tesettür mayo -haşema dikimi.

Caylan87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2008
74
0
arkadaşlar ben haşema alıcam ancak istediğim gibi bir model bulamıyorum. yani üstünü beğensem altını beğenmiyorum onu beğensem bonesini beğenmiyorum felan. biraz giyilebilir modeller de çok pahalı. benim üstleri yelek altları tayt (tulumda olabiliyor)olanlar hoşuma gitti. acaba bu haşemalar dikilebilirmi? yoksa kötümü olur? benim hiç haşemam yok olanlar varsa kumaşları nasıl? başörtüleri boneleri nasıl acaba bi fikir verirmisiniz?

Taytli olanlarin kumaslari ayni mayo kumasindan, ustleri ise hasema kulasindan oluyor.Kumas isimlerini cok bilmiyorum ama umarim tarif edebilmisimdir.
Ayrica ingilizcesi ''burkini'' netten farkli modeller bulabilirsiniz belki.

canım benim haşemam var üçlü bi takım.içinde badi var mayo kumaşından,üstüne yelek var.ince su tutmayan bi kumaş,altında eşofman gibi bilek kısmı lastikli.evet bende çok pahalıya almıştım ama dikilebilirmi bilemem.eşarbıda badinin kumaşından

Kapalı bayanların en çok dert ettiği şey :18: Bende senin gibi aradım taradım istediğim gibi ve bedenime uyan bir tesettür mayosu bulamadım. Uzun ve zayıf biri olarak (1.70-53) genelde altlar kapri gibi oldu. Bende tam uzun severim. Çok zorlanmıştım bulamayınca kumaşçıları gezmeye başladım. Mayo kumaşı deyince buzi tarzında dökümlü penye tarzında bir şeyler çıkarttılar ama onlarda yapışır diye tahmin ettim. Bir kumaşçıda yağmurluk kumaşı tarzında bir kumaş çeşidine denk geldim ama malesef çeşit çok yoktu. içlerinden en uygun olan morlu lilalı tonlarında ekoseli olanı seçip. Normal bir eşofman tarzında alt tarafını biçmiştim (pantolon gibi) üst olarak ta uzun kollu yuvarlak yakalı kalçadan iki karış uzun olarak basit bir tunik şeklinde diktim. Beline aynı kumaştan bir kemer yaptım. Genelde haşemaların belleri lastikli olur benim hoşuma gitmediği için kemerli olarak yaptım. Pantolonun rengi mürdüm gibi düz desensiz. Tunik ekoseli mürdüm,mor,lila tonlarında. Örtü olarakta penye tarzında bir kumaş (mayoluk diye bulabilirsin bu kumaşlardan) lila ve mürdüm renklerinden alıp diktörtgen ,dolama örtü büyüklüğünde kestim ama açıkçası ıslanınca acayip ağırlık yaptığından kullanışlı olmadığını farkettim. Onun yerine beyaz incecik bir dolama örtüm vardı onu kullandım çok ta rahat ettim. Gerçi sen tulum şeklinde demişsin oda dikilebilir. Ben terzi falan değilim yanlış anlaşılmasın kendi çabalarımla, annemden gördüğümle dikiş dikmeyi öğrendim. Dikiş dikmeyi gerçekten bilenler bunları zaten zorlanmadan yapabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediğin başka bir şey varsa yardımcı olurum.

X