Çocuk Hastalıkları yumurta alerjisi???

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nlncsr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2011
41
1
sanırım kızımda yumurta alerjisi var.. nerden mi anladım? bir süre önce kakasında salyalı kan pıhtıları vardı. doktora gittiğimizde birşey bulamadılar. sonra birgün yine tekrarladı internette biraz araştırma yaptım ve yumurta alerjisi olabileceğini gördüm.. denedim gerçektende yumurta yediğim günler oluyor.. bu arada kızım daha 3.5 aylık yani sadece anne sütü alıyor.. bu hastalıkla ilgili merak ettiğim şeyler var.. aramızda bu dertten muzdarip başka arkadaşlarda varmı acaba?

inek sütü alerjisi gibi görünüyor belirtiler, yediğin her türlü süt ve süt ürünü bu alerjiye sebep olabilir, margarin, peynir, süt, yoğurt, bisküvi, tarhana, börek, vs vs... bizde hem süt hem yumurta alerjisi var, kan pıhtılarını süt alerjisine bağlayabilirsin, acilen bir gastroenteroloğa görünün, alerjinin geçmesi için senin bu gıdaları diyetinden çıkarman gerebilir. 1 yaş civarında geçermiş.
başka bir ihtimal kakada amip vs olabilir, tahlil şart yani, geçmiş olsun.

teşekkür ederim.. ben inek sütünden de şüpheleniyorum aslında ama kan sadece yumurta yediğim günlerde oluyor. yaklaşık bir aydır yumurta yemiyorum ve hiç kan görmedim.ama kızımın kakası yeşil ve de salyalı bi süredir. bu inek sütü alerjisinden olabilirmi acaba???

inek sütü ya da başka bir gıdaya alerjiden olabilir sümüksü kaka, bizde tahıl alerjisi de var, dr. kesmedi tahılı, ben hala tüketiyorum, sümüksü kaka devam ediyor ama kan sadece inek sütü ve süt ürünlerini, ya da süt proteini bulunan bişeyi tüketirsem oluyordu, geçen tylol verdim -ateş düşürücü, bi de dışarda yemek yemiştik ama ben dikkat etmiştim tabi ne yediğime, ekmek üzerine sanırım margarin sürmüşlerdi, yağlıydı, ilaç mı yoksa bu ekmekteki yağdan mı bilmiyorum ama 2 nokta şeklinde kan vardı- minicik- kakada, aylardır görmüyordum, sonra da olmadı bir daha. çocuk gastroenterolojiye görünün mutlaka.

Son düzenleme:
benim oğlumda yumurta vs alerji çeşitleri mevcut ama ben hiç yumurta yedirmedim daga tadına bakmış bile değil biz dört buçk aylıkken vücudunda oluşan egzamalar yüzünden alerji testi yaptırmıştık orda belli oldu yumurta alerjisi geçenlerde hazır köfte yedirdim sanırım içinde yumurta varardımcısı olsundı ve oğlumun yüzü dahil heryeri şişti hemen dr alerji dr gittik off bu alerjik bünyeli çocuklar çok zor zor bir süreç allah herkesin y

uzun zamandır bu topiğe kimse bişey yazmamış.benim kızımda yaklaşık 2 ay önce yüzü kızarmaya başladı.kızarıklık büyüdü ve egzama oldu.cildiye uzmanına götrüdük.atopik dermatit dedi.atopiclair diye krem verdi.kullandım geçmedi.yaklaşık 1 ay öncesinde çocuk alerjisi uzmanına götürdüm.deriden yün,toz,kakao,süt yumurta akı ve sarısına bakıldı.bişey çıkmadı.kandan süt ve yumurtaya baktılar.yumurta alerjisi çıktı.yumurtayı keseli 1 ayı geçti ama düzelmedi.yüzü ara sıra artıyor.cildinde arttı.kakası genelde akşamları yeşil ve köpüklü.mukus ara ara oluyor.daha başka neye alerjisi var bilmiyorum.bundan sonraki süreçte kendim takip etmem lazım.sizler ne yapıyorsunuz.bu arada kızım sadece anne sütü alıyor.nasıl beslenmem lazım.

uzun zamandır bu topiğe kimse bişey yazmamış.benim kızımda yaklaşık 2 ay önce yüzü kızarmaya başladı.kızarıklık büyüdü ve egzama oldu.cildiye uzmanına götrüdük.atopik dermatit dedi.atopiclair diye krem verdi.kullandım geçmedi.yaklaşık 1 ay öncesinde çocuk alerjisi uzmanına götürdüm.deriden yün,toz,kakao,süt yumurta akı ve sarısına bakıldı.bişey çıkmadı.kandan süt ve yumurtaya baktılar.yumurta alerjisi çıktı.yumurtayı keseli 1 ayı geçti ama düzelmedi.yüzü ara sıra artıyor.cildinde arttı.kakası genelde akşamları yeşil ve köpüklü.mukus ara ara oluyor.daha başka neye alerjisi var bilmiyorum.bundan sonraki süreçte kendim takip etmem lazım.sizler ne yapıyorsunuz.bu arada kızım sadece anne sütü alıyor.nasıl beslenmem lazım.

Bende aynı durumdan yakınıyorum oğlum beş aylık gaitada kan gördüğüm için Dr gitmiştim yumurta ve süt ürünleri diyeti verdi iki haftalık ne yicem nasıl yapacam bilemiyorum uffff😞😞😞😞😒

X