yaşlı sapık komşu

Neden insanlar kendileri gibi düşünmeyen ya da düşünemeyenleri hep ezmeye çalışır,aşağılar,küçümser anlamış değilim hala.Benim yorumlarım bu gibi konularda hep aynıdır.Çünkü diğer yorumlar da hep aynı.Konu fake... Hem bir kere bu fake'in Türkçe açıklaması yok mu?

Kaç kişinin gerçekten empati yapabildiği böyle konularda belli oluyor.Sayfalarca yorum var ama herkes tek bir konuda takılıp kalmış,çözüm yok,üstüne hakaret,aşağılama benzeri bir sürü mesaj var.Herkesin yapısı farklı,biri ortalığı birbirine katarken (ki bunu söyleyenlerin başlarına böyle birşey gelse gerçekten merak ediyorum kaç tanesi dediğini yapabilecek!) kimiside aklından birsürü şey geçmesine rağmen tepkisiz kalabilir.Neden böyle insanlara yapıcı yorumlar yerine daha da dibe batıran yorumlar yapılıyor? Mutlu mu oluyorlar anlamıyorum...

Konu sahibi arkadaşta bence fazla uzamadan,daha fazla üzülmeden,diğer tüm aşağılan,hakaret edilen konu sahiplerinin yaptığı gibi konusunu kilitletsin.Ve bence en mantıklı ve güvenilir çözüm ailesine anlatmasıdır...

Kaç kişinin gerçekten empati yapabildiği böyle konularda belli oluyor.Sayfalarca yorum var ama herkes tek bir konuda takılıp kalmış,çözüm yok,üstüne hakaret,aşağılama benzeri bir sürü mesaj var.Herkesin yapısı farklı,biri ortalığı birbirine katarken (ki bunu söyleyenlerin başlarına böyle birşey gelse gerçekten merak ediyorum kaç tanesi dediğini yapabilecek!) kimiside aklından birsürü şey geçmesine rağmen tepkisiz kalabilir.Neden böyle insanlara yapıcı yorumlar yerine daha da dibe batıran yorumlar yapılıyor? Mutlu mu oluyorlar anlamıyorum...

Bu mesajı yazarken acaba siz empati kurupta mı yazdınız onu da merak ettim.
Burada yorum yapıp yadırgadığımız şey sohbetin gittiği nokta ve o noktada ki tepkisizlik
Birisi belki o adamın kafasından aşağı o çayı boşaltır,diğeri ne yapıyorsun sen kendine gel der,bir diğeri başka bir tepki verir
tepkisizlik çok ilginç geliyor.
Hiç mi bir şey yapamadın adam sana cinsellikten bahsederken
o zaman kalk git en basit şekli budur.
Kaç kişi ohh tanımadığım bir insanı daha aşşağıladım mutlu oldum der ki
herkes bir şekilde fikrini beyan ediyor

arkadaşlar merhaba bugün başıma gelen olayı anlatıcam..
ben bu apartmana yeni taşındım.2 hafta oldu.giriş katında oturan bi amca var hep gidip gelirken görürüm kendisini merhaba merhaba o kadar.neyse bugün kapıya geldi su sayacını okumamı istedi.telefonda kızına sayacı okudum sonra gel bi çay iç dedi bende tamam dedim evine girdim işte..ilk başlarda sevgilin var mı falan diye sormaya başladı.ben öğrenciyim ve evde tek kalıyorum,ben uyarıcak falan zannettim..bide tek kaldığım için sevgili-arkadaşın var mı diye sorduklarında asosyal olmama rağmen var benim arkadaşlarım hep gelir gider falan diye cevap veririm.neyse bu bi başladı yok şimdiki kızlar neler yapıyoda,hamile kalıyolarda,sen yaptınmı...bi sürü şey sonra fal bakarmısın dedi bakamam ama bakan arkadaşım var dedim patlak mı diye sordu.kızlık zarını kastediyo.bilmiyorum amca dedim doğru sana söylemez dedi.ben buraya kadar dedenin daha bi sürü bel altı sorulara maruz kaldım ama ağzımdan laf almaya falan çalışıyo sandım hep alttan aldım.sonra çayım bitti ben kalkıyım dedim.bardağı kaptı bi çy daha koydu ve yarım saat daha adamın 2 eşiyle de olan cinsel hayatını dinledim.bu arada ben gitmek istiyorum ama bırakmıyo otur otur daha anlatcam anlatcam diyip duruyo..elimi tutuyo oje mi kınamı bunlar diyo saçıma koleston mu diyo..ve bunları yaparken sürekli Allah biismillah güzel kızım sonra xxxxx sonra dizimi tutuyo baştan Allah bismillah melek kızım.... böyle adam,sonra ben artık gidiyim flan dedim zar zor çıktım evden.neye uğradımı da şaşırdım televizyona çıkanlar hiç gerçek değilmiş hiç başıma gelmezmiş gibi düşünürdüm.ne yapcam ben şimdi annemlere söyleyipte telaşlandırmmak istemiyorum.ama gerekirse söylerim.

ya adam caya bır sey katsaydı.bide ıkıncısını ıcmıssın korkardım ben olsam.evet eskıdenmıs o tonton dedeler sımdıkılerın cogu hepsı degıl tabıkı bır cogu sapıkkkk

Herkes anlamadan dinlemeden sadece eleştirerek ve suçlayarak konuşmuş.
Böyle birşeyi yaşamadna onu yapardım bunu yapardım demek ne kadar kolay.
Ne kadar empati kursanızda böyle birşeyi kolay kolay anlayamazsınız.
O insanın psikolojisini, ruh halini kim bilebilir ki?
Ne kadar anlayabilirsiniz?
Helede arkadaşımız asosyal biriymiş.
Daha önce nasıl bir hayat yaşadığını biliyor musunuz?
Nasıl bir yerden geldiğini nasıl terbiye aldıgını?
Ama boş keseden atıp tutmak kolay tabii.
En iyisi bu konunun kapanması.
Yoksa hakaret edilmeye devam edilcek.
Ve bu kadar iğrenç bir olayın üstüne böyle yorumlar kızın kendisini daha kötü hissetmesine neden olmuştur..

Ve birşey daha.
Canım ülkemde zaten hep kadınlar suçlanır.
Erkeklerin hiç bir suçu yoktur.
Erkek tecavüz eder. Neden? Kadın tahrik etmiştir.
Erkek taciz eder. Neden? Kadın karşılık vermiştir, yüz vermiştir.
Çevrede o kadar arsız insanlar var ki inanın böyle insanlar karşısında ne yapacagını bilemezsiniz şaşırırsınız..

Son düzenleme:
Bu mesajı yazarken acaba siz empati kurupta mı yazdınız onu da merak ettim.
Burada yorum yapıp yadırgadığımız şey sohbetin gittiği nokta ve o noktada ki tepkisizlik
Birisi belki o adamın kafasından aşağı o çayı boşaltır,diğeri ne yapıyorsun sen kendine gel der,bir diğeri başka bir tepki verir
tepkisizlik çok ilginç geliyor.
Hiç mi bir şey yapamadın adam sana cinsellikten bahsederken
o zaman kalk git en basit şekli budur.
Kaç kişi ohh tanımadığım bir insanı daha aşşağıladım mutlu oldum der ki
herkes bir şekilde fikrini beyan ediyor

Benim için kafanızı yormayın.Belki en iyi empatiyi ben yapmışımdır ha? Biraz insan psikolojisi hakkında bilgisi olsa insanların,böyle üzerilerine gitmezler.Öyle kırarım,dökerim,yıkarım diyenler başlarına gelmeden rahat rahat konuşabilir.Hergün gazetelerde,haberlerde de en az burada böyle diyenler kadar tacize maruz kalanları görüyoruz.Eee,nerde bu kadar konuşan kadın?

Fikir beyan etmenin de bir üslubu olur ya hu!

üslub konusunda tüm yorumları tek tek okumadım
yalnız olayda ki en iyi empatiyi sen yaptın ben yaptım değil bu.
olay tacizden de ileri bir noktaya gidebilirdi konu sahibinin o kadar sessiz tepkisiz kalmasıyla,
yapılan yorumlar yanlış olsun
tepksizlik doğru bir nokta mı peki
tepkisizliğin getireceği nokta mıdır yoksa doğru olan,
Gazetelerde okunan taciz olaylarını okuyoruz diyorsunuz
peki gazete de okuduğunuz taciz olayları tepkiden mi tepkisizlikten mi doğmuştur.
Benim şaşırdığım nokta bugün yolda onlarca insanın arasında sana sözlü tacizde bulunan birine
dönüp en basiti Allah belanı versin diyebiliyorsak
bir adamla baş başa bir evde fantezi dinlerken tepkisiz kalma
mantığımın zorlandığı bir nokta..

2 haftada tanıdığın evine girmen başlı başına hata
ve adam seks konusuna giriyor sen dinlemeye devam ediyorsun
haaaaaa bide çay içiyorsun hadi çayına ilaç atıp sana bişey yapsaydı
daha bide 2. bardağı içiyorsun vaybeee
cahil cesareti bu olsa gerek,canım benim babana bile güvenme dedikleri bir zamanda yaşıyoruz bilmem anlatabildimmi

daha yeni taşınmış ama ya..nasıl olacak..adamı şikayet eder bidaha yaparsa o halde.

o evden taşınmazsa yada o pis moruk o evde yaşamaya devam ederse bir daha böyle şeylerle karşılaşacağı kesin ama bu seferde arkadaşımızın sessiz kalacağını düşünüyorum mutlaka arar polisi yanılmıyorum dmi?

adama bir daha selam verme hata aileme bahsettim sizi polise şikayet edicez de ne diyecek bakalım:KK1:sen tv izlemiyormusun canım hiç dikkat et

X