Kabızlığa Bitkisel Cözümler

berrusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2007
37
0
Keten yağı aç karnına bir tatlı kaşığı içildiğinde barsak fonksiyonlarını artırarak kabızlığa iyi gelir.
Etkisini bir saat içinde gösterir. Bu nedenle kişilerin sabah veya akşam saatlerinde dışarıya çıkmak zorunda olmadıkları saatlerde içmeleri daha uygun olacaktır. Süregiden bir kabızlık varsa üç aylık bir kür yapılabilir. Sürekli kullanmanın bir sakıncası yoktur.

KABIZLIK VE ÇÖZÜMÜ
Posalı yiyeceklerle kabızlığa veda edin!

Stres ve yanlış beslenme pek çok metropol insanında kabızlığa yol açıyor. Posalı yiyecekler yerine karbonhidratlı gıdalarla beslenen ve su içmeyen birçok kişi, hayatlarının belli bir döneminde kabızlıkla ilgili savaş veriyor. Anadolu Sağlık Merkezi'nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, posalı yiyeceklerle kabızlığı yenmenin ipuçlarını verdi:

Günlük beslenmenizde tükettiğiniz basit şekerler size yüksek oranda kalori sağlarken kan şekerinizde dalgalanmalara yola açarak çabuk acıkmanıza neden olur. Posa ise su çekme yeteneği olduğundan mide içerisinde şişerek hacim yaratır ve kendinizi daha tok hissedersiniz. Ayrıca posa mideyi geç terk ettiği için, tokluk hissiniz uzun süre devam eder.
VAR OLANI DA ÇÖZER

Kalori içermeyen posa, formunuzu korumak adına birebirdir. Eğer sık sık acıkıyorsanız, şeker tüketiminizi azaltmanızın ve posa tüketiminizi arttırmanızın vakti çoktan gelmiş demektir.
Kabızlığın gelişiminin önlenmesinde ve mevcut kabızlığın düzeltilmesinde posanın büyük etkisi bulunmaktadır.
Diyet posasının yeterli miktarda tüketilmesi kalınbağırsak kanserinin oluşumunun önlenmesine de yardımcı olur.
Çözünülebilir posa içeren yulaf, arpa ve pirinç kabuğu gibi besinler, karaciğerdeki kolesterol sentezini azaltarak, kötü huylu (LDL) kolesterol düzeyinin düşmesine yardımcı olmaktadırlar.

Kabızlığı yenen müthiş karışım

* 1 kaşık yulaf ezmesi.

* 4 adet küçük küçük doğranmış kuru kayısı.

* 1 avuç kuru siyah üzüm.

* 2 çorba kaşığı iri dövülmüş ceviz.

* 1 su bardağı süt. Yukarıdaki besinleri bir kasede karıştırıp, sabah kahvaltısı olarak tüketin. Gün içinde bol su içmeyi ve hafif fiziksel aktiviteler yapmayı da unutmayın.

alıntı

ben dogum yaptigimda nerdeydin kizz bacimmm nerdeyse 9 ay cektim cok kotu bi durum allah yardimcisi olsun bu derdi cekenin
bende garip bi durum var duyan cok sasiriyo ben bazi meyveleri yiemiyorum portakal mandalina armut muz elma aslinda kis meyvelerini desem daha dogru olur bu da dogumdan sonra bana cok kotu gunler yasatti bi suru ilac verdiler ama hic bi ise yaramadi sonunda ev doktorumuz anladi meyve yemiyosun ancak bi insan bu hale meyve yemezse gelir dedi bende sabahlari elma suyu icerek kurtuldum ama bu karisim daha lezzetli gibi geldi bana hep insana enerjide verir paylasiminiz icin tesekkur ederim saglikla kalin kizlar

Aynen kızlar o kadar çok kabızlık sorunu yaşıyorumki özür dilerim ama 8 günde olurmu oluyo benim ki cevremdikler sen cok az yiyosun diyen insanlar ama kilomda.yoksa o kadarcık yemege benim dal gibi olmam lazım daha bu yasta çekiyorus ilerde ne yapıcam korkuyorum valla

bende kepekli ekmek yemenizi tavsiye ederim. ara ögünlerde bol meyve ve ılık su bunu yanında tabi

bol su içmek çok önemli tabi ama hoşafda oldukça yararlı bir besin.a.s

inş. işe yarar bende denemek isterim ama kahvaltıda bikaç kayısı ve bolca ılık suda çok ii oluo öğlene kadar bişey yemiosun yemekte istemiosun zaten tok tutuo kayısı ve ılık su:)

arkadaşlar ilk sayfadan son sayfaya kadar bütün yazılanları okudum.... bende bır kaç aylık hamile gibi karnım çıktı :bbo: sinir oluyodum yazdıklarınızı uygulayacağım :1rolleyes: bu sıteye bayılıyorum ne ararsan var hepinizde harikasınızzzzzzz :enbuyukkk::enbuyukkk:

burda yazılanları hepsi ve daha nice yöntemleri denedim ama ben çözüm bulamadım sinamiki çayı rezene çayı sabahları kuru kayısı kuru incir üzerine ılık yulaflı karışım sabahları aç karnına zeytin yağ ve yıllardır sadece sabahları ekmek yiyorum ve onuda kepekli ekek beyaz ekmeğin tadını bile unuttum. Kısacası ne yaptıysam olmadı duphalak kullandım olmadı: farklı önerileriniz varsa denemek isterim.

maydanoz yemeninde etkisi var bi de kayısı yiyip üstüne bol su içmek :)

burda yazılanları hepsi ve daha nice yöntemleri denedim ama ben çözüm bulamadım sinamiki çayı rezene çayı sabahları kuru kayısı kuru incir üzerine ılık yulaflı karışım sabahları aç karnına zeytin yağ ve yıllardır sadece sabahları ekmek yiyorum ve onuda kepekli ekek beyaz ekmeğin tadını bile unuttum. Kısacası ne yaptıysam olmadı duphalak kullandım olmadı: farklı önerileriniz varsa denemek isterim.

benimde sorunum aynı burada yazılanlar ve daha niceleri hepsini denedim hiçbir çözüme ulaşamadım spastikleşmiş bir yapısı varmış bağırsaklarımın en sonunda careyı bir arkadaşımda gördüğüm becunis diye yan etkısı olmayan bır hapı kullanarak buldum akşamları ve gun aşırı alıyorum ve dısarda işim olmadıgında ozellıkle :))

Vücuttaki enerji gerekli olan her yerde magnezyum gereklidir. Bitkilerde de klorfilde ter alır ve güneşten gelen enerji fotonlarını tutar.Eksikliğinde kabızlık, kaslarda kraplar ve kasılmalar görülebilir.
alıntı

Vücuttaki enerji gerekli olan her yerde magnezyum gereklidir. Bitkilerde de klorfilde ter alır ve güneşten gelen enerji fotonlarını tutar.Eksikliğinde kabızlık, kaslarda kraplar ve kasılmalar görülebilir.
alıntı

slm arkadaslar bekunis hapı var kabızlık sorunu cekenler ıcın doktora danıstım hıc bır yan etkısı yok bitkisel ben 10 senedır kullanıyorum hıc bırsey olmadı ve bu sorunla karsılasan arkdaslarımada onerdım cogu kısı kullanıyor bılgınız olsun kızlarr deneyın aksamları 2 tane sabahları 2 tane evdeısenız yada 1 olarak alabilırsınız kolay gelsın

*Kuru kara erik.. Ya hoşafı ya da ağızdan direk alımı..

* Saf zeytinyağı..Yüyeceklerinize ekleyiniz yada ağızdan 6 saatte bir, çay kaşığı ile zeytin yağını alabilirsiniz..Hiç bir şekilde zararı yoktur!

* Elma evet elma..Elmanın ikli etkisi var..İshale ve kabızlığa..Sıkıp suyu içilebilir yada direk tüketilir..

* Kuru kayısı..

Yukarda saydıklarım tamamiyle, doktorumuzun tavsiyeleridir..
Özellikle kuru kara erik hoşafı ve zeytinyağdan çare arayınız bu konuda,inanın ki bu sorun son bulacak:)))

X