Bebek Beslenmesi Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bebegın daha cok küçük benım bebegım 4.5 aylık oldugu halde ben bıle cesaret edemıyorum daha doktorumuzda basla demedı zaten......alerjı olur kabız olur sındıremez kı cok kucuk...mamasını duzenlı yedır yeter....ayrıca kıloya takılma saglıklı olsun yeterlı.....

4. aya gırınce mı başlıyacağım sadece mama ile besliyorum şuan. bebeğim 24 martta dogdu. 24 temmuzda 4. ayı doluyor 5. aya gırıyor o zaman mı baslayacagım yoksa 3. ayı bıtırıp 4. aya gırınce mı baslayacagım

canim gecmis olsun oncelikle insallah bir an once toparlanirsin .. hayat kimin basina ne gelecegi belli olmuyor iste ..
ek gida icin 5 de doldurduktan sonra yani 6 ya girdigi zaman ancak baslayabilirsin
inan bebegin icin boylesi daha iyi .. acele etme canim bekle
bebegin alerji olur kabiz olur mahvolur yavrucak
mama zaten ona fazlasiyla yeter sen kaygilanma insan bebegi doymuyormus gibi oluyor ama merak etme o yeteri kadar aliyordur ihtiyaci olan herseyi mamalardan ..
kafana takilan herseyide burda sor mutlaka yardim ederiz ..

bebğin çok küçük sadece mama ve su verebilirsin. ek gıdaya neden geçmmek istiyorsunki

mama ile çok az kilo alıyo doğru düzgün yemiyo sevmiyo mu yoksa başka bir neden mi var bileiyorum belki toplaması için başka birşeylerde versem iyi olur diye düşündüm. 24 haziranda tam 3. ayını bitirmiş 4. aya girmiş oluyo. O zaman başlıyabilir miyim acaba ufaktan meyve sularına falan.

canim gecmis olsun oncelikle insallah bir an once toparlanirsin .. hayat kimin basina ne gelecegi belli olmuyor iste ..
ek gida icin 5 de doldurduktan sonra yani 6 ya girdigi zaman ancak baslayabilirsin
inan bebegin icin boylesi daha iyi .. acele etme canim bekle
bebegin alerji olur kabiz olur mahvolur yavrucak
mama zaten ona fazlasiyla yeter sen kaygilanma insan bebegi doymuyormus gibi oluyor ama merak etme o yeteri kadar aliyordur ihtiyaci olan herseyi mamalardan ..
kafana takilan herseyide burda sor mutlaka yardim ederiz ..

teşekkürler canım. Toparlanmaya çalışıyorum ama yalnız olmak çok zor. Benim ailem yok eşimin ailesi de yok sayılırlar . Burdan başka sorcak bir yer yok anlayacağınız.
mama ile yeterli kilo alamıyor o yüzden birşeyler başlamak istiyorum ama en erken 6. aya girince mi başlıycam yani.. eylüle kadar sadece aptamil le mi besliycem???

Arkadaşlar 2,5 aylık kızım var. sadece mama ile besleniyor. Aptamil kullanıyoruz ek gıda ne verebilirim yardım edin

Canım benimde sütüm çok azdı ancak kırk gün sütümm geldi sonra bir gecede sütüm kesildi mama veriyorum hep...bebeğin çok küçük ek gıda olmaz canım..ben başta aptamil kullandım şidmi hero baby kullanıyorum..sma mama varmış bebeklere çok kilo aldırıyomş..doktora sor bide mamanı değiştir bakalım...herşey geçicek sen güçlü ol yeter...

canım ben 1.5ay emzirdim bebeklerimi sutum kesildi aptamil veriyordum bebelaca gectim severek yiyorlar ek gidaya 4ayını tamamladı 5e gectikten sonra verdim eger istahlı yemiyorsa dra sor mamasını degise bilirsin

Merhaba arkadaşlar ben de kullanmak zorunda olduğum antidepresanlar yüzünden bebeğimi mama ile beslemek zorundayım dra su vereyimmi dedim mamayı cıvık yap ordan suyu alır dedi hiç içime sinmiyor anne sütünün içinde su var ama mama ile susuz kalıyor sanırım siz napıyorsunuz ayrıca su veriyormusnuz

Canım benimde sütüm çok azdı ancak kırk gün sütümm geldi sonra bir gecede sütüm kesildi mama veriyorum hep...bebeğin çok küçük ek gıda olmaz canım..ben başta aptamil kullandım şidmi hero baby kullanıyorum..sma mama varmış bebeklere çok kilo aldırıyomş..doktora sor bide mamanı değiştir bakalım...herşey geçicek sen güçlü ol yeter...

teşekkürler canım verdiğin moral için. Senin bebek kaç aylık oldu peki? Ne zaman başlıycaksın ek gıdaya? APtamilin kaşık mamaları varmış hiç denedin mi?

Merhaba arkadaşlar ben de kullanmak zorunda olduğum antidepresanlar yüzünden bebeğimi mama ile beslemek zorundayım dra su vereyimmi dedim mamayı cıvık yap ordan suyu alır dedi hiç içime sinmiyor anne sütünün içinde su var ama mama ile susuz kalıyor sanırım siz napıyorsunuz ayrıca su veriyormusnuz

ben çay kaşığı ile arada ekliyorum ağzına ama çok az...

mamalar anne sütüne yakın yapılmaya çalışıldığından içindeki su miktarı da ayarlanıyormuş. drum böyle demişti. ben 1 hafta mama kullandım, o aralar hiç su vermedim. bir şey de olmadı.

bazı arkadaşlar mama yedikten sonra bebeğin ağzında tortu kalmasın temizlensin diye çay kaşığıyla su veriyorlar.
bazı arkadaşlar da sadece anne sütü aldığı halde bebeğine biberonla su veriyorlar. bu 2 grupta gördüğüm bebekler maşallah çok sağlıklı.
su vermişsin vermemişsin bence o kadar da önemli değil. için nasıl rahat edecekse öyle yap.

ne zor mama ile bebek büyütmek. 4 ayını bitirene kadar kesinlikle başka birşey verilmiyormuş. 5 ayda başlanacak ek gıdalara off off allah sağlık versinde önemli olan o

4 aylık kızım var. dun itibari ile yogurda başladık.kendim mayalıyorum hergun taze 2 çay kaşığı verdim dun ve bgn.haftayada elma ve şeftali suyu vericm çay kaşığı ile

aptamil yerine bebelac deneyin ben ikisini karıştırıp veriorum ek gıda için acele etmeyin sizi anlıyorum

kendimden örnek vereyim siz yalnızsınız en azından akşam oldumu eşiniz geliyo ben bi dag köyünde görevliyim ilceye 35 km ile 75 dagın basındayım bişi olsa ambulans cagırsam 45 dk önce gelmez sabırlı olun

ek gıda verme çok erken sütün yoksa mecburen mama vereceksin onuda bi doktora danışsan iyi olur

aptamil yerine bebelac deneyin ben ikisini karıştırıp veriorum ek gıda için acele etmeyin sizi anlıyorum

kendimden örnek vereyim siz yalnızsınız en azından akşam oldumu eşiniz geliyo ben bi dag köyünde görevliyim ilceye 35 km ile 75 dagın basındayım bişi olsa ambulans cagırsam 45 dk önce gelmez sabırlı olun

zor tabii o şekilde ama işte herkesin zorluğu kendine göre. bebek kaç aylık canım. Bi de neden ikisini birden karıştırıp veriyorsun?

benilcim benim bebeğim de doğduğundan beri mama alıyo 24 şubatta doğum yaptım ben de,başta sütüm yetersizdi yaklaşık 1 aydır da memeyi reddediyor.bence 1 ay daha bekle ek gıda için ben de aptamil 1 kullanıyorum.bu ay dr.a danışıcam ek gıda için
yalnızlık konusuna gelince ben de öyle sayılırım ailemle aynı şehirdeyim ama maalesef yardımlarını göremiyorum.canın ne zaman sıkılırsa ben burdayım içine atma hiçbir şeyi,ben hep ne ettiysem kendime ettim şu stresli yapım yüzünden

X