Kaynanayla iyi geçinmenin yolları

ben çalışıodum işten ayrıldım şuan boşum
evlendikten sonrada şuan da da çalışabilirim çalışmam demiom şimdilik boşum sadece
beraber otucam kim ne derse desin artık oturma demenize gerek yok kızlar benim kafam almıyor
yazacaksanız kaynanan yanında oturunca yapılması gereknleri yazın başka bişe yazmayın olurmu sadece davranış kuralları başka bişe değil lütfennnnnnn

ben çalışıodum işten ayrıldım şuan boşum
evlendikten sonrada şuan da da çalışabilirim çalışmam demiom şimdilik boşum sadece
beraber otucam kim ne derse desin artık oturma demenize gerek yok kızlar benim kafam almıyor
yazacaksanız kaynanan yanında oturunca yapılması gereknleri yazın başka bişe yazmayın olurmu sadece davranış kuralları başka bişe değil lütfennnnnnn

eger bu kadar kararliysan buyur sana püf noktalari:
-saygida kusur etme
-evin her isini yap asla aksatma
-söylenilen her kelimeyi yut esine dahi söyleme

en önemli noktalar bunlar.

Farkindamisin burda sana yorum yazanlarin hepsi EVLI veya evlilik yasadi!

azarlaman gerekmiyor madem bir konu actin
tecrubeye sabit veya gordukleriyle veyahut gecmiste yasadiklariyla
yola cikip sana yazanlar senin kotu olmani istemiyorlar..
var olacak sorunlardan bahsediyorlar!

"nasil davranilir diye soruyorum" diyorsunda

maddi yetersizlige ragmen hala anne baba destegine muhtac bir insanla
evlenmeyi biliyorsan bunlarida dusunebilirsin demek..

hem "agirdan satmak" diye bir terim vardir bilirsin fakat oyle bir uygulama yok sanirim sende
cunku:
kayinvalidenin kizi olmanin hevesindesin.. bu yuzden agirlik koymayi dusunmuyorsun
ne kadar yanlis bir sey biliyormusun?
"kizimdan gormedim, gelinimden gorurum" diye sitem eden bir kayinvalide
kizim yapmiyor elin kizi gelsin yapsin isimi demek istiyor
ve sen "ev islerini ben devir alacagim" diye heveslenip kendini sartlandiriyorsun..
e seni bu kadar hevesli goren mustakbel ailen
seni hem el kizi hem o evin hizmetlisi olarak gorecek
kendi kizi uyur laf olmaz sen uyursun laf olur
yemegi iyi pisirmezsin laf olur
"offf" diyecegin gunlerin olacak bu sefer suratlar duser
annenin bir azarina cemkirme luksune sahipsin ama
kaynanaya degilsin..
yani kisaca ailene gostermedigin hosgoruyu ve hizmeti gostereceksin
o evde ve bence ortada bir sorun yok cunku o kadar razisinki herseye

Gozum kulagim duymuyor diyorsun e tabii asiksin seviyorsun
her seven genc kiz gibi
bu yuzden gormuyorsun duymuyorsun bunu hepimiz anlariz cunku zaten
cogumuz severek evlendik ve sonucta kadiniz

ama bu kadar allanmis kurbanlik koyunlar gibi singir singir
gidilmez.. ister kiz ister kizma.. sadece agirligimi nasil koyabilirim diye sorsaydin
daha verimli cevaplar olurdu.. sen buna yogunlas bence

Son düzenleme:

hem "agirdan satmak" diye bir terim vardir bilirsin fakat oyle bir uygulama yok sanirim sende
cunku:
kayinvalidenin kizi olmanin hevesindesin.. bu yuzden agirlik koymayi dusunmuyorsun
ve sen "ev islerini ben devir alacagim" diye heveslenip kendini sartlandiriyorsun..
kaynanaya degilsin..

her seven genc kiz gibi
gidilmez.. ister kiz ister kizma.. sadece agirligimi nasil koyabilirim diye sorsaydin

birkadın canım sana katılıyorum

konu sahibi arkadaşım;
duyururlar canım duyururlar
gözüne gözüne sokarlar
ozaman dönüp burda yazanları bu sefer daha dikkatli okuyup geçen saf aşık zamanlarına yanarsın
hepimiz zamanında dinlemedik
ben nişanlılıkta anladım sıyrıldım bazı şeylerden sen kimbilir ne zaman derken herkes anlayacak bizim şu anki noktamıza gelecek

bende kimseyi dinlemedim en fazla şöyle olur böyle olur diye aşagı yukarı tahminlerde bulunup kendimi rahatlatıyordum aslında kendimi kandırmışım 1 yıldan fazla kayınvalidemle oturdum iyi bir kadın olmasına rağmen malesef ev ev üstünde olmadı...onla sorunum olmasa kayınpederimle oldu onunla olmasa görümcemle onlarla iyi olduk gün geldi eşimle bozulduk...ilişkimiz birdaha düzelmemek üzere çok yara aldı...insan kendi ailesiyle bile aynı evde çatışmalara giriyor birde farklı bir aileye girmek o düzene alışmak uyum sağlamak en önemliside herkesi memnun edip hoş tutmaya çalışmak bunlar çok ama çok yorucu şeyler...ben şimdi kendi evimdeyim ama eşimle o ilk günlerimizdeki gibi olamadık hiçbirzaman.herşey zamanında güzel...insan bornozuyla,pijamasıyle,geceligiyle evinde dolaşamadıktan sonra,arkadaşlarını ailesini rahat rahat misafir edemedikten sonra,sereserpe uzanıp eşiyle bir film izleyemedikten sonra, kahkahalarla gülüp ,avaz avaz kavga edip tartışamadıktan sonra nasıl bir evlilik olur düşünenler birdaha düşünsün...aynı çatı altında iki yabancı olunuyor gün geliyor iki arkadaş gibi...ve daha fazlası.birdaha hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.:KK50:

bende kimseyi dinlemedim en fazla şöyle olur böyle olur diye aşagı yukarı tahminlerde bulunup kendimi rahatlatıyordum aslında kendimi kandırmışım 1 yıldan fazla kayınvalidemle oturdum iyi bir kadın olmasına rağmen malesef ev ev üstünde olmadı...onla sorunum olmasa kayınpederimle oldu onunla olmasa görümcemle onlarla iyi olduk gün geldi eşimle bozulduk...ilişkimiz birdaha düzelmemek üzere çok yara aldı...insan kendi ailesiyle bile aynı evde çatışmalara giriyor birde farklı bir aileye girmek o düzene alışmak uyum sağlamak en önemliside herkesi memnun edip hoş tutmaya çalışmak bunlar çok ama çok yorucu şeyler...ben şimdi kendi evimdeyim ama eşimle o ilk günlerimizdeki gibi olamadık hiçbirzaman.herşey zamanında güzel...insan bornozuyla,pijamasıyle,geceligiyle evinde dolaşamadıktan sonra,arkadaşlarını ailesini rahat rahat misafir edemedikten sonra,sereserpe uzanıp eşiyle bir film izleyemedikten sonra, kahkahalarla gülüp ,avaz avaz kavga edip tartışamadıktan sonra nasıl bir evlilik olur düşünenler birdaha düşünsün...aynı çatı altında iki yabancı olunuyor gün geliyor iki arkadaş gibi...ve daha fazlası.birdaha hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.:KK50:

şimdi bakıyorum da saflıgım,aşkım,tecrübesizligim beni ne kadar yıpratmış...keşke o zamanlarımda bana da böyle ablalık eden tecrübelerini mantıklı gerekçelerle sunan birileri olsaydı etrafımda:KK50:

Kayınvalidemle aynı evde oturmuyorum sadece 1.5 ay ve mecburi zamanlarda aynı evde yasadım..iyi geçinmek icin;kesinlikle her söylediğini duymayacaksin Yani üzerine alıp kafana takma herseyi ama gerektiğinde tavrını koymayı bileceksin..güleryüz ve saygı asla eksik olmayacak..ne kadar iyi anlaşsanız da aldiklarinin hepsini gostermemek gerekir.fakat esine aldıklarını istediğin kadar gösterebilirsiniz..alisveris hastasiysan benim gibi bunu çok belli etme..dışarıda çok ve SIk vakit gecirme.onun yanında esine çok ilgili davranma.yaşadığın problemleri araniz iyi diye anlatma yada başkasıyla olan konuşmaları eve getirme.ilgili,düşünceli ol.kayınvalideyi kullanma klavuzu gibi oldu:) tabiki birlikte yaşamamanın avantajları çok fazlaymis ben rahatıma düşkünüm ne kadar iyi olsa bile ailesi birlikte yasamak istemem bu da cikardigimm sonuc:) hi birde esim annesini çok daha iyi tanıdığı icin bana sen sakın birsey deme,ben gerekeni derim der..haklı da biz kadınlar erkeklere göre daha çok takarızKafamıza oğlu söylerse alınmaz ama biz söylersek alınabiliyorlar..bu konuda sevgilin mutlaka yanında ve idare edici olmalı,denge olmalı yoksa kadının tek basına herseyi idare etmesi zor.

ah canım ne güzel anlatmışsın bende annemi dinlemedim. Annem bana çok söylemişti ev üstüne ev olmaz diye bende kendi kendimi avutmuştum ne olacakki annem abartıyor diye. Çocukluk işte kaçtım geldim buralara şimdi ayaklarım kırılsaydıda gelmeseydim diyorum. Gerçekten çok zor keşke o zamanlar kk yı bilseydim keşke şu yaşananları okusaydım. Ama belkide yine evlenecektim. İnsanın başına gelmeden anlamıyor. Arada kayınvalidemler 1-2 günlüğüne köylerine gidiyorlar nasıl huzurlu oluyoruz eşimle. Ya sabah kalktığımda 2 saat pijamayla dolaşıyorum ne rahat özlüyorum pijamayla dolaşmayı. Hele birde banyodan çıkınca banyoda giyinme olayı yok mu tam bir işkence. Yemeklerde de mesela ben yemeğin içinde maydonoz olmasından nefret ederim kayınvalidemde bol bol koyar birde üzerinde 1 parmak yağ ıyyy ama mecbur yiyeceksin ben bundan yemem diyip başka yemek yapma şansın yok. Kayınpederimin ana damarları hep tıkalı stentmidir nedir ondan takılı 4 tane kadın öyle yağlı yapıyor ki tıkamış adamın damarlarını :KK70: bir börek yapar içinden yağlar damlar falan birde geçen gün görümcemin kızının yiyip yarım bıraktığı yoğurdu böreğe koydu ayyy midem kalktııı eşimede yedirmedim :). Ayy birde su içtiği bardağı yıkamadan koyması yok mu deli ediyor beni. Gece gece dedikodu yapasım tuttu :KK70:ananları okusaydım. Ama belkide yine evlenecektim. İnsanın başına gelmeden anlamıyor. Arada kayınvalidemler 1-2 günlüğüne köylerine gidiyorlar nasıl huzurlu oluyoruz eşimle. Ya sabah kalktığımda 2 saat pijamayla dolaşıyorum ne rahat özlüyorum pijamayla dolaşmayı. Hele birde banyodan çıkınca banyoda giyinme olayı yok mu tam bir işkence. Yemeklerde de mesela ben yemeğin içinde maydonoz olmasından nefret ederim kayınvalidemde bol bol koyar birde üzerinde 1 parmak yağ ıyyy ama mecbur yiyeceksin ben bundan yemem diyip başka yemek yapma şansın yok. Kayınpederimin ana damarları hep tıkalı stentmidir nedir ondan takılı 4 tane kadın öyle yağlı yapıyor ki tıkamış adamın damarlarını :KK70: bir börek yapar içinden yağlar damlar falan birde geçen gün görümcemin kızının yiyip yarım bıraktığı yoğurdu böreğe koydu ayyy midem kalktııı eşimede yedirmedim :). Ayy birde su içtiği bardağı yıkamadan koyması yok mu deli ediyor beni. Gece gece dedikodu yapasım tuttu :KK70:

kızlar başlıkla çok alakasız ama anlayan anlayacak yani.konu buraya gelmiş diye yazıyorum.benim teyzem anneme of puf dediğimde çok kızardı.bir gün bana" kızım bak ben bekarken işten gelince babam bana kalk su getir dedi mi -çok yorgunum getiremem- derdim.ama evlendikten sonrakayınbabam - kalk su getir - dedi de gıkımı çıkarmadım. kayınbabama o yorgunlukla su götürmek bir zoruma giderdi ki.kendi babama yapmadığımı kayınbabama yapmak zorunda kalmak çok zoruma gitmişti."ki teyzem kayınvalidesiyle oturmuş.gerçekten de bazen anneme babama yapmadığım şeyleri başka birilerine yapıyor olmak insanın çok zoruna gidiyor.
yani onlar anne babamız of desende ah desende onlar laf etmezler kıyamazlar.ama kayınvaliden yada kayınbaban bir şey dese istemesen bile ya saygı çerçevesinde yada eşinin hatrına yapıyorsun.örneğin babam bir gün çay demleyin demişti.ben de kitap okuyorum.sonra yaparız demiştim sonradan da istemedi.ama şimdi kayınbabam çay koyun orkide dediği zaman ok gibi fırlıyorum.kayınbabamı çok severim.ama kendi ailemize hayır dediğimizde kredimiz tükenmez.ancak eşimizin ailesine hayır deme lüksümüz yok herzaman.araya saygı giriyor eş hatırı giriyor gelin olma durumu giriyor da giriyor.amacım eşinizin ailesine hizmet etmeyin demek değil.sanırım sadece evliler anlayabilir bu vicdan azabını:)))
siz şimdi kayınvalidenize gitmek istemeye bu kadar heveslisiniz.iş yapacağım her şey güzel olacak çok iyi oh ne güzel falan durumları.ancak eşinizin ailesi ne kadar iyi olsa da bu dediklerimi evlenince anlayacaksınız.anladığınızda da kalbiniz azıcık da olsa cız edecek.o yüzden başka bir eve gitmeye bu kadar heveslenmeyin ne olur.insanları gözünüzde bu kadar büyütmeyin.ailenizle yaşadığınız şu günlerin tadını çıkarın.

insanın başına bişi gelecekken Allah onun aklını alır derler. öyle bişi buda. nasıl ki biz dinlemedik kimseyi, evlendik ve gördük nasıl oluyormuş, arkadaş da aynı şekilde dinlemiyor kimseyi. ben birlikte oturmak zorundaydım çünkü tek annesi vardı. ev ayırma gibi bi imkan yoktu. yani ya eşimle evlencektim yada evlenmeyecektim. evlenmeyi şeçtim ama tek kaynana ile zorken bilmem ki bi aileyle nasıl olur. ama o eve gitme demek faydasız arkadaşa. evde ii geçinme yolu die bişi yok bence. ama evlenmeden önce mesafeli ve sınırlarını çizen bi tarzda davranırsan sorun yaşamazsın. insanlar senin kırmızı çizgilerini önceden görmeli. ilk baş çok fedakarlık yapıyorsan veya yapacaksan 'kızı yerinde olmak' vb. gibi. o zaman umutsuz bir yolculuğa giriyorsun demektir kimsenin sana bi faydası olmaz. ne kadar iyi olursak o kadar iyi davranırlar bize sanıyorsun ama öle değil. ayrıca iyilikle enayilik arasında ince bi çizgi var. o çizgiyi aşınca babanın oğlu bile seni kullanır emin ol. iyi ol ama enayi olma. insanın prensipleri ve kırmızı çizgileri olmalı ve herkes bunu görüp saygı göstermeli.

cunku:
kaynanaya degilsin..

her seven genc kiz gibi

"herşey zamanında güzel...insan bornozuyla,pijamasıyle,geceligiyle evinde dolaşamadıktan sonra,arkadaşlarını ailesini rahat rahat misafir edemedikten sonra,sereserpe uzanıp eşiyle bir film izleyemedikten sonra, kahkahalarla gülüp ,avaz avaz kavga edip tartışamadıktan sonra nasıl bir evlilik olur düşünenler birdaha düşünsün...aynı çatı altında iki yabancı olunuyor gün geliyor iki arkadaş gibi...ve daha fazlası.birdaha hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.:" özellikle bu cümleler çok güzel. yaşanan insanlar iyi bile olsa sırf bu açıdan bile zorunlu olmadıkça birlikte oturulmamalı bence. o deli gibi sevdiğin adam sana uzak oluyo, sen soğuyosun vs. ya hani bornoz mornoz olaylarını geçte en basiti rahat kavga edemiyorsun ya. az bi kavga etsen ne oldu lafları falan. ufak olay büyükmüş gibi oluyo. şiddetli bi tartışma yapıp şiddetli bi barışma yaşayamıyorsun. kavganda sessiz barışmanda belki sessiz, off rahat değil yani hiç bişi. tuvaletini dışarda yapmak gibi bişi. her şeyini sakınman gerekio.

orkidecim ne kadarda doğru söylemişsin.
hislerime tercuman olmuşsun.
dediğin gibi anamız babamız onu yap derdi geçiştirirdik.
annecim işe gidiyorum diye bulaşıkları akşam bana yıkatmazdı.
hafta sonu temızlığı ona yaptırmazdı.
evlendim.... deli gibi temizlik yapıyorum hala daha yaranamıyorum.
bıızm gelin 6 ayda bi camları siliyo oluyor.
düşün kendı annen söylermi boyle bişeyi.kaynana söylüyor işte.
içim cız edıyor evet keşke annecıme o kadar iş yaptırmasaydım.
sen dur anacım ben yıkarım temızlerım deseydım.
şimdi o kadar anlıyorum ki ailemin değerini.
bin kat daha cok sevıyorum anamı.
cennet kokulu annem benım.
kaynanadan anne olmaz...!!
bunu bi kere daha kakın kafanıza anlamayanlar...
şimdi anneme gittiğimde dört dönüyorum etrafında.
yanında olsamda ona iş yaptırmasam o hep yatsada ben yapsam dıyorum.
gercekten ınsanın cok agrına gıdıyo annenin dediğini yapmayıpta kaynana deyınce mecbur yapmak.
işte ozaman pişmanlık başlıyor.
annenın babanın değerini iyi bil.
şuan onların yanındasın onlara iyi davran annene sıkı sıkı sarıl
çok acı çekiceksin...
inan kalbim ağrıyor bunları yazarken....
annem ağrıyor :KK14:

orkidecim ne kadarda doğru söylemişsin.
hislerime tercuman olmuşsun.
dediğin gibi anamız babamız onu yap derdi geçiştirirdik.
annecim işe gidiyorum diye bulaşıkları akşam bana yıkatmazdı.
hafta sonu temızlığı ona yaptırmazdı.
evlendim.... deli gibi temizlik yapıyorum hala daha yaranamıyorum.
bıızm gelin 6 ayda bi camları siliyo oluyor.
düşün kendı annen söylermi boyle bişeyi.kaynana söylüyor işte.
içim cız edıyor evet keşke annecıme o kadar iş yaptırmasaydım.
sen dur anacım ben yıkarım temızlerım deseydım.
şimdi o kadar anlıyorum ki ailemin değerini.
bin kat daha cok sevıyorum anamı.
cennet kokulu annem benım.
kaynanadan anne olmaz...!!
bunu bi kere daha kakın kafanıza anlamayanlar...
şimdi anneme gittiğimde dört dönüyorum etrafında.
yanında olsamda ona iş yaptırmasam o hep yatsada ben yapsam dıyorum.
gercekten ınsanın cok agrına gıdıyo annenin dediğini yapmayıpta kaynana deyınce mecbur yapmak.
işte ozaman pişmanlık başlıyor.
annenın babanın değerini iyi bil.
şuan onların yanındasın onlara iyi davran annene sıkı sıkı sarıl
çok acı çekiceksin...
inan kalbim ağrıyor bunları yazarken....
annem ağrıyor :KK14:

aynen öle evet. bende şimdi anneme gidince işlerini yapmaya çalışıyorum. o iç acısı bende de var.hatta hep kendi kendime derim. ben anneme babama yaptıklarımın cezasını evliliğimde çekiyorum die. özellikle anneme yaptıklarımın. çok içim acıo0 benimde. geçmişe dönme sanşı olsaydı keşke

Able arkadaşım eşin olacak kişinin ailesi ne kadar iyi olursa olsun sen mesafeni sürekli koru derim,

Arada mesafe olunca saygı da olur,karşılıklı olarak kimse kimseye ağzına geleni söyleyemez,

Kendimden örnek verirsem,nişanlanmadan önce de,nişanlıyken de evliyken de mesafemi hep korudum eşimin ailesine karşı,

Ne çok sıcak ne çok soğuk davrandım,şimdi daha sıcağım ama o kesin,

Allaha şükür onlar da anlayyışlı insanlar,

Bir sene aynı şehirde yaşadık,hep hafta sonları gelin mantı yaptık,şunu bunu yaptık yiyelim diye çağırırdılar,

Giderdik yemeği yer,çayı içer kalkardık,hiç ısrar falan etmezlerdi,zaten eşim de fazla kalmazdı,

Yatıya falan hiç kalmadık,herkesin kendi evi var,

Dört yıl olacak çocuk için falan da çok ısrar etmiyolar,arada bi kayınvalidem soruyo o kadar,

Çalıştığımız için bişey demiyolar,

Şu an ayrı şehirdeyiz,mesela tatil yaptık beraber,biz görümcemle mağazalara bakıyoduk,eşim görümcemle beni çağırdı,hadi ne istiyosanız alayım dedi,

İkimiz de birer ayakkabı aldık,tamam ikinize de 100 tl harcadık hadi bakalım dedi,

Yani eşin olacak kişide de olacak bu mesafe koruma işi,iki tarafı da idare edecek,

Sonra yol üstünde bi mağazaya uğramıştık,annesi pike takımı aldı,onu da eşim ödedi,sana bişey almamıştık anne dedi,öyle idare etti yani,

Benim aileme de eşim sürekli bulunduğumuz şehirden bişeyler yollar,ben unuturum o der annenlere şundan

gönderelim falan diye,babam çamları falan çok sever,bahçe işini çok seviyo,ona bir sürü çam alıp götürdü mesela,

Onlar da eşime hep iyiler,karşılıklı biraz da işte bu meseleler,

En önemlisi saygıyı koruyacaksın,olumsuz bişey dahi olsa saygı çerçevesinde söyleyeceksin,ben öyle yapıyorum bazen yani...

ALLAH kolaylık versin,tabi aynı evde nasıl olur bilemem,yine de sen mesafeni ve saygını koru daima derim...
:KK31:

maalesefki aynı evin içinde o dedikleriniz olmuyo.
aynı çatıda mesafeli olamıyosunuz.
çünkü mecburen içli dışlı olmalısnız çünkü herşeyınızı görüyo biliyo.
ayrı evde olsak haftada 1 -2 gider mesafeyı kendımız ayarlayabılırız.
eğer o gun gelmesını ıstemıyosak mısafırım gelıcek yada bız dışarı çıkıcaktık plan yaptık diyebılrıız ama aynı evın içinde bunlar olmuyo...
o dedıklerınız ayrı evde yaşayanlar için arkadasım...

maalesefki aynı evin içinde o dedikleriniz olmuyo.
aynı çatıda mesafeli olamıyosunuz.
çünkü mecburen içli dışlı olmalısnız çünkü herşeyınızı görüyo biliyo.
ayrı evde olsak haftada 1 -2 gider mesafeyı kendımız ayarlayabılırız.
eğer o gun gelmesını ıstemıyosak mısafırım gelıcek yada bız dışarı çıkıcaktık plan yaptık diyebılrıız ama aynı evın içinde bunlar olmuyo...
o dedıklerınız ayrı evde yaşayanlar için arkadasım...

Kesinlikle doğrusun..Bizde aynı binadayız..Ben ne kadar mesafe koyacağım dersem boş sebebi açık ve net hergün görüyoruz birbirimizi..Her çağırdıklarında gitmeyeyim diyorum ama nerde beni aradılar dün 2 defa çay a gel die eşim de dışarda idi..Bebeğim var 3.5 aylık uyuyor dedim 2 aramasında da hemen ardımdan eşimi aramışlar..Eşim geldi hadi çıkalım çaya bekliyorlar dedi e ben yok dedim onlara ne zaman aradılar dedim önce beni sonra eşimi arıyorlar yok dedim ya ee nerde mesafe

Kesinlikle doğrusun..Bizde aynı binadayız..Ben ne kadar mesafe koyacağım dersem boş sebebi açık ve net hergün görüyoruz birbirimizi..Her çağırdıklarında gitmeyeyim diyorum ama nerde beni aradılar dün 2 defa çay a gel die eşim de dışarda idi..Bebeğim var 3.5 aylık uyuyor dedim 2 aramasında da hemen ardımdan eşimi aramışlar..Eşim geldi hadi çıkalım çaya bekliyorlar dedi e ben yok dedim onlara ne zaman aradılar dedim önce beni sonra eşimi arıyorlar yok dedim ya ee nerde mesafe

evet arkadasım olmuyo işte öyle.
senı bılıyolar cunku alt kattasın evdesin.
ama ayrı sokakta olsan yine cagırırlar ama evde misafır var dersin şunu yapcam dersin sallarsın.
daha farklı olur.
ama aynı binada pat diye çıkagelebilir birileri hep.
zırt diye aşağıya ınerler
pırt diye kapını çalarlar :KK1:
bunun tedirginliği yeter.
aynı bınada ne yaptıgınızı hep biliyolar ne sıkıcı yaaa..off

evet arkadasım olmuyo işte öyle.
senı bılıyolar cunku alt kattasın evdesin.
ama ayrı sokakta olsan yine cagırırlar ama evde misafır var dersin şunu yapcam dersin sallarsın.
daha farklı olur.
ama aynı binada pat diye çıkagelebilir birileri hep.
zırt diye aşağıya ınerler
pırt diye kapını çalarlar :KK1:
bunun tedirginliği yeter.
aynı bınada ne yaptıgınızı hep biliyolar ne sıkıcı yaaa..off

Malesef öyle canım..E gitsen bile hemen arıyorlar nerdesin geldik yoksun die ne cevap vereyim şimdi buna ? ister istemez girdi çıktı oluyor..Ve ne kadar istesen de çözümü yok olamaz da nie aynı binadasın..

bir kadıncım ben kimseyi azarlamıyorum sadece ben kararımı verdiğim sadece başlıktada anlaşıldığı gibi beraber otururken nelere dikkat etmek gerek hangi kuralara uymak gerek sade ve sadece bunları istiyorum..beraber oturmaya mecburum ama bikaç seneliğine çünkü aparmanda 4 tane boş dair var biri alınacak ama şimdi değil durumlar düzeldikten sonra..büyüklerin bri bildiği vardır lütfen bu konuları karıştırmayalım...sadece bana saygılı ol cıvık olma şöle yap böle yap deyin bazı arkadaşların dediği gibi...
bende meraklı değilim elin evine yuva kurmaya ama mecburum şimdilik ilişkimi daha fazla uzatmak istemiyorum zaten uzadı uzayacağı kadar ilişki uzadıkça bişeler bouzluyor ya nebilim...hepiniz sonuna kadar haklısınızdır eminim bundan yüzde yüz...ama ben herşeyi göze aldım sadece dualrla gidecem o eve rabbim beni sevdirsin saydırsın diye..gerisini allaha bırakıyorum..

bir kadıncım ben kimseyi azarlamıyorum sadece ben kararımı verdiğim sadece başlıktada anlaşıldığı gibi beraber otururken nelere dikkat etmek gerek hangi kuralara uymak gerek sade ve sadece bunları istiyorum..beraber oturmaya mecburum ama bikaç seneliğine çünkü aparmanda 4 tane boş dair var biri alınacak ama şimdi değil durumlar düzeldikten sonra..büyüklerin bri bildiği vardır lütfen bu konuları karıştırmayalım...sadece bana saygılı ol cıvık olma şöle yap böle yap deyin bazı arkadaşların dediği gibi...
bende meraklı değilim elin evine yuva kurmaya ama mecburum şimdilik ilişkimi daha fazla uzatmak istemiyorum zaten uzadı uzayacağı kadar ilişki uzadıkça bişeler bouzluyor ya nebilim...hepiniz sonuna kadar haklısınızdır eminim bundan yüzde yüz...ama ben herşeyi göze aldım sadece dualrla gidecem o eve rabbim beni sevdirsin saydırsın diye..gerisini allaha bırakıyorum..

Hayat senin hayatın arkadaşım..Madem elini taşın altına koydun sende fekarlık yapacaksın..Geçmiş yorumlara şöyle bir göz gezdirdim..İnan arkadaşlar haklı ben aynı bina da zorlanıyorum ki aynı evin içinde illa zorlanırsın..Ama madem evet ben göze aldım diyorsun şunu sakın unutma nasıl başlar ise öyle devam eder..Ben diğer arkadaşlar gibi düşünmüyorum..Baştan herşeye ok der yaparsan bir gün yapmaz isen göze batarsın..Aynı evde oturuyorsun die herşeye ok demek zorunda değilsin ne kendini ezdir ne de saygıda kusur et..Herşeye olumlu baklamaya çalış ki sende zorlanmayasın..Anne kız kavga eder unutur gidersin annedir nihayeti ama kayınvalide maalesef öyle olmuyor..Yüz göz olmamaya bak..Rabbim yardımcın olsun inş.

İnş. karşındakiler iyi insanlardır çok mutlu bir evliliğin olur..Bugun mübarek gün bol bol dua et kendine canım..Rabbim sıkıntı yüzü göstermesin inş. eğer çalışır isen zaten rahat olursun..

X