Maske Tarifleri Güzellik ve Cilt Bakımında Her Derde Deva Doğal Çözümler

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
sivilce izlerim geçmiyor.leke şeklinde kalıyor.
tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Sivilce lekelerine kesinlikle saf zeytinyağını öneriyorum.Kurumuş ve leke yapmış yerin yumuşaklığını ve nmini korumalıyız.Aksi helde o lekeler daha da sert bir görünüm alır.Zeytinyağı cildi nemlendirme ,yumuşatma ve lekelerde etkilidir....

Şeyy. bende bir şey sormak istyorum :))
Örneğin kil maskesi siyah noktaları gözenekleri genişleterek atar. (diyorlar)
Ben almadım kullanmadım onu kullanırsam otomatikman gözenekler genişleyecek :KK70:
o zaman ne yapmalıyım ya gözenekler genişleince içi daha fazla kirle dolup daha çok siyah nokta yaparsa?
Lütfen yardım edin..
Şimdiden teşekkürler :)

Kilin faydaları;
-Her tür cildi temizler
-Sıkılaştırır
-Besler
-Toksinleri atar
-Cildin yeniden yapılanmasını sağlar
-Ciltte bulunana gözenekleri temizler
-siyah nokta oluşumunu önler
-Sivilceleri iyileştirici etkisi vardır
-Pişikte kullanılır
-Selülitli görünümü azaltır
-Aynı zamanda saçı parlatır
-Kepeği azaltır
ve daha bir çok faydası bulunur.

Gözenekler temizlenince siyah noktanın yerleşmesi nereseyse imkansızdır cilde..

Kilin faydaları;
-Her tür cildi temizler
-Sıkılaştırır
-Besler
-Toksinleri atar
-Cildin yeniden yapılanmasını sağlar
-Ciltte bulunana gözenekleri temizler
-siyah nokta oluşumunu önler
-Sivilceleri iyileştirici etkisi vardır
-Pişikte kullanılır
-Selülitli görünümü azaltır
-Aynı zamanda saçı parlatır
-Kepeği azaltır
ve daha bir çok faydası bulunur.

Gözenekler temizlenince siyah noktanın yerleşmesi nereseyse imkansızdır cilde..

peki başka ne önerirsiniz siyah nokta için karbonat yoğurt maskesi var ondan da tiksiniyorum sizce ?

peki başka ne önerirsiniz siyah nokta için karbonat yoğurt maskesi var ondan da tiksiniyorum sizce ?

Bol bol buhar banyosu öneririm....Gözenekleri açıp,derinlemesine temizler.Üzerine bal maskesi yapabilirsin. Cilt yağlı ve sorunluysa bal ve birkaç damla limon suyu damlatıp yüzünüze sürünüz.Kuruysa bal ve birkaç damla badem ya da susam yağı uygulayabilirsiniz.15 dk sonra ılık su yardımıyla maskenizi çıkarın,gül suyuyla tonikleyin ve son olarak nemlendiricinizi sürün ....

Bol bol buhar banyosu öneririm....Gözenekleri açıp,derinlemesine temizler.Üzerine bal maskesi yapabilirsin. Cilt yağlı ve sorunluysa bal ve birkaç damla limon suyu damlatıp yüzünüze sürünüz.Kuruysa bal ve birkaç damla badem ya da susam yağı uygulayabilirsiniz.15 dk sonra ılık su yardımıyla maskenizi çıkarın,gül suyuyla tonikleyin ve son olarak nemlendiricinizi sürün ....

Ama gözenekler açılırsa içi çabuk dolmazmı :S :/ ??
ben daha 15 yaşındayım ve ccildim yağlı :KK66:

Ama gözenekler açılırsa içi çabuk dolmazmı :S :/ ??
ben daha 15 yaşındayım ve ccildim yağlı :KK66:

Geç döndüğüm için kusura bakmayın...Tabi ki dolmaz.Fakat cildinizi temiz tutmak kaydıyla..Ve sıkılaştırmanız gerekiyor.Bunun için soda öneririm.Soda müthiş bir tonik ve sıkılaştırıcıdır.Yüzünüzü sodayla yıkayın.Temizleyici olarak ta gül suyu tavsiye ederim.Gül suyu açık gözeneklerinizi derinlemesine temizler :)

Geç döndüğüm için kusura bakmayın...Tabi ki dolmaz.Fakat cildinizi temiz tutmak kaydıyla..Ve sıkılaştırmanız gerekiyor.Bunun için soda öneririm.Soda müthiş bir tonik ve sıkılaştırıcıdır.Yüzünüzü sodayla yıkayın.Temizleyici olarak ta gül suyu tavsiye ederim.Gül suyu açık gözeneklerinizi derinlemesine temizler :)

hayır önemli değil :)
denemeye çalışacağım annem kızıyor :KK70: çok uğraşmaya başladım buşeylerle yaşın küçük napcan falan diyo :KK70:

hayır önemli değil :)
denemeye çalışacağım annem kızıyor :KK70: çok uğraşmaya başladım buşeylerle yaşın küçük napcan falan diyo :KK70:

Aslında bir bakıma doğru söylüyor fakat cilt bakımı erken yaşlarda başlamalı ki ileride yaşlanma sürecini uzatabilelim.Tabi abartmadan....Yani bakımı yapılmalı sadece....

Sivilce lekelerine kesinlikle saf zeytinyağını öneriyorum.Kurumuş ve leke yapmış yerin yumuşaklığını ve nmini korumalıyız.Aksi helde o lekeler daha da sert bir görünüm alır.Zeytinyağı cildi nemlendirme ,yumuşatma ve lekelerde etkilidir....

ben elma sirkesi ve limon suyunu okumuştum önceki yorumlarınızdan hangisini denesen ki?

ben elma sirkesi ve limon suyunu okumuştum önceki yorumlarınızdan hangisini denesen ki?

Sivilceleriniz henüz yeniyse öncelikle onu limon suyuyla kurutmanızı tavsiye ederim.Elma sirkesi de hergün kullanabileceğiniz bir temizleyici olabilir.Nem içinse saf zeytinyağı.Bu bahsettiğimiz doğal kaynaklar hangisini kullanırsanız kullanın devamını getirmek kaydıyla mutlaka faydasını göreceksiniz....

Fakat unutmayın ki zeytinyağı kuru ciltlere uygundur daha çok:)

Ya bir tane daha soru sormak isterim.. :))
clean & clear siyaah nokta temizleyici ürünleri vra tavsiye edermisiniz birde hani burunda küçük küçük siyah noktalar için bant önerirmisinizz ?? :))
birde sanırım sizin alanınıza girmiyor ama bayansınız bilirsiniz:)
benim saçım parlak değil yani arkadaşm söylüyor çekici değil parlamıyor diye ne önerirsinizz?? :))
elseve şampuanı kullanmayı düşüünüyorumm ?? :)) SİZİDE YORDUM SANIRIIMM :KK70:

Bahsettiğiniz iz bırakan sivilce ve akneler ise kesinlikle limon suyunu öneririm.Sivilcenin iz bıraktığı bölgeye pamukla limon sürebilirsiniz.Tabi cildinizde kurumak kaydıyla.Hatta ben geceleri yatmadan önce sürerdim ki gece tamamen limonun asidini içine alsın ve o bölgedeki mikrop ve enfeksiyonları alsın diye:)

çok hoş ya Suna Dumankaya'dan sonra bu kadar çok çer çöp ratifi veren bir uzman ilk kez görüyorum genelde begendikleri ,başarılı buldukları,özellikle tedavi edici özelligi olan formülasyonları içeren ürünleri tavsiye ederler

çok hoş ya Suna Dumankaya'dan sonra bu kadar çok çer çöp ratifi veren bir uzman ilk kez görüyorum genelde begendikleri ,başarılı buldukları,özellikle tedavi edici özelligi olan formülasyonları içeren ürünleri tavsiye ederler

Evet haklısınız..Ben de tabi ki kimyasal içerikli ürünler uyguluyorum.Fakat bu işin içinde olduğumdan dolayı tamamen doğal yöntemlere ilgi duymaya başladım.Çünkü belli bir süreçten sonra bu ürünlerin belli bir zararı olduğunu farkettim ve zaten artık herkes organik,doğal ürünlere,alternatif tıbba ilgi duymaya başladı.O yüzden her zaman doğladan yanayım :)

merhabalar öncelikle bii aydınlattığınız için çok teşekkür ederim . elbette ki benimde bir sorum olucak :-) yaşım 18 ve oldukça yağlı bir cildim var . 2 sefer olmak üzere doktora gittim ilkide losyon pomad ve antibiyti tedaisi uygulandı sonuç alınamadı hatta 3 ayda hiç bir değişim olmadı . 2. ise roccutan tedavisi . ben ilacın yan etkilerini bilmiyordum araştırdıktan sonra bıraktım .. şimdi ise aktarlardan ve internet aracılıgıyla dogal seyler kullanmaya çalışıyorum ama malesef aynaya bakmaya korkuyorum . sivilcelerimizn etken oldgu yerler yanaklarım ve cene bölgesi . cogu zaman ıltıhapı oluyor ve geçtıkten sonra kırmızı leke bıakıyor ve hatta kahverengıye donukte olabılıyor . ayrıca çok fazla gözenek sorunum var baş edemiyorum . çok şikayet ettim kusura bakmayın detaylı anlatmaya çalıştım yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler . :KK17::92::92:

merhaba bu ne güzel bir konu böyle :) benim cildim karma ve tabi sivilceler var bebek pudrası limon maskesi iyi gelir mi? bunu bir yerden okumuştum bir de lekeler ve sivilceler için limon gülsuyu elma sirkesi karışımı diye bişey duydum hatta bu forumdan. ne aralıklarla yapmayı önerirsin? ve hangisi daha etkili?

bılgılerınız ıcın tesekkur ederım benımde yuzumde kucuk kucuk cukurlar var ve kırmızılık bunları nasıl azaltabılrım yok edebılrım:85:

selamlar :)
cildimin tipini merak ediyorum analizi tüm eczaneler yaparmı? açıkçası sırf bunun için gitmeye de çekiniyorum..
karma gibi aslında ,ağız çevrem çok kuru ,alnım normal,burnumda biraz yağlı elimi her burnuma sürdüğümde yağ gelir..
kozmetik ürün kullanmıyorum,arada suyla seyreltilmiş elma sirkesi , gül suyu ve maden suyunu aklıma geldikçe ayrı ayrı sürüyorum ama düzenli değil..allaha şükür hiç sivilce sorunum flnda olmadı bi sorunum yok sadece yılda 2-3 kez uçuk çıkar..

X