Müsli ile Diyetim ve Sonuç....

peninsula

böğürtlen
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2010
129
1
boyum 158 kilom 52 idi şuan 49 kiloyum ve 10 gün oldu diyete başlayalı 45 oluncaya kadar devam edicem...

peki neler yapıyorum
.....kahvaltıda....
yaglı beyaz peynr 1dilim
birkaç kez reçele ekmeği bandırıp yiyorum
ekmek 1 dilim olacak bazen kepekli bazen beyaz
3zeytin
1domates yiyorum

bundan sonra sadece bol meyve erik kayısı kiraz örneğin.
ve günde 1 veya 2 kase yoğurtlu müsli yiyorum müsli gerçekten çok tok tutuo ve içinde badem kuru üzüm çavdar kayısı vs birsürü tahıl var mineralleri de burdan alıorm
hergün olmasa da birkaç günde bir soda ve kahve içiorm

arada misafr geldiğinden iki gün de diyetimi biraz bozdum bunun dışında başka şeyler de yedim ve hergün yürüyüş yaptm

sonuç bu:)

yaptığın diyette yoğurttan başka hiç protein yok,et yok,doğru düzgün sebze yok hep tahıl. bu şekilde kaslarından yakarsın, cildin pörsür, beynin çalışması yavaşlar , konsantrasyon bozukluğu başlar. bence diyetine biraz daha protein ve sebze eklemelisin.

boyum 158 kilom 52 idi şuan 49 kiloyum ve 10 gün oldu diyete başlayalı 45 oluncaya kadar devam edicem...

peki neler yapıyorum
.....kahvaltıda....
yaglı beyaz peynr 1dilim
birkaç kez reçele ekmeği bandırıp yiyorum
ekmek 1 dilim olacak bazen kepekli bazen beyaz
3zeytin
1domates yiyorum

bundan sonra sadece bol meyve erik kayısı kiraz örneğin.
ve günde 1 veya 2 kase yoğurtlu müsli yiyorum müsli gerçekten çok tok tutuo ve içinde badem kuru üzüm çavdar kayısı vs birsürü tahıl var mineralleri de burdan alıorm
hergün olmasa da birkaç günde bir soda ve kahve içiorm

arada misafr geldiğinden iki gün de diyetimi biraz bozdum bunun dışında başka şeyler de yedim ve hergün yürüyüş yaptm

sonuç bu:)

kaç kiloya düşmeyi düşünüyorsun?? boyuna göre kilon normal değil mi? bölgesel olarak sıkıntın varsa böyle sağlıksız diyet yerine spora yönelmek daha iyi olmaz mı?

ayrıca sting e de katılıyorum.protein yok denecek kaadar az. :KK20:

yaptığın diyette yoğurttan başka hiç protein yok,et yok,doğru düzgün sebze yok hep tahıl. bu şekilde kaslarından yakarsın, cildin pörsür, beynin çalışması yavaşlar , konsantrasyon bozukluğu başlar. bence diyetine biraz daha protein ve sebze eklemelisin.

Aynen katılıyorum. Tartıda kilo vereyim de nasıl olursa olsun dememeliyiz. önemli olan sağlıklı ve sadece yağdan vermek.

müsli diyeti ilk baslar ise yariyor cünkü diyete basladigimda ilk 2-3 kiloy bende müsliyle vermistim,
diyete baslamadan önce normalde cok kalorili seyler yiyorduk, birden sadece müsli yiyince, kalori az yemis olduk,
ama senden giden 2-3 kilo yag degil su olacaktir.
kilo vermeye basladiginda, her diyette mutlaka 1 hafta icinde 2-3 kilo su gider :)
1 ay uygulasan müsli diyetini anca 4-5 kilo verirsin spor yaparsan belki 6 kilo.
diyete baslarken müsli diyeti aslinda cok iyi, motivasyon geliyor insana,
ama bir süre sonra baska diyetler uygulamalisin.
üstelik boyuna göre kilon normal :)

X