Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarında farklı,marjinal renkler deneyenler,denemek isteyenler

komple mavi kötü duruyor yaw yada komple pembe

ara ara daha hoş duruyor, ben mavi değilde pembe istiyorum oda bi kaç tutam

mesela bunu çok beğendim diğerleri bana pek uymuyor

efeim ben de seneleer önce sırasıyla, siyah saç üzerine önlere koyu yeşil yanlara koyu mavi perçem, mor perçem gibi denemeler yapmıştım...o zamanlar deli dönemlerimdi, kuaförüm de bööle benden deli olmasın, çatlak bi çocuktu her ay başka bişey deniyoduk.
orealle saç tutamını açıp o şekilde boyuyodu ama aktıkça renk felaket oluyodu tabe
şimdi iseee eşim röfleye bile izin vermyo saolsun...
o zamanlardan foto da yok ki olsa paylaşırdım
ama değişiklik iyi geliyo insana..bence yaptırın yaptırabiliyoken:))

Teeeee lisee 2 nin yaz tatilinde renkten renge girmişti saçlarım. O dönem aralara yaptırmıştım. Kırmızı pembe ve yeşil denedim. Daha sonra komple maviye boyamıştım. Maviyi birkaç ay kullanmıştım. Bu renkler defileler için falan kullanıldığından dolayı kalıcılığı pek yokmuş. Hakikatende öle. Özellikle yeşil en az kalıcı olanıydı. Mavi diğerlerine göre daha uzun kalıyor. Üstelik mavi akınca beyaza yakın garip değişik bir renk oluyordu. Akmış halide enteresan yani :KK9:
Yeşil ve kırmızı hali şöleydi.

$Resim-682.jpg
$Resim 534.jpg

Mavi halinin malesef fotosu yok ama aynı bunun gibiydi

$04012010072tw500h500.jpg

Tavsiye ediyormuyum. Kesinlikle etmiyorum. Çünkü benim saçlarım çok çok çok yıpranmıştı. Kalıcılığı olmadığı için zırt pırt boyatmak zorunda kalıyordum. Saçımı uzun süre toparlayamamıştım.

Ben de pembe saça merak sardım, daha önce kaynak kullanmıştım kendi sarı saçlarıma ama açtırıp boyatmayı pek yememişti.:KK9: $1.jpg $c992488c-abae-4fb2-b3da-d6593c5d7fbe_large.jpg $tumblr_lmhz7zGCuy1qkgh58o1_500_large_large.jpg $tumblr_lnlpbi2zvI1qd5w65o1_500.jpg $tumblr_lnmoyn0Xg51qg4wb2o1_500_large.jpg $tumblr_lnoaj8ndNi1qcr2yto1_500_large.jpg

Türk bayrağı gibi gezersin kız En Büyük TÜRKİYE
Hiç duymamıştım ilginç fikir.

anne-hathaway-alice-in-wonderland1.jpg

Ben de mavi hevesimi aldıktan sonra resimdeki gibi kemik rengi yapacağım.

kuzucum o kadar işlemden sonra kafanda saç kalırsa yaparsın bunu
maviden saçını bu rengin tutması için nasıl açılması gerek haberin var mı
yaşlanınca böyle olcek zaten zahmet etme:KK1:

ben bi ara çilek pembesiyle dolaştım bi kaç hafta
o çok güzeldi ama aklım hep mavi de bi gün boyatıcam maviye ölmeden evvel ahdım olsun
gerçi şimdi kırmızıya bile cesaret edemiyorum evlendik barklandık diye mi ne bilmem ki
yaşında çağında her şey yakışır yap değişik değişik içinde kalmasın canım.

Son düzenleme:
Teeeee lisee 2 nin yaz tatilinde renkten renge girmişti saçlarım. O dönem aralara yaptırmıştım. Kırmızı pembe ve yeşil denedim. Daha sonra komple maviye boyamıştım. Maviyi birkaç ay kullanmıştım. Bu renkler defileler için falan kullanıldığından dolayı kalıcılığı pek yokmuş. Hakikatende öle. Özellikle yeşil en az kalıcı olanıydı. Mavi diğerlerine göre daha uzun kalıyor. Üstelik mavi akınca beyaza yakın garip değişik bir renk oluyordu. Akmış halide enteresan yani :KK9:
Yeşil ve kırmızı hali şöleydi.

Eki Görüntüle 218142
Eki Görüntüle 218143

Mavi halinin malesef fotosu yok ama aynı bunun gibiydi

Eki Görüntüle 218144

Tavsiye ediyormuyum. Kesinlikle etmiyorum. Çünkü benim saçlarım çok çok çok yıpranmıştı. Kalıcılığı olmadığı için zırt pırt boyatmak zorunda kalıyordum. Saçımı uzun süre toparlayamamıştım.
Ben de her rengi denemek istiyorum çok güzelmiş mavi ya ben de istiyorum :KK31:

kuzucum o kadar işlemden sonra kafanda saç kalırsa yaparsın bunu
maviden saçını bu rengin tutması için nasıl açılması gerek haberin var mı
yaşlanınca böyle olcek zaten zahmet etme:KK1:

ben bi ara çilek pembesiyle dolaştım bi kaç hafta
o çok güzeldi ama aklım hep mavi de bi gün boyatıcam maviye ölmeden evvel ahdım olsun
gerçi şimdi kırmızıya bile cesaret edemiyorum evlendik barklandık diye mi ne bilmem ki
yaşında çağında her şey yakışır yap değişik değişik içinde kalmasın canım.

Pembe de çok güzel aralara attırılınca daha bi punk havası verio oyüzden ya tamamını boyatırım ya da hiç boyatmam ama mavide ısrarcıyım bu yaz tam maviyi eldetmeye çalışacağım :KK69:

Son düzenleme:
Canım bende 1 tüp hiç açılmamış mavi boya var. Kargo ücretini ödemen karşılığında istersen sana gönderebilirim. Kuaför malzemeleri satan bir dükkandan almıştım. Bende bu boyayla boyamıştım saçımı. Yukarda koyduğum mavi saç rengi gibi oluyor. Siyaha dönük falan değil yani bildiğimiz mavi. Ama bunu direk sürmeyeceksin. Önce rengini açman lazım. İstersen ilk seferini kuaförde boyatırsın açma işlemini falan kuaför yapar. Aktığı zaman 2.ye kendin evde boyarsın.

$03072011652.jpg

$03072011653.jpg

Canım bende 1 tüp hiç açılmamış mavi boya var. Kargo ücretini ödemen karşılığında istersen sana gönderebilirim. Kuaför malzemeleri satan bir dükkandan almıştım. Bende bu boyayla boyamıştım saçımı. Yukarda koyduğum mavi saç rengi gibi oluyor. Siyaha dönük falan değil yani bildiğimiz mavi. Ama bunu direk sürmeyeceksin. Önce rengini açman lazım. İstersen ilk seferini kuaförde boyatırsın açma işlemini falan kuaför yapar. Aktığı zaman 2.ye kendin evde boyarsın.

Eki Görüntüle 218287

Eki Görüntüle 218288

Canım çok sağol aslında çok işime yarar ama açtıramam saçımı sordum kopar saçın dediler cesaret edemiyorum.
Açılmadan tutmaz mı ki :26:

Canım çok sağol aslında çok işime yarar ama açtıramam saçımı sordum kopar saçın dediler cesaret edemiyorum.
Açılmadan tutmaz mı ki :26:

Hayır canım açmadan istediğin gibi olmaz. Bende ilk boyattığım zaman doğal saçımı açtırmıştım. Saçımda hiç boya olmamasına rağmen kuaför bu renkler açtırmadan yapılmaz tutmaz güzel olmaz demişti. Hem düzgün biryere yaptırırsan niye kopsunki? Saçın çokmu yıprandı boya falanmı var saçında?

bende sacimin rengini degistirmek istiyorum.sacimi hep siyah-mavi ye boyuyorum yillardir suandada sacimda siyah-mavi boya var.SIKILdim artik degisikli istiyorum.kahverengi tonlari yada karemel istiyorum yada avatardaki günelin sac renginden istiyorum.ama nasil acilirmi sacimin rengi kooferler yapabilirmi koparmi saclarim diyede korkuyorum cesaret edemiyorum :KK43: bide benim kaslarim cok siyah sanki boya yapmis gibi simsiyah karamel tonlari falan yapsam kaslarim siritir diye korkuyorum.kaslarimida boyatsam eminim kisa sürede boya akar yada alttan siyahlar gelir diye korkuyorum.

ama sacimin rengini degistirmeyi cok istiyorum. :KK43:

Mavi siyah boya var saçımda :/

Açtırman lazım canım. Sapsarı şekilde zaten açılmaz. en azından turuncuya kaçacak kadarda olsa açılması lazım. Bende okadar açmıştım. Yeşil kırmızı pembeden sonra okul açılıyor diye siyaha boyatmıştım. Daha sonra mavi diye tutturup açmıştım siyah saçlarımı. Kopma falan olmadı bende. Üstelik evde kendim açmıştım :KK52: Deli cesaretiyle açtım sanırım :KK9: Düzgün bir kuaföre gidersen bişey olacağını sanmıyorum. Çünkü çok az açtıracaksın. Daha sonra evde düzenli bakım yaparsan herhangi bir sorun olmaz. Açtırmadan mavi siyahına boyanmış saçına maviyi sürersen o senin istediğin gibi bir mavi olmaz. Yine siyah gibi birşey olur. Doğal saçın olsa yine az çok mavi olurdu ama şu durumda olacağını hiç sanmıyorum.

Son düzenleme:
Pembe de çok güzel aralara attırılınca daha bi punk havası verio oyüzden ya tamamını boyatırım ya da hiç boyatmam ama mavide ısrarcıyım bu yaz tam maviyi elde etmeye çalışacağım :KK69:

komple pembe güzel evet ama mavi daha bi havalı geliyo bana da:KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
ben düzgün bir kızıl yapabilirsem uçlarına aralıklı beyaz attırıcam. gerçi riski göze alamam büyük ihtimal boncuk kaynak da takabilirim.:KK52:

kızıl yaptırmak isteyen arkadaşlar bir kere daha düşünün,çünki kızıldan dönüşü yok.üzerine hiç bir boya tutmuyor.uzayana kadar kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

bu işi zatne tek başına yapma. bi de tüp boya kullanma o boyalar mix tondur yani boyadaki tonları ayarlamak içindir. jeans color var o güzel bir boya su bazlı

Açtırman lazım canım. Sapsarı şekilde zaten açılmaz. en azından turuncuya kaçacak kadarda olsa açılması lazım. Bende okadar açmıştım. Yeşil kırmızı pembeden sonra okul açılıyor diye siyaha boyatmıştım. Daha sonra mavi diye tutturup açmıştım siyah saçlarımı. Kopma falan olmadı bende. Üstelik evde kendim açmıştım :KK52: Deli cesaretiyle açtım sanırım :KK9: Düzgün bir kuaföre gidersen bişey olacağını sanmıyorum. Çünkü çok az açtıracaksın. Daha sonra evde düzenli bakım yaparsan herhangi bir sorun olmaz. Açtırmadan mavi siyahına boyanmış saçına maviyi sürersen o senin istediğin gibi bir mavi olmaz. Yine siyah gibi birşey olur. Doğal saçın olsa yine az çok mavi olurdu ama şu durumda olacağını hiç sanmıyorum.
Ben açmadan şansımı denemek istiyorum. :)
Bakalım bikaç güne kadar boyayacağım umarım tutar.

komple pembe güzel evet ama mavi daha bi havalı geliyo bana da:KK34:
Mavi daha ağır bence de laciverte kaçan bi mavi istiyorum çok açık da değil :)
bu işi zatne tek başına yapma. bi de tüp boya kullanma o boyalar mix tondur yani boyadaki tonları ayarlamak içindir. jeans color var o güzel bir boya su bazlı

O boyayı da duydum çok pratikmiş bulursam alacağım hem de bikaç kullanımlıkmış

Jean's Color'un Boyama işlemi sadece ve sadece kuaförde ve profesyonel ellerde yapılmalıdır,evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir boyama işlemi değildir.

Jean's Color'la viyolet,pembe,yeşil,mavi,kırmızı,limon rengi,vs.vs. ne renk olursa olsun öncelikle saç mutlaka açılmalı,ve bu işlem sadece profesyonel kuaförler tarafından sadece oryelle açılarak yapılır,saç açmak için kullanılan başka malzemelerde vardır ama Jean's Color işlemi için yeterli açma sağlamaz,onun içindirki sadece oryalle açılması gerekir.

Bir örnekle biraz daha açıklayıcı olmak isterim,

Örneğin saçlarınızı mavi yapmak istiyorsunuz Jean's Color'un mavisi, ama saçı iyice açamadınız,size açıldı gibi gelen saç tam anlamıyla açılmazsa Jean's Color'un mavisi ne renk çıkar biliyormusunuz ? YEŞİL şaka değil tam anlamıyla oryalle açılamayan saç maviyle boyasanız dahi yeşil çıkacaktır,

Bu örnektende anlıyacağınız gibi eğerki işinde uzman bir kuaför değilse ve bu Jean's Color'u tanımıyorsa kuaför o zaman asla istenilen renk yakalanamıyacaktır.

Uzun lafın kısası sakın evde demeneyin,

Uzman bir kuaför saçınıza zarar vermeden istediğiniz rengi boyuyacaktır.
Sevgi ve saygılarımla.

netten alıntı

X