Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

setenayay74 öncelikle çoook teşekkür ediyorum çünkü 8 yıldır bıkmış durumdayım bende.dr a gittim kaç kere ama hep fitil krem verdi ve bi işe yaramadı.psikolojimi çok bozuyo bu durum kendimi hep kötü hissediyorum.kemer patlıcan derken nasıl yani bildiğimiz patlıcan dimi?yanlış olmasın die sorayım dedim..tekrar tekrar teşekkürler...

arkadaşlar sanırım görmediniz ama sitenin "hemoroide bi çare bilem var mı"adlı kısmına bi girin..orda bi arkadaşımız anlatmış kesin çözüm gibi görünüyo ben şahsen çok umutlandım hemen yapıcam..on tane patlıcan sapı on bardak suyla kaynatılıp sabah akşam birer bardak içilecek ..bide kendininz okuyun isterseniz...

kizlar hepinize gecmis olsun insallah kisa zamanda kurtulursunuz ama bende size yardimci olmaya calisiyim aranizda bileniniz vardir isvec surubu bitkisel bir karisim icinde saf alkol bulunanini alin iki cesit bi alkollu bide alkolsuz olani var alkollü olanini hem icin hemde agrinizin en siddetli aninda bile pamukla basurun üzerine koyun ve bekleyin 5 dakika sonra acilardan kurtulursunuz ve devamli ilik suyla yikayin bunu yaralarda dis agrisindada kullana bilirsiniz allah sifalar versin bütün hastalara

Link Silinmiştir. arkadaşlar buraya bi bakın setenayay74 adlı arkadaşımızın yazdığını okuyun...geçmiş olsun ...

ben dede vardı aynı sorun proctolog krem kullandım bide yediklerime dikkat ettim geçti çok şükür
ama kullanmadan önce doktora sor istersen bana iyi geldi

Valla Benim Kuzenimin Eşinde Hemoroid Sorunu Var. O Bi Krem Kullanmiş Ve çok Ii Gelmiş Adini öğreneyimde Bildiriyim Sana

hasbinallaaah,ya şu mantığı aşamadınız hala. doktorlara ne gerek var,teşhisi siz koyun,tedaviyi de eczacı yapsın. ilacın yan etkisi ve ya yanlış kullanımdan dolayı olumsuz etkileri oluşursa da doktora gitmeyin tamam mı?

@kanevice bence ilaç adını silmen daha doğru.taytay

canım patlıcan sapını duydum ıyı gelıyomus dıye.bıde selvı agacı yagı var.aktarlarda satılıyo.oda cok ıyı

canım bendede var o sorunçok kötü çekiyorrum.setenay arkadaşımız bi bilgi verdi onu uygulamaya başladım inşallah iyigelir.10 saplı patlıcanı sap kısmını 10 bardak suyu kaynat ve 5 gün sabah akşam 1 er bardak iç.benim bugün 2. günüm zor oluyor içmesi ama napalım bi çare arıyoruz işte.geçmiş olsun güzelim.

herhalde farketmez .ben yemek yedikten 1,2 saat sonra içiyorumsoğuk.canım geçmişolsun sanada

senağlama senağlama bayanların korkulu rüyası hemoroit...doktora nasıl gidilebilirki.galiba korktuğum başıma geliyor.ayıptır söylemesi makatın yanında büyük bir sivilceye benzeyen şişlik var.ne olduğunu bilmiyorum sizce hemoroitmiyim kanama olmadı.

canım sivilce şeklinde değilde,bayağı bir şişlik oluyor bende hem makatın yanında değil içten geliyor olmalı kanama her zaman değil çok zorlandığın zamanlarda oluyor bende henüz doktora gitmedim ihmal edilmemeli ama korkuyorum umarım sendeki hemoroid değildir hoşçakal....

doktora git,abse veya hemoroidden daha basit bir şişlik de olabilir. ilacı var verir,geçer.

tatlım ya bende de hemoroid var.sanırım seninki başlangıç.özelliklede kaşınma ve hafif ağrı varsa eğer öyledir.bide kabızlık sorunu yaşıyosan hemoroid kaçınılmaz.ancak kanama zaten 3. ve 4. evrede oluyo.yani ilk başda deil.ama yine de doktora git.

doktora mı?aman Allahım...nasıl bir muayene bekliyor gittiğimde arkadaşlar ?bayan açısından çok kötü ya bide bayan doktor bulmak imkansız sayılır.ben hiç bayan genel cerrah duymadım

bayan genel cerrah var ama Adana'da var mı bilmiyorum. boşver onlar olaya çok teknik bakıyor,korkulacak bir şey yok,Türk toplumunun %40-50sinde var hemoroid. Herkes de doktora gidiyor,boşver git,gel,sağlığından önemli mi?

canım öncelikle geçmiş olsun.Ben doktor degilim fakat bir kaç bilgi vereyim sana ordaki bahsettigin sivilce gibi olan şey o bölgedeki (nasıl bacaklarımızda varisler oluyorsa) damar genişlemesi ,kabızlık büyük faktör ordaki damarın genişlemesi için,eger kanamaların yoksa sana bir rahatsızlık yapmıyorsa telaş etme kabız olmamaya dikkat et aksi halde içindede çıkabilir yaralar oluşabilir.ayrıca genel cerrahi bayan doktorlarımız var bulabilirsinde korkmada doktora gitmekten,bu senin saglıgın için ,tekrar geçmiş olsun.

bende daha bilmiyorum ne olduğunu arkadaşlar.ayıptır söylemesi makatın yanında şişlik oluştu.önce apse zannettim.enjektör ucuyla kanatmaya çalıştım.çok canım yandı ne olabilir bilmiyorum.başlangıç olabilirmi?doktora gitmekten çok çekiniyorum.çünkü eşimde sağlıkçı ve bende sağlık sektöründe çalıştığım için hastaneleri sevmiyorum zaten bide böyle bi sorun çıkarsa...

kabızsan kaşıntın varsa wc den sonra orda bişey kalmış hissi varsa hemoroit olabilirsin bağırsaklarını yumuşak tutacak şeyler ye örneğin kayısı ama doktora git pantolon giydirip bakıyolarmış geçmiş olsun

oncelikle gecmis olsun,yine bu sitede okumustum,yillarca hemoroit problemi olan biri ilacla kurtulamamis,ameliyatta kesin cozum degil tekrarliyabiliyor neyse 10 adet kemer patlicanin yesil sap kismini 10 bardak su ile kaynat sudan sabah aksam bir bardak icmis besinci gunun sonunda basur gitti diye yazmisti denemedim ama denemeye deger sanirim.........

pantolonmu anlamadım kaneviçe nasıl pantolon ?kabız değilim kaşıntı daha önce zaman zaman oluyodu.o histe henüz yok

X