Sadece Klomen Kullanıp ,Çatlatma İğnesi Olmadan Hamile Kalan Var mı?

aaaa çok sasırtıcı....

bnm de 17 mart sat ama suan hala daha ınatla yumurtam 13 mm gelısır mı sence :KK43:

Canım senin problemin tam anlamıyla neydi?

eğer paylaşırsan sana tecrübelerim ile yardımcı olabilirim :)

hiçbirşey imkansız diil...Benim yumurtam 11 de kaldı diye biliyordum meğer gebe kalmışım.Doktor takibini yapamamış :)

Sevgiler..

Canım senin problemin tam anlamıyla neydi?

eğer paylaşırsan sana tecrübelerim ile yardımcı olabilirim :)

hiçbirşey imkansız diil...Benim yumurtam 11 de kaldı diye biliyordum meğer gebe kalmışım.Doktor takibini yapamamış :)

Sevgiler..

İnanirmisin canm suan bende ayni seyi dusunuyodum dr her gidiste baska bisi sacmaliyo acaba dogru bakmiomu die dusunuyorum cnku ilk randevumda 12mm ve 13 mm lik iki yumurta gordu ikincisinde sadece 13 mm gordu bende anlamadim. Benm iki aydor kistlerim oluyo yumurta catlamama ve cok buyumeden dolayi ama normalde adet duzenim 31 35 37 bazdn de 40 gunde olur. Suan hala gelismedi yumurtam klomen de kullandim.. Doktor bana usg goruntumu vermiyo. Dun aksam wc ye grdm ilk peceteye pembemsi leke geldi sonra ic camasirima 3 4 damla kahverengi leke olmus sonrasi yok.. Bende acaba hamile miyim die dusunuyorum acikcasi sat 17 mart...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim bence de bir doktorla kalma bir kac doktorun fikrini al. İyi doktor bulmak gercekten cok zor. Ama ben inaniyorum Rabbim en kisa zamanda sana da mucizeni gonderecek. Dualarimdasin insaAllah. Bak benim kendi ablamda pco var ama iki tane aslan gibi evladi var. Belki zor olacak ama sonunda kavusacaksin yavruna. Rabbimden umit kesilmez.. Moralini daima yuksek tut tedavini ihmal etme insaAllah sonuc alacaksin :-*

amiin inşALALH canım benimm..dua et bol bol emi ...ablan ne kadar süre sonra hamile kaldı başka sıkıntısı var mıtydı canım enim..ALLAH ım yardım ed,iyor ve inanıyrum bendee....

amiin inşALALH canım benimm..dua et bol bol emi ...ablan ne kadar süre sonra hamile kaldı başka sıkıntısı var mıtydı canım enim..ALLAH ım yardım ed,iyor ve inanıyrum bendee....

Canim benim haftaya insaAllah Eyüp Sultam Camiisine gidicez insaAllah dualarimda seni de anacagim Rabbim tez zamanda saglikla sihatle kavustursun bebeginizi size..
Ablamin ilk hamileligi 4-5 ay sürmüstü canim ikincisi ise daha erken olmustu (5 yas fark var kardesler arasinda)..
PCO su vardi sadece canim gerci sadece demek belki yanlis ama baska bir sorun yoktu yani..
Olacak canim olacak sen moralini hep yüksek tut tamam mi :KK16:

Canim benim haftaya insaAllah Eyüp Sultam Camiisine gidicez insaAllah dualarimda seni de anacagim Rabbim tez zamanda saglikla sihatle kavustursun bebeginizi size..
Ablamin ilk hamileligi 4-5 ay sürmüstü canim ikincisi ise daha erken olmustu (5 yas fark var kardesler arasinda)..
PCO su vardi sadece canim gerci sadece demek belki yanlis ama baska bir sorun yoktu yani..
Olacak canim olacak sen moralini hep yüksek tut tamam mi :KK16:

oyy maşAllAH YEĞENLEİNEE..SENİN BEBİŞEDE MAŞalaH AYY ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYORR :)..ALLAH ım razı olsuun ..ALAH ım kabul etsinn inşALALH..bende inanıyorum ALALh ım büyük bol bol dua ediyorum ve rahatlıyorum çooook şükürr.. çook teşekkür ediyorum sana da EFULİİM..

doktor banada klomen verdi bugün adet oldum salı günü başlıcam kullanmaya eşimde varikosel var bakalım faydalı olcakmı

ilk kez klomen kullandım, pco olduğundan yumurtalıklarım aşırı derece de uyarılmış ve çok fazla yumoşum gelişmiş. iki tanesi güzel dedi ama yeteri kadar büyümemiş 11 mm di, bakalım yarın kontrolüm var, umarım büyümüşlerdir.
Yumoşları büyütmek için yaptığınız bi şey var mı ? bitkisel kür, çay vs....

merhaba sürekli siteyi takip ediyordum yazmak bugüneymiş bende sizin gibi klomen kullandım bu ay pkoluyum doktorum yumurta takibi yaptı 2 yumurtam oluştu ve kendiliğinden çatladı çatlarken hissettim rahmimin olduğu yerde baskı hissettim sabah sonrada hafiften kasıklarımda sancı bu öğlende kadar sürdü sonra akıntım geldi yumurtladığimi orda anladım umarıım döllenmiştir bugün adetimin 22 günü ve yumurtladığım günden bu yana akıntım devam ediyor hemde belirgin şekilde hamile kaldığınızda sizdede bu şekilde akıntı varmıydı acaba bu belirtimi ayrıca kasıklarımda ve belimdeki ağrıda aynı şekilde devam ediyor bana bu konuda yardmcı olabılecek kımse varmı:emir_bebek:

Merhabalar ben en yeniyim sanırım :) Eşimle 8 aydır evliyiz. Hiç korunmadık fakat hala bebeğimiz olmadı... Açıkçası benim gibi yaşayanlar var mı merak ettim ve inanın en başından beri forumları uzaktan okuya okuya jinekolog gibi olmuşumdur... :)
Benim hikayem bundan 2 ay öncesinde başladı. Eşimle 6 ay sonunda baktık bir şey olmuyor doktora gitmeye karar verdik. Eşim spermogram testi benimse ultrasonda rahmime bakıldı. Eşimde herhangi bir sorun çıkmadı. Bendeyse 5 cmlik sağ yumurtalığımda iyi huylu kist oluşmuş. Kist için doğum kontrol hapı verildi. 1 ay kullandım ve kistim kayboldu. Doktor bana adetimin 5. gününde kullanmam için klomen verdi ve bunun yanında glifor ve dekort da verdi. klomeni 5 gün kullandım ve kullandıktan sonra 1 hafta münasebetiniz olmasın dedi. dekortu da bitirdim bu arada ve şuan sadece gliforu kullanıyorum ve henüz ilk ayım ve adetime tahminen 1 hafta var. 29.03.2014te olmuştum en son adetimi ve herhangi bir gecikme vs sorunum da yoktu...
Ama dün sol kasığımda ağrı hissettim ve akşama kadar da hafif hafif devam etti. Bu durum sizlerde de var mı? Forum sayfasını kullanmayı bilmediğimden buraya yazıyorum yani alakasız da olabilir burayla bilemedim... Bu ağrı sizce iyi haber midir yoksa kötü mü acaba? :)
Her gelişme olduğunda buraya günlük yazar gibi yazacağım çünkü buradan takip eden bizim gibi binlerce insan olduğuna eminim...

Nende ilk aydan kaldim.klomenle neredeyse bir sene korunmamamiza ragmen.olmamisti cok sukur.klomenle.ilk aydan tabi Allahin izni ile.hamile kaldim rabbim.herkese nasip etsin.

Nende ilk aydan kaldim.klomenle neredeyse bir sene korunmamamiza ragmen.olmamisti cok sukur.klomenle.ilk aydan tabi Allahin izni ile.hamile kaldim rabbim.herkese nasip etsin.

Benim 30.unda yine hastalık oldu maalesef... :KK43: dün yine başladım klomene bu 2.deneyişim olacak bakalım bu ay olur mu ki? dün başladım ama bugün karnımda biraz ağrı var gibi... acaba kist mi oluşturdu ki? çatlamayan olunca kiste dönüşebiliyormuş diye duydum... Perşembe doktora gideceğim inşallah bir şey çıkmaz da bu ay olsa ya keşke... :KK43: Allah'ım herkese içinde bize de nasip etsin inşallah...

bende ilk aydan hamile kaldım çatlatma iğnesi olmadan ama malesef bebeğimi kaybettim...içinizi ferah tutun arkadaşlar rabbim hepimize sağlıklı bebekler nasip eder inşallah

Ben bu ay klomen kullandim, adetimin 3.gunu basladim ve gunde 2 tane 5 gun boyunca aldim. adetimin 9.gunu doktora gittim 2 tane yumurta olusmus biri 18 mm di digeri de 13 mm. doktorum yarin catlatma ignesi yap dedi biz de esimle yapmamaya karar verdik oluruna biraktik arkadan gelen 2.yumurtanin sansini kapatmayalim dedik ilki tutmazsa belki ikincisi ise yarar diye veya Allah bilir ikiz olma ihtimali de varmis. Simdi dua ediyorum en azindan 1 tanesi tutsun inshaAllah .

İlk kez klomen tedavisi görüm ve hamile kaldım, inşallah en kısa zamanda sizlerde bebeklerinizin haberini alırsınız, bekleyen bütün arkadaşlarım için dua ediyorum sizlere, bilirim ben o bekleşiyleri....
En iyi bizler anlarız birbirimizi, dua edin Allaha sığının vericektir, hazinesi geniş rabbimin.

merhaba arkadaşlar, bende de adet düzensizliğim sebebiyle doktora gittiğimde pko lu olduğumu söyledi. bebek istediğimizi de söyledim. inofolik ve farlutal verdi. farlutaldan sonra da duphaston kullandım 3 ay falan. eşim uzaktaydı o gelince sperm testiyle beraber adetinin 3. günü gel hormon testi yapalım dedi. bugün gittim testi yaptım ben de eşim de sperm testi yaptırdı. sperm 283 milyon. hareketlilik %75 çıktı. ben daha sonucumu almadım. cumartesi günü gidecem doktora. bana eşinin sperm sonucu normal çıkarsa klomen başlayacaz dedi. ama ben bu ay adeti çok az oldum. ve kasıklarımda çok sancı oldu bu ay. kist mi oldu ne oldu duphastondan olur mu acaba? direk aşılama yapsak olur mu ki :)

merhaba arkadaşlar, bende de adet düzensizliğim sebebiyle doktora gittiğimde pko lu olduğumu söyledi. bebek istediğimizi de söyledim. inofolik ve farlutal verdi. farlutaldan sonra da duphaston kullandım 3 ay falan. eşim uzaktaydı o gelince sperm testiyle beraber adetinin 3. günü gel hormon testi yapalım dedi. bugün gittim testi yaptım ben de eşim de sperm testi yaptırdı. sperm 283 milyon. hareketlilik %75 çıktı. ben daha sonucumu almadım. cumartesi günü gidecem doktora. bana eşinin sperm sonucu normal çıkarsa klomen başlayacaz dedi. ama ben bu ay adeti çok az oldum. ve kasıklarımda çok sancı oldu bu ay. kist mi oldu ne oldu duphastondan olur mu acaba? direk aşılama yapsak olur mu ki :)

kaçgün sürdü adetin

bugün 3. gün ama az geldi. yarın olmam bitti gibi. ve kasıklarım hala ağrıyor. sanki biraz şiş gibi alt kısım.

Ben bu ay klomen kullandim, adetimin 3.gunu basladim ve gunde 2 tane 5 gun boyunca aldim. adetimin 9.gunu doktora gittim 2 tane yumurta olusmus biri 18 mm di digeri de 13 mm. doktorum yarin catlatma ignesi yap dedi biz de esimle yapmamaya karar verdik oluruna biraktik arkadan gelen 2.yumurtanin sansini kapatmayalim dedik ilki tutmazsa belki ikincisi ise yarar diye veya Allah bilir ikiz olma ihtimali de varmis. Simdi dua ediyorum en azindan 1 tanesi tutsun inshaAllah .

Merhablar cnm sonucn ne oldu?? Gebis misinnnn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba ben de bu ay klomen kullandim. daha once de bir kez kullanmistim kist yapmisti. Sonra adet donemimde kist kayboldu. Doktorum yeniden deneyelim dedi bir dozunu arttirdi. Adetimin 9.gunu gittim, Bu kez 3 tane 19-16mm araliginda bir tane de 13mm yumurtam olusmustu. Doktor cogul gebelik olabilir bu ay igne yapmayalim dedi. Ama son 2-3 gundur agrilarim var sanirim catlamadilar. Kist mi oldu acaba :2::2: Boyle durumlarda biri catlayip digeri kist olabilir mi? yani kist olsa da gebelik sansim var mi ki??? :18:

Hanimlar merhaba,
Daha bugün doktora gittim.. sicagi sicagina sizinle paylasiyorum..
Klomeni bana bir hanim onermisti.. 2 cocuk annesi.. doktora yazdirip almis.. 3 cocugu olan bir tanidigi kullanmis ikiz gebe kalmis..
Bana verdi 1 kutusunu.. ben de bugün doktora gidip danistim.. korunmayi bırakalı 1 yili gecmediyse çocuk olmuyor saymiyoruz, sen bunu sakin kullanma dedi..
Bir arkadasi sormadan kullanmis ve dördüz hamile kalmis.. 6.5 aylikken dogum yapmis ve hepsi su anda yogun bakimdaymis..
Mutlaka gerekli testleri yaptırdıktan sonra doktorunuz da uygun görürse ancak o zaman deneyin..
Rabbim herkese hayırlı evlatlar versin insaallah..

X