Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 1 Yaşında Kızımın İştahı Aniden Kapandı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

rosebud35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
137
7
Kızım tam 1 yaşında. yaklaşık 1 hafta önce su çiçeği ve kkk aşısını oldu. ertesi günü iştahı çok azaldı. ve 3-4 gündür neredeyse hiç bir şey yemiyor. iştahla yediği bütün besinleri reddediyor, ağzını hiç açmıyor. tadına bile bakmıyor. sadece süt içiyor ve brz yoğurt yiyor. 2 tane kadarda bebe büsküvisi. başka hiçbir şey yemiyor. doktorumuz aşılarla alakası yok biraz daha bekleyelim, 4 saatte bir yemek ver aralarda hiç bişi yedirme dedi. ama hiç bişi yemiyorki, neye göre 4 saat. zaten yemiyor. ne yapıcağımı bilemiyorum ve endişelenmeye başladım.çok üzülüyorum. bizim gibi sorunu olan veya bir fikri olan var mı acaba??

aynen benimki de 13 temmuzda 1 yaşına girdi o da 1 aydır felan yemeyi kesti..sıcaktandır veya da yürümeye olayına iyice düştü hiç oturmuyor ondan da olabilir.11 aylıkken 12 kiloydu hala aynı...kilo alması da durdu yani.zorlamıyorum çünkü ağlarken zorla yedirirsem boğazına duruyor ve ben de üzülüorum.bakalım zamanla ne olacak...

bizzde zaman zaman iştahsız döneme giriyoruz..
sabah kalktıktan 2 saat sonra kahvaltı vermeye calıstım..yemedimi..onu yemiş gibi varsayıp 4 saat sonra öğle yemeği verdim.. aralarda bişi vermedim asla.. eğer onuda yemesse 4 saat sonra akşam yemeği teklif ettim..baktı gördü anası ıvır zıvır vermiyor mamaa mamaa diye bacaklarıma sarıldı.. sizde baskı yapmayın bırak yemesin 2-3 gün yemek yememekle bişi olmaz