Çocuk Hastalıkları bebeğimin sağ gözü çok çapaklanıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

easycafe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2010
4
0
merhaba,

2,5 aylık bebeğim var. doğdugunda her 2 gözüde çok çapaklanıyordu. doktoru damla verdi. sol gözü geçti ama sağ gözü halen çapaklanıyor. masaj yapıyorum ama geçmedi. ne kadar süre daha beklemeliyim? bilgisi olan var mı?

geçmiş olsun benim oğlum onbir aylık olana kadar devam etti birsürü damla kullandım hiç biri fayda vermedi kesinlikle kullanma vakti gelince iyileşiyor boşuna eziyet ettim yavruma bir yaşından sonra geçmezse dr müdahale ediyormuş ama emin ol bir yaşına gelmeden iyi olur masaj yap en iyi tedavi o

benim oğlumunda doğduğunda iki gözü çapaklanıyordu dr. bi damla verdi seninki gibi sağ gözü düzeldi sol düzelmedi ben kendi sütümden damlattım bi kaç gün düzeldi

Merhaba, Aynı sorun benim kızımın sol gözünde de oldu. biz üşüttük falan da oldu sandık, dr'umuz göz damlası verdi fakat yararlı olmadı bi türlü düzelmedi.. Daha sonra göz doktoruna götürdük, meğerse gözyaşı kanalı tıkalıymış bebeklerde de olabilrmiş böyle şeyler. Masaj verdi yaptık, 15 günde düzeldi.. doktor düzelmemesi halinde 6 ayı doldurduğunda küçük bir operasyon ile düzeltileceğini söyledi.. ayrıca göze anne sütü damlatmakta hiç doğru değilmiş (ki ben de yapmıştım) çünkü göz enfeksiyon kapmaya çok müsaitmiş çapaklanma halinde..

X