Kaynanayla iyi geçinmenin yolları

bu kadınlardan korkulur yaa :KK52::KK60::KK60: iyi ki erkek değilim, yazık erkeklere valla :KK37::KK9::KK9:

bacum naparsın akıllı olucaksın yoksa değil kaynana kendi öz ailen bile sürekli senden bekler.fedakarlık elbette yapılmalı ama onunda fazlası olunca bir birey olmuyorsun artık tamamen köleleşiyorsun.insan kendini düşünmeli kimse sizi siz kadar sevip düşünmez.ya bakın eşlerinize sevgililerinize karşı 3-4 gün hizmetçi gibi davranın her dediğine haklı bulun sürewkli özür dileyinn bi bakmışssın adam 1 hafta sonunda aslan kesilmiş.şu tek gerçek kaybetme korkusu yoksa karşıdaki istediği gibi davranır nasılsa elindedir istediğini yapar.ama sizi kaybetme korkusu varsa sizi olduğunuz gibi sevip sayıyorsa ozaman korkmayın evlide olsanız yıllarda geçse üstünden adam bilirki büyük bir hata yaptığında onu bırakıp gidiceksinizdir.bu korkuda adama yeter.

son olarak kaynanayla ilgili oğluna tapıyor gibi görünmeyin meselka ben herhangi bişeyde hemen pat söylerim kimse vazgeçilmez değildir.asla kendimi ezdirmem onun bunun kahrını çekemem kimse kusura bakmasın.bana nasıl bakıyor bir görseniz gülmekten koparsınız:KK70:DDDkadın şoklarda anam kızım korkulur senden diyor bana:KK70:DDD bende millet asabımı bozmasın yolarım onları diyorum:KK70:DDama aynı zamanda çokta samimiyimdir içten davranırım.bazen fadimecim napıyosun hayatım falan diyorum ilklerde şaşırsada şimdi alıştı oda bana.demem oki siz klasik gelin moduna girmeyin olduğunuz gibi davranınki karşı taraf sizi olduğunuz gibi kabullensin.kabullenmiyormu ozaman adam avucunuzdadır ve artık oğlu tarafından verilecek bir cezayı haketmiştirr:KK70:DDDDDDDDD:KK66:

evet ya insanın eşiyle arası ii olsunda öbürleriyle idare edersin yeterki eşin elinde olsun
sen beraber mi yaşıyosun canım

canım ben daha nişanlıyım 1 ay sonra düğünüm var.kaynanamın üst katında oturucam.kaynananm tek, eşi vefat etmiş.o yüzden tek sığınağı oğlu oğlununda hayatta herkesten çok sevdiği bennn:KK70:DD dolaylı olarak oğluyla iyi geçinmek için benide el üstünde tutuyor.ama benn seçim yatırımlarıma yıllar önce başladım annesinin bana ettiği küçücük bir söz oğluyla arasının açılmasına sebep olucaktır:KK70:DDkızlar naparsınızz yıllardır hep okuduk hem gördük çevremizde kaynananadan çekenler evleniceksem kendime yer etmem gerek garanti altına almam gerek kendimi bende aldım.bu sözlerimden sakın cadı fena bir gelin olduğumu düşünmeyin lütfen kaynanamla aramız çok iyidir.kindar biri falan hiç değilimdir kızarım sonra unuturum çoğu şeyi.burcumdan dolayı sanırım herşeye hazırlıklı olmak zorunda hissediyorum en kötüsüne bir çözüm arıyorum iyi giderse nasılsa gerek yoktur.ama kötü olursa planlarım devrededir kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşerlerrr:KK70:DDDburcum oğlak bu arada:KK64:

canım tadilatı biz yaptırmıyozki sadece yerleri yaptırcak benimki o da salonu ve mutfağı...ooo 10 milyarlık tadilat değil bu canım ufak tefek şeyler hatta bunlar hesapta hiç uoktu gelin gelcek diye heves ediyolarmış
altınları aldı benimki şuanda 10 milyar var :KK37:ev almaya yetmz canım onu ev almak için saklıcaz biriktircez
canım bilmiyorum kararımı verdim illede gidecm bana kızıyosunuz ama öle yapıcam kira ya benimki çıkmaz iyi şartlar istio hep ona kızıyom bazen ama ne suçum var diyo ii şartalrad yaşatmak istiom diyo ben acele etmesem beraber oturma işi çıkmıcaktı onun aklında yoktu böle bişe ama mecbur kalınca böle oldu canım

nişanlınızın iyi şartlar dediği aile yanımı yani. şu anda ne desek boş anlamayacaksınız. evlendiğiniz insanlar iyi olsa bile en basiti kendinize ait bi mutfak düzeniniz olmayacak. istediğiniz yemekleri yapamayacaksınız vs. şu andaki durumunuz benim evlenmeden önceki durumuma benzio. bende bir an önce evleneyim die ne çaba gösterdim. sonuç: pişmanlık. aynı evde yaşamak çok zor. dediğim gibi yaşadığın insanlar melek olsa bile kendine ait bir düzenin olmayacak. banyo olayı zor oluyo sonra. ben tek kaynana ile yaşıyorum gene de çok zor. ha madem illa orda yaşayacaksın. odanın balkonunu banyo yaptırt bence. ebeveyn banyosu gibi olsun. kayın pederin var rahat edemzsin. insan evlenmeden önce bu detayları düşünemio

annem çareyi bunlarda buldu.etkili de oldu yani :KK70:
sık görüşmeyeceksn
bayramdan bayrama gideceksin
söylediklerini takmayacaksın.o zaman yakayı bırakıyolar.:KK60::KK60:

tadilat şu canım çelik kapı takıldı benim sevdiğim yerleri laminat yaptıracak adam tuvalatı yaptıracak bide balkonları yaptıracaklar toplasan 2 milyar eder bunlar bile taksitle zaten....ev düzme nerdee bu ufacık şeyler nerde....hatta seneye yaz evlendircem seni para biriktimem lazım ozaman kadar demiş..parası olan insan o yaştan sonra para biriktirirmi canım ya...ya ev 5 o da 1 mutfak kocaman ev yani demekki kirada uğraşana kadar dursunlar burda diye düşünüolar sanırım kocaman ev işte diyomuş bababası....
nebilim canım seneye kadar biriktirilen parayla ev düzülürmü çünkü sözlümüm maaşı çok az asgari ücret ben asgari ücrete bile iş bulamam kolay kolay heralde çünkü artık bedava çalıştırıyolar milleti 200 e 300 e kabul etmöiyosan güle güle diyolar...zaten şuanda birikmişimiz var biraz ama o ev almak için tamamlanması içinde bikaç yıl daha var bizde evlendikten sonra tamamlamaya çalışıcaz onun tamamlanmasını beklersek seneye değil 3 seneye anca evleniriz bunu da ben istemiyorum işte.
kaç kişi oturcaksınız demişsin
kaynana kayınbaba görümce ben ve eşim
görümce evlenir heralde
öle yani...

ayyy birde görümcemi var? Allah kolaylık versin canım görümcen kaç yaşında

bacum naparsın akıllı olucaksın yoksa değil kaynana kendi öz ailen bile sürekli senden bekler.fedakarlık elbette yapılmalı ama onunda fazlası olunca bir birey olmuyorsun artık tamamen köleleşiyorsun.insan kendini düşünmeli kimse sizi siz kadar sevip düşünmez.ya bakın eşlerinize sevgililerinize karşı 3-4 gün hizmetçi gibi davranın her dediğine haklı bulun sürewkli özür dileyinn bi bakmışssın adam 1 hafta sonunda aslan kesilmiş.şu tek gerçek kaybetme korkusu yoksa karşıdaki istediği gibi davranır nasılsa elindedir istediğini yapar.ama sizi kaybetme korkusu varsa sizi olduğunuz gibi sevip sayıyorsa ozaman korkmayın evlide olsanız yıllarda geçse üstünden adam bilirki büyük bir hata yaptığında onu bırakıp gidiceksinizdir.bu korkuda adama yeter.

son olarak kaynanayla ilgili oğluna tapıyor gibi görünmeyin meselka ben herhangi bişeyde hemen pat söylerim kimse vazgeçilmez değildir.asla kendimi ezdirmem onun bunun kahrını çekemem kimse kusura bakmasın.bana nasıl bakıyor bir görseniz gülmekten koparsınız:KK70:DDDkadın şoklarda anam kızım korkulur senden diyor bana:KK70:DDD bende millet asabımı bozmasın yolarım onları diyorum:KK70:DDama aynı zamanda çokta samimiyimdir içten davranırım.bazen fadimecim napıyosun hayatım falan diyorum ilklerde şaşırsada şimdi alıştı oda bana.demem oki siz klasik gelin moduna girmeyin olduğunuz gibi davranınki karşı taraf sizi olduğunuz gibi kabullensin.kabullenmiyormu ozaman adam avucunuzdadır ve artık oğlu tarafından verilecek bir cezayı haketmiştirr:KK70:DDDDDDDDD:KK66:

haklısınız. çoğu evliliklerde bu aldatmaların, eşin ailesinin yaptıklarının zulümlerin sebepleri de bu; karşı tarafın vazgeçmeyeceği, ne yaparlarsa yapsınlar bırakmayacağı düşüncesi. oysa insan ağırlığını koyup, bu düşüncenin oluşmasına baştan izin vermemeli.

haklısınız. çoğu evliliklerde bu aldatmaların, eşin ailesinin yaptıklarının zulümlerin sebepleri de bu; karşı tarafın vazgeçmeyeceği, ne yaparlarsa yapsınlar bırakmayacağı düşüncesi. oysa insan ağırlığını koyup, bu düşüncenin oluşmasına baştan izin vermemeli.

evet hataların çoğu bizim kızlarda.sanki dünyada tek adam var oda kocaları.yaw kendinize güvenin tamam hepimiz seviyoruz ama onsuz yaşayamam ölürüm falan hikaye geçin bunları derim.kadınlar çekiyolar birde marifetmiş gibi anlatıyolar bi güzel ben onlar için saçımı süpürge ettim yok efendim çalıştım yedirdim.yedirme madem yaa kendine bakıyorsan çekmeye ne gerek varki bazıları diyor bekara karı boşamak kolaymış diye.ama ben onları takmıyorum kendine güvenleri yok çünkü bu şekilde konuşanlar bir erkeğe muhtaçlar.çevreyi bırakın sitede bile birçok bayan var eşi aldattığı halde affeden barışan bana ters geliyor.hoş herkesin düşüncesi farklıdır ama insan kendini seviyorsa kendisine bir saygısı varsa değil kaynana koca hatta çocukları bile ezemez.en basitinden şöyle düşünmek gerek bir arkadaş bize hizmetçi gibi davransa her dediğimizi kabul etse ne kıymeti kalıyor???zamanla sevmiyorsunuz gıcık oluyorsunuzzz bi müddet sonra eleştrip kalbini kırıyorsunuz biliyorsunuzkşi o yinede sizin yanınızdadır sizi bırakmaz.

tadilat şu canım çelik kapı takıldı benim sevdiğim yerleri laminat yaptıracak adam tuvalatı yaptıracak bide balkonları yaptıracaklar toplasan 2 milyar eder bunlar bile taksitle zaten....ev düzme nerdee bu ufacık şeyler nerde....hatta seneye yaz evlendircem seni para biriktimem lazım ozaman kadar demiş..parası olan insan o yaştan sonra para biriktirirmi canım ya...ya ev 5 o da 1 mutfak kocaman ev yani demekki kirada uğraşana kadar dursunlar burda diye düşünüolar sanırım kocaman ev işte diyomuş bababası....
nebilim canım seneye kadar biriktirilen parayla ev düzülürmü çünkü sözlümüm maaşı çok az asgari ücret ben asgari ücrete bile iş bulamam kolay kolay heralde çünkü artık bedava çalıştırıyolar milleti 200 e 300 e kabul etmöiyosan güle güle diyolar...zaten şuanda birikmişimiz var biraz ama o ev almak için tamamlanması içinde bikaç yıl daha var bizde evlendikten sonra tamamlamaya çalışıcaz onun tamamlanmasını beklersek seneye değil 3 seneye anca evleniriz bunu da ben istemiyorum işte.
kaç kişi oturcaksınız demişsin
kaynana kayınbaba görümce ben ve eşim
görümce evlenir heralde
öle yani...
sen evlenıceksın aynı evdede yasayacaksın kafaya koymussun.
cokta ıyı nıyetlısın ınsallah ıyı ınsanlarla karsılasırsın.
gorumce evlenır felan deme hıc sonucta onun da bı duzenı var o evde.
herkes sana degıl sen herkese uyum saglayacaksın.
mesafenı koruyacaksın ayrı oturanlardan kat be kat daha dıkkatlı olucaksın.
senın aılen ne dıyo bu ıse???

acanım kusura bakma ama,neden senin evin olmasın

neden kendine ait eşyaların olmasın

neden evinde 3.şahıslar olsun

ayağını uzatmak,oturup dinlenmek,istediğin saatte kalkmak,istediğin zaman temizlik yapmak,istediğin yemeği pişirmek istemez misin

madem seni istiyo çalışsın kenara koysun 3-5 kuruş

mecbur yapıcak

2 gün sonra istesen de çıkamassın,zorlarlar

yine de sen bilirsin
ben senin için diyorum cnmEn Büyük KK

Valla ben her yolu denedim sustum dediğini yaptım olmadı cevap verdim yok hiçbir şekilde yaranamazsın..Evinin işini göreceksin onun dediğinden çıkmayacaksın biraz geniş olacaksın haysiyetin onurun olmayacak senin her özelini bilecek attığın adımı bilecek he belki o zaman iyi geçinirsin..

Ortada bır sorun, bır hata olunca 'suclu - hatalı benım' dersen, yada bu suclamalara sessız kalırsan belkı bır nebze ıyı bır gelın olabılırsın.

Ornek: Cocuk ıstemedıgınızı soyledıgınız halde, cocugunuz olmuyor mu, hımmm kusur sende degıl oglum, gelındedır ımaları yapılıyor, sende bunları sessızce dınlıyorsan.
ıyı degılsen bıle en azından saf olursun, unutma kı onlar ıcın saf bır gelın olmak buyuk bır nımettır. Bu tur canlılar sıkca su deyımı kullanırlar sızden bahsederken, bızım bır gelın var, vur agzına al lokmayı, oyle sessız saf ıyı bır kızdır.

valla kayınvalideyle iyi geçinmek tamamen kayınvalidene bağlı ben benimkinden biliyorum sen ağzınla kuş tutsan gene yaranamıyorsun çünkü

ama ben önce sana bir sorayım kaç yaşındasın sen tamam ben de çok ama çok aşık olarak evlendim zaten evlenmemizin nedeni aynı evde yaşmak isteğimizdi ama bu kadar gözü kapalı davranmadım hiçbir zaman

ayrıca ben henüz kendisi ve nişanlısı öğrenciyken evlenmeye kalkışan kuzenime söylediğim şey ne biliyor musun

bu koca denen şey matah bişi değildir evlilik de flörte de nişşana da benzemez yarın öbürgün aslanlar gibi arkamda olur dediğin adam anneme ağzını açamazsın sen gerekirse çocuğumla senden geçerim annemden geçmem der neye uğradığını şaşırırsın (bir arkadaşımın başına geldi benim değil tek yaptığı da yıllardır kendisine bin türlü laf eden kayınvalidesine dayanamayıp cevap vermesiydi ki ne hakaret etti ne saygısızlık yaptı ne de sesini yükseltti) böyle şeyleri çözmek evin barkın ayrıyken kolaydır ama aynı evdeyken çözemezsin

varmış onbin liranız onunla dizin evinizi her şeyin en iyisini almak zorunda değilsiniz ki üçü bir arada mobilya satan bir sürü yer var buzdolabınızı da iki milyarlık almazsınız da 700 tl lik alırsınız ne var sen de asgarinin altı demez çalışırsın geçinir gidersiniz madem bekleyemeyeceksin

ayrıca aynı evde birikim falan da yapamazsınız sonuçta masraflara katılacaksınız ve bir süre sonra masrafın çoğu size kalacak muhtemelen elinizdeki de gider benden söylemesi

ewet yani

biz de mobilyacıyız cnm 3 milyara da koltuk var 300 400 e de...bu riske girme derim

Kızlar konu sahibi ev alacağı için kaynanayla beraber oturacakmış eşyalar için değil. able210 güzelim benim eşim asgari maaşın neredeyse 3 katını alıyorda bir kenara para koyamıyoruz asgari maaşın nesini biriktiripte ev alacaksınız anlamadım?

Son düzenleme:
Kızlar konu sahibi ev alacağı için kaynanayla beraber oturacakmış eşyalar için değil. able210 güzelim benim eşim asgari maaşın neredeyse 3 katını alıyorda bir kenara para koyamıyoruz asgari maaşın nesini biriktiripte ev alacaksınız anlamadım?

tutumlu olmayada baglı bıraz tabi..
eşiniz 2 mılyar cıvarında alıyorsa ev rahatlıkla 1 mılyar odeyerek alırısnız.
turkıyede asgarı ucretle calısan nıce ınsan var kıradalar ve ev alıyorlar.
bence cok rahat alınır.
eşlerde calısmalı kesinlikle.

Canım o kadar safsın ki o kadar iyi niyetlisin ki...O kadar masumsun ki..

Ne desek dinlemeyeceksin,ille de o eve gitmek,bir an önce evlenmek istiyorsun.

Sadece bir kardeşimiz olarak söylüyoruz,asla kınamıyorum,ayıplamıyorum,öyle düşünme..

Pişman olacaksın,pişman olacaksın,pişman olacaksın..

Tek Rabbim pişman ettirmesin,evlendikten sonra gel buraya yaz"hepiniz yanıldınız,çok mutluyum,hepiniz önyargılısınız" de..ama pişman olacaksın..

Ah be yavrum,gelin geliyor diye eve yapılan iki tadilata seviniyorsun,nişanlım beni hep iyi şartlarda yaşatmak istiyor diyorsun..

Kayınvalidenin evine gelin girmek,asgari ücretle ev geçindirmek iyi şart mı?

Onlar bir aile,bizler bile kendi evimiz barkımız varken kayınvalidemize gidince bir yabancılık hissediyoruz.

Ben hala onların evinde tuvalete giderken,duş almam gerektiğinde bile çekiniyorum,tedirginimm..

Kendi evime dönsem diye gün sayıyorum,ama sen sayamayacaksın çünkü o evde yaşamaya mecbur olacaksın canım benim..

Kolay sanıyorsun,yaparım sanıyorsun..Aşkımız herşeyden üstün diye düşünüyorsun..Değil bebeğim..Bir de kahrolası geçekler var..

Nişanlım altınları aldı diyorsun,on bin lira var diyorsun..Onunla düğün de olur ev de döşenir..

Hadi düğünü boşver,sade bir nikah,bir iki parça eşya olsun alamazlar mıydı?

Sen herşeye razısın canım,onlar senin gibi gelini bulmuşlar,iki balkon,bir de yerleri yaptırmışlar çok mu?

Neticede KENDİ evlerini yaptırıyorlar..Bunu hiç unutma oldu mu bitanem?

evet canım görğmce var 25 yaşında ama şu anki psikoojiyle onu da gözüm görmüyor:KK14:

Gözün görmüyor da kulağın da mı duymuyor?
Buradaki insanlar yırtınıyor farkında değil misin?
Ailen nasıl kıyıyor sana?
Hiç mi acımıyorlar,engel olmuyorlar?

Canım o kadar safsın ki o kadar iyi niyetlisin ki...O kadar masumsun ki..

Ne desek dinlemeyeceksin,ille de o eve gitmek,bir an önce evlenmek istiyorsun.

Sadece bir kardeşimiz olarak söylüyoruz,asla kınamıyorum,ayıplamıyorum,öyle düşünme..

Pişman olacaksın,pişman olacaksın,pişman olacaksın..

Tek Rabbim pişman ettirmesin,evlendikten sonra gel buraya yaz"hepiniz yanıldınız,çok mutluyum,hepiniz önyargılısınız" de..ama pişman olacaksın..

Ah be yavrum,gelin geliyor diye eve yapılan iki tadilata seviniyorsun,nişanlım beni hep iyi şartlarda yaşatmak istiyor diyorsun..

Kayınvalidenin evine gelin girmek,asgari ücretle ev geçindirmek iyi şart mı?

Onlar bir aile,bizler bile kendi evimiz barkımız varken kayınvalidemize gidince bir yabancılık hissediyoruz.

Ben hala onların evinde tuvalete giderken,duş almam gerektiğinde bile çekiniyorum,tedirginimm..

Kendi evime dönsem diye gün sayıyorum,ama sen sayamayacaksın çünkü o evde yaşamaya mecbur olacaksın canım benim..

Kolay sanıyorsun,yaparım sanıyorsun..Aşkımız herşeyden üstün diye düşünüyorsun..Değil bebeğim..Bir de kahrolası geçekler var..

Nişanlım altınları aldı diyorsun,on bin lira var diyorsun..Onunla düğün de olur ev de döşenir..

Hadi düğünü boşver,sade bir nikah,bir iki parça eşya olsun alamazlar mıydı?

Sen herşeye razısın canım,onlar senin gibi gelini bulmuşlar,iki balkon,bir de yerleri yaptırmışlar çok mu?

Neticede KENDİ evlerini yaptırıyorlar..Bunu hiç unutma oldu mu bitanem?

haklısın canım ama ben kararımı verdim artık yapacağım bişey yok artık tek yapacağım şey beraber oturanlardan öğüt dinlemek şimdide bunu yapıyorum zaten hepiniz çok haklısınız ama ben çok seviyorum ve vazgeçemem illede gidicem inşallah pişman olmam..

X