Kaynanayla iyi geçinmenin yolları

bak cnm benım senı o kadar iyi anlıyorumkı..
bende çok beklemıştım ve cok bunalmıştım.
evleneyımde ne olursa olsun dıyodum.
idare ederım kaynanayı dıyodum.

ama 1 sene bıle gecmedı insan sonra ne dıyor bılıyomusun?
1.cisi kendı annenın kıymetını çok iyi anlıyosun.
2.cisi lanet olsun kızkurusu kalsaydımda gelemseydım bu eve dıyosun.
3.cüsü aşkın gözü kör ama geçiyo bunlar cnm.evlılık bambaşka saygı oluyo kocanla aranda.başka bı bağ oluyo.mantık giriyo araya ve sen o zaman mantıklı düşünmeye başlayacaksın ama iş işten geçmiş olacak.
bi arkadas cok guzel demiş.
sen kaynananın evıne gideceksin.
onun düzenıne gıdeceksın.evın hanımı o. sen olmayacaksın. bı evde 2 kadın olmuyo.
5 ay sana 5 yıl gıbı gelecek.
kocandan da soguyacaksın.
hiçbişeyde merağın kalmayacak.
yenı ev esyalarının tadını alamayacaksın.sana hepsi eskiymiş gibi gelecek.
agız tadıyla kocanla bı kavga bıle edemeyeceksın.
annen gelecek hep aklına.o uzulmesın dıye ona bısey diyemeyeceksın.
içine atacaksın.kahrolacksın. daha neler neler..
içini acıtmak ıstemıyorum ama kusura bakma bunları çogu ınsan yasıyo.
sonrada gelıp burda dert yanıyo...
sende evlendıkten sonra keşke dememek için ve buraya baska bı topikle gelmemek için bekle derım BEKLEE.....

doğru diyosun canım haklısın kaç gündür okadar mutluydum ki...yatak odamızın balkonlarını yaptırıyolarmış şimdide nasıl mutludyum ama sizleri duydukça çok duygusallaştım ....bekleyemem canım illede gidecem o psikolojideyim....dalga geçmeyin kınamayın nolur....:KK5:

Bende k.validem ile oturuyorum k.peder yok vefat etmiş evimizde kira k.valideyi yalnız bırakamadık birlikte oturmaya karar verdik. Herşey çok güzel diyemem. Kaynanamda çalışıyor yaş itibari ile pekte yaşlı değil ama mutfak olsun temizlik olsun her konuda elini ayağını çekti titizlik hastalığı olduğu için tek başıma bütün işleri yapmak daha kolay geliyor. Mesela bazı konularda annenize rahatlıkla yapma etme diyebilir hatta sesinizi yükseltebilirsiniz ama kaynanaya bunları yapamıyorsunuz önceleri evin hanımı benim derdi biraz bozulurdum ama şimdi herkes farkında evin hanımının ben olduğumun. Kendiside artık kullanmıyor o kelimeyi. 1 yıl olmasına az kaldı şimdilik iyi gidiyor çok sinir olduğum konuları eşime söylüyorum o söylüyor annesine. Bide önemli olan kaynana ile oturmak değil önemli olan eşinin senin tarafını tutması seni asla ezdirmemesi. Ben o konuda şanslıyım eşim asla bana laf söyletmez

Bende k.validem ile oturuyorum k.peder yok vefat etmiş evimizde kira k.valideyi yalnız bırakamadık birlikte oturmaya karar verdik. Herşey çok güzel diyemem. Kaynanamda çalışıyor yaş itibari ile pekte yaşlı değil ama mutfak olsun temizlik olsun her konuda elini ayağını çekti titizlik hastalığı olduğu için tek başıma bütün işleri yapmak daha kolay geliyor. Mesela bazı konularda annenize rahatlıkla yapma etme diyebilir hatta sesinizi yükseltebilirsiniz ama kaynanaya bunları yapamıyorsunuz önceleri evin hanımı benim derdi biraz bozulurdum ama şimdi herkes farkında evin hanımının ben olduğumun. Kendiside artık kullanmıyor o kelimeyi. 1 yıl olmasına az kaldı şimdilik iyi gidiyor çok sinir olduğum konuları eşime söylüyorum o söylüyor annesine. Bide önemli olan kaynana ile oturmak değil önemli olan eşinin senin tarafını tutması seni asla ezdirmemesi. Ben o konuda şanslıyım eşim asla bana laf söyletmez

evet eş kaynanadan daha önemli inşallah benim aşkımda beni ezdirmez canım..peki bunun da bi formulü varmı

benim iyi niyetim suistimal edilmez inşallah
aşkımla bi odamız olsun yeter bana o ev de de olsa yeter...
annesigilin yanın da olsak onun eşi olarak bu da yeter bana yeterki hayallerim gerçekleşsin...
yapamıyorum kızlar beraber oturamam demek bile istemiyorum

annesigilin yanın da olsak onun eşi olarak bu da yeter bana yeterki hayallerim gerçekleşsin...

madem şartlarınız bunu gerektiriyor, iyi niyetinizi koruyup saygı sınırına dikkat ettiğiniz sürece büyük sıkıntılar geçirmeden atlatırsınız bu dönemi inşallah. karşıdaki insanın kişiliği çok önemli, bazı kayınvalideler burdaki çoğu arkadaşın muzdarip olduğu gibi gerçekten çekilmeyecek derecede psikolojik sorundan muzdarip. maalesef olanda yeni geline oluyor. bu yüzden siz baştan sınırlarınızı koyun. bence samimi cıvıklaşacak bir ilişkiye girmeyin. bazıları annesi yerine koyar kayınvalidesini ama siz şimdilik olabildiğince mesafeli olun. ve tartışmalarda ters cevap verip karşı tarafa daha fazla koz vermeyin. zor gelse de en iyisi az muhatap olmak. dediğim gibi bu da daha çok karşı tarafın kişiliği ile ilgili. umarım kayınvalidenizle iyi anlaşırsınız...

Son düzenleme:
madem şartlarınız bunu gerektiriyor, iyi niyetinizi koruyup saygı sınırına dikkat ettiğiniz sürece büyük sıkıntılar geçirmeden atlatırsınız bu dönemi inşallah. karşıdaki insanın kişiliği çok önemli, bazı kayınvalideler burdaki çoğu arkadaşın muzdarip olduğu gibi gerçekten çekilmeyecek derecede psikolojik sorundan muzdarip. maalesef olanda yeni geline oluyor. bu yüzden siz baştan sınırlarınızı koyun. bence samimi cıvıklaşacak bir ilişkiye girmeyin. bazıları annesi yerine koyar kayınvalidesini ama siz şimdilik olabildiğince mesafeli olun. ve tartışmalarda ters cevap verip karşı tarafa daha fazla koz vermeyin. zor gelse de en iyisi az muhatap olmak. dediğim gibi bu da daha çok karşı tarafın kişiliği ile ilgili. umarım kayınvalidenizle iyi anlaşırsınız...

inşallah canım teşekkür ederim
ozaman özet olarak durup dururken laf sokarsa ters cevap vermek yani ezdirmeyerek göz dağı vermek...ama durup dururken ben bişey demiyecem iyi niyetimi koruyacam sanırım....bide samimi olmayın cıvıklaşmayın diyosunuz...ama yakınlık gösterince insan insana ısınmazmı hani uzak durusan bi türlü sevemeiyorki kimse kimseyi ben bide bunu öğrenmek istiyorum

varmı kızlar bunun yolunu bilen..kaynanasıyla oturup çok ii olan...bunun sırr nedir...kaynananızı canım cicim şeklinde severmisiniz....örnekler ve altın kurallar bekliyorum kayınpeder ve görümce içinde olabilir..berabermi ayrı mı oturuyosunuz onu da eklerseniz seviniirm ben mecburiyetten berbare oturucam ve öğüt almak istiyorum iyi geçinmenin yollarını aryorum ama iyi insanlar diye tahmin ediyorum kendi aralardında çok saygılılar biraz bunlar beni mutlu ediyor ..mesela aşkım beni annesiyle tanıştırmaya getirmişti yıllar önce ben ozamanlar cahildim bayağa 17 yaşındaydım nasıl davranılır bilmiodum elini öpmedim yanında bacak bacak üstüne attım sonra aşkım acıktım ben bişeler hazırlayın dedi halasına halasına şakasına bundan sonra able hazırlar sana evlenceniz ya demişti bende cahillikten alla alla demiştim imalı imalı şimdi diyorum ki ne kadar safmışım..ama bunlara rağmen annesi hiç kötü bişe dememiş arkamdan hatta halası demişki bacak bacak üstüne attı annenin yanında elini öpmedi falan demiş anneside hemen beni savunmuş heyecandan heyecandan demiş..bi komşuları gelmişti o gün aynı köyden çıktık onla mahalleyi falan sordu bana bende nebilim köyün mahalesinin adını gitmem köye pek bilmiyorum dedim kadına ama tarif ettim o da biraz laf sokarak mahalleyi soruyorum dedi annesi hemen atladı "nebeilsin kız ya mahalleyi köye gitmio şimdiki gençler nerden bilsin deyip o kadını susturmuştu...benim namaz kıldığıma falan çok seviniyomuş komşularına anlatıyomuş sürekli ..bunları düşündükçe iyti olabilirz hissi uyanıyor bende ama yinede kötü yönden düşüneyim ki hayal kırıklığı yaşamayayım ..

olduğun gibi davran, kaynananla iyi gecinmek için kendini değiştirme, çünkü bunun sonucunda ezilen sen olursun
kaynana iyi davranıp onun isteklerine göre şekillendirme hareketlerini, adın iki yüzlüye çıkar ''kaynanasına yaranmak için onun yanında rol yapıyor'' oluyor...
karşındakinin insan oldugunu unutma, bu yüzden saygını kaybetme. sen kendinden emin ol, sonra da bırak seni sevmezse sevmesin, seni sevmezse aynı evde zor tabi ama gözünü kapa kulağını tıka. çünkü bütün hayatınız birlikte gecicek, evin senin en rahat olman gereken yer, orda kasıla kasıla yaşarsan sürekli iyi anlaşma çabasında olursan kendi hayatını ne zaman yaşayacaksın?
bir de merak ettim neden birlikte oturmak zorundasının? çünkü bi umut buluruz bi yolunu demek yerine çok kabullenmiş duruyorsun
biz kaynanamla çok iyiyiz çok şükür, darısı başına

valla arkadaşlar benim annemde dahil ben bir tane iyi kaynana görmedim benim kaynanam görünüşte çok iyidir ama alta oğlunu çok fitler mesela

aynı evde oturacak olmasan bir şekilde idare edersin ama aynı ev olunca zor
ben değil aynı ev aynı şehirde bile yaşamak istemiyorum
kötü mü diye sorsan kötü değil ama yinede çok yüz göz olmamak lazım
Allah yar ve yardımcın olsun ne diyelimm

canım çok güzel düşünüyorsun azla yetinmeyi biliyorsun ne güzel
fakat umdugun gibi olmayacak ben söyliym, kk'da gördüğümüz kadarıyla dışardan göründüğü gibi olmuyor
sen able hanım olmayacaksın bilmem kimin gelini olucaksın kayınvalidenle oturursan. önce burdan başlıyor
bir odamız olsun yeter diyorsun
ama eşin akşam işten gelince sanma ki siz odanızda olucaksın kayınvaliden odasında olucak. elbet o salonda birlikte oturacaksınız
eşinle kaynana kacta uyursa o zaman başbaşasınız
gecenlerde bi kızcagız yazmış
kayınvalidem 2li koltuga yatıyo eşimle aynı koltukta oturamıyoruz bile diye
bi akşam eşinin dizinde yatıp tv izleyemiceksiniz, sabah gec uyanalım uzun uzun kahvaltı yapalım desen olmayacak
haftasonu gezmek isteseniz kayınvaliden de sizinle gelmek isteyecek
arkadaşlarını çağıramayacaksın
evde dekor yapmak istesen olmayacak, sen koyarsın kaynanan değiştirir cünkü evin hanımı o

bunları seni üzmek için değil baştan bil sonra üzülme diye yazıyorum
hakkında hayırlısı

burda şunu diyen o kadar cok insan varkı (bende dahil)
-evlendikten sonra: beklemekse keşke annemın evınde bekleseydımde en azından birikim yapardım.
ayrı eve gecerdım baştan.
tatsız tutsuz ayrılacagımıza sonradan bastan tatlı tatlı ayrı evde otururduk
-kaynanamın agız kokusunu cekecegıme kız kurusu olsaydım evde kalsaydımda genede evlenmeseydım.
-kaynanamın çenesini çekecegıme 2 sene babamın evınde otururum anamı babamı çekerım daha iyi.
bak ben evlendım 1 sene sonra borçlarımız bıttı.
keşke 1 sene daha bekleseydımde ayrı eve cıkardım kırada olsa.
tek derım kıra ödemek olurdu.
ama aynı eve cıkınca sonra çıkılmıyo duzenını bozmuş oluyosun bı kere.
bende bunalmıştım çok bekledım evlenıyım herşey gusel olacak dedim.
daha cok dert sahıbı oldum.keşke anamın evınde olsaydım da anamı çekseydim inan el koyuyor adama.

bunlama beklemekten sıkı sıkı sarıl birikim yap.diğer turlu daha cok bunalacaksın emin ol...

2. şık tam beni anlatıyor canım kız kurusu olsaydımda görmeseydim bu günleri. Ama bütün suç annemde zincirlere vursaydı keşkede gelemeseydim buralara :KK43:

Sımdı hıc cok zor olur sıkılırsın diyecegim
gozun gormuyo duymuyosun kavusamama korkusu sarmıs senı.
evde kac kisi olucaksınız bılmıyorum.

En basiti dus alıcaksın banyoda giyinmek zorunda kalıcaksın.
Özel dönemlerin olucak agrın olur bısey olur rahat olamıcaksın
Kocan ıcın suslenıceksın atıyorum acık bı elbıse gıyıceksın ıcerden bırı seslenıcek oyle odadan cıkamıcaksın.
Ki bunlar harici daha neler neler.

Ama demınde okudum bı arkadasta yazmıs
tadilata paraları varsa evlendırmeye de paraları vardır.
sen oyle dugun mugun ıstıcek fedakarlık etmıcek bırıne benzemıyosun.
Neden bu sıkıntıya gırmek yerıne oyle denemıyosun?

Ha diceksin ki anlamıyosunuz kavusamıcaz baska türlü
ama sen zaten seneye evlenıcekmıssın seneye kadar para biriktirseydınız girseydin sende bi ise
iki kisi biriktirsin, aıle tadilat parasını versın olmuyo mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
evet kızlar kaynanayla geçinmenin tek bir altın kuralı vardırr oda adamı avucunun içine almak:KK70:DD sakın dalga geçtiğimi düşünmeyin gerçekten tek yöntem bu çünkü bir anne anca çocuğunu kaybetmemek için iyilik meleği olur.siz bayanlara gelincee asabii olmak hiç yok kaynanayamı kızdınızz hemen üzgün moduna girin noldu canım diye sorduğunda kocanız yok bişey önemli değil diye oyalayın ısrar edicektir işte ozaman hayatım annenle küçük bir sorun yaşadık böle böle oldu anneme çok kırıldım onu nekadar sevdiğimi biliyorsun ama neden bana böyle davranıyor beni sevmiyormu yoksa bak benim annem sen gelicen diye şunu şunu yaptı geçen gün sana surat yaptım diye beni tersledi.... benim annem sana öz annen gibi davranırken annenin beni sevmiyormuş gibi davranması ağırıma gidiyor gibilerinden bir-iki-üççççç oldumuda artık dayanamıyorum kaçtır sabrettim ama yeter bende insanım ben sırf yuvamız dağılmasın diye aileme hiçbişey anlatmadım annem sorup duruyor noldu kızım niye dalgınsın bişeymi oldu birimi üzdü diye ama ben yok deyip hep geçiştirdim.artık sabredemiyorum istenmediğim yere gitmem sende ısrarcı olursan korkarımki yollarımızı ayırmak zorunda kalıcaz.halbuki ne güzel bir evliliğimiz var çok iyi anlaaşıyoruz ve seni dedliler gibi seviyorum fakat olmuyor bitanem.sana asla annene karşı çık diyemem ama bende daha fazla kendimi ezdirmem yetti artık dediğinzmi tamamdırrrrrrrrrr.zaten adam annesinin bundan önceki hatalarınıda biliyordurr sizide seviyorsaa izleyin curcunayıı:KK70:DDDDDDD tabi bu tavsiyelerim sadece cadı kaynanalar için geçerlii he birde kocanız sizi herkesten çok seviyorsa.görmemiş cahil olabiliyor bazen kaynanalar onlarıda alttan alın büyüklük edin zavallılar kimbilir neler çekti kendi kaynanasından işte öyle birine denk gelirseniz 2. anneyi buldunuz demektir.ama şunu unutmayın allahın hakkı 3 tür.hatalarını kibarca üzüldüğünüzü dile getirerek söyleyin.eğe riçinde insanlık varsa düzelir yok düzelmesse işte benim altın kurala geri dönün derim::KK70:DD

alllaha şükür benim kayınvalidem çok iyidir.hoş annem dünya iyisidir nişanlımı kendi anasından çok düşünür mesela laf söyletmez ona.işte herkes bir değil herkesi olduğu gibi kabullenin.kısacasıı bazı arkadaşların dediği gibi en son yapmanız gereken şey kendinizi ezdirmek çünkü öyle asla ve asla sevilmezsiniz aksinee her gelen bir tekme atar.son tavsiyemde olduğunuz gibi görünün kaynanaya iyi görüncez diyee birçok kız melek rolünü oynuyor alıştırıyor kaynanayı herşeye ondan sonra bıktım herşeyi benden bekliyor.yok öyle yağma sen kadını alıştır alıştır sonrada dert yan.elinşzden gelen desteeği yardımı yapın fakat dişlerinizide gösterin.aradaki dengeyi bulursanızz işte ozaman sizden mutlusu yok.herkese sorunsuz günler:))

tatlım kızlar çok haklı eve tadilata paraları varda size mi destek çıkıp ayrı ev açamıyorlar!
ben evli değilim o zaman neden böyle yaklaşıyorsun konuya dersen sadece senin üzülmemen için
bak bu kadar tecrübe sahibi arkadaşımız yazıyorlar bunları göz önünde bulundurmalısın
ayrıca sevdiğin adam biran önce sabit bir iş bulup ayakları üzerine basmak zorunda
ev içindeki psikoloji ve yer yönetimi dışında maddi anlamdada bağımlı kalacaksınız yönetileceksiniz
sevgiye aşka herkesin saygısı var sonradan üzülmekte var işin ucunda
sevgin gözünü köreltmesin güzelim hırpalanmak üzülmek için ömrümüz çok kısa rabbim hakkında hayırlısını nasib etsin

inşallah canım teşekkür ederim
ozaman özet olarak durup dururken laf sokarsa ters cevap vermek yani ezdirmeyerek göz dağı vermek...ama durup dururken ben bişey demiyecem iyi niyetimi koruyacam sanırım....bide samimi olmayın cıvıklaşmayın diyosunuz...ama yakınlık gösterince insan insana ısınmazmı hani uzak durusan bi türlü sevemeiyorki kimse kimseyi ben bide bunu öğrenmek istiyorum

tabi asla kendini ezdirme, ama eski hesapları da açıp ortalığı kızıştırma (cahilce yorumlar elbet söylenecektir bunlara fazla takılma yani) işin püf noktası gerçekten az muhatap olmaktır. ben de mesela konuşkan biriyim ama kayınvalidem vbe görümcelerimin yanında onlar konu açmadığı sürece konu açıp konuşmam. ha sorarlarsa cevaplarım, arada hal hatır da sorarım ama bu kadar. bu onları sevmediğimi göstermez, aksine seviyorum saygı da duyuyorum lakin muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmek için arada mesafeyi koyuyorum.

yani eğer sana iyi davranırlarsa sev onları, bunun zararı olmaz, zaten onlar da bunu hisseder daha güzel olur ama sevsen bile arada sınırı aşma. bazı insanlar karşı tarafı sevdiklerinde herşeyi paylaşma yoluna gidiyorlar bu tarz hatalara düşme, en azından tam olarak karşı tarafı iyice tanıyıncaya kadar -ki tanısan da yapma bence- bunu söylemeye çalışıyorum.

evet kızlar kaynanayla geçinmenin tek bir altın kuralı vardırr oda adamı avucunun içine almak:KK70:DD sakın dalga geçtiğimi düşünmeyin gerçekten tek yöntem bu çünkü bir anne anca çocuğunu kaybetmemek için iyilik meleği olur.siz bayanlara gelincee asabii olmak hiç yok kaynanayamı kızdınızz hemen üzgün moduna girin noldu canım diye sorduğunda kocanız yok bişey önemli değil diye oyalayın ısrar edicektir işte ozaman hayatım annenle küçük bir sorun yaşadık böle böle oldu anneme çok kırıldım onu nekadar sevdiğimi biliyorsun ama neden bana böyle davranıyor beni sevmiyormu yoksa bak benim annem sen gelicen diye şunu şunu yaptı geçen gün sana surat yaptım diye beni tersledi.... benim annem sana öz annen gibi davranırken annenin beni sevmiyormuş gibi davranması ağırıma gidiyor gibilerinden bir-iki-üççççç oldumuda artık dayanamıyorum kaçtır sabrettim ama yeter bende insanım ben sırf yuvamız dağılmasın diye aileme hiçbişey anlatmadım annem sorup duruyor noldu kızım niye dalgınsın bişeymi oldu birimi üzdü diye ama ben yok deyip hep geçiştirdim.artık sabredemiyorum istenmediğim yere gitmem sende ısrarcı olursan korkarımki yollarımızı ayırmak zorunda kalıcaz.halbuki ne güzel bir evliliğimiz var çok iyi anlaaşıyoruz ve seni dedliler gibi seviyorum fakat olmuyor bitanem.sana asla annene karşı çık diyemem ama bende daha fazla kendimi ezdirmem yetti artık dediğinzmi tamamdırrrrrrrrrr.zaten adam annesinin bundan önceki hatalarınıda biliyordurr sizide seviyorsaa izleyin curcunayıı:KK70:DDDDDDD tabi bu tavsiyelerim sadece cadı kaynanalar için geçerlii he birde kocanız sizi herkesten çok seviyorsa.görmemiş cahil olabiliyor bazen kaynanalar onlarıda alttan alın büyüklük edin zavallılar kimbilir neler çekti kendi kaynanasından işte öyle birine denk gelirseniz 2. anneyi buldunuz demektir.ama şunu unutmayın allahın hakkı 3 tür.hatalarını kibarca üzüldüğünüzü dile getirerek söyleyin.eğe riçinde insanlık varsa düzelir yok düzelmesse işte benim altın kurala geri dönün derim::KK70:DD

alllaha şükür benim kayınvalidem çok iyidir.hoş annem dünya iyisidir nişanlımı kendi anasından çok düşünür mesela laf söyletmez ona.işte herkes bir değil herkesi olduğu gibi kabullenin.kısacasıı bazı arkadaşların dediği gibi en son yapmanız gereken şey kendinizi ezdirmek çünkü öyle asla ve asla sevilmezsiniz aksinee her gelen bir tekme atar.son tavsiyemde olduğunuz gibi görünün kaynanaya iyi görüncez diyee birçok kız melek rolünü oynuyor alıştırıyor kaynanayı herşeye ondan sonra bıktım herşeyi benden bekliyor.yok öyle yağma sen kadını alıştır alıştır sonrada dert yan.elinşzden gelen desteeği yardımı yapın fakat dişlerinizide gösterin.aradaki dengeyi bulursanızz işte ozaman sizden mutlusu yok.herkese sorunsuz günler:))

bu kadınlardan korkulur yaa :KK52::KK60::KK60: iyi ki erkek değilim, yazık erkeklere valla :KK37::KK9::KK9:

Sımdı hıc cok zor olur sıkılırsın diyecegim
gozun gormuyo duymuyosun kavusamama korkusu sarmıs senı.
evde kac kisi olucaksınız bılmıyorum.

En basiti dus alıcaksın banyoda giyinmek zorunda kalıcaksın.
Özel dönemlerin olucak agrın olur bısey olur rahat olamıcaksın
Kocan ıcın suslenıceksın atıyorum acık bı elbıse gıyıceksın ıcerden bırı seslenıcek oyle odadan cıkamıcaksın.
Ki bunlar harici daha neler neler.

Ama demınde okudum bı arkadasta yazmıs
tadilata paraları varsa evlendırmeye de paraları vardır.
sen oyle dugun mugun ıstıcek fedakarlık etmıcek bırıne benzemıyosun.
Neden bu sıkıntıya gırmek yerıne oyle denemıyosun?

Ha diceksin ki anlamıyosunuz kavusamıcaz baska türlü
ama sen zaten seneye evlenıcekmıssın seneye kadar para biriktirseydınız girseydin sende bi ise
iki kisi biriktirsin, aıle tadilat parasını versın olmuyo mu?

tadilat şu canım çelik kapı takıldı benim sevdiğim yerleri laminat yaptıracak adam tuvalatı yaptıracak bide balkonları yaptıracaklar toplasan 2 milyar eder bunlar bile taksitle zaten....ev düzme nerdee bu ufacık şeyler nerde....hatta seneye yaz evlendircem seni para biriktimem lazım ozaman kadar demiş..parası olan insan o yaştan sonra para biriktirirmi canım ya...ya ev 5 o da 1 mutfak kocaman ev yani demekki kirada uğraşana kadar dursunlar burda diye düşünüolar sanırım kocaman ev işte diyomuş bababası....
nebilim canım seneye kadar biriktirilen parayla ev düzülürmü çünkü sözlümüm maaşı çok az asgari ücret ben asgari ücrete bile iş bulamam kolay kolay heralde çünkü artık bedava çalıştırıyolar milleti 200 e 300 e kabul etmöiyosan güle güle diyolar...zaten şuanda birikmişimiz var biraz ama o ev almak için tamamlanması içinde bikaç yıl daha var bizde evlendikten sonra tamamlamaya çalışıcaz onun tamamlanmasını beklersek seneye değil 3 seneye anca evleniriz bunu da ben istemiyorum işte.
kaç kişi oturcaksınız demişsin
kaynana kayınbaba görümce ben ve eşim
görümce evlenir heralde
öle yani...

evet ya insanın eşiyle arası ii olsunda öbürleriyle idare edersin yeterki eşin elinde olsun
sen beraber mi yaşıyosun canım

bak cnm senın durumunla benım durumum benzıyor.
bizde tadılat yaptırdık 10 milyar kaynanamın evının içine.
şimdi ev aldık seneye cıkıcaz ee neye yaradı..
onun evini düzdük.
o tadılata vercegım parayı kıraya verseydım daha iyiydi.
çıkacagımı bılsem tadılat yaptırmazdım.
bende senın gibi ölümüne gittim o eve.
ama gel gör ki 1 sene doldu ben daha ilk aylardan beri ayrı ev planları kurdum hep..
hem benımkı tek kaynana eltı gorumce kayın kayınpederde yok.
düşün bak ne kadar bunalmışım.
2 goz odaya razıyım diyorum şimdi.
yakın olsun aynı sokak olsun ama ayrı olsun onada razıyım.
rabbıme sukur ev aldık annemlerın sayesınde.
Allah herkesı kurtarsın.

bana kalırsa onlar kendı evlerıne tadılat yaptıracaklar.
sen 1-2 sene sonra ayrı ev dıyeceksın ve kıra mira ayrı eve cıkacaksın.
onların evıne boşuna tadılat yapacaksın.
bi tonda borç ödeyeceksın.
o tadılat parasıyla dugun yapın.
altınalrınıda sakın verme.
kirada 1-2 sen sabret..
çalış çoocuk yapma 2 sene.karı koca çalışın.
bıraz birikim biraz aileler bırazda altınlar pesınat yapın 2 odalı bı ev alın...
böyle daha mantıklı herkes böyle yapıyor... gunumuz sartlarında..

bak cnm senın durumunla benım durumum benzıyor.
bizde tadılat yaptırdık 10 milyar kaynanamın evının içine.
şimdi ev aldık seneye cıkıcaz ee neye yaradı..
onun evini düzdük.
o tadılata vercegım parayı kıraya verseydım daha iyiydi.
çıkacagımı bılsem tadılat yaptırmazdım.
bende senın gibi ölümüne gittim o eve.
ama gel gör ki 1 sene doldu ben daha ilk aylardan beri ayrı ev planları kurdum hep..
hem benımkı tek kaynana eltı gorumce kayın kayınpederde yok.
düşün bak ne kadar bunalmışım.
2 goz odaya razıyım diyorum şimdi.
yakın olsun aynı sokak olsun ama ayrı olsun onada razıyım.
rabbıme sukur ev aldık annemlerın sayesınde.
Allah herkesı kurtarsın.

bana kalırsa onlar kendı evlerıne tadılat yaptıracaklar.
sen 1-2 sene sonra ayrı ev dıyeceksın ve kıra mira ayrı eve cıkacaksın.
onların evıne boşuna tadılat yapacaksın.
bi tonda borç ödeyeceksın.
o tadılat parasıyla dugun yapın.
altınalrınıda sakın verme.
kirada 1-2 sen sabret..
çalış çoocuk yapma 2 sene.karı koca çalışın.
bıraz birikim biraz aileler bırazda altınlar pesınat yapın 2 odalı bı ev alın...
böyle daha mantıklı herkes böyle yapıyor... gunumuz sartlarında..

canım tadilatı biz yaptırmıyozki sadece yerleri yaptırcak benimki o da salonu ve mutfağı...ooo 10 milyarlık tadilat değil bu canım ufak tefek şeyler hatta bunlar hesapta hiç uoktu gelin gelcek diye heves ediyolarmış
altınları aldı benimki şuanda 10 milyar var :KK37:ev almaya yetmz canım onu ev almak için saklıcaz biriktircez
canım bilmiyorum kararımı verdim illede gidecm bana kızıyosunuz ama öle yapıcam kira ya benimki çıkmaz iyi şartlar istio hep ona kızıyom bazen ama ne suçum var diyo ii şartalrad yaşatmak istiom diyo ben acele etmesem beraber oturma işi çıkmıcaktı onun aklında yoktu böle bişe ama mecbur kalınca böle oldu canım

X