Miyomlu Hatunlar Kulübü

Bendeki miyom rahim agzina yakin ve arkada yani rahmin icinde. Supmukoz miyom diyolar yerine gore. Evet dedigin gibi miyomla saglikli bebek yapan cok. Maalesef bende olmadi. Benim hamilelikten once 2.5 cm hamilelikte 6 cm ye kadar buyudu. bende cok normal dogum yapma taraftariydim ama miyomum rahim agzina yakin oldugu icin bebegim olmeseydi dogum sezeryanla olacakti. Senin miyomun yeri neresi? buyuklugu ne kadar?
Benim birkac tane miyomum var. Bir tanesi 10 cm civarinda ve rahime sapla bagli. Digeri rahim duvarinda disa dogru buyuyor die biliyorum o da 8 cm civarinda. Bir tane daha var ama o kucuk oldugu icin cok ustunde durmamisti doktorlar o yzuden onun hakkinda pek bir bilgi sahibi degilim. Miyom cok olunca kucukleri onemsemiyorsun sanirim:)

arkadaşlar 10 gün içinde myom ve demorid kist ameliyatı olacağım,acil ameliyat olmamı gerektirecek bir durum yok ancak bi an önce de kurtulmak istiyorum gerçi 4 ay önce tüp mide ameliyatı oldum,şimdi yeni bir ameliyatı düşünmek dahi istemiyorum, myom ameliyatı kaynaklı kanama ve göbek şişkinliğinden bahsetmişsiniz bu herkeste oldu mu? kanamadan kastınız nedir adet kanaması gibi birşey mi? Kaç gün hastanede yattınız ve kaç gün sonra iş hayatına başladınız yani sizce kaç gün sonra iş hayatıma dönebilirim? aktif spor yapıyorum, yüzüyorum sanırım bunlar için de beklemem lazım kaç gün sonra spor yapmaya başladınız?
dikiş yok kapalı ameliyatta kesiler var ve benim hala tüp mide kaynaklı kesilerim sızlıyor :KK61:

dediğim gibi ben tekrar tüpbebek deneyecem dr bana aldırmamı yoksa gebelik şansını düşürür dedi bunu söyleyen benim kendi tüp bebk doktorum mümkünse lparoskobi yaptır dedi senin için daha iyi olur dedi ama ban hiç bir zaman gel seni ameliyat edeyim demedi sor araştır dedi nerde için rahat edeckse orda yaptır ama kapalı ameliyat ol dedi bizde arştırdık özelde fiyatları 3bin tlden 22 bin tl ye kadar farklı fiyatlar çıktı karşımıza devlette yaparlarmı dedim devlette bu işi yapacak olsa hiç durmaz özele giderler dedi senin dediğin doktor hangi fakültede şimdiden tşk
yagmurum82 merhaba yagmur, ne yaptin ameliyat oldun mu? Bende de miyom var, bu topkte gecmisi okurken yazdiklarini gordum.Dedigin gibi malesef istanbulda fiyat farki cok fazla ve iyi doktor bulmak zor. Ya cok pahali ya da cok yogunlar ...

Merhaba, bu hastalığı acı bir şekilde deneyimledim ve paylaşmak istiyorum. Rahmimde miyom olduğunu bilmeden hamile kaldım ve görüştüğüm tüm doktorlar bana "bu miyomlarla hamile kalman mucizeymiş ama sen başarmışsın hamileliğin riskli olacak" dediler. Etrafımdaki insanlar da "miyomlar bebeğin yaşam alanını daraltacak bebeğin gelişemeyecek ya da engelli olacak" şeklinde felaket senaryoları ürettiler. Bebeğim 6. haftada gelişimini durdurdu ve 8. haftada kürtaj olmak zorunda kaldım. Kendimi kadınlığı lanetlenmiş gibi hissettim, kadın gibi hissedemedim, kirli ve hastalıklı hissettim. Çok kötü bir pskiloloji. Allah bu psikolojideki herkese yardım etsin ve sabır versin. Kürtüjdan sonra ilk adetimin ardından soğan kürüne başladım. Günde bir kez içiyordum arada canım istiyor veya istemiyordu, vücudum sinyalini veriyor beni yönlendiriyordu. 2. ayda kendimi ameliyata hazır hissettim ve miyomlarım için doktora gittim. Doktora miyomlarım yüzünden bebeğimi düşürdüğümü ve yeniden bebek istediğim için onları aldırmak istediğimi söylediğimde doktor bana miyomlarımın yok denecek kadar az ve küçük olduğunu ve bebeğimin zaten gelişmediği için yaşadığım şeyin direk miyoma bağlanamayacağını söyledi. Evrakları incelediğimde hamileyken 22 mm olan miyomlarım soğan kürüyle 3 mm e düştüğünü anladım. Soğan kürünü tüm kadınlara tavsiye ederim. Ayrıca içerken vücudunuzun temizlendiğini ve soğuk algınlığına da iyi geldiğini deneyimleyeceksiniz. Şifa Dileğiyle.

yagmurum82 merhaba yagmur, ne yaptin ameliyat oldun mu? Bende de miyom var, bu topkte gecmisi okurken yazdiklarini gordum.Dedigin gibi malesef istanbulda fiyat farki cok fazla ve iyi doktor bulmak zor. Ya cok pahali ya da cok yogunlar ...
merhabalar evet ameliyat oldum laparoskobi ile miyomlarımdan kurtuldum 3 saat sürdü ameliyat ama çok şükür kabus bitti bugün 9 .gün ve ben evde kendi işlerimi yavaş yavaş yapabiliyorum evet fiyatlar uçuk maalesef ama özelde yaptıracaksan sgk ile antlaşması olan hastaneyi tercih et en azından sigorta dan faydalanırsın ben öyle yaptım allah yardımcın olsun

arkadaşlar 10 gün içinde myom ve demorid kist ameliyatı olacağım,acil ameliyat olmamı gerektirecek bir durum yok ancak bi an önce de kurtulmak istiyorum gerçi 4 ay önce tüp mide ameliyatı oldum,şimdi yeni bir ameliyatı düşünmek dahi istemiyorum, myom ameliyatı kaynaklı kanama ve göbek şişkinliğinden bahsetmişsiniz bu herkeste oldu mu? kanamadan kastınız nedir adet kanaması gibi birşey mi? Kaç gün hastanede yattınız ve kaç gün sonra iş hayatına başladınız yani sizce kaç gün sonra iş hayatıma dönebilirim? aktif spor yapıyorum, yüzüyorum sanırım bunlar için de beklemem lazım kaç gün sonra spor yapmaya başladınız?
dikiş yok kapalı ameliyatta kesiler var ve benim hala tüp mide kaynaklı kesilerim sızlıyor :KK61:
evet göbekte ve çevresinde kesilerle yapılıyor laparoskobi iyileşme sürecinde daha hızlı ben geçen hafta oldum bu hafta çok şükür gayet iyiyim kanama oluyor ama öyle çok yoğun olmadı bende 4 gün falan sürdü adet sandım ama değilmiş hala arada damla damla oluyor bu arada beni 1 gün yatırdı doktor hemde ağır ameliyat geçirdiğim halde fazla kalmıyorsun yani
karında belli bir süre şişkinlk olyor bende hala var içeriye gaz vrdikleri için o birden çıkmıyor insandan allah yardımcın olsun

merhabalar evet ameliyat oldum laparoskobi ile miyomlarımdan kurtuldum 3 saat sürdü ameliyat ama çok şükür kabus bitti bugün 9 .gün ve ben evde kendi işlerimi yavaş yavaş yapabiliyorum evet fiyatlar uçuk maalesef ama özelde yaptıracaksan sgk ile antlaşması olan hastaneyi tercih et en azından sigorta dan faydalanırsın ben öyle yaptım allah yardımcın olsun
cok gecmis olsun. Sen atlatmissin ne guzel. Insallah en yakin zamanda normal hayatina donersin. Hangi hastanede ve hangi doktora ameliyat oldun?

Merhaba arkadaşlar, ben de cuma günü laparoskobi ile ameliyatimi oldum ve pazar günü eve taburcu oldum. Miyomum 14cm di 5 tane de daha küçüğünü aldık bizi epey zorladin ama başarılı geçtiğini söyledi doktorum. Ameliyatim 4,5 saat sürmüş. Ben allaha çoksşükür atlattım kızlar inşallah sözlerde sağlığımıza kavusursunuz. İlk gün çok gaz sancim oldu ama bugün iyiyim. YYürüyorum küçük işlerini yapiyorim. Darısı başınıza inşallah...

Merhaba arkadaşlar, ben de cuma günü laparoskobi ile ameliyatimi oldum ve pazar günü eve taburcu oldum. Miyomum 14cm di 5 tane de daha küçüğünü aldık bizi epey zorladin ama başarılı geçtiğini söyledi doktorum. Ameliyatim 4,5 saat sürmüş. Ben allaha çoksşükür atlattım kızlar inşallah sözlerde sağlığımıza kavusursunuz. İlk gün çok gaz sancim oldu ama bugün iyiyim. YYürüyorum küçük işlerini yapiyorim. Darısı başınıza inşallah...
sanada geçmiş olsun benim ameliyatta 3 saat sürdü sen nerede yaptırdın ameliyatını

Ayyy cok gecmus olsun tekrarlamasin insallah. Miyomun turu neydi ve kime nerde oldun amekiyati

Cokk gecmis olsun canimm myomdan kurtulmak benide cok rahatlatti gercekten kontrole gittigimde doktorun hic birsey yok demesi beni cokk mutlu etti :))) insallah bir daha bize gelmez bu myomlarr

OTE="tanti, post: 40350411, member: 288033"]Ayyy cok gecmus olsun tekrarlamasin insallah. Miyomun turu neydi ve kime nerde oldun amekiyati[/QUOTE]
Cok
Ayyy cok gecmus olsun tekrarlamasin insallah. Miyomun turu neydi ve kime nerde oldun amekiyati

Cok tesekkur ederim, insallah tekrarlamaz hicbirimizin ki :) benim miyomlarim intramural ve subseroz turdendi. Yani kasin icinde disa dogru buyuyorlardi. 14, 4, 3, 3, 2, 1 cm lik alti miyom alinmis, o yuzdem cok uzun surmus. Alaaha cok sukur ki ben isinin ehli doktorlara denk geldim kizlar. Biz ayni gün Dört kişi ameliyat olduk ve hepimiz ertesi günü taburcu olduk. Doktorum prof.dr. fatih sendag ve yardimcisi ismail beydi. İzmirde ildum ben ameliyatimi kent hastanesinde ama fatih bey istanbul acibadem hastanesinde çalışıyor. Fırsatınız varsa mutlakagorunmenizi tavsiye eederim İzmirde ve İstanbul da kontrol ve ameliyat yapıyorlar.

[QUOTEs, post: 40359667, member: 407479"]OTE="tanti, post: 40350411, member: 288033"]Ayyy cok gecmus olsun tekrarlamasin insallah. Miyomun turu neydi ve kime nerde oldun amekiyati[/QUOTE]
Cok

Cok tesekkur ederim, insallah tekrarlamaz hicbirimizin ki :) benim miyomlarim intramural ve subseroz turdendi. Yani kasin icinde disa dogru buyuyorlardi. 14, 4, 3, 3, 2, 1 cm lik alti miyom alinmis, o yuzdem cok uzun surmus. Alaaha cok sukur ki ben isinin ehli doktorlara denk geldim kizlar. Biz ayni gün Dört kişi ameliyat olduk ve hepimiz ertesi günü taburcu olduk. Doktorum prof.dr. fatih sendag ve yardimcisi ismail beydi. İzmirde ildum ben ameliyatimi kent hastanesinde ama fatih bey istanbul acibadem hastanesinde çalışıyor. Fırsatınız varsa mutlakagorunmenizi tavsiye eederim İzmirde ve İstanbul da kontrol ve ameliyat yapıyorlar.[/QUOTE]
Canım ameliyat oldun demek çok geçmiş olsun iyi geçmesine çok sevindim :)Fatih Şendağ ünlü bir doktor başarılı ama epey pahalıydı benimde 14 cm di büyük olan miyomum malesef açık yaptı doktorum uzun sürer kanama olabilir diye ama iyileşmek daha zor açıkta kolay değil 15 cm kadar kesik senin kapalı olmasına sevindim.Malesef bu ameliyatlardan sonra kapaĺı yada açık ileride hamilelik olursa doğum şekli sezeryan olmalıymış bu acıları bir daha çekmek çok zor nasip bakalım:)

E="yagmurum82, post: 40301373, member: 631807"]merhabalar evet ameliyat oldum laparoskobi ile miyomlarımdan kurtuldum 3 saat sürdü ameliyat ama çok şükür kabus bitti bugün 9 .gün ve ben evde kendi işlerimi yavaş yavaş yapabiliyorum evet fiyatlar uçuk maalesef ama özelde yaptıracaksan sgk ile antlaşması olan hastaneyi tercih et en azından sigorta dan faydalanırsın ben öyle yaptım allah yardımcın olsun[/QUOTE]
Canım çok geçmiş olsun çok sevindim iyi geçmesine ameliyatının inşallah miyomlar hiçbirimizde geri gelmesin durduk yere canımızı acıttılar Allah beterinden korusun.

[QUOTEs, post: 40359667, member: 407479"]OTE="tanti, post: 40350411, member: 288033"]Ayyy cok gecmus olsun tekrarlamasin insallah. Miyomun turu neydi ve kime nerde oldun amekiyati
Cok

Cok tesekkur ederim, insallah tekrarlamaz hicbirimizin ki :) benim miyomlarim intramural ve subseroz turdendi. Yani kasin icinde disa dogru buyuyorlardi. 14, 4, 3, 3, 2, 1 cm lik alti miyom alinmis, o yuzdem cok uzun surmus. Alaaha cok sukur ki ben isinin ehli doktorlara denk geldim kizlar. Biz ayni gün Dört kişi ameliyat olduk ve hepimiz ertesi günü taburcu olduk. Doktorum prof.dr. fatih sendag ve yardimcisi ismail beydi. İzmirde ildum ben ameliyatimi kent hastanesinde ama fatih bey istanbul acibadem hastanesinde çalışıyor. Fırsatınız varsa mutlakagorunmenizi tavsiye eederim İzmirde ve İstanbul da kontrol ve ameliyat yapıyorlar.[/QUOTE]
Canım ameliyat oldun demek çok geçmiş olsun iyi geçmesine çok sevindim :)Fatih Şendağ ünlü bir doktor başarılı ama epey pahalıydı benimde 14 cm di büyük olan miyomum malesef açık yaptı doktorum uzun sürer kanama olabilir diye ama iyileşmek daha zor açıkta kolay değil 15 cm kadar kesik senin kapalı olmasına sevindim.Malesef bu ameliyatlardan sonra kapaĺı yada açık ileride hamilelik olursa doğum şekli sezeryan olmalıymış bu acıları bir daha çekmek çok zor nasip bakalım:)[/QUOTE]
evet inş bir daha tekrarlamaz çok şükür kurtulduk ben 5000 tl ödedim sen ne kdara yaptırdın

Yağmurum82 canım ben açık ameliyat oldum 3 bin tl kadar ödedim Serines sen ne kadar ödedin canım ameliyata?Arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun ne olursa olsun ameliyat insanın psikolojisini bozuyor ama çok şükür ki kötü huylu olanı değil patoloji sonucum geldiğinde doktora sormadan önce okudum bayılcaktım nerdeyse p16 lar filan şu kadar yazıları, hastanın yakından takibi uygun olur yazması dedim tamam ben gidiyorum :KK43:O kadar çok şey okumuştum ki internetten bunun kötü huylusunun (Allah korusun cümlemizi), çok kısa zamanda ölümcül olduğunu iyice panik atak olmuştum.Hemen doktoru aradım sonucu okudum şükür ki kötü değil dedi .Yani zor günlerdi buna da şükür.Sonra miyom en çok kimlerde görülürü araştırdım zencilerde,ailesinde olanlarda daha çok görülürmüş bende bunların hiç biri yok bir yerde D Vitamini eksikliği miyoma sebep olabiliri okudum ameliyattan sonra ölçtürdüm çok eksik düzeyde çıktı zaten hep güneşten kaçmıştım.Yazıda Epidemiyoloji dergisinde yer alan yeni bir çalışmada yeterli D vitamini alımının rahimdeki miyom riskini azalttığı bulunmuştur Araştırmaya 35-49 yaşları arasında 1000 kadın katılmıştır. D vitamini seviyeleri ölçüldüğünde siyahi kadınların %10 ve beyaz kadınların %50 si yeterli D vitamini seviyesine sahipti. D vitamini seviyeleri ile miyom arasındaki risk incelendiğinde yeterli D vitamini seviyesi olanların %32 daha az miyom sahibi olma riskini sahiptir yazıyor.Sonra ampül olarak 3 kez içtim D vitamini ve günlük olarak da alıyorum sizlerde ne olur olmaz D Vitamini seviyenizi ölçtürün derim :)

• Beğen
Reactions: shr
Ilk defa duydum bu d vitaminini canim kesinlikle baktircam insallah bir daha tekrarlamaz ya hala her doktora tidisimde tedirginim baska birsey cikarmi diye cunku yillardir kadin hastaliklariyla ilgili bir suru skntim oluyor ama sukur hepsi tedavi edilebildi rabbim dermansiz dert vermesin insallah

Kizzlarr myom ameliyatindan sonra kac ay beklediniz bebis icin .. Doktorum bana 4 ay dedi ama ben gqliba sabredemiyorum ya artik olsun istiyorum :)))

X