Yumurta Diyetinin Listesi

puro

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2011
183
3
Demir Leydinin Yumurta Diyeti ilk Zayıflama Formülü
Margaret Thatcher, İngiliz medyası tarafından yaklaşık 30 yıl sonra ortaya çıkarılan diyet ile, başbakanlık konutunun önünde yapılacak tarihi fotoğraf çekimine hazırlanıyor.

2 haftada 9 kilo verdiren diyet listesi
Kahvaltı: Her gün aynı. 1 greyfurt, 1 ya da 2 yumurta, sade kahve ya da çay.

PAZARTESİ
Öğle yemeği: 2 yumurta, greyfurt.
Akşam yemeği: 2 yumurta, karışık salata, 1 dilim kızarmış ekmek, greyfurt ve kahve.

SALI
Öğle yemeği: 2 yumurta, domates, kahve.
Akşam yemeği: Biftek, domates, salatalık, marul, zeytin, kahve.

ÇARŞAMBA
Öğle yemeği: 2 yumurta, ıspanak, kahve.
Akşam yemeği: 2 kalem kuzu pirzola, kereviz, salatalık, domates, çay.

PERŞEMBE
Akşam yemeği: 2 yumurta, süzme peynir, bir dilim kızarmış ekmek, lahana.

CUMA
Akşam yemeği: Balıklı karışık salata, kızarmış ekmek, greyfurt.

CUMARTESİ
Öğle yemeği: Yiyebileceğiniz kadar meyve salatası.
Akşam yemeği: Bolca biftek, kereviz, salatalık, domates, kahve.

PAZAR
Öğle yemeği: Tavuk, domates, havuç, lahana, greyfurt, kahve.
Akşam yemeği: Tavuk jambon, domates, greyfurt.

Gerçi ben diyetisyenin verdiği listeye uyuyorum ama buda mantıklı geldi. Paylaşmak istedim.

Merhaba
Ben yumurta diyeti ile ilgili bilgi ararken K.K. farkettim ve üye oldum. Bu arada 07/05/2012 tarihi itibari ile yumurta diyetine başladım. Sayfada tecrübelerimi paylaşırsam başkaları içinde faydalı olabileceğini düşündüğüm için buraya yazayım dedim.
Listeye mümkün olduğu kadar uymaya çalışsam da çalışma hayatım sebebiyle öğün saatlerim hep aksıyor. Sabah kahvaltıları dışında diğer öğünlerde sıkıntı yaşıyorum ama elimden geldiği kadar da yapmaya çalışıyorum. Yumurta tok tuttuğu için gün içinde hiç açlık hissetmiyorum. Listede yer alamamasına rağmen de ara ara elma, erik gibi yeşil meyveleri tüketerek vitamin dengesini korumaya çalışıyorum.Sabah 6 gibi kekik suyu ve nar ekşisi ilave ettiğim suyu içiyorum, saat 8 gibi ise ılık limonlu su içiyorum. Aralarda ise türk kahvesi ve yeşil çay içmeye çalışıyorum. Pazartesinden bu güne 2 kg gitti. Haftaya Pazartesi gününe kadar bir daha tartıya çıkmama kararı verdim. Pazartesi günü yine sonuçları sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
Şimdilik benden bu kadar :)

X