Kabızlığa Bitkisel Cözümler

herkese bıtkısel bır çare.....

SİNAMEKİ çayıııııııııııııı

suyu kaynatınıyıce..sonra altını kapatın bır ıkı tutam sınameki çayı yaprağı koyun bıraz bekleyın demlensin..için....ishal bile yapıyo karnınız agıracak ama....

olmadı sabahları sıcak bal şerbetı bırde hergun laksatıf ıcerıklı şurup alabılırsınız..lavman sureklı yapıldıgında tembellık yapar dıkkat edın..kesinlikle kola,kahve, bitter çikolata,pirinç,şeftali,muz..vs ..gibi yiyeceklerden uzak durun...herkese acil şifalar....

Ah arkadaşlar sinameki çayı sağlıklı değil bağırsakları iyice temizliyor ama temizlerkende bir süre sonra zarar veriyor dr asla tavsiye etmiyor
CADIARZU

arkadaşlar,bazı uzmanlar,sinamekiyi çay olarak değil de nane gibi yemeklerin üzerine serperek yenilmesini tavsiye ediyorlar.Ama yukarda anlattığım şeyleri uygularsanız,sinamekiye gerek bile kalmaz.

arkadaşlar,bazı uzmanlar,sinamekiyi çay olarak değil de nane gibi yemeklerin üzerine serperek yenilmesini tavsiye ediyorlar.Ama yukarda anlattığım şeyleri uygularsanız,sinamekiye gerek bile kalmaz.

sinamekiyi çay olarak değil de ağıza alınıp yuttuktan sonra üzerine su içenleri ve daha iyi geldiğini duymuştum. ama sinameki içmekten o kadar çok bıktım ki :1no2:

valla kabizliga kuru incir ve kayisi cook i geliooo benim hic sorunum olmuo ama bi arkadsim var herznm kuru incir yerr cok rahatliomus birsuru sey kullanmisti hep $i$ geziodu tavsiye ederim ..a.s.

siyah ekmek yiyenlere ibrahim saracoglu diyorki yaninda bol su icin cunku siyah ekmek cok emiciymis
eger su ile tuketilmezse cok siddetli kabizlik yasanabiliyormus

Şiddetli ve kronik kabızlık şikayeti olanlar için, mükemmel bir destekleyici kür. 9-10 adet taze portakal yaprağı bir su bardağı suda 6 dakika hafif ateşte kaynatılır. 6 cı dakikadan sonra ocaktan indirilir ve ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından 1 saat sonra tamamı içilir. Bir hafta boyunca bir gün arayla her defasında taze hazırlayarak içilir ve kür sonlandırılır. Kabızlık şikayetinin durumuna göre haftada 2-3 defa tekrar edilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
slm ben 15 yıla yakındır senameki yardımıyla tuvalete çıkıyorum.geçen ay kolonoskopiye girdim dr.bana müshili kesmessem beni öldüreceğini söyledi.okadar tembelleştiriyorki.bırakmakta çok zorlaşıyor.keşke biri bana bunu tavsiye etmeseydi.sizleri uyarmak zorunda hissettim asla ama asla sinamekiden medet ummayın.bnm.ölümüme sebep olacak....

sürekli müshil olmak zaten ıyı değil ama ben arada ıctım zaten sureklı kabız olanlar bence doktora gıtmelı fazla ıshalden anal bolgede tahrış fissurde oluşabiliyor.peki size bir sorum olcak kolonoskopi zor bir olaymı söylendiği kadar?benimde girmem gerek ama korkuyorum...

slm ben 15 yıla yakındır senameki yardımıyla tuvalete çıkıyorum.geçen ay kolonoskopiye girdim dr.bana müshili kesmessem beni öldüreceğini söyledi.okadar tembelleştiriyorki.bırakmakta çok zorlaşıyor.keşke biri bana bunu tavsiye etmeseydi.sizleri uyarmak zorunda hissettim asla ama asla sinamekiden medet ummayın.bnm.ölümüme sebep olacak....

ah canım yaa,bunu coğumuz biliyoruz ama sinamekinin o karnı burması yok mu? insanı mahvediyor.

ben bi de hamileyim,bunu bile içemiyorum söktürücü olduğu için.sabah sabah kayısı yemekten içim çıktı.şimdi bile kayısı kompostomu yedim geldim :bbo:
ozaman elma suyu:roflol:

sidoş cum herşeyin bir çaresi vardır ve biz de bunu bulmak için dertleşiyoruz. hemen karamsarlığa kapılma. ben de sinameki kullanıyorum arada bir.(en son dün gece 2 bardak içtim). insan mecbur kalmasa o kötü kokulu bitkiyi içer mi?
dr. un bunları söylemiş peki şifa olarak birşey önerebildi mi? ben kolonoskopi yaptırdığımda bana yurtdışından gelen bir ilaç almamı söylemişti.2 ay kadar kullandım. bittiğinde yine eski halinedönüyorsun. zaten düzene sokana kadar da 1 hafta geçiyor ve arada işe yaramadığı da oluyor. sana ne önerdi peki?

sürekli müshil olmak zaten ıyı değil ama ben arada ıctım zaten sureklı kabız olanlar bence doktora gıtmelı fazla ıshalden anal bolgede tahrış fissurde oluşabiliyor.peki size bir sorum olcak kolonoskopi zor bir olaymı söylendiği kadar?benimde girmem gerek ama korkuyorum...

slm.kolonoskopi gerçekten çok ağrılı bir işlem. endeskopi devede kulak kalıyor.bide endeskopi zor diyenleri duyunca çıldırıyorum(3 defa girdim)kolonoskopide hafif uyuşturucu iğne yaptıkları halde resmen böğürdüm.(valla gözünü korkutmak istemem ama ben şahsen bilmek isterdim nasıl olduğunu)

sidoş cum herşeyin bir çaresi vardır ve biz de bunu bulmak için dertleşiyoruz. hemen karamsarlığa kapılma. ben de sinameki kullanıyorum arada bir.(en son dün gece 2 bardak içtim). insan mecbur kalmasa o kötü kokulu bitkiyi içer mi?
dr. un bunları söylemiş peki şifa olarak birşey önerebildi mi? ben kolonoskopi yaptırdığımda bana yurtdışından gelen bir ilaç almamı söylemişti.2 ay kadar kullandım. bittiğinde yine eski halinedönüyorsun. zaten düzene sokana kadar da 1 hafta geçiyor ve arada işe yaramadığı da oluyor. sana ne önerdi peki?

bana ilaç ve müshili yaskladı sulu gıda ve tam 1 hafta mısır yedim sonuç:1. haftanın sonunda ölüyordum tabi gene senameki ve dr.unut oldum..

kabızlığa karşı çorba tarifi:

1 kilo arpa yı akşamdan yıkayın ıslanmaya bırakın. ertesi gün düdüklüde kaynatın. kabak,pırasa yada bamya gibi mevsim sebzeleri ile az miktarda da sıvı yağ kullanarak sebze çorbası hazırlayın ve için. bu çorba sizi kabızlıktan kurtaracak ve rahatlatacaktır.

KABIZLIK İÇİN ALINACAK DİĞER ÖNLEMLER:

*bol bol ılık su için

*rezene ve sinameki karışımı ile hazırladığınız çayı için ( Sinameki bağırsakları çalıştıran yaralı bir çay olmakla beraber, uzun süre tek başına, fazla miktarda ve koyu içildiğinde, belirli bir süre sonra bağırsak yüzeyindeki bazı oluşumları olumsuz etkileyip, bağırsaklarda problemlere yol açabilir. Bu nedenle sinamekiyi tek başına değil, rezeneyle karıştırıp içmek daha uygundur. Tek başına içilen sinameki karın ağrısı ve gaz yapabilir.)

rezene ve sinameki çayının hazırlanması: suya 1 tatlı kaşığı rezene ve 4-5 yaprak sinameki atın ve demlendikten sonra günde 2-3 fincan için

*badem, hint fıstığı keten tohumu,kıvırcık salata,bamya ve yulaf ezmesi tüketin.

keten tohumunun saklanması: keten tohumunu öğütülmüş halde olanını almayın. kendiniz iri halde kalacak şekilde dövün ve cam kavanozda ve güneş almayacak bir şekilde saklamaya özen gösterin. en iyisi buzdolabında saklamaktır

http://bitkilerle.blogcu.com/15278301

Hareket edin

Sinameki tek başına içilirse karın ağrısı ve gaz yapar. Onun için sinamekiyi çok az miktarda funda, anason veya rezeneyle karıştırarak kaynatıp için. Bu karışım ağrı da yapmaz, alışkanlık da.

Kuru mürdüm eriği, incir, kuru üzüm ve kuru kayısı karışımı kompostoyu posalarıyla için.

Arpa ve yeşil kabakla yapacağınız sebze çorbasını için.

Bol bol sıcak su için.

Hareketsizlik de kabızlık yapar. En azından oturduğunuz yerde gün boyu karın kaslarını hafif çimdikleyerek uyarın, birkaç yüz defa da içeri çekip bırakın.

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2000/12/19/273294.asp

Son düzenleme:
herkese bıtkısel bır çare.....

suyu kaynatınıyıce..sonra altını kapatın bır ıkı tutam sınameki çayı yaprağı koyun bıraz bekleyın demlensin..için....ishal bile yapıyo karnınız agıracak ama....

olmadı sabahları sıcak bal şerbetı bırde hergun laksatıf ıcerıklı şurup alabılırsınız..lavman sureklı yapıldıgında tembellık yapar dıkkat edın..kesinlikle kola,kahve, bitter çikolata,pirinç,şeftali,muz..vs ..gibi yiyeceklerden uzak durun...herkese acil şifalar....

sakın bi süre sonra bağırsakları daha beter ediyomuş arada bi neysede bağırsakların tüğlü bölgesini ve yağlarını kaybediyomuş daha beter tedavi eilemeyecek duruma sokuyomuş, hepimize geçmiş olsun yinede yiyeceklerimize dikkat etmemiz gerekiyo galiba:KK43:

arkadaşlar anneanneme doktorunun tavsiyesi:
bir bardak suya akşamdan bir iki tane kuru kaysı atılır
sabah kalktığında önce suları içilir sonra da yumuşamış
olan kayısılar yenir, aynı yöntem siyah erik ile de uygulanabilir.

(anneannemin ilaç kullanması sakıncalı olduğu için
doktoru bizzat önerdi bu yöntemi, tavsiye ederim.)

kızlar doktorun söylediği birşey de şu:
sinameki gibi bağırsak çalıştıran çaylara vücut alıştığında çaylar bırakılınca kabızlık olurmuş.
o yüzden sinameki ve benzeri çayları çok tüketmemek gerekiyormuş, çünkü bağırsaklar sinameki yardımıyla çalıştığı için hep o sistemi arıyormuş bağırsaklar.

Sıcak su içmenin faydaları
Sıcak su mide yüzeyinde kanda direkt olarak emilen birkaç maddeden biri. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz. Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler getirir.

İşte o değişimler:
Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir.

Sindirim sistemi de daha az elastik olur, kabızlığa yol açar. Çinliler soğuk içip yemenin içsel organları daha çok büzdüğüne, problemleri daha da kötüleştirdiğine inanır.

Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SU MUCİZESİ
Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.

İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.

Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflu semptomlarini rahatlatir.

Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.

Kabızlığı giderir.

Kilo verme: yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=141744

elma,elma,elma,elma,ille de elma,kesin çözüm elma,suyunu da için,kabuğunu da yiyin,gece,gündüz yiyin,hep elma yiyin.

kahvaltıdan 2 saat sonra 6 adet kayısı yemeli ve üzerine sıcak su içilmeli
veeee kabuklu sarı elma
kabızlığa bire bir

kepekli ve lifli gidalar tüketirken kesinlikle icilmesinden daha fazla su tüketin arkadaslar aksi takdirde lifli ve kepekli gidalar bagirsaklardaki suyu asiri derecede emiyormus
bunun sonucunda istemediginiz derecede korkunc kabizlik yapiyormus

X