Bebek Beslenmesi Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben 1.5 kılo dogum anne sutu hıc emmeyen bırıyım..takıpten baslıgı gorunce ılgımı cekktı..
50 cm ve 1.5 kılo dogmusum oda cocuk bezıyle beraber anneme yaramıs butun yedıklerı ben beslenememısım..
doktorum ölür bıle demıs bana ama suan 26 yasındayım 1.75 boy ve 65 kıloyum..
mamayla buyuyen bırı olaraktan boyumun uzunlugunu ona borcluyum :))

ben 1.5 kılo dogum anne sutu hıc emmeyen bırıyım..takıpten baslıgı gorunce ılgımı cekktı..
50 cm ve 1.5 kılo dogmusum oda cocuk bezıyle beraber anneme yaramıs butun yedıklerı ben beslenememısım..
doktorum ölür bıle demıs bana ama suan 26 yasındayım 1.75 boy ve 65 kıloyum..
mamayla buyuyen bırı olaraktan boyumun uzunlugunu ona borcluyum :))

gerçekten mi allah nelere kadir işte herşey allahın takdirinde inşallah benim kızımda büyür sağlıkla... Anneniz nasıl beslemiş acaba sizi? Hangi mama ile hatırlar mı ki?

hero baby de de aynı durum yemiyor bu kız mamaları ben ne yapacağım ya..... :KK43:(((((((

bebeğim dün itibarıyle 3. ayını doldurmuş oldu 4. aydan gün alıyor. Bayanlar ben bu bebeğe birşey yediremiyorum denemediğim mama kalmadı aptamil herobayb bebelac yok yok kesinlikle ayına göre yemiyo hala 30 cc bilemedin 60 cclerdeyiz. off yaa ne yapıcaz biz hiç bilemiyorum .(((

bu arada bebelac ı aradım ordaki beslenme uzmanı bayan bana mamaya 1 çay kaşığı şeker ilave edin dedi sizce böyle birşey yapmalı mıyım?? Biberon mamasına şeker katılır mı 3 aylık bebek için???

bu arada bebelac ı aradım ordaki beslenme uzmanı bayan bana mamaya 1 çay kaşığı şeker ilave edin dedi sizce böyle birşey yapmalı mıyım?? Biberon mamasına şeker katılır mı 3 aylık bebek için???

şeker bana biraz saçma geldı bizim doktorumuz 4 aydan sonra yoğurt ve kaşık mamasına 1 tatlı kaşıgı kadar dut pekmezi vada en yapımı reçel koyabileceğimi söyledi ama şeker vermek garip geldi bende çok aradım bebelec milupa beslenme uzmanlarını ama hiç öle bişey söylemediler

benil,şeker atmak yerine aptamil milumil i deneyebilirsin.işthsız bebekler için,inanılmaz tatlı.benim bile içimi baydı ama kızım onu da sevmemişti.istersen bir dene.mamaya şeker atmak fikri pek hoş değil bence.gün boyunca ne kadar şeker tüketeceğini bir düşün bebeğinin???

gerçekten mi allah nelere kadir işte herşey allahın takdirinde inşallah benim kızımda büyür sağlıkla... Anneniz nasıl beslemiş acaba sizi? Hangi mama ile hatırlar mı ki?

canım yazını gec gordum..öldürmeyen allah öldürmüyo :KK66:)
SMA markası..suanda da satısı var bakmıstım bı ara netten..
annemın hakkını odeyemem heralde..ıkı ay boyunca penısılın yapılmıs bana isal olupta gecmedıgı ıcın..ılk 1 sene sureklı doktor kontrolu.. bıde ben ılk cocukları oldugum ıcın sureklı en ufak bıseyde doktora goturmusler..
yanı bebeklıgım baya problemlıymıs..2 - 3 yasından sonrada her gece ballı sut,dalak,beyın bu tarz seylerle beslemıs..
ben her zaman derım ben yasadıysam herkes yaşar cunku annem hala daha der..cok zor ı bebektın falan dıye..annem gogsune baal surermıs emeımdıye balı emen ben tadı gectıkten sonra bırakırmısıım..yemek yemende cok ıskenceydı dıyo ve sokaktakı cocukları topluyomus 3 yasındayken ben onlarla beraber yemek yedıırıyomus dıkkatımı baska yone cekıp agzıma tıkıyomus..boyle ıstee..
senın kızında buyur gıder allah saglık versın..sımdı ne kadarlık bılmıyorum konuyu takıp edemedım ama yıyecek yasa geldıgınde dalak,ciğer,beyin gıbı seyler yedır..

Son düzenleme:
benil,şeker atmak yerine aptamil milumil i deneyebilirsin.işthsız bebekler için,inanılmaz tatlı.benim bile içimi baydı ama kızım onu da sevmemişti.istersen bir dene.mamaya şeker atmak fikri pek hoş değil bence.gün boyunca ne kadar şeker tüketeceğini bir düşün bebeğinin???

canım kızım mamayı sevmiyo ama onu da deneyeceğim artık sütüm varken sağıp veriyodum iyiydi yiyodu onu ama işte mamayı sevmiyo keşke sütüm olsa.....

şeker bana biraz saçma geldı bizim doktorumuz 4 aydan sonra yoğurt ve kaşık mamasına 1 tatlı kaşıgı kadar dut pekmezi vada en yapımı reçel koyabileceğimi söyledi ama şeker vermek garip geldi bende çok aradım bebelec milupa beslenme uzmanlarını ama hiç öle bişey söylemediler

araştırdım 1 yaşından önce gıdalarına tuz şeker vs koymayın yazıyo zaten. Nasıl ben şeker katıyım mamasına ne mantıkla söylediki anlayamadım. Bi milumil varmış bide onu deneiycem yoksa kızım kilo alması gerekirken verecek... çok üzülüyorum çookkk dua ediyorum birşey olsaaa sütüm gelse versem şu kızıma annesütü de öyle birşey ki satılmıyo maalesef :KK43:(((

sıkınca cok az gelıyo bir iki damla dagınca birşey yok kızlar sutumu getirmem lazım yada bu bebege anne sutu bulmam lazım mama yemıyor cunku :KK43:(((

şu an başka bir şeye gerek yok aptamil pre kullanıyorsunuz herhalde,bu şekilde devam edecek
biz geçen ay elma suyuna bu ay da sebze çorbasına başladık
merak etmeyin aptamilden çok memnunum, çocuğun ihtiyacına göre miktarı arttırarak devam ettik,bir süre sonra aptamil 1e geçtik
bağırsak sistemi gelişmemiştir daha, başka şeyi sindiremez.

sütünü artırabilmek için öncelikle senin sakin ve huzurlu olman gerekir. sen ne kadar gergin olursan sütün bir o kadar azalır.benim de 6 aylık bebeğim var. kendimin süt artırmak için yaptıklarımı söyleyeyim sana. günde enaz 3 litre su tüket, günde en az 2 büyük fincan rezene tüket içine çok az anason koyarsan hem sen hemde bebek sakinleşir.. aç karna dereotu yemeninde çok faydası varmış ama ben bunu denemedim.. günde 4-5 tane hurma ve kuru incir de çok iyi geliyor...

emmeyen bir bebek, içi boşalmış süt olmayan göğüsler mamayı da sevmeyen bir ve yemeyen bir kız offfff çıldırıcam camdan atlamaya ramak kaldıı :KK43:(((

sütünü artırabilmek için öncelikle senin sakin ve huzurlu olman gerekir. sen ne kadar gergin olursan sütün bir o kadar azalır.benim de 6 aylık bebeğim var. kendimin süt artırmak için yaptıklarımı söyleyeyim sana. günde enaz 3 litre su tüket, günde en az 2 büyük fincan rezene tüket içine çok az anason koyarsan hem sen hemde bebek sakinleşir.. aç karna dereotu yemeninde çok faydası varmış ama ben bunu denemedim.. günde 4-5 tane hurma ve kuru incir de çok iyi geliyor...

rahat ve huzurlu olmak dışında hepsini denedim ama sonuç kocaman bir sıfır :KK43:((((((((

Canım canın çoksıkkın lohusalık felan tamam ama lütfen sakin ol o minnacık bebeğine yazık sakın ikinizede zarar vericek şeyleri düşünme bebeğin aptamili sevmediyse başka mama dene tadını sevmemiştir yavrucak nebilim hipp dene bebelac dene esema dene veya alternatif iyi mamalar var doktoruna danış hayatım geçicek yakında hepsi merak etme...

emmeyen bir bebek, içi boşalmış süt olmayan göğüsler mamayı da sevmeyen bir ve yemeyen bir kız offfff çıldırıcam camdan atlamaya ramak kaldıı :KK43:(((

ne kadare zor olduğunu inanki çok iyi biliyorum bende 2.5 aylıkken başladı aynı dert ne kadar kötü düşünme desemde olmuyo biliyorum benim en çok korktuğum şey cinnet geçirip kızıma zarar verebileceğim düşüncesi onun canını yakmamak için kendi canımı yaktığımı biliyorum ama kasma kendimi baktın yemiyo bir 10 dk ara ver yarım saat duruma göre kendini rahatlat ondan sonra devm et canım lütfen kötü birşey yaparsan daha fazla ülüceksin emin ol bizimki ne zaman yemese mama değişiyo birkaç gündür yine huysuzlandı milupa aldım kustu sürekli tekrar bebelac sende dene eminim seveceği bir mama bulunur
haaa bu arada başkarının sana sürekli akıl vermesi pek hoş degil kendimden biliyorum herkez biliyo bir ben mi bilmiyorum düşüncesi beni delirtiyo ama sakin kafayla düşündügünde içlerinde senin işine yarıyacak bir iki şey çıkabiliyo

X