bu boyle de yenmez ki? firinda ne kadar pisicek? ayrica o kadar uzun piserek kizarmama olasiligi yok bence .
Ben mi yapamadim acaba? Bi bilen fikir verse?

Sizin için sorun olmadığına çok sevindim,tabiki sizlerle de paylaşırım,mesajımda çengelköy baharatçısında bulunuyor demiştim ama telefonla arayıp sordum yokmuş ama facebooktaki dukan diyeti tarifleri sayfasında bulunabilecek yerler bulunuyor,bende netten sipariş vermeyi düşünüyorum,gurmenet te satışı varmış,hepimize kolay gelsin bayanlar :-)))

Bu verceğim tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun.. :KK56:
berrinim hemşom o kadar güzel bi foto yüklemişsin ki canım çekti bende yaptım. enişten zaten makedon arnavutu bu tatlıyı biliyormuş. gerçi o böyle saglıklı tatlıları yemez ille de şekr konacak klasik agız tadına uyacak sölemem anlamaz gerçi haha ..
ama ben yarım litre süt bir yumurta iki yumurta beyaz iki çorba kaşığı tatlandırıcı bir çay kaşığı kadr limon rendesi vanilya ve vanilya sanıpm birazda kabartma tozu koydum
şimdi fırından harika kokular geliyor bakalım kabartma tozuyla neye benzicek :KK60::KK60::KK60::KK60:

berrinim hemşom o kadar güzel bi foto yüklemişsin ki canım çekti bende yaptım. enişten zaten makedon arnavutu bu tatlıyı biliyormuş. gerçi o böyle saglıklı tatlıları yemez ille de şekr konacak klasik agız tadına uyacak sölemem anlamaz gerçi haha ..
ama ben yarım litre süt bir yumurta iki yumurta beyaz iki çorba kaşığı tatlandırıcı bir çay kaşığı kadr limon rendesi vanilya ve vanilya sanıpm birazda kabartma tozu koydum
şimdi fırından harika kokular geliyor bakalım kabartma tozuyla neye benzicek :KK60::KK60::KK60::KK60:

yolanda yumurta kokuyor mu?bana çok gelir yumurta kokusu da korkuyorum yapmaya

yolanda yumurta kokuyor mu?bana çok gelir yumurta kokusu da korkuyorum yapmaya

evet canım tadına baktım hafiften kokuyor ama limon rendesi bastırmış kokuyu. limon rendesini az daha koyabilirmişim. ayrıca kabartma tozu azcık acı bi tat vermiş. yahu insan bakar ne koyduuna vanilya diye kabartma tozu konurmu. gebermiim ben yaa hahaha :KK60::KK60::KK60::KK60:
ama genel olarak güzel sütlaç gibi olmuş dene bence. ama iki yumurta beyazı ve bir tam yumurta ile yap az kokar o zaman

Beyaz Peynirli Salata
MALZEMELER
4-5 parça beyaz peynir
7-8 yaprak marul
2 adet domates
1 adet soğan
1 salatalık
2 adet yeşil biber
3-4 sap maydanoz(ince kıyılmış)
çok az Tuz
limon suyu

not: marul yerine semizotu sevenler semizotu kullanabilirler.:KK34: $beyaz-peynirli-salata[1].jpg :KK56:

Eki Görüntüle 209896
kızlar bu benim kaymaçinam şimdi bu durumda akşama kadar sogusun donsun diye kesmedim bakalım kesilcek kıvamda olacak mı ama tadı fena değildi az tattım akşam tam tadıcam :KK56::KK56:

X