Sadece Klomen Kullanıp ,Çatlatma İğnesi Olmadan Hamile Kalan Var mı?

DilaNaz

Körler sağırlar,birbirini ağırlar.
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
2.707
46
arkadaşlar bu ay ilk defa klomen kullandım.günde iki kez.

12.gün takibe gittiğimde 17 mm bir yumurtam oluşmuştu.dr. istersen yarın gel

iğne vuralım dedi.bende ilk ay olduğu için istemedim.dr. iğne olmadan da hamile kalabilirsin.

rahim duvarın iyi filan dedi.ama bende şimdi merak ediyorum iğnesiz hamile kalan varmı ???

var canım benim yengem öyle hamile kaldı, ben de iğne istemedim ama ne yazık ki bende kist yaptı ağrılardan ölüyorum sandım...

canım benimde bugün 12.gün ve benimde 15 mm olmuş onedenle 14. güne bidaha gitcm. iğnede vurulmayı düşünüyorum. şansı arttırmak adına.
insanların yumurta yapmak için ve yumurtanın çatlaması için ürettiği hormonlar farklı. eğer hcg de problem yoksa yumurtan çatlar fakat varsa sorun bu ayı riske atmış olursun.

merhaba arkadaşlar bende klomenle başladım tedaviye olmadı doktorumu değiştirdim oda serophene verdi doğal yollardan denedik yine olmadı şimdi iğneye başladım 16 temmuzda çatlatma iğnesi oldu ama bugün adetim oldu hayırlısı neyse o olsun stresten kafaya takmaktan olcaksada olmuyo allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin

merhaba arkadaşlar bende klomenle başladım tedaviye olmadı doktorumu değiştirdim oda serophene verdi doğal yollardan denedik yine olmadı şimdi iğneye başladım 16 temmuzda çatlatma iğnesi oldu ama bugün adetim oldu hayırlısı neyse o olsun stresten kafaya takmaktan olcaksada olmuyo allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin

ben klomenle daha önce 2 defa aşılama oldum negatif. o zaman
ovitrelle çatlatma iğneside kullanmıştım.
sonrada 2 ay sadece klomen kullandım.
hiç bir problemimiz yok çok şükür ama yinede olmadı..
Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah, hayırlı zamanda ana baba etsin bizleri.

merhaba ben bu ay sadece klomen kullandım günde bir doz 5 gün. Bizde problem eşimde hafif bir varikosel teşhisi konuldu. Doktorum aşıma dedi ama önce klomenle ir ay deneyelim dedi. Neyse cuma ve ya cumartesi regl olmam gerekirken 3-4 gün gecikti idrar testi negatif çıktı. Perşembeye randevu aldım. Benzer durumda ola varmı cvp verirseniz sevinirim

bende bu ay ilk defa klomen kullanmaya başladım aynı zamanda prolaktinim yüksek olduğundan dostinex'te kullanıyorum. İğneden bana hç bahsetmedi doktorum. İnşallah bu ay güzel haberler vermeyi nasip eder bana Allah'ım!

bende bu ay ilk defa klomen kullanmaya başladım aynı zamanda prolaktinim yüksek olduğundan dostinex'te kullanıyorum. İğneden bana hç bahsetmedi doktorum. İnşallah bu ay güzel haberler vermeyi nasip eder bana Allah'ım!

insallah canim.diledigin haberi alirsin.bende ayin 18 ini bekliyorum ama insallah regl olmiycagim :)bende bu ayilk defa kolemen ictim besgun giunde iki defa .muayenede banada igneden bahsetmedi.uc gun boyunca esinle beraber olursaniz hamillelik sansiniz cok yuksek dedi.hatta ikize diye uyardi.,hayirlisi bakalim

tam da merak ettiğim konu! ben de klomene başladım daha yeni. çatlatma iğnesi vuracak doktorum. ben 6 ay denedim olmadı yumurtam çatlamıyor maalesef :KK43: :KK43:

tam da merak ettiğim konu! ben de klomene başladım daha yeni. çatlatma iğnesi vuracak doktorum. ben 6 ay denedim olmadı yumurtam çatlamıyor maalesef :KK43: :KK43:
bende 2 ay denedım sımdılık beklemedeyım doktor bıraz zayıflarsan belkıde hıc bır seye gerek kalmayacak dedı sende kılo problemı var mı?

aynisefa canım, az kaldı senin haberini almamıza desene :) ben 1 ağustosta adet oldum 9-17 arası gün aşırı ilişki ve 12.-14. günler arası mutlaka ilişki dedi 2 ay doğal yolla denedik tedbir olarak gitmiştim fsh ve prolaktin biraz yüksek çıktı bu ay inşallah olur bide ikizlerimiz oluyormuşş ayyy ne güzel yaa :KK49:

Ednaa bende hamiş zannettim seni içime doğmuş olabilirmi acaba :KK34:
ah zaten o kilolar bi olmasaydıı ama napalımm böyle de olur elbet

aynisefa canım, az kaldı senin haberini almamıza desene :) ben 1 ağustosta adet oldum 9-17 arası gün aşırı ilişki ve 12.-14. günler arası mutlaka ilişki dedi 2 ay doğal yolla denedik tedbir olarak gitmiştim fsh ve prolaktin biraz yüksek çıktı bu ay inşallah olur bide ikizlerimiz oluyormuşş ayyy ne güzel yaa :KK49:

Ednaa bende hamiş zannettim seni içime doğmuş olabilirmi acaba :KK34:
ah zaten o kilolar bi olmasaydıı ama napalımm böyle de olur elbet

ay insallah yaaaaaaaaaaaaaaa...........Allah herkeze versin ,bizede versin !!!!!!!!!!!!!!!!!

arkadaşlar bu ay ilk defa klomen kullandım.günde iki kez.

12.gün takibe gittiğimde 17 mm bir yumurtam oluşmuştu.dr. istersen yarın gel

iğne vuralım dedi.bende ilk ay olduğu için istemedim.dr. iğne olmadan da hamile kalabilirsin.

rahim duvarın iyi filan dedi.ama bende şimdi merak ediyorum iğnesiz hamile kalan varmı ???

Canım inşallah 2 ağustosta bu soruna olumlu sonuç verebilirim :KK34:
doktorun öyle dediyse kalabilirsin bence..
sonuçta doktorun umutsuz görseydi söylerdi boşa zaman kaybettirmezdi. en önemlisi olumlu düşünmekmiş stressiz olmakmış.
ama ben senin yerinde olsam iğne olurdum. ne kadar erken o kadar iyi. :KK71:

evet, ben varım:)))
yaklaşık 6-7 aylık bi glucophage+doğum kontrol hapı tedavisinden sonra klomen kullandığım ilk siklustan sonra hamile kaldım Allaha şükür...
Allah hepinizin yardımcısı olsun, hayırlı ve sağlıklı bebişler versin

Ben de varım:KK3: bir yıldır bebek istiyorduk olmuyordu; en sonunda doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim. Doktor klomen verdi,hatta zorla aldım çünkü eşimin de bi doktora görünmesini istedi, benim sabırsızlandığımı görünce verdi:90: ama ne yumurta kontrolune çağırdı ne iğne vuracağız dedi. Ben doktorun anlattığı şekilde adetimin beşinci günü başladım, sabah akşam içtim, ilaç bittikten iki sonra da gün aşırı ilişki oldu ve Allah'ın izniyle 6+1 günlük hamileyim. Allah'ım tamamına erdirir inşallah. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah.

Ben de varım:KK3: bir yıldır bebek istiyorduk olmuyordu; en sonunda doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim. Doktor klomen verdi,hatta zorla aldım çünkü eşimin de bi doktora görünmesini istedi, benim sabırsızlandığımı görünce verdi:90: ama ne yumurta kontrolune çağırdı ne iğne vuracağız dedi. Ben doktorun anlattığı şekilde adetimin beşinci günü başladım, sabah akşam içtim, ilaç bittikten iki sonra da gün aşırı ilişki oldu ve Allah'ın izniyle 6+1 günlük hamileyim. Allah'ım tamamına erdirir inşallah. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah.

tebrik ederim canım bende 5 aydır hamile kalamıyordum dr gittim hormon testi bişey yok ama yumurtalıkların yavaş gelişiyor dedi bir dahakinde adetin 3. günü gel tedaviye başlayacağız ilişki tavsiye edeceğim dedi beynimden vurulmuşa döndüm okadar çok üzüldümkü ağladım sanki hiç bebeğim olmayacak gibi neyseki burdan böyle güzel şeyler okuyunca çaresiz hiç bir şey yokmuş Allah herkese nasip etsin

ben de başlarda çok üzüldüm ama Allah isteyince her şey oluyor. Benim Halamgilin(bu arada halamla dayım evli) 14 yıldan sonra oldu. Sorun ikisinde de vardı doğal olarak bu kadar uzadı. Tabi ben o zamanlar çocuktum ve onların özellikle halamın neler yaşadığını, hissettiğini anlayamamıştım. Artık herşeye boşverdikleri zamanda Allah onlara da nasip etti. İki yıl sonra da kazayla bi daha oldu şaka gibi ama sevincimizi ikiye katladılar. Şimdi bir kızı bir oğlu var. umudumu yitirmemek için bana güzel bir örnekti, siz de umudunuzu yitirmeyin, hep dua edin. Allah candan isteyenin duasını geri çevirmez.

X