Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler en iyi fırın markası

adanalxix ebru

sana kocaman aşığım:)
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
269
0
35
kızlar bnm fırınım luxell börekçi yalnız hiç pişirmiyor bugn yeni fırın almayı düşünüyorum önerebileceğinz bi marka var mı simfer albeni düşünüyorum ama tavsiyeleriniz varsa eger yardımcı olun bana .....

Ben de luxellin en eski modelini kullanıyordum ve artık emekliye ayırma zamanı gelmişti. Bayağı araştırdım, en sonunda arzum cookart midi fırın aldım. Şimdilik gayet memnunum, turbo özelliği, zaman ayarı (benim luxellde o bile yoktu, bayağı eskiydi), fırın içi aydınlatması, bir normal bir de yuvarlak tepsisi, geniş iç hacmi (yalnız luxell ve simfer kadar değil ama çok fark yok) var. Bir de luxeller gibi kapak kulbu ufak değil, boydan boya, o da artı oldu benim için. Bir tek pişirme süreleri sanki biraz uzun gibi geldi bana ama o da çok değil, ayarlamak mümkün oluyor, benim için sıkıntı olmadı. Ayrıca gövde yapısı ince değil, kaliteli malzeme kullanmışlar, dolayısıyla dışarı ısıyı fazla vermediği için, içi daha iyi ısınıyor gibi geldi bana. Ben aldığımda indirim vardı, 120 liraya almıştım taksitle. Aşağıya resmini de ekliyorum fikir olması açısından, umarım yardımcı olabilmişimdir...

$B30020214081227918.jpg

Son düzenleme:
bende lüxel börekçi aldım henüz kullanmadım ama çok geç pişirdiğini söyleyen arkadaşlarım var açıkçası kullanmadan pişman oldum

benimki simfer canım, memnunum turbo özelliği de var gayet iyi. bazen altını yakabilyo arka tarafı ama ona göre bende ayarlıyorum. döndürüyorum tepsimi

evet kızlar varmı başka tavsiyeleri olan, bu lüxelllerin hepsimi kötüdür ki, bi ton modeli çıkmış sanırım
bosch falan bi fırın için çok pahalı
arzuma da daha önceden illah dediydim başka bi aleti yüzünden

bende Beko var çok memnunum.Öyleki iki kapaklı üst katında ızgara oluyo altında normal pişirmek için.Tavsiye edebilirim.:KK42:

Bende fırınımı daha yeni aldım, dün geldi hatta içini silemedim bile henüz kullanmadım, Simfer 36lt albeni gri renkli aldım, duruşu çok şık ve zarif, pop-up düğmeli olanlar dahada şık ama bu modelde indirim oranı yüksek olduğu için ben bunu tercih ettim, kargosuyla beraber 106 TL'ye geldi.

Daha kullanamadım hatta şimdi kek tarifleri araştırmaya başlayacağım, bu akşam bir kek yapayım diyorum, Esse'den silikonlu kek kalıpları almıştım, onunla pişireceğim.

İçinden emaye yuvarlak tepsi, bir kare tepsi birde ızgara çıkıyor, ben çok araştırdım almadan önce, Kumtel'in yuvarlak tepsisi çok kalitesiz geldi bana, teneke gibi.. Simfer'inki daha güzel, ağır biraz daha.

42lt olan modellerde var ama onlarda şu ayrıntı var, arkasında bombe var, çünkü yuvarlak tepsisi çok büyük, geniş aileler için ideal ama o yuvarlak tepsi sığsın diye fırının arkasına bombe yapmışlar, yerin darsa bunu dikkate al bence, 36lt'lerde arkada bombe yok ve yuvarlak tepsi daha küçük ama 4-5 kişilik yemeğe yeterli olur, birde hem yuvarlak hemde kare tepsiyi aynı anda kullanamıyormuşuz, 2 tepsi aynı anda pişmiyormuş.

Umarım fırınla ilgili sorun yaşamam, bu akşam pişirdikten sonra yorumlarımı yazarım :97:

Son düzenleme:
Bende fırınımı daha yeni aldım, dün geldi hatta içini silemedim bile henüz kullanmadım, Simfer 36lt albeni gri renkli aldım, duruşu çok şık ve zarif, pop-up düğmeli olanlar dahada şık ama bu modelde indirim oranı yüksek olduğu için ben bunu tercih ettim, kargosuyla beraber 106 TL'ye geldi.

Daha kullanamadım hatta şimdi kek tarifleri araştırmaya başlayacağım, bu akşam bir kek yapayım diyorum, Esse'den silikonlu kek kalıpları almıştım, onunla pişireceğim.

İçinden emaye yuvarlak tepsi, bir kare tepsi birde ızgara çıkıyor, ben çok araştırdım almadan önce, Kumtel'in yuvarlak tepsisi çok kalitesiz geldi bana, teneke gibi.. Simfer'inki daha güzel, ağır biraz daha.

42lt olan modellerde var ama onlarda şu ayrıntı var, arkasında bombe var, çünkü yuvarlak tepsisi çok büyük, geniş aileler için ideal ama o yuvarlak tepsi sığsın diye fırının arkasına bombe yapmışlar, yerin darsa bunu dikkate al bence, 36lt'lerde arkada bombe yok ve yuvarlak tepsi daha küçük ama 4-5 kişilik yemeğe yeterli olur, birde hem yuvarlak hemde kare tepsiyi aynı anda kullanamıyormuşuz, 2 tepsi aynı anda pişmiyormuş.

Umarım fırınla ilgili sorun yaşamam, bu akşam pişirdikten sonra yorumlarımı yazarım :97:

şumu canım aldığın pişirmeden sonra yazarsan sevinirim

mtsimm3623t.jpg

Kızlarr dün kakalou kekimi yaptım :KK69: Güzel oldu, ızgara telini ortasına getirdim ve silikonlu kek kalıbında pişirdim, sonuç gayet iyiydi, kek konusunda geçer not verdim bu fırına :)

Yalnız içinde ışığı yok sanırım, olsa daha iyi olurdu, börek ve fırın yemeklerinide denedikçe yazarım :KK16:

Kızlarr dün kakalou kekimi yaptım :KK69: Güzel oldu, ızgara telini ortasına getirdim ve silikonlu kek kalıbında pişirdim, sonuç gayet iyiydi, kek konusunda geçer not verdim bu fırına :)

Yalnız içinde ışığı yok sanırım, olsa daha iyi olurdu, börek ve fırın yemeklerinide denedikçe yazarım :KK16:

saol canım, kek güzel olduysa diğerlerinde de sorun olmaz, şimdi sipariş verdim bakalım, sen hb den mi aldın, kaç günde geldi.

Gerçi sipariş vermişsin ama bende yazmak istedim. Benim fırınım Termikel aşağıda resmini de ekliyorum. 5 yıldır resmen canını aldım fırının. Aklınıza gelebilecek her türlü yemeği fırında pişiriyorum ve ocakta pişenden daha lezzetli oluyor. Ben biraz hor kullandım ama mesela kapağını açınca kontrol etmek için içindeki kocaman ağır borcamları kapağının üzerine koydum yıllarca v.s. Sonunda bu yılbaşında fırınım isyan etti ve kapağı gevşedi, artık kapağı kapanmıyor sürekli aşağıda duruyordu o kadar üzüldüm ki ağlayacaktım. Eşim ve kayınpederim yeni fırın alalım dediler ama istemem benim fırınım çok güzel pişiriyor bunu bana tamir edin diye yırtınırca pratik kocam çözüm buldu. Koçtaşta bir çeşit mandal gibi bir şey buldu ve fırına montajını yaptı, artık kapağın üzerinde bir mandalı vardı kapatıp açmak için ama olsun fark etmez nihayetinde fırınıma kavuştum:KK52:.
$20110627_697442890.jpg Sağolsun çok beceriklidir her şeye çözüm bulur. Kayınvalidem Luxell börekçi aldı turbo olanından ama ne o nede ben sevemedik fırını. Tavuk, balık kızarmıyor bile buğulama gibi oluyor sürekli. Sanki haşlanmış çıkıyor içinden yiyecekler. Ama börek i güzel yapıyor ona bir lafım yok fakat ben mutfakta fırını sıklıkla kullandığım için hiç bana hitap etmiyor.

X