Maske Tarifleri Güzellik ve Cilt Bakımında Her Derde Deva Doğal Çözümler

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

atessizprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
3.719
15
Arkadaşlar ben güzellik ve cilt bakım uzmanıyım.Size ufacık tavsiyelerim olacak.Ve inanın zararsız ama son derece yararlı şeyler:)

Öncelikle; en güzel cilt bakımı cildi içeriden beslemekle başlar. Günde vücudun ihtiyacı kadar su içmezsek,gerekli vitaminleri vücudumuza sokmazsak cildimize sürdüğümüz hiçbirşeyin faydası olmaz,hatta zararı dokunur.

Mesela;

Cildimiz kuruysa vücutta su eksikliğimiz vardır... O suyu vücudumuza koyarsak inanın en fazla 1 ay içinde cildimiz normale döner. Tabi burada önemli olan istikrardır.Yani 2 gün,3 gün su içip olmuyor demiycez.Devamı olan herşeyden mutlaka sonuç alınır...

Cildimizde erken yaşta kırışma olmaya başladıysa ya cildiniz kurudur ya da yeteri kadar C vitamini almıyorsunuzdur...Unutmayın C vitamini cilde elastikiyet kazandırır,erken yaşlanmayı önler,cildi parlak bir görünüme kavuşturur... Aynı zamanda selülitlere bile savaş açar...Hatta mümkünse c vitamini sıvı yağ ile birlikte almalıyız ki,vücuttaki emilimi kolaylaştırsın...

Ciltte aşırı derecede sivilcelenme varsa(ergenlik harici tabi ki), öncelikle bir cildiye uzmanına görünmelisiniz.Her ne kadar doğal,bitkisel olsada herhangi ürün,bakım,maske,krem vs cildinizi eskisinden daha kötü yapabilir...Daha sonra cildiye uzmanının tavsiyesine göre hareket edebilirsiniz...

Ben her zaman cildimizi içten beslemeden yanayım...Kozmetikler her zaman etrafımızda ama doğal beslenmenin gücünün yanında sıfar kalırlar...Düşünsenize gün içinde bol su,c vitamini olarak bol limon,portakal,greyfurt vs,ayrıca tam bir vitamin deposu olan maydanoz,aynı şekilde cildi canlandıran ve yenileyen özellikleriyle likopen yüklü domatesler, içinde yoğun olarak su bulunan salatalık,karpuz vs... yediniz,hem kendinizi daha sağlıklı,hem güzel hissetmez misiniz??

Cilt bakım ürünlerinin içeriğine bakmışsınızdır mutlaka... Saalatalık özlü,badem özlü,hindistan cevizi özlü,yağlı ciltler için limonlu vs... Ayrıca yediğiniz her şeyi yüzünüze sürebilirsiniz,bunu unutmayın...

Soda mesela tamamen doğal...Canlık,parlaklık katar,o da yetmiyormuş gibi yüzünüzü sodayla yıkarsanız açık gözenekleriniz zamanla tamamen sıkılaşır.
Yumurtadan yapılan bir maske cildi hep genç tutar,taze kalır cildiniz...

Daha da yazacağım çok şey var fakat sizi sıkmak istemiyorum.Ama devam edicem.Eğer sizinde soracaklarınız olursa seve seve yardım ederim....

Son düzenleme:
ayyyyyy:KK52:
gökte ararken yerde buldum desem yeri !!!:KK76:
şimdiiiiiiiiiiiii benim az az selülitlerm belirmeye başladıııı:63: ne yapmam lazım nolur yardım edin cok fazla deilller. sıkınca fln görünüyorlar ama cok fazla ilerlemeden tedbiri almak istiyorum hergün 1 saat yürüyorum ve bol su içmeye calısırıyorum..
ama hala görünürde bişe yok napcam ben ???:26::26:

alnımda kırışıklıklar çok bir maske tarifi verebilirmisiniz ?
birde kaş tellerim kalın ve gür onları inceltmek için ne yapmam gerekir ?
son olarakda pembe maskeyi önerirmisiniz orjinalini nerden bulabiliriz?

şimdiden teşekkürler :)

Tek derdim çatlaklaarrr ama sanırım bu konuda yapılacak pek bişe yok :KK43:

Öncelikle yeni çatlakları engellemekle başlamalıyız işe. Fakat oluşmuş çatlaklara çok fazla yapacak birşey yok. Sadece bol bol nemlendirilmeli.Kremler yeteri kadar nem sağlamamakta,o yüzden doğal yağları tercih etmeliyiz.Kayısı yağı,saf olmak kaydıyla zeytinyağı,hatta bebe yağı mükemmel derecede kuruluğu giderir. Ben akşamları yatmadan bebe yağı sürüyorum cildime,çünkü inanılmaz kurudu cildim.Sabah uyandığımdaysa harika bir ciltle aynaya bakıyorum:)

Yeniden oluşumu önlemek için cildin nem dengesine çok dikkat etmelisiniz... Ayrıca sporsuz olmaz.Fakat durup dururken aşırı spora vücudu alıştırmaya da sıcak bakmıyoruz.Doğumdan sonra yırtıklar olacaktır,bunun için hamilelik döneminde nemlendirmeye başlanmalı.Kilo alıp verme döneminde ise işte o zaman spor vücudun sarkma yapmaması ve çatlamaması için şart....

Doğal yoldan çatlaklar nasıl önlenir;

Öncelikle güzel bir kese yapmalıyız.Çünkü gözenekleri açılmış cilde yapılacak uygulamalar daha hızlı bir şekilde sonuç verir. Sonrasındaysa;
Badem yağı,
Saf zeytinyağı
Gliserin
Kantaron yağı
Çörekotu yağı
Bebe yağı gibi yağlar eşit ölçüde karıştırılıp uygulanabilir.

Masaj olayı gözünüzü korkutmasın.Sürerken emdirerek uygulamanız bile inanın kısa bir süre sonra fark ettirecektir kendini:)

ayyyyyy:KK52:
gökte ararken yerde buldum desem yeri !!!:KK76:
şimdiiiiiiiiiiiii benim az az selülitlerm belirmeye başladıııı:63: ne yapmam lazım nolur yardım edin cok fazla deilller. sıkınca fln görünüyorlar ama cok fazla ilerlemeden tedbiri almak istiyorum hergün 1 saat yürüyorum ve bol su içmeye calısırıyorum..
ama hala görünürde bişe yok napcam ben ???:26::26:

Ah selülit.....Bir kısmını yapıyorsunuz zaten,tebrikler:) Selülitle öncelikle bol su içerek baş edebiliriz...Ve evet spor.Yürüyüş sürenizi arttırarak devam edebilirsiniz.
Tuz kullanmayın derler ama vücudun tuza ta ihtiyacı var,tabi ki kullanın ama azaltarak...
En önemlisi kola gibi asitli içecekler kahve,nescafe gibi kafeinli içeceklere oranla daha fazla selülite zemin hazırlamaktadır..Bence tamamen bırakın içmeyi.Ben yaklaşık 10 senedir kolayı ağzıma sürmedim,sürmem de...
Bol c vitamini;limon,portakal,greyfurt vs..Ben kış boyunca sabahları aç karnına 1 greyfurt,1 elma,1 limon,1 portakal suyu içerim.İnanın kışın hiç selülütim olmaz.Ama yazın içemiyorum ve doğal olarak selülitlerim geri geliyor:KK43:
Günde birkaç dilim ananas engellemek için birebir..
Bol sulu gıdalar;karpuz,salatalık,bol ayran vs..

Uygulama olarak limon suyu,susam yağı ve saf zeytinyağı inanın yeterli gelecektir..Unutmayın düzenli yaptığınız her şeyin faydasını görürsünüz..Bu yağlarla keseden hemen sonra emdirerek az da olsa masaj yapın.Selülitle en kolay masaj yaparak baş edilir aslında ama hiç birşey yapmamaktan iyidir değil mi:)

yüzümdeki derin çukurları war birde sarkma war ne yapmam lazım bekliom şimdiden tşkkrler...

Yüzde sarkma cildin yağlı olmasından kaynaklanan bir durumdur.Kuru cildin sıkıntısı kırışıklık ve ince çizgilerdir.Yağlı cildin ise sarkma:KK43:

Bu durumda soğuk kompresler oldukça faydalıdır.Tonik olarak yağlı cilde süt çok iyi gelir.Sütü minik buz kalıplarına koyarak dondurabilirsiniz ve makyajdan önce ve makyajı sildikten sonra yüzünüzde her gün bir-iki küp buz gezdirebilirsiniz...Bu normal ya da kuruya dönük ciltler içindi...Oldukça yağlı bir cilt tipiyse eğer aynı şekilde buz kalıbına soda ve bir-iki damla limon sıkıp dondurabilirsiniz..Kuru ciltse yine soda ve içine birkaç damla badem yağı konulabilir...Doğal bir cilt sıkılaştırıcıdırlar.Benim buzluğum irili ufaklı buz kalıplarıyla dolu.Eşim bazen yanlışlıkla benimkileri alıyor,sonra başlıyor 'off gülsuyu içtim,suyum da süt mü var'

Ve C vitaminini asla bırakmayın....

alnımda kırışıklıklar çok bir maske tarifi verebilirmisiniz ?
birde kaş tellerim kalın ve gür onları inceltmek için ne yapmam gerekir ?
son olarakda pembe maskeyi önerirmisiniz orjinalini nerden bulabiliriz?

şimdiden teşekkürler :)

Alında kırışıklı için;

1 yumurta akı
2 yemek kaşığı balı karıştırın, yüzünüze sürün ve 20 dakika bırakın.
Süre sonunda ılık suyla yıkayın

Ama burada bir püf nokta var.Hangi maskeyi uygularsanız uygulayın,cildiniz öncelikle temiz ve gözenekleri açık olmalı.Gözenekleri açık cilde her yaptığınız işlem sonuç verir.En güzeli buhar banyosu;

Bir tencerede suyu kaynatın.Ocaktan aldıktan sonra içine her türlü ot atabilirsiniz.Bu papatya olabilir,lavanta çiçeği olabilir,ıhlamur vs olabilir.Evde hiçbiri kalmamışsa biraz nane koyar yine yaparım buhar banyomu.Buhardan sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın ki cildiniz sıkışsın veee maskeyi uygulayın.Maskeyi çıkardıktan sonra da tonik isterseniz yapın ama lütfen o da doğal olsun,kimyasal değil.Nemlendirin.İşte bu kadar:)

Son düzenleme:
bir soru da benim var :26:
ikide bir kilo alıp vermekten yanağımda kılcal damarlar belirginleşti bunun için bir çözüm var mı?
şimdiden teşekkürler:KK61:

merhabalar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler..

benim sorunum da şu: yüzümde oluşan sivilceler leke bırakıyor. daha sonra o lekeler koyulaşıp kahverengi ben haline dönüşüyor. inan yüzümde 10 dan fazla ben var. iyice bıktım bu durumdan. bu benleri ve çilleri yok etmenin bir yolu yok mu acaba :KK43: çok çaresizim :KK43:

bir soru da benim var :26:
ikide bir kilo alıp vermekten yanağımda kılcal damarlar belirginleşti bunun için bir çözüm var mı?
şimdiden teşekkürler:KK61:

Canım kilo alıp vermekle yüzde kılcal damar belirginleşmesi oluşmaz.Onunu altında başka sebepler vardır.Örneğin cildiniz çok ince ve hassas olabilir.Aşırı güneşte kalmak ve aşırı dercede peeling yapmak kılcal damarların ortaya çıkmasına sebep olabilir.Özellikle peeling konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum.Peelingler cildi temizlemeye çalışırken cilt yapısını bozar ve İNCELTİR!!! Bu da kılcal damarları görünür kılar.Zamanla da kalıcı olabilir. Özellikle göz çevresinden peelingi uzak tutun.Narin bir şekilde,ıslak cilde ve siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere (burun,alın vs) uygulanmalıdır...
Tedavisine gelince onun çaresi lazerdir.Ama çok fazla değil,önelemek istiyorum diyorsanız buz kompresleri iyi gelecektir.Sıcak su cildin bir numaralı düşmanıdır. Buzla yapılan kompresler hem cildi sıkı tutar,sarkmayı önler hem de kılcal damarların görünümünü en aza indirir :)

merhabalar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler..

benim sorunum da şu: yüzümde oluşan sivilceler leke bırakıyor. daha sonra o lekeler koyulaşıp kahverengi ben haline dönüşüyor. inan yüzümde 10 dan fazla ben var. iyice bıktım bu durumdan. bu benleri ve çilleri yok etmenin bir yolu yok mu acaba :KK43: çok çaresizim :KK43:

Bahsettiğiniz iz bırakan sivilce ve akneler ise kesinlikle limon suyunu öneririm.Sivilcenin iz bıraktığı bölgeye pamukla limon sürebilirsiniz.Tabi cildinizde kurumak kaydıyla.Hatta ben geceleri yatmadan önce sürerdim ki gece tamamen limonun asidini içine alsın ve o bölgedeki mikrop ve enfeksiyonları alsın diye:)

limon cilde zararlı deil mi tatlım?
bi de oluşmuş kahverengi benlere ne yapabilirim? sarımsak falan duydum ama ? ya yüzümde olmasa bu benler inan rahatsız olmicam ama malesef 10dan fazla ben var yüzümde :KK43:

limon cilde zararlı deil mi tatlım?
bi de oluşmuş kahverengi benlere ne yapabilirim? sarımsak falan duydum ama ? ya yüzümde olmasa bu benler inan rahatsız olmicam ama malesef 10dan fazla ben var yüzümde :KK43:

Hayır canım limon cilde zararlı değil.Zaten sadece sivilce izleri olan yere süreceksiniz ki,enfeksiyonu alıp,sivilceyi tamamen kurutsun ve iz bırakmasın.Bahsettiğim olay bu,yoksa tamamen limonu inceltmeden yüzünüze sürün demiyorum.Sivilce ve leke olan bölgeye sürülecek:)

sorunlarımızla ilgilendiğin için çok teşekkürler canım..
Yüzüm özellikle t bölgem çok yağlı ve siyah noktalı hangi ürünü kullandıysam bir türlü çaresini bulamadım..
Yediğime içtiğime de dikkat eden biriyim günde 3 litreye yakın su içmeye gayret ediyorum..
Siyah noktalarım için yapmadığım maske kalmadı.Ama bir türlü geçmiyor..
Ne yapabilirim..

Slm cnm benim de birkaç sorum var. Önceden yüzümde hiç sivilce yoktu . Fakat aşırı stresli olduğum için artık alnımdan sivilce eksik olmuyor . Cildim yağlı ve akneye meğilli .
Yağlı cilt için sabun kullanmamak gerek diye duymuştum . Sabun kullanmıyorum fakat yüz temizleme jeli de kullanmıyorum . Sadece suyla yıkıyorum yüzümü . Gece yatmadan
sirkeli suyla siliyorum . Bir ara yüzüme sürmediğim denemediğim şey kalmadı sonra yaktım yüzümü bu şekilde . Doktorun verdiği ilaçları hiç söylemiyorum bile . Onlar daha kötü yaptı
o yüzden artık o ilaçları da kullanmıyorum . Şimdi ben yüzüm için neler yapmalıyım ? Bir de yağlı cilt için nemlendirici krem önerisi bekliyorum . Şimdiden teşekkür ederim cevabın için
.

X