Saç Kesim Şekilleri Bebek Kahkülü

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Slania

♪♫
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2010
5.765
281
Bebek kahkülü seven ve kullanan var mı kızlar?
Saçlarım belime gelince yaptırmayı düşünüyorum, alnım çok geniş değil, yüzüm uzun, kaşı örtmeyen kısa kahkül yakışır mı sizce bana?

11637.jpg

11657.jpg

11673.jpg

Buna bayılıyorum.. :KK69: Upuzun simsiyah saçlar, kısacık kahkül..

Bol bol resim koydum, beğendiğiniz modelleri söyleyin. Siz de beğendiğiniz modellerin resimlerini koyun..:KK6:

ben pek beğenmiyorum canım kahkulu severim benim de alnım çok dar, 1 yıl kadar kullandım ama ya kaşlarımla aynı boy ya da üst kirpiklerime kadar kullandım, en sonunda çok çabuk uzayan saçıma dayanamayıp (3 haftada bir kendim kesiyordum artık) yan perçeme çevirdim ve sanırım böylesi bana daha çok yakışıyor daha olumlu tepkiler aldım.
bebek kahkülüne insanların gözü alışık değil etraftan olumsuz tepki alıcağını düşünüyorum ve yakışanlar da tabiri caizse çuval giyse de yakışan tipler, o yüzden bence normal ya da yan perçem yaptır. ama çok içimde kaldı dersen de yaptır 1 ayda normal kahkül haline gelir zaten beğenmezsen çözümü yok değil:)

Ahh ah yaramı deştin Slania'm ben de kahkül istiyorum biliosun ama kısa değil uzun geriden başlayıp kaşıma kadar.
Yüzüm yeterince uzun değil onu yapmak için keşke olsaydı aldım da geniş değil :/
Bak benim istediğim de tam olarak bu :
redhair.jpg

ben pek beğenmiyorum canım kahkulu severim benim de alnım çok dar, 1 yıl kadar kullandım ama ya kaşlarımla aynı boy ya da üst kirpiklerime kadar kullandım, en sonunda çok çabuk uzayan saçıma dayanamayıp (3 haftada bir kendim kesiyordum artık) yan perçeme çevirdim ve sanırım böylesi bana daha çok yakışıyor daha olumlu tepkiler aldım.
bebek kahkülüne insanların gözü alışık değil etraftan olumsuz tepki alıcağını düşünüyorum ve yakışanlar da tabiri caizse çuval giyse de yakışan tipler, o yüzden bence normal ya da yan perçem yaptır. ama çok içimde kaldı dersen de yaptır 1 ayda normal kahkül haline gelir zaten beğenmezsen çözümü yok değil:)

Benim de alnim dar sayilir o yüzden kasimi örten kahkül pek yakismiyor. Ben o kasi örten kahkülleri bebek yüzlü findik burunlu kizlara daha cok yakistiriyorum. Bi ara saclarimi kisacik kestirmistim, kahkülüm kaslarimi fazla örtmüyordu, uclari sivri geliyordu yakismisti bana, resmimi bulabilirsem eklerim. Iste öyle bir kahkül istiyorum. Saclarimi kesen kuaför meslegini birakti, Izmir'de kahkül konusunda güvenebilecegim kuaför bulamadim hala.
Deneyecegim, denemezsem icimde kalir. Sagol canim cevabin icin... :KK71:
Bu arada benim tipime ve tarzıma zaten insanların gözü alışık değil, kahkülün pek dikkat çekeceğini sanmam. :KK9:

Leydim bunu gördükten sonra fikrin degisir sanirim. Bak dudaginin kenari da delik.. :KK52: Ayrica koydugun resimdeki kizin da yüzü uzun degil. Canim dene yoksa icinde kalir, saç bu kökü sende, bir iki ay içinde uzuyor zaten kahkül. Beğenmezsen kahkülünü bi süre saç bandıyla saklarsın...

Bak bu da güzel.

Olmadı böyle yana atarsın.

slaniam bebek kahkülünü de denedim inanır mısın :KK1: zaten benim yapmadığım model yok :KK1:
neyse canım gelelim konumuza bence kesinlikle kestirme :KK50:
neden mi?
çünkü o model olunca saçın tek bir seçeneğin var o da dümdüz yapıp saçını açık kullanmak. ne bir maşa yakışır ne bir saçı toplamak yakışır. birde yaz ya şimdi insan saçını toplamak istiyor yani.
çok hevesin varsa ben derimki kışın yaptır :97:

slaniam bebek kahkülünü de denedim inanır mısın :KK1: zaten benim yapmadığım model yok :KK1:
neyse canım gelelim konumuza bence kesinlikle kestirme :KK50:
neden mi?
çünkü o model olunca saçın tek bir seçeneğin var o da dümdüz yapıp saçını açık kullanmak. ne bir maşa yakışır ne bir saçı toplamak yakışır. birde yaz ya şimdi insan saçını toplamak istiyor yani.
çok hevesin varsa ben derimki kışın yaptır :97:

Saç modeli konusunda ilk sana danışmak lazım zaten. :82:
Şimdi öldürseler kestirmem anam, geçen sene kahkül kestirmiştim düzleştirmekten canım çıkıyordu. Eylülde ya da ekimde düşünüyorum. Zaten o zaman brezilya fönü yapacağım saçlarıma yani dümdüz olacak o yüzden kullanmam rahat olur. Ayrıca koyu kumrala boyamayı düşünüyorum, bu model kahkülü koyu renk saça çok yakıştırıyorum. Sağol canım cevabın için... :KK71:

Saç modeli konusunda ilk sana danışmak lazım zaten. :82:
Şimdi öldürseler kestirmem anam, geçen sene kahkül kestirmiştim düzleştirmekten canım çıkıyordu. Eylülde ya da ekimde düşünüyorum. Zaten o zaman brezilya fönü yapacağım saçlarıma yani dümdüz olacak o yüzden kullanmam rahat olur. Ayrıca koyu kumrala boyamayı düşünüyorum, bu model kahkülü koyu renk saça çok yakıştırıyorum. Sağol canım cevabın için... :KK71:

ne demek canım :KK34: ama harbiden ha her modeli de denemişim :KK1: sınır tanımamışım :KK1:
evet brezilya fönü olunca bayağı hoş olur ve tabi havanın serinlemesi de cabası :82:

Silvartcigim yaptim kahkülü.. :KK66:
Brezilya fönü isimli albümümden fotolarima bakabilirsin... :KK71:

Uzun zamandir kahkül kullaniyorum, baya uzadilar gözüme giriyorlardi, yine uclarindan kestirdim. Su an tam kaslarimi örtecek hizada. Bana bu sekilde kahkül yakismaz diyordum ama cok tatli oldu. Hatta biraz daha uzatip bu sekilde kullanmayi düsünüyorum.

Su an ayni böyle:

Kestim yine. Seviyorum bu tarz kahkülü. Ufak tefek kusurları var ama gördükçe düzeltiyorum onları.

kendin mi kestin canım ne beceriklisin bende saçlaırmı kendim keserim hep

Evet kendim kestim. Teşekkürler. :KK16: Kuaföre hem vaktim yok hem de sonuçları bazen kötü olabiliyor. Yıllardır çok mecbur kalmadıkça kendim keserim, kendim boyarım saçımı. Alıştım artık.

Evet kendim kestim. Teşekkürler. :KK16: Kuaföre hem vaktim yok hem de sonuçları bazen kötü olabiliyor. Yıllardır çok mecbur kalmadıkça kendim keserim, kendim boyarım saçımı. Alıştım artık.

canım hem para hem vakit birde ben kuaför ortamını sevmiyorum...hem gerçekten saç kesmek boyamak zevkli ...yakışmış sana saçlaırn doğal siyah mı

canım hem para hem vakit birde ben kuaför ortamını sevmiyorum...hem gerçekten saç kesmek boyamak zevkli ...yakışmış sana saçlaırn doğal siyah mı

Hele benim gibi bebekli ve bütün vaktini evde geçirenler için gerçekten çok zevkli, değişim insanı mutlu ediyor. Kuaför ortamından ben de hoşlanmam. Hatta bir ara saçla uğraşmayı ve tasarımı sevdiğim için kuaför olmayı düşünmüştüm ama sırf bu yüzden vazgeçtim.
Yok değil ama severim siyah saçı. Kendi saç rengim orta kumral, hafif sarı yansımalı.

Hele benim gibi bebekli ve bütün vaktini evde geçirenler için gerçekten çok zevkli, değişim insanı mutlu ediyor. Kuaför ortamından ben de hoşlanmam. Hatta bir ara saçla uğraşmayı ve tasarımı sevdiğim için kuaför olmayı düşünmüştüm ama sırf bu yüzden vazgeçtim.
Yok değil ama severim siyah saçı. Kendi saç rengim orta kumral, hafif sarı yansımalı.

açık kumrallar balyajlı doğal saçlarda sana yakışır bence.tenin beyaz hersey yakışır zaten her rengi denemişsin albümünde sanırım.ama açık kumral sarı yoktu arasında..

açık kumrallar balyajlı doğal saçlarda sana yakışır bence.tenin beyaz hersey yakışır zaten her rengi denemişsin albümünde sanırım.ama açık kumral sarı yoktu arasında..

Aslında kendi saç rengim yazın güneşte açılan tipten. Çocukluğum açık kumral-sarı arası saç renkle geçti diyebilirim. Onu düşünüyorum yeniden, o yüzden boyamayı bıraktım. Kendi saç rengimi papatyayla açıp uçlarını açık sarı yapıp ombre hair olarak kullanmak istiyorum.

Gerçi sigarayı bırakır gibi her seferinde boyamayı bırakıp tekrar boyuyorum ama bakalım bu sefer ne olacak. :KK1:

Aslında kendi saç rengim yazın güneşte açılan tipten. Çocukluğum açık kumral-sarı arası saç renkle geçti diyebilirim. Onu düşünüyorum yeniden, o yüzden boyamayı bıraktım. Kendi saç rengimi papatyayla açıp uçlarını açık sarı yapıp ombre hair olarak kullanmak istiyorum.

Gerçi sigarayı bırakır gibi her seferinde boyamayı bırakıp tekrar boyuyorum ama bakalım bu sefer ne olacak. :KK1:

insana bağımlılık yapıyor boya da :KK9: ama ombre çok seviyorum sana da gider. devamlı boyamak saç rengi beyazlatıyor diyorlar doğru mudur bilmiyorum fikrin var mı

insana bağımlılık yapıyor boya da :KK9: ama ombre çok seviyorum sana da gider. devamlı boyamak saç rengi beyazlatıyor diyorlar doğru mudur bilmiyorum fikrin var mı

Aynen kurtulamıyor insan. :KK1:

Onu ben de duymuştum, hatta bir konuda cevap vermiştim. Açık renkler ve oryal sanırım öyle yapıyormuş. Saç dibindeki pigment üreten yapıları bozuyormuş zamanla. O yüzden bence oryal diplere değdirilmemeli, kesinliği var mı bilemem ama ne olur ne olmaz. Zaten cilde de zarar veren bir şey oryal.

Arkadaşlar benim de arada sırada kahkül isteğim geliyor ama eşim saçını kısaltıyorsun diyerek mani oluyordu, bana yakışmıyormuş. Ben de şöyle bir çözüm buldum kahkül şeklinde postiş... Süper kolay ve istediğiniz boydan ayarlayabiliyorsunuz. Rengini de aynı şekildeayarlıyorsunuz sadece çıt çıtlı bir tokayla monte ediliyor. Arkadaşımız kesmiş ama fazla amatör bir görünüm olmuş...Bence çıt çıtlı kahkül postişleri deneyin harikalar saçınızı kesmeden, önden keseyim derken yanları da götürmeden saçınızı daha da gür gösteren harika bir çözüm...

Arkadaşlar benim de arada sırada kahkül isteğim geliyor ama eşim saçını kısaltıyorsun diyerek mani oluyordu, bana yakışmıyormuş. Ben de şöyle bir çözüm buldum kahkül şeklinde postiş... Süper kolay ve istediğiniz boydan ayarlayabiliyorsunuz. Rengini de aynı şekildeayarlıyorsunuz sadece çıt çıtlı bir tokayla monte ediliyor. Arkadaşımız kesmiş ama fazla amatör bir görünüm olmuş...Bence çıt çıtlı kahkül postişleri deneyin harikalar saçınızı kesmeden, önden keseyim derken yanları da götürmeden saçınızı daha da gür gösteren harika bir çözüm...

Alternatif olarak güzel bir yöntem fakat yine de doğal görüneceğini düşünmüyorum ben yani en azından bende doğal durmaz. Saçlarım siyaha boyalı ve dipten doğal kumral saçlarım uzuyor. Renk tutmaz.

Amatördü. Düzeltiyorum yavaş yavaş. Kusurları gördükçe kesiyorum. Bir de benim saçlarım dalgalı, fotoğrafta uzunlu kısalı görünmesinin sebebi o. Şimdi biraz daha kısaltmayı düşünüyorum, düzleştirince kaşlarıma değiyor
.

X