Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç dökülmesi, yağlı saçlar ve phytocedrat şampuan...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

PAMUKuuummm

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2010
96
19
merhaba kızlar... lafı uzatmadan konuya giriyorum. benim saçlarım liseden beri çok çabuk yağlanır bu da 5-6 seneye tekabül ediyo. yani uzun zamandır yağlı saç derisine sahibim ancak saçlarım aşırı dökülmezdi hiç. sık sık yıkamiyim diyorum dökülmesin diye olmuyo, yıkiyim de fazla yağlanıp dökülmesin diyorum yine olmuyo. önceleri normal seyrinde günlük yaklaşık 50 tel kadar dökülürdü. bu dönemlerde sadece yağlanma problemim olduğu için şampuan arayışındaydım. bir sürü şey denedim ama hep aynı hep aynı... artık iyice sıkılmıştım. dedim evde ne varsa onu kullanim artık hem kremli şampuana alışırsa sonra normal şampuanlara döndüğümde daha rahat ederim... ama meğer ne büyük hataymış... 1-2 aydı sanırım tam bilmiyorum kremli şampuan kullandım baktım artık yağlanmayla hiç başedemez olmuşum yağlı saçlar için olan bi şampuana dönüş yaptım 1 ay olacak galiba onu kullanıyorum. yağlanma normale döner gibi oldu (yani zaten yağlı olan önceki saçıma diyim çünkü hala ikinci gün yağlanıyor) neyse yağlanmayı düşünemez oldum artık çünkü saç dökülmem arttı. önce 80 tel civarına çıktı sonra 100 120 derken bugün banyodan çıktığımda 150 küsür saydım ya :KK14: üstelik banyoda da 10-15 tel dökülmüştür :KK14: velhasıl kelam dooooğru eczaneye koştum. mevsimsel olabilir dedi. yaklaşık 160 tel kadar döküldüğünü söyledim mevsim geçişlerinde 150 200 e kadar normal olarak görülüyomuş. günde 200 tel yeni saçım çıkıyo mu ki dökülenler de normal olsun :KK43: saçma geldi yani. neyse saçıma bakıldı gözenekler tıkanmış. vishy nin yağlı saçlar için olan bi şampuanını önerdi bi de biotin... ama güvenemedim başka yere gittim orda da phytocedrat diye bi şampuan önerdi onu aldım ama ordaki kadın da ben sormadan cildim için de bi dünya şey önerip bana 250 tl lik bi fatura çıkarınca onun verdiği şampuana da pek güvenim kalmadı açıkçası. diğerlerini almadım tabi ama bunu da mecburen aldım. gerçi fiyat olarak internetten de baktım o konuda sıkıntı yok ama işe yarayıp yaramayacağından emin değilim. söz konusu saçlarım olunca çok kararsız kaldım....kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirsinler lütfen kullanmadan gidip değiştiririm belki geç olmadan. iyi haberler alırsam da içim rahat kullanmış olurum. uzun oldu ama ilk defa böyle bi durum yaşıyorum ve takdir edersiniz ki moralim çok bozuldu. bilgisi olan ya da başka bişey önerebilecek arkadaşlar paylaşıp yardımcı olurlarsa çok sevinirim :KK43:şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
:92: ben varım beeenn!!

seninle daha çok yağ problemimiz benziyorr. sabah yıkadığım saçı akşama yağlı gördüğüm bile olurdu. bebek şampuanı dediler olmadı, limon sirke falan dediler olmadı, bitkisel şampuan dediler olmadı, defne sabunuyla yıkadığımı bile hatırlıyorum. saç dökülmem belki senin kadr değildi ama yine de saçımın azlığından ve dökülmesinden şikayetçiydim. bi gün eczaneye cilt bakım ürünlerimi almaya gittiğimde (eczacı güvendiğim birisidir) bana iki tane şampuan verdi. biri revigen(for women) diğeri de bioderma node ds+ anti-recidive diye bi ürün. revigen dökülmeler için kullanılıyor.bioderma node ds+ da yağlanma için. ama biodermayı her gün kullanırsan saçın çok kurur, haftada iki-üç gün kullan, saçlarını her gün yıkamaya devam et dedi. dediğini yaptım. revigen şampuan saç kremine ihtiyaç duyulmayacak kadar yumuşak yapıyor. ama yine de elseve yağlı saçlar için saç kremini de haftada 2-3 kere kullandım. haftada bir de boyalı saçlar için maske kullanıyorum.
şu an gayet memnunum. ama artık antalyada olduğum için zaten her gün saç yıkıyorum. bu yüzden biodermayı bıraktım. boşuna iyice kurumasın saçlarım diye. kışa belki kullanmaya başlarım. umarım memnun kalırsınn :KK3:

:92: ben varım beeenn!!seninle daha çok yağ problemimiz benziyorr. sabah yıkadığım saçı akşama yağlı gördüğüm bile olurdu. bebek şampuanı dediler olmadı, limon sirke falan dediler olmadı, bitkisel şampuan dediler olmadı, defne sabunuyla yıkadığımı bile hatırlıyorum. saç dökülmem belki senin kadr değildi ama yine de saçımın azlığından ve dökülmesinden şikayetçiydim. bi gün eczaneye cilt bakım ürünlerimi almaya gittiğimde (eczacı güvendiğim birisidir) bana iki tane şampuan verdi. biri revigen(for women) diğeri de bioderma node ds+ anti-recidive diye bi ürün. revigen dökülmeler için kullanılıyor.bioderma node ds+ da yağlanma için. ama biodermayı her gün kullanırsan saçın çok kurur, haftada iki-üç gün kullan, saçlarını her gün yıkamaya devam et dedi. dediğini yaptım. revigen şampuan saç kremine ihtiyaç duyulmayacak kadar yumuşak yapıyor. ama yine de elseve yağlı saçlar için saç kremini de haftada 2-3 kere kullandım. haftada bir de boyalı saçlar için maske kullanıyorum.şu an gayet memnunum. ama artık antalyada olduğum için zaten her gün saç yıkıyorum. bu yüzden biodermayı bıraktım. boşuna iyice kurumasın saçlarım diye. kışa belki kullanmaya başlarım. umarım memnun kalırsınn :KK3:
.aynı şekilde benim de saçlarım yıkadığım günün akşamına yağlanmaya başlıyor. ben de bebe şampuanı, defne sabunu, durulama suyuna limon, sirke... aynı şekilde denedim bunları. bi tek bitkisel şampuan denememişim senin kullandıklarının içinde :KK1: senin şaçların boyalı anladığım kadarıyla. boyamana rağmen yağlanıyo mu bu kadar :KK50: o zaman iyi ki boyamamışım. bi ara boya da kurutuyomuş dediler çaresizlikten onu bile denemeyi düşünmüştüm. gerçi beyazlarım da bi hayli çoğalmış malesef ama kendi rengimi çok seviyorum. demek boya da değiştirmiyo durumu. iyiki boya işine girmemişim o zaman. peki senin yağlanma problemini tamamen çözdü mü. yani ilk başta kaç günde bir yıkamak durumunda kalıyordun kullandıktan sonra kaç güne çıktı :26:

boya kurutuyor doğru ama sadece yağ problemnden kurtaracak kadar kurutmuyorr. hatta röfle, perma daha çok kurutuyor. benim bi ara röfleydi saçım kurumuuştu. bioderma 2-3 güne çıkartıyo yıkama süresini. dediğim gibi ben zaten şu anda her gün yıkıyorum. ama en azından yıkayamadğım sıkışık durumlarda yağlı yağlı gezmiyorum. saçını yağ yüzünden boyatma. ben 5 senedir boyadan kurtulamıyorumm :KK43:( bi kere boyatınca ipin ucu kaçıyor, hep boyatasın geliyorr

boya kurutuyor doğru ama. sadece. yağ problemnden kurtaracak kadar kurutmuyorr. hatta röfle, perma daha çok kurutuyor. benim bi ara röfleydi saçım kurumuuştu. bioderma 2-3 güne çıkartıyo yıkama süresini. dediğim gibi ben zaten şu anda her gün yıkıyorum. ama en azından yıkayamadğım sıkışık durumlarda yağlı yağlı gezmiyorum. saçını yağ yüzünden boyatma. ben 5 senedir boyadan kurtulamıyorumm :KK43:( bi kere boyatınca ipin ucu kaçıyor, hep boyatasın geliyorr
.bi de beyazları iyice arttırır dediler de korktum yoksa ona bile kalkışacaktım. belki en azından kendi saçımın renginde sadece dipleri kurusun diye yaptırırım normale dönerse de tekrarlamak durumunda kalmamış olurum ama diplere boya değdirince beyazzlar konusunda da ipin ucu kaçıyor dediler ki kesin çözüm olduğundan bile emin olamadıktan sonra yağlanmanın önüne geçmesi muhtemel bişey için yeni beyaz saçları göze alamadım...bu bioderma ve dökülme için olan şampuanın fiyat aralığı nedir peki. bir de şuan çok kurumasın diye kullanmıyorum demiştin sanırım. ne zamandır kullanmıyosun. yani asıl öğrenmeya çalıştığım şu. şampuan düzenli kullanımda yağlanmayı düzene sokup bıraksan bile eski haline dönmüyo mu yoksa sampuan değiştirince yine süre hızlanıyor mu???bu arada ben aldığım şampuanı bugün kullandım bi süre denemeyi düşünüyorum birazdan da kullandıktan sonraki ilk görüşümü paylaşıcam. ama senin bahsettiğin bioderma da aklımda bulunsun istiyorum

bu sabah kullanmaya başladım şampuanı. ilk önce kokusundan başliyim. bi kere kokusu hoş. limonlu zaten. en azından ben sevdim. saç kuruduktan sonra kalan koku limon kokusu değil çok bi koku kalmadı sonrasında saçımda sadece temiz kokuyor şuan. öyle kozmetik şampuanlar gibi çok köpürmüyor. ama buna karşılık ilk yıkamamda daha temiz hissettiğimi söyleyebilirim. hani yıkarken yağdan arındığını gıcır gıcır sesler gelince daha iyi anlarız ya. işte bunun gıcırtısı daha bi güçlü :KK1: saç uçlarım yağlanmaadığı için çok mu kurutur acaba uçlarına sürmesem mi ilk etapta diye düşümdüm ama dedim hadi bindik bi alamete uçlarına da sürdüm :KK1: bu arada saçlarım daha bi hafifledi gibi hissediyorum sanki. psikolojik mi yoksa dökülenlerin yarattığı bi rahatlama mı bilemicem :KK9:he bu arada saçlarım kendi halinde kurumaya bırakırsam elektriklenir. yatışması için ya üzerine yatmam gerek ya da bikaç saat geçmesi... banyodan çıkıp kendi haline bırakınca elektriklendiğini gördüm yine. ama şimdi pek bişey kalmamış. o konuda eskisi gibi diyebilirim

şunu söylemeyi unuttum saçlarım kremli şampuan kullandığım dönemde daha bi parlamıştı. baştan aşağı bişey sürmüşüm gibi ışıl ışıldı. sanırım kozmetik şampuanların içindeki slikonların etkisi. banyodan çıkttığımda ilk farkettiğim saçlarımın matlaştığıydı. bu sefer de çok mu kuruttum acaba diye üzülürken yatıştığında anladım ki matlaşmamış aslında. normal haline dönmüş. kremli şampuanlardan önce de böyleydi yani... ilk denemede gördüklerim bunlar arkadaşlar...bu arada saçlarım ne kadar dökülüyor onu da üşenmeden sayıp kontrol etmeye karar verdim. kadın kullan 15 gün sonra gel tekrar bakalım dedi. eğer dökülme konusunda fayda sağlamazsa ona göre takviye falan almam gerekebilir. :KK5:bugün banyodan sonraki bilanço 192 :KK14: umarım faydası olur da dökülme hallolur bi an önce ya :KK43:

şampuanın fiyatını inan hiç hatırlamıyorum alalı 6-7 ay kadar oldu :KK43:( ayrıca cilt bakım ürünlerimle beraber aldığım için arada kaynadı :p
ama hatırladığım kadarıyla revigen biodermaya göre daha ucuzdu :))

ben şu an her gün yıkıyorum saçımı. ama yıkamasam da iki gün dayanabiliyor. bi de saçlarımı kısacık kestirdim tabi uzun saçın yağlanmasıyla da farklı oluyorr

şampuanın fiyatını inan hiç hatırlamıyorum alalı 6-7 ay kadar oldu :KK43:( ayrıca cilt bakım ürünlerimle beraber aldığım için arada kaynadı :pama hatırladığım kadarıyla revigen biodermaya göre daha ucuzdu :))ben şu an her gün yıkıyorum saçımı. ama yıkamasam da iki gün dayanabiliyor. bi de saçlarımı kısacık kestirdim tabi uzun saçın yağlanmasıyla da farklı oluyorr
.tabi kısa saç daha avantajlı. e zaten her gün yıkanan saça göre dayanma süresi gayet normal bence. çünkü benim saçım 3 günde bir yıkasam da her gün yıkasam da ikinci gün pek bişeye benzemiyor :KK17:

biraz önce dışardan geldim. hava fena bunaltıyodu ama ona rağmen kafam terlemedi. bu güzel haber çünkü normalde bu havalarda saç diplerim ıslanmaya başlardı yağlanmayacağı varsa bile karşı koyamazdı yani :KK9: bi de bugün ikinci günüm normal şartlarda dışarıdan pek anlaşılmasa da dün akşam yağlanma belirtileri göstermeye başlardı. sabah şakaklarımın yapışacağını anlardım ama akşam öyle bi durum yoktu. sabah kalktım tabi gözümü açar açmaz elim direk saçımda :KK1: baktım bişey yok şimdi güneşin altında dolaştıktan sonra o belirtileri daha yeni göstermeye başladı. bu bile güzel bi durum benim için. bu arada saçımın uçları fazla kurur sertleşir beklentisindeydim ama şuan normal. yani kremli şampuanın verdiği gibi ekstra bi yumuşaklık yok tabi ama beklediğim gibi sert olmadı yani. şimdilik bi terslik yok anlayacağınız umarım böyle devam eder. kadın her gün kullanma en az 2 gün bekle hatta 3 günde bir yıkasan daha iyi demişti. ben de beklicem bakalım dayanabilecek miyim :97:

.tabi kısa saç daha avantajlı. e zaten her gün yıkanan saça göre dayanma süresi gayet normal bence. çünkü benim saçım 3 günde bir yıkasam da her gün yıkasam da ikinci gün pek bişeye benzemiyor :KK17:

benim saçım da akşamına bi şeye benzemezdi çok iyi anlıyorumm :kk77: bi de çok acil durumlar için kuru şampuanlar varmş sık kullanmakdoğru değilmiş ama acildurumlarda işe yarıyormş..denemedim :KK36:

ahh kızlarr bende topik açtım ama saçlarımla ilgili kimse bişi yazmadı.kendimi bildim bileli seyrek ve yağlı saçlara sahibim.ama son 1yıldır dökülmesinden illallah ettim.önceleri yağıyla uğraşırken şimdi yağlasnsında dökülmesin diyorum.tepem iyce açıldıııı:KK43::KK43:tekrar çıkarmı bilmiyrmmm:KK43::KK43::KK43:

kuaför bi,le saçlarıma şaşırıo.az ama tarakla kavga yapıo.banyoda suya değince semsert oluo krem sürmeden açmam mümkün olmuo.hepsi tepeme toplanıo resmen kazığa dönüo.bende denediğim bir çok şampuandan sonra bioblasa geçtim

ahh kızlarr bende topik açtım ama saçlarımla ilgili kimse bişi yazmadı.kendimi bildim bileli seyrek ve yağlı saçlara sahibim.ama son 1yıldır dökülmesinden illallah ettim.önceleri yağıyla uğraşırken şimdi yağlasnsında dökülmesin diyorum.tepem iyce açıldıııı:KK43::KK43:tekrar çıkarmı bilmiyrmmm:KK43::KK43::KK43:kuaför bi,le saçlarıma şaşırıo.az ama tarakla kavga yapıo.banyoda suya değince semsert oluo krem sürmeden açmam mümkün olmuo.hepsi tepeme toplanıo resmen kazığa dönüo.bende denediğim bir çok şampuandan sonra bioblasa geçtim
.ben de aynı şekilde yağlanmasını düşünemiyorum artık dökülmeden fırsat olmuyo ki :KK43: bioblas dökülme konusunda işe yarıyor mu peki:KK5:

denedıgınızı umuyorum ama bı sormak ıstedım saclarınızı yıkadıgınız suyun sıcaklıgını azalttınız mı hıc ?:44:

yağlı saç derdinden bende muzdaribim :KK14: saçlarım da önceden dökülüyordu daha da arttı roaccutane kullandığım için.. banyodan çıktığımda ve saçımı taradığımda bi insan saçı çdökülüyor kafamdan..

.ben de aynı şekilde yağlanmasını düşünemiyorum artık dökülmeden fırsat olmuyo ki :KK43: bioblas dökülme konusunda işe yarıyor mu peki:KK5:
eskisinden daha az dökülüooooo artık.ama tepem iyce açıldı
denedıgınızı umuyorum ama bı sormak ıstedım saclarınızı yıkadıgınız suyun sıcaklıgını azalttınız mı hıc ?:44:
ben zaten ılık suyla yıkanırım cnm
yağlı saç derdinden bende muzdaribim :KK14: saçlarım da önceden dökülüyordu daha da arttı roaccutane kullandığım için.. banyodan çıktığımda ve saçımı taradığımda bi insan saçı çdökülüyor kafamdan..

bende 3yıl önce kullandım roaccuntaneyiiiii.ama ozmnlar hiç böle şikayetim yoktu.hatta saçımın yağlanması kalmamıştı.5 6gün fönüm duruodu.şimdi sabah çektiriom öğlen saç fönümden eser yok:KK14:

aynen bende roaccutane kullanıyorum şuan.ama önceden kullandığım antideprasanlardan saçımın yarısı döküldü nerdeyse şampuanın içine sarımsak yağ kattım fayda ediyodu ilk başlarda ama etki etmez oldu.bioxin şampuanda kullanıyorum ama oda fayda etmiyo başka ne yapabilirmki???

X