Premature Bebekler 31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
mrb canim merakini ve endiselerini her premature annesi gibi bende cok iy anliyorum ve asla kendini suclama erken dogum icin bizimkilerin nasibi ve kaderide boyleymis demekki gercekten bebegin iyi olacak bugunleri bizim gibi biraz buruk ama sukurle anacaksin. ben kendime hep soyle diyom Allah c.c bize daha fazla sukrederek cocuklarimizi buyutmeyi nasip etti ben bebgime sadce 3 ay oda azalarak sutumu verebildim uzuntuden gitti hep gozum kaldi emziren annnelerde hala gozlerim doluyo ama cogu emziren anne bunun nekadar sukredilecek bir nimet oldugunu bizim kadar bilmez bebeginin yanina gelmesini onunla hastaneden cikmanin degerini anlayamazlar belki bebgim azar azar beslenebiliyor diye sattte bir kalkardim baslarda hic bikmadim inann tek basima baktim kimse bilmezdi ayrintiyi hep onu anlamaya calisarak gecti gunum yok o olmadi bunu yapayim deneye deneye buradakilerden yardim ala yaptim pek cok zorluklari var ama Allah bize oyle bi sabir veriyoki bebkler eve geldikten sonra anneden baska kimse anliyamiyo onlari ve bi bakiyosun yasini bulmus simdi sana bebgin hastanede oldugu icin hayal geliyo aama eve gelsin sende anlarsin .benim oglusumda 30 hafatlik 1100gr di.simdi duzeltilmis 13 aylik masallah muthis zeki yasitlarini gelisim olarak gecti bile cok saglikli Allahima sukur sadece sabir ve inanmak gerekir canim simdi oglusumu gorunce diyorumki keske kendimi okadar yipratmasaydim veren ALLAH o kadar kucuk bedene can verip nefes aldiriyorda bir kac dirhem etimi veremiyecek gercekten inanmak gerekir bence bu bunu dusun yasayip gorenler olarak Allahin verdgi en buyuk nimetlerden olan sutune iy bak hatta sutunu eger yakinlarindan emen bi cocuk varsa emzirtmeye calis bu cok iy olur cunku gogsunun kaynamasi biterse sutun azalir ve biter bebegin agzinin degmesi cok onemli.bagirsak enfeksiyonunu hic kafaya takma (hatta illa biseyler ogreneyim diye kendini yipratma rahatlamak icin okuyabilirsin) benim oglan 2-3 kere gecirdi 5-10 gun arasinda ya da daha kisa sure tedavi ediyolar geciyo benimki zature,bagirsak enfeksiyonu falan hep gecirdi cikinca goz enfeksiyonu ve en son 2kilo iken fitik ameliyati gecirdi bunllara bakinca az degil diyorsundur ama onemli olan iyi bakimla 40 haftasini tamamladiktan sonra bebislerimizn gercekten cok hizli gelistikleri hic kafana takma kendini daha fazla inanmak ve sukretmek icin motive etmeye calis sorularin olursa yardimci olurum kendine ve sutune iy bak canim bide ropu sormusun benim oglusumda oda cikti 2ile 3. derece arsi dediler ilk duydugumda kor olabilir dediler aglamaktan bayildim nerdeyse ama cok sukur 40. haftasindan sonra normale dondu oda simdi cok uzagi bile goruyo kuvezde kalan cocuklarda retinadaki istemsiz damarlanma 4. ve 5. derece kotu 3.dereceyi lazer yapiyolar sorun olmuyo kimisininki hic etkilenmiyo insallah senin bebginde cikmaz bunun kontrolu icin belli araliklarla ciktiktan sonra bile kontrole istiyolar bu.

Son düzenleme:
merhabalar kızlar nasılsınız??

biz gün geçtikçe toparlanmaya başladık hamdolsun... hastaneden çıktıktan 1 hafta sonra doktora gittik kalça usg si çekildik işitme testi yapıldı iyi çıktı hamdolsun... cuma günü de rop muayenesi olduk. çok ağladı miniğim hastaneyi yıktı resmen ama iyi çıktı. 3 hafta sonra yine çağırdı yaa gitmesek olmazmı çok canı yanıo, çok ağlıo kızım.... hem zaman lehinize işliyor,herşey güzel diyor hemde tekrar çağırıyor. bi daha giderim,sonra gitmem. sizlerde ne gibi bi yol izlenmişti??

bu arada herkese tek tek yazamıyorum dualarım bebeklerini bekleyen anneler için. Allah hepinizin yardımcısı olsun. inşallah hepiniz kavuşacaksınız bebeklerinize. onlar çok güçlüler

selam canım prensesin iyi olmasına sevindim.onunla vakit geçirmek süper değilmi küvezde geçen günlerin acısını çıkartıyorsundur. canım benim oğluşumda çok ağladı rop muayenesinde ama acı hissetmiyormuş bebeğimiz sadece korkusundan bağırıyormuş. doktor beni siz dayanamayacaksınız dışarı çıkın isterseniz dedi eşim kaldı yanında oğlum içerde ben dışarda ağlamıştım. benim oğlumun küvezde yatarken olmuştu ilk muayenesi 2. si 10 gün sonra 3. sü 3 hafta sonra demişti. 3. kere sık aralıklarla yapılması gerekiyormuş. bizimde hiçbirinde Allaha şükür sorun çıkmadı ama hepsini yaptırdık bende senin gibi düşünüyordum madem bişey yok neden yapılıtyor diye. hatta 3. den sonra bize 6 aylık olduğunda tekrar geleceksiniz dedi.çünkü prematüre bebeklerde körlük ve şaşılık olma olasılığı fazla olduğu için sıkı takip edilmesi gerekiyormuş.bence ihmal etme ve git canım ne olur ne olmaz.

Merhaba Canım,
Size çok geçmiş olsun,sağlıklı çok uzun bebeğinle bir ömür dilerim.Durumumuz çok çok zor,umarım bende atlatacağım ve size burdan iyi haberlerimi vereceğim.O kapının önünde beklemek çok zor,bebeğime dokunamamak ,kucaklayamamk çok çok zor..Kulağı katlanmıştı,hemşiresi düzeltti,Bende dokunabilirmiyim dedim,Hayır dedi.Bu çok çok zordu.Anne olabilmeyi beceremedim ben..Kızıma karşı şimdiden kendimi çok suçlu hissediyorum.
Allah tüm bebekleri korusun.

canım benim Allah seninde yardımcın olsun gerçekten çok zorlu bir süreç bende 39 gün yaşadım bu durumu ömrümden ömür gitti inan.Allah kimselere yaşatmasın en kısa zamanda sağlığına kavuşurda yavrun kucağına alırsın inşallah. dualarım seninle

mrb canim merakini ve endiselerini her premature annesi gibi bende cok iy anliyorum ve asla kendini suclama erken dogum icin bizimkilerin nasibi ve kaderide boyleymis demekki gercekten bebegin iyi olacak bugunleri bizim gibi biraz buruk ama sukurle anacaksin. ben kendime hep soyle diyom Allah c.c bize daha fazla sukrederek cocuklarimizi buyutmeyi nasip etti ben bebgime sadce 3 ay oda azalarak sutumu verebildim uzuntuden gitti hep gozum kaldi emziren annnelerde hala gozlerim doluyo ama cogu emziren anne bunun nekadar sukredilecek bir nimet oldugunu bizim kadar bilmez bebeginin yanina gelmesini onunla hastaneden cikmanin degerini anlayamazlar belki bebgim azar azar beslenebiliyor diye sattte bir kalkardim baslarda hic bikmadim inann tek basima baktim kimse bilmezdi ayrintiyi hep onu anlamaya calisarak gecti gunum yok o olmadi bunu yapayim deneye deneye buradakilerden yardim ala yaptim pek cok zorluklari var ama Allah bize oyle bi sabir veriyoki bebkler eve geldikten sonra anneden baska kimse anliyamiyo onlari ve bi bakiyosun yasini bulmus simdi sana bebgin hastanede oldugu icin hayal geliyo aama eve gelsin sende anlarsin .benim oglusumda 30 hafatlik 1100gr di.simdi duzeltilmis 13 aylik masallah muthis zeki yasitlarini gelisim olarak gecti bile cok saglikli Allahima sukur sadece sabir ve inanmak gerekir canim simdi oglusumu gorunce diyorumki keske kendimi okadar yipratmasaydim veren ALLAH o kadar kucuk bedene can verip nefes aldiriyorda bir kac dirhem etimi veremiyecek gercekten inanmak gerekir bence bu bunu dusun yasayip gorenler olarak Allahin verdgi en buyuk nimetlerden olan sutune iy bak hatta sutunu eger yakinlarindan emen bi cocuk varsa emzirtmeye calis bu cok iy olur cunku gogsunun kaynamasi biterse sutun azalir ve biter bebegin agzinin degmesi cok onemli.bagirsak enfeksiyonunu hic kafaya takma (hatta illa biseyler ogreneyim diye kendini yipratma rahatlamak icin okuyabilirsin) benim oglan 2-3 kere gecirdi 5-10 gun arasinda ya da daha kisa sure tedavi ediyolar geciyo benimki zature,bagirsak enfeksiyonu falan hep gecirdi cikinca goz enfeksiyonu ve en son 2kilo iken fitik ameliyati gecirdi bunllara bakinca az degil diyorsundur ama onemli olan iyi bakimla 40 haftasini tamamladiktan sonra bebislerimizn gercekten cok hizli gelistikleri hic kafana takma kendini daha fazla inanmak ve sukretmek icin motive etmeye calis sorularin olursa yardimci olurum kendine ve sutune iy bak canim bide ropu sormusun benim oglusumda oda cikti 2ile 3. derece arsi dediler ilk duydugumda kor olabilir dediler aglamaktan bayildim nerdeyse ama cok sukur 40. haftasindan sonra normale dondu oda simdi cok uzagi bile goruyo kuvezde kalan cocuklarda retinadaki istemsiz damarlanma 4. ve 5. derece kotu 3.dereceyi lazer yapiyolar sorun olmuyo kimisininki hic etkilenmiyo insallah senin bebginde cikmaz bunun kontrolu icin belli araliklarla ciktiktan sonra bile kontrole istiyolar bu.

yazdıklarınızı okuyunca tüylerim diken diken oldu. ne zor günler geçirmişsiniz.gerçekten prematüre annesi olmak çok zor çok emek isteyen bişey.ben ve eşimde hergün bu günümüze şükrediyoruz. benimde bebeğimi 20. haftada yaşamaz diye almak istemişlerdi ama benim oğlum direndi 34 haftalık ancak 30 hafta ile uyumlu doğdu gelişme geriliği vardı. çok korkuyordum bişey olacak diye. hatta şimdi bile tedirgin oluyoruz bazen 2.5 aylık düzeltilmiş 1 aylık oldu.doktoru herhangi bir probleminin olmadığını söylüyor. bebeğim yarı sünetli olarak doğdu yalnız şu halk arasında peygamber süneti diyorlarya hani o şekilde ve 6 aylıktan sonra operasyon geçirecek.tek ameliyatla düzelirmi bilemiyoruz belki birkaç operasyn geçirebilir.çok endişeliyim zaten yavrum karnımda çok çekti beslenemedi kan akımlarım gitmedi vs.doğdu küvezde sıkıntı çekti şimdi de ameliyatı anestezi falan ufacık bebek (1.260 gr doğdu) bu beni çok tedirgin ediyor geceleri rüyalarıma giriyor çok korkuyorum. aranızda bunu yaşayan ya da tanıdığı olan varsa beni bilgilendirise çok sevinirim.

geçmiş olsun
ama lütfen kızınızı takiplerine götürün bi daha gitmem demeyin
sonuçta o prematüre bi bebek
onlar da keyiflerinden çağırmıyolar ki bebişin iyiliği için çağırıyolar

tşk ederim canım çok sağol
keyiflarinden de çağırıyorlar canım birazcık.. her gidişimizde 150 milyon para veriliyor... adam bana şimdi iyi bi daha getirin ordada iyi olursa bir daha gerekmez dedi ama açık kapı da bıraktı. çağırırsa kesinlikle gitmem ne kadar acı çekiyo yavrum benim

Merhaba Sevgili Anneler,
Kızımda NEK denilen-bağırsak hastalığı-teşhis edildi.Çok şükür 1.evrede ve tedaviye alındı.Bu sebeble anne sütünü kestiler.Serumla besleniyor.Kilo alımı durdu.Hata 3-4 gram vermiş.Ancak kaka ve çişi çok şükür devam..Solunumdan kesmeye çalışmışlardı,tıkanmıs,şuam sadece aldıgı miktarı kısmışlar.Bunada bin şükür.
Rop tarama vakti geldi.Rica ediyorum,bana bu süreci anlatır msınız?Nelere dikkat etmem gerekecek?Şimdiden teşekkür ederim.

rop muayenesini ilk kuvözde yaptılar.. sonra çıktıktan 2 hafta sonra yaptılar.. sonra da 3 hafta sonra... bir daha ne zaman yapılacak bilemiyorum .herhalde 6. ayda canım. geçmiş şol sun gececek bu günler inşallah

yazdıklarınızı okuyunca tüylerim diken diken oldu. ne zor günler geçirmişsiniz.gerçekten prematüre annesi olmak çok zor çok emek isteyen bişey.ben ve eşimde hergün bu günümüze şükrediyoruz. benimde bebeğimi 20. haftada yaşamaz diye almak istemişlerdi ama benim oğlum direndi 34 haftalık ancak 30 hafta ile uyumlu doğdu gelişme geriliği vardı. çok korkuyordum bişey olacak diye. hatta şimdi bile tedirgin oluyoruz bazen 2.5 aylık düzeltilmiş 1 aylık oldu.doktoru herhangi bir probleminin olmadığını söylüyor. bebeğim yarı sünetli olarak doğdu yalnız şu halk arasında peygamber süneti diyorlarya hani o şekilde ve 6 aylıktan sonra operasyon geçirecek.tek ameliyatla düzelirmi bilemiyoruz belki birkaç operasyn geçirebilir.çok endişeliyim zaten yavrum karnımda çok çekti beslenemedi kan akımlarım gitmedi vs.doğdu küvezde sıkıntı çekti şimdi de ameliyatı anestezi falan ufacık bebek (1.260 gr doğdu) bu beni çok tedirgin ediyor geceleri rüyalarıma giriyor çok korkuyorum. aranızda bunu yaşayan ya da tanıdığı olan varsa beni bilgilendirise çok sevinirim.

canım geçmiş olsun inşalah atlatacak merak etme neler atlattı miniğin bunu da atlatır.

yicek rızgı varsa yaşar meak etme dualarını eksik etme benim yi,genim 1200 grmla 6bucuuk aylık 26 haftalık omuştu şimdi hiperaktif ve 6 yaşında yaşada .allah yardımcın olsun senin ve hepimizin nsabırlı ol sakin olmaya çalış

31+2 haftalik hamileyimm dun sancım var diye geldim alttan muayene ettiler açılmada varms bebeğim 1640 gr. Durdurmaya çalisiyolar ilaçlarla ciğer geliştirici falan yapıyorlar. Benim gibi olan varmı erteleyebildilermi doğumu. Doğan kaç gün kuvezde kaldı

Nasıl duygulandım burada yazılanları okuyunca..
31 haftalık doğan kızım şimdi 8 yaşına girdi.. 20 kilo oldu uzun ince bir kız ikinci sınıfa başlayacak. Allahtan ümidinizi kesmeyin . Biz dualarla atlattık çok şükür, çok dua edin ve Allah’a güvenin.
Şimdi 14 aylık ikinci kızımı ayağımda sallıyorum. İkinci hamileliğimde de ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Sizlere de umut olsun diye yazıyorum yıllar sonra. Çok şükür çok❤️

Merhaba benimde 14 gündür kızım kuvevde 34+4 te 1900 doğdu haftasına göre geriydi kilosu.sonra kilo kaybetti nefes alma problemi vardı çok şükür şuan düzelme var fakat emme refleksi gelişmemiş verilen sütü hemen kusuyo sütüm gittikçe azalıyo aynı duguları yaşıyorız çok zor allah yardımcımız olsun

X