Saç Kesim Şekilleri kıvırcık şaç... jöle...fön.yardım kızlar hadi

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

ylz78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
119
1
arkadaşlar benim çok dalgalı hatta yer yer kıvırcık biraz garip ama öyle cidden de ve elektriklenen saçlarım için ne önerirsiniz devamlı jöleden ve saçlarımı toplamaktan bıktım bazen jöle bile fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım. bana neler önerirsiniz yardımcı olun lürfen. bide fön çektirdiğim zaman da yaz kış farketmiyor 2 saat içinde dalgalanmalar başlıyor fön de tutmuyor fönün de biraz daha uzun kalması için ne yapabilirim. tavsiyelerinizi bekliyorum....

jöle saçı yıpratır lafı tam olarak doğru bi laf. kıvırcık saç tam anlamıyla şükredilmesi gereken bişey :KK70:

yapılan fön bazen nemden bazen terden bazen de adet dönemlerinde fön ve boya tutmaması gerekçesinden bozulur. asi kıvırcıklarda daha da cok bozulur.

benim bi yöntemim var. saçın eğer uzunsa ortadan iv açarak kullan . düzgün bi iv duşta bile bozulmaz sen başka yerden ayırmadıgın sürece. ayrıca denızden cıkınca falan farketmıssındır saç daha kalıp gibi durur kabarmaz. oyüzden önemli zamanlarda hafif tuzlu su uygulayabılırsın sacına.

Kolay düzleştirmek için; duştan cıkınca sacına kullandıgın bı krem varsa onu uygula ıslakken. tavsiyem avonun advance techniques durulanmayan bakım kremidir kendı kullandıgım. yatmadan önce saçlarını öne doğru atarak fön fırçasıyla değil normal tarakla kurutma makınası tutarak kuruturmuş gibi tara. 10 15 dakıka kadar yap . sonra öne doğruyken uçlarından yukarıya doğru kıvırarak tepe topla. ister bütün saça yap ister tutam tutam. sonra o şekilde yat. kalktıktan sonra acınca yer yer dalgalı olmak uçları dışarıya doğru kıvrık fönlü bi saç elde edersin. o dalgalı beğenmediğin kısımlarını da düzleştirici yardımıyla düzeltirsin. ne kadar jöle yada sprey tavsiye etmesemde herhangı bı spreyle sabitleme yapabılırsın .

Kıvırcıkken kabarmadan kullanmak için; duş sonrası fön makınasının dalgalandırıcı geniş ağızlı başlığını kullanarabılırsın. kıvırcık saç kullanmak için iv açmanı önermem. şekilesiz durabılır. en iyisi dağınık kullanmak. kıvırcıklaştırarak kurutma işleminden sonrada yine az bi spreyle şeklini koruyabılırsın. umarım işe yarar.

güzel ve elektriklenmeyen bir kıvırcık saç için çok az miktarda limon tuzunu çeyrek çay bardağı sıcak suda eritip şampuanınızın içine koymanızı öneririm :KK34: denizden çıkınca saçınızın dalgasının cok güzel oluşunun sebebi de tuzdur. bir deneyin derim :KK34:

Benim saçlarım da kıvırcık ve kabarık aynı dertten muzdaribim.hem de kuru.:KK14: Saçlarımı sadece yıkamadan yıkamaya sık dişli olmayan bir tarakla tarıyorum.yıkadıktan sonra pantenin 7/24 şekillendiricisi var ondan sürüyorum kuruturken de fön makinelerinin kıvırcık saç için olan başlıklarını kullanarak hafif nemli kalacak şekilde kurutuyorum. Kuaförlerde kullanılan serumlar var saçların kabarmasını elektiriklenmesini önlüyor hani şu fönden sonra sürülen. Onlardan sürüyorum bir de. Saçımla çok oynamıyorum hemen kabarıp tiftik tiftik oluyor zira.
Arada bir saçlarıma maske gibi birşey yapıyorum biraz olsun iyi geliyor. badem yağı susam yağı zeytinyağını hafif ısıtarak karıştırıp saçıma sürüyorum bir saat bekleyip yıkıyorum. Bu sitede bir başlıkta saç ıslakken gliserin sürünce yumuşadığını elektiriklenmediğini okumuştum onu da deneyeceğim belki işe yarar.
Jöle köpük vs. çok güzel yapıyor saçımı ama mahvediyor hem de hergün yıkamak gerek.

güzel ve elektriklenmeyen bir kıvırcık saç için çok az miktarda limon tuzunu çeyrek çay bardağı sıcak suda eritip şampuanınızın içine koymanızı öneririm :KK34: denizden çıkınca saçınızın dalgasının cok güzel oluşunun sebebi de tuzdur. bir deneyin derim :KK34:

bunu deneyeceğim ama saça zararı olur mu ki kurutur mu? zaten kuru benim.

bunu deneyeceğim ama saça zararı olur mu ki kurutur mu? zaten kuru benim.

Hayır tatlım kurutmaz sadece biraz daha sert hissedersin o da saçı toparlayıp sıkılaştırdığı için. o sertliği de bir saç kremiyle giderebilirsin zaten o kadar farkedilir bir sertlikte değil..

arkadaşlar benim çok dalgalı hatta yer yer kıvırcık biraz garip ama öyle cidden de ve elektriklenen saçlarım için ne önerirsiniz devamlı jöleden ve saçlarımı toplamaktan bıktım bazen jöle bile fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım. bana neler önerirsiniz yardımcı olun lürfen. bide fön çektirdiğim zaman da yaz kış farketmiyor 2 saat içinde dalgalanmalar başlıyor fön de tutmuyor fönün de biraz daha uzun kalması için ne yapabilirim. tavsiyelerinizi bekliyorum....

Canım elektiriklenmeyi önleyen bi çare bulabildiysen paylaşır mısın :KK43:(

X