Dukan diyet tariflerim

Payam

Hayat ben sana küstüm....
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2009
647
422
dukan diyeti

tavuk gögsü
kırmızı biber

kuşbaşı olarak doğradımız tavuk gögsünü teflon tavada kendi suyunu çekene kadar pişirdikten sonra bir miktar daha kavuruyoruz. bu esnada kırmızı biberi irice doğrayarak tavuklara ekliyoruz. pulbiber ve çok ama çok az zeytinyağı ekliyerek kavuruyoruz.

kilo vermeye devam ediyoruz:)

2 adet yumurta
1/2 çay bardağı light süt
2 dal taze soğan
bir tutam dere otu
bir tutam maydanoz
2 kaşık buğday kepeği

yumurta ve sütü iyice çırpıktan sonra tüm malzemeyi karışıma ekliyoruz. teflon tavaya bir damla yağ ekleyerek kağıt havluyla tavaya yaydıktan sonra omletimizi tavaya döküp pişiriyoruz.

kilo veremeye devam:KK66:

süpersin kahvelim süper bizim topikte sayfalar geçmiş oluyor o yüzdende gördüğüm yemeği bidaha bulmak zor oluyordu oh burdan bak beğen hemen pişir tebrik ederim valla seni

$20052011202.jpg $20052011203.jpg $20052011204.jpg

soğanla kavurduğum kıymaları mantarların içine doldurup tepsiye yağlı kağıt üzerine dizdim fırına verdim ve mantarlar pişmesine yakın çıkarıp kaşarlarını koydum bikaç dakika sonra kaşarlar eriyince fırından aldım tahminimden çok lezzetli oldu,iç harcını istediğiniz şekilde çeşitlendirebilirsiniz.atak evresi hariç her aşamaya uygundur.afiyet olsun.

Son düzenleme:
Bu verceğim tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun.. :KK56:

buda benim mücver tavada olan versiyonu :)
$16052011197.jpg $16052011198.jpg
2 orta boy kabağı rendeledim,yaklaşık 1 er avuç maydonoz,dereotu,ince 2-3 adet yeşil soğan.yeşillikleri kabagınızın miktarına göre ve zevkinize göre ekleyebilirsiniz.1 çay kaşığı kabartma tozu,1 yumurta ve karışımı toklaştıracak kadar yulaf kepeği(ben 2 yemek kaşığı kadar koydum),çok az tuz ve pul biber.

Bildiğimiz mücver gibi yapıyoruz tek fark,un yerine yulaf kepeği koyup,tuzunu çok az koydum.Tavayı ilk seferde krep yaptığımız gibi çok az yağ döküp peçeteyle dağıttım.lezzeti neredeyse normaliyle aynı ve güzel oldu.atak evresi hariç her aşamada yapılabilir,afiyet olsun..

$01062011212.jpg
taze fasulyeleri haşlayıp doğruyoruz,tavada soğan kavurup üzerine yumurtayı kırıp pişiriyoruz ve doğranmış fasulyeleri ekliyip tuzunu biberini atıp biraz daha kavuruyoruz.atak evresi hariç her aşamada uygundur.afiyet olsun:KK56:

buda benim mücver tavada olan versiyonu :)
Eki Görüntüle 207998 Eki Görüntüle 207999
2 orta boy kabağı rendeledim,yaklaşık 1 er avuç maydonoz,dereotu,ince 2-3 adet yeşil soğan.yeşillikleri kabagınızın miktarına göre ve zevkinize göre ekleyebilirsiniz.1 çay kaşığı kabartma tozu,1 yumurta ve karışımı toklaştıracak kadar yulaf kepeği(ben 2 yemek kaşığı kadar koydum),çok az tuz ve pul biber.

Bildiğimiz mücver gibi yapıyoruz tek fark,un yerine yulaf kepeği koyup,tuzunu çok az koydum.Tavayı ilk seferde krep yaptığımız gibi çok az yağ döküp peçeteyle dağıttım.lezzeti neredeyse normaliyle aynı ve güzel oldu.atak evresi hariç her aşamada yapılabilir,afiyet olsun..

senin ki tavada versiyon benim ki fırın.:KK1:ellerine sağlık enfesss olmuş:KK56:

3 yumurta
4 çorba kaşığı splenda
limon kabuğu rendesi
biraz limon suyu
8-9 damla vanilya aroması(dr oetker mini şişelerde satılıyor)
8 yemek kaşığı yulaf ezmesi yada kepeği(ben ezme kullandım)
gözkararı tarçın
4 çorba kaşığı gojiberry
yarım pk. kabartma tozu
gözkararı süt
yumurta ve şekeri çırpalım...gojiberry ve kabartma tozu hariç tüm malzemeyi katalım..biraz bekleyelim yulaflar şişsin..krep kıvamında oldukca sıvı bi karışım oluyo...sonra blenderdan geçirelim yulaflar parçalansın...gojiyi ve kabartma tozunu ekleyip karıştıralım..150 derece fırında pişirelim...ben bunları alimünyum paket kapları vardırya metrodan almıştım onlara yaptım..yağ olmadığından yapışma derdi olmasın die..onlar baya ufak olduğundan 2 ye böldüm pişirdim..8 kaşık yulaf koyduğumdan 4 günlük olmuş oldu...dörtde birini dilimledim o benim günlük yulafım oldu..ister ardarda 4 günde bitirin yada deepfirize atıp aralıklarla yiyebilirsiniz..o size kalmış...sabahları sütle akşamüstü çayla şahane oluyo:)

Bu da Kabızlığa Son Veren Kekin görüntüsü :KK3:

$Fotoğraf-004m.jpg

Pek kabarmadı ama tadı gerçekten çok güzel şimdiye kadar yulaf kepeğinden elde ettiğim en güzel şey diyebilirim :KK1: Bir de tuzlu ekmeğimsi denenmiş bir tarif yazarsanız buraya süper olucak diğer forumda var biliyorum ama sayfayı bilmeyince bulmak çok zor oluyor :KK69:

Splenda ne kızlar ya?
Ben de Dukan Diyeti kitabını aldım...
Okumaktayım, atak evresini okudum ve başlamak üzereyim...
Ancak yulaf kepeğini nerden bulacağımı bilmiyorum...
Sizler nerden buldunuz? Fiyatı nasıl?

Splenda ne kızlar ya?
Ben de Dukan Diyeti kitabını aldım...
Okumaktayım, atak evresini okudum ve başlamak üzereyim...
Ancak yulaf kepeğini nerden bulacağımı bilmiyorum...
Sizler nerden buldunuz? Fiyatı nasıl?

Merhaba canım splenda tatlandırıcı, eczaneden bulabilirsin en doğal olanı oymuş bende kullanıyorum ama tadını çok seçiyorum, ben bir de migrostan sıvı tatlandırıcı aldım alman markası onun tadı çok güzel...

Ben yulaf kepeği konusunda çok tecrübeliyim büsürü denedim :KK1: en sonunda burdan forumdan bir arkadaş gönderdi yurtdışından gerçek yulaf kepeği türkiyede bulmak biraz zor ama yaşadığın şehire de bağlı ankara izmir falansa yardımcı olabilecek arkadaşlar var satılıyormuş oralarda ama istanbulda yok bildiğim kadarıyla

Peynirli Poğaça

1 yumurta
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı yörsan böreklik lor
3 yemek kaşığı yulaf kepeği
3 yemek kaşığı buğday kepeği
az tuz
1 tatlı kaşığı kabartma tozu

içine yörsan beyaz peynir ve maydanoz

tüm malzemeyi karıştıp küçük bezeler yaptım aynı poğaça gibi avucumda açıp içine peynir maydanoz karşımını koyup kapattım, bazılarını da bezelerin ortasını açıp içine peyniri koyup kapatmaya çalıştım kapanmazsa hamurdan biraz yama yaptım , 175C de 15-20 dakika pişirdim, ikisinin de görüntüsü var, afiyet olsun
$IMG00066-20110611-1439.jpg

Son düzenleme:
X