Miyomlu Hatunlar Kulübü

asyacan801231551 .!.:
Merhaba serines. Ben de 20 mayista ameliyat oldum. doktor 15 gun rapor verdi. Bugun bu sure bitiyor. Yarin ise baslamam lazim. Ama ben hala pantalon falan giyemyorum. Beli bol bir esofmanim var onu giyiyorum surekli:) Doktorla konustugumda daha fazla rapor veremeyecegini, once ise baslamam gerektigini yapamazsam , tekrar uzatacagini soyledi. Isım hem mesafe olarak uzak hem de dedigim gibi kiyafet giyemiyorum ve oturup kalkarken hala zorlaniyorum. Sen nasil 24 gun sonra basladin ise? Senin dr direk 24 gun mu verdi rapor yoksa sende uzattinmi?
Merhaba asyacan, oncelikle çok geçmiş olsun... Atlatmana sevindim. Doktorum bana 10 gün rapor vermişti. Ben rapor bitiminde 10 gün daha almıştım. Hafta sonu ve resmi tatillerle 24 günü buldu toplamda. İse ilk başladığımda ben de en rahat pantolon ve eteklerini giyip gittim.
Merhaba serines. Ben de 20 mayista ameliyat oldum. doktor 15 gun rapor verdi. Bugun bu sure bitiyor. Yarin ise baslamam lazim. Ama ben hala pantalon falan giyemyorum. Beli bol bir esofmanim var onu giyiyorum surekli:) Doktorla konustugumda daha fazla rapor veremeyecegini, once ise baslamam gerektigini yapamazsam , tekrar uzatacagini soyledi. Isım hem mesafe olarak uzak hem de dedigim gibi kiyafet giyemiyorum ve oturup kalkarken hala zorlaniyorum. Sen nasil 24 gun sonra basladin ise? Senin dr direk 24 gun mu verdi rapor yoksa sende uzattinmi?

Asyacan merhaba, çok geçmiş olsun öncelikle. Atlatmana çok sevindim. Doktorum bana 10 günlük rapor vermişti ilk başta. Bende senin gibi 10 gün sonunda hazır hissetmedim ve tekrar rapor almak istedim fakat doktorum burda değildi o Yüzden başka bir hastaneye gidip miyom ameliyatı oldum dedim ve 10 gün daha rapor aldım. Araya resmi tatil falan girince toplamda 24 gün oldu. Işe ilk başladığım zaman rahat etekler giydim bende. Istersen sen de sağlık Ocağı'ndan falan rapor alabilirsin bildiğim kadarıyla bir doktordan 10+10 gün alınabiliyor aynı sebepten dolayı. Sen heyet raporu mu almıştın? Kendini iyi hissetmiyorsan bir süre daha dinlen bence. Sana tavsiyem bol bol yürüyüş yapman evin içinde, çok iyi geliyor ve iyileşme sürecini hızlandırıyor. Çok çok geçmiş olsun....

Merhaba. Öncelikle herkese geçmiş olsun:KK43: ben 29 yaşındayım,nişanlıyım. İki ay sonra evlenicem. Bugün doktora gittim 2 cm lik miyomum olduğunu söyledi. İlerde düşük vs gibi tehlikelerinden bahsetti. Kimisinde hiç büyümediğini kimisinin 6 ayda büyüdüğünü söyledi. Evlendikten sonra yine gel dedi. Ben baya korktum açıkcası. Ameliyat olunca rahmi kestiklerini hamilelikte de bu kesiğin yırtılabilceğini dolayısıyla ameliyat olursam böyle de bir risk alıcağımı söyledi. Çok korkuyorum şuan :KK43:( daha önce hiç ameliyat geçirmedim. Ve öğretmenlik yapıyorum öyle uzuun bir rapor alip yatma sansim da az. Cok moralim bozuk:KK43: ilerde cocugum olmazsa diye simdiden karalar bagladim :KK43:

Merhaba. Öncelikle herkese geçmiş olsun:KK43: ben 29 yaşındayım,nişanlıyım. İki ay sonra evlenicem. Bugün doktora gittim 2 cm lik miyomum olduğunu söyledi. İlerde düşük vs gibi tehlikelerinden bahsetti. Kimisinde hiç büyümediğini kimisinin 6 ayda büyüdüğünü söyledi. Evlendikten sonra yine gel dedi. Ben baya korktum açıkcası. Ameliyat olunca rahmi kestiklerini hamilelikte de bu kesiğin yırtılabilceğini dolayısıyla ameliyat olursam böyle de bir risk alıcağımı söyledi. Çok korkuyorum şuan :KK43:( daha önce hiç ameliyat geçirmedim. Ve öğretmenlik yapıyorum öyle uzuun bir rapor alip yatma sansim da az. Cok moralim bozuk:KK43: ilerde cocugum olmazsa diye simdiden karalar bagladim :KK43:
canım ben ameliyat olmadım ama olmak istiyorum çünkü bu miyomlar yüzünden bebeğimi kaybettim 19 haftalıkken malesef. Senin miyomun küçükmüş ama kesinlikle takip ettir.Ama durduk yere de üzülme herkes de aynı sonuç vermiyor. Doktorun sana en kötüsünü de iyisini de anlatmış . Tek yanlış olan konu rahim yırtılması gebelikte olmuyor doğum sırasında oluyor bu nedenle ameliyat olanlar sezeryanla doğum yapmak zorunda çok araştırdım bu konuyu çünkü.Bu da sezeryan yapmış gibi düşün aynı şekilde 2. bebekde de sezeryan olmak zorundasın onun gibi birşey. Ben de öğretmenim ve eğer olursa bu yıl eylülde ameliyat olacağım rapor hakkımız var 10+10 veya duruma göre heyet de verebiilirler bence çok kafana takma yeni evleneceksin güzel şeyler düşün muıtluluklar

canım ben ameliyat olmadım ama olmak istiyorum çünkü bu miyomlar yüzünden bebeğimi kaybettim 19 haftalıkken malesef. Senin miyomun küçükmüş ama kesinlikle takip ettir.Ama durduk yere de üzülme herkes de aynı sonuç vermiyor. Doktorun sana en kötüsünü de iyisini de anlatmış . Tek yanlış olan konu rahim yırtılması gebelikte olmuyor doğum sırasında oluyor bu nedenle ameliyat olanlar sezeryanla doğum yapmak zorunda çok araştırdım bu konuyu çünkü.Bu da sezeryan yapmış gibi düşün aynı şekilde 2. bebekde de sezeryan olmak zorundasın onun gibi birşey. Ben de öğretmenim ve eğer olursa bu yıl eylülde ameliyat olacağım rapor hakkımız var 10+10 veya duruma göre heyet de verebiilirler bence çok kafana takma yeni evleneceksin güzel şeyler düşün muıtluluklar
Canım çoook üzüldüm :KK43:Allah sağlıklı hayırlı evlatlar almayı nasip etsin kucağına inşallah. Teşekkür ederim cevabın için biraz olsun içim ferahladı. İnşallah sen de bir an evvel şifa bulursun.

Canım çoook üzüldüm :KK43:Allah sağlıklı hayırlı evlatlar almayı nasip etsin kucağına inşallah. Teşekkür ederim cevabın için biraz olsun içim ferahladı. İnşallah sen de bir an evvel şifa bulursun.
Sağol canım benim ınsalllah guzel haberlerı de buradapaylaşınırız

kızlar açık miyom ameliyatı oldum 21 mayısta ne zaman adet görmeye başlarım yine bilen varsa yazabilirmmi?

kızlar açık miyom ameliyatı oldum 21 mayısta ne zaman adet görmeye başlarım yine bilen varsa yazabilirmmi?
ben de ameliyat olacağım ama 3 ay bekleme sürem var ölü doğum yaptım siizn sorunun cevabını bilmiyorum ama siz neden ameliyat oldunuz miyomlarınız nerde ve kaç cm di

Miyom ameliyatindan sonra iki ay falan dusensiz adet olunsbiliyo. Ben laparoskopik ameliyattan sonra ilk iki hafta sonra olmustum sonrasinda uc hafta sonra. Birsonraki normale donmustu. Seninkide vucuduna baglidir bence.

DOKTOR SAİM YILMAZ

annem yaklaşık 2 yıl önce doktor saim yılmaz tarafından antalyada embolizasyon ameliyatı oldu,2 yıl boyunca hiç bir şekilde miyomlarında küçülme olmadı hatta dahada artış oldu 3 hafta önce muayenesinden geçen haftadaki muayenesi arasında tam 2 haftada 2 cm büyüme yaptı ve ankaraya gittik muayene için doktor acil ameliyat dedi , eğer miyomları alınca rahminde bir sorun olmazsa sadece miyomları alıcaktı ve miyomlarda bir sorun olmazsada sadece miyomları alıcaktı fakat ameliyatta tüm rahmini aldılar,doktorla konuşmamızda ise antalyadaki yaptığı embolizasyondan dolayı miyomlar deforme olmuş patlamış ve hatta miyomu patolojiye gönderdiler kanser teşhisi için , saim yılmaz yüzünden annem rahminden oldu ve kanser şüphesi var çok merak ediyorum nasıl verecek öbür dünyada bunun hesabını,şimdi gidip sağlık bakanlığına başbakanlığa v.s şikayet etsek napıcaklar insan hayatı ile oynamak sırf para için bu kadar kolaymı , kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz inşallah

DOKTOR SAİM YILMAZ

merhaba arkadaşlar,annem yaklaşık 2 yıl önce doktor saim yılmaz tarafından antalyada embolizasyon ameliyatı oldu,2 yıl boyunca hiç bir şekilde miyomlarında küçülme olmadı hatta dahada artış oldu 3 hafta önce muayenesinden geçen haftadaki muayenesi arasında tam 2 haftada 2 cm büyüme yaptı ve ankaraya gittik muayene için doktor acil ameliyat dedi , eğer miyomları alınca rahminde bir sorun olmazsa sadece miyomları alıcaktı ve miyomlarda bir sorun olmazsada sadece miyomları alıcaktı fakat ameliyatta tüm rahmini aldılar,doktorla konuşmamızda ise antalyadaki yaptığı embolizasyondan dolayı miyomlar deforme olmuş patlamış ve hatta miyomu patolojiye gönderdiler kanser teşhisi için , saim yılmaz yüzünden annem rahminden oldu ve kanser şüphesi var çok merak ediyorum nasıl verecek öbür dünyada bunun hesabını,şimdi gidip sağlık bakanlığına başbakanlığa v.s şikayet etsek napıcaklar insan hayatı ile oynamak sırf para için bu kadar kolaymı , kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz inşallah,kesinlikle embolizasyon yaptırmayın iyi hastalere gidin ve iyi araştırın

Arkadaşlar iyi günler,önce herkese geçmiş olsun,miyom çoğu kadının sorunu ben de büyüğü yedi cm olmak üzere epeyce miyom olduğunu öğrendiğimde dünyam kararmıştı.Bir ayda beş tane kadın doğumcuya gittim yaş kırkı geçince açık ameliyat ve herşeyi almaktan sözettiler(ve bunu o kadar kolay söylüyorlarki)bir bayan için rahimin alınması erken menapozun onlar için hiç önemi yok tabi halbuki her şeyden önce bir organ,ama ben bunu istemediğim için araştırdım miyom embolizasyonu diye bir şey varmış 'girişimsel radyolog' yapıyor antalya,istanbul ve ankarada internetten buldum egede oturduğum için biraz uzak diye tereddüt ettim sağosun bu sitede bir arkadaş da olmuş bana cesaret verdi.Antalya akdeniz üniversitesi tıp fakültesinden Profesör doktor Saim Yılmaz bu konuda çok tecrübeli.İki haftayı geçti açıameliyat değil kasıktan girilerek miyom giden damarları ilaçla tıkıyorlar,doktorun internette sitesi var bakabilirsiniz ayrıca bu sitede 'uterin arter embolizasyonu yaptırdım' diye alt başlığa bakabilirsiniz.Tavsiyem hemen kadın doğumculara inanmayın amelitayata çoğu çok meraklı ayrıca embolizasyon tedavisinin olduğunu asla hastalara söylemezlermiş(bizzat ben yaşadım başka alternatif varmı diye soruyordum yok diyorlardı)herkese iyi günler geçmiş olsun.

merhaba arkadaşlar,annem yaklaşık 2 yıl önce doktor saim yılmaz tarafından antalyada embolizasyon ameliyatı oldu,2 yıl boyunca hiç bir şekilde miyomlarında küçülme olmadı hatta dahada artış oldu 3 hafta önce muayenesinden geçen haftadaki muayenesi arasında tam 2 haftada 2 cm büyüme yaptı ve ankaraya gittik muayene için doktor acil ameliyat dedi , eğer miyomları alınca rahminde bir sorun olmazsa sadece miyomları alıcaktı ve miyomlarda bir sorun olmazsada sadece miyomları alıcaktı fakat ameliyatta tüm rahmini aldılar,doktorla konuşmamızda ise antalyadaki yaptığı embolizasyondan dolayı miyomlar deforme olmuş patlamış ve hatta miyomu patolojiye gönderdiler kanser teşhisi için , saim yılmaz yüzünden annem rahminden oldu ve kanser şüphesi var çok merak ediyorum nasıl verecek öbür dünyada bunun hesabını,şimdi gidip sağlık bakanlığına başbakanlığa v.s şikayet etsek napıcaklar insan hayatı ile oynamak sırf para için bu kadar kolaymı , kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz inşallah,kesinlikle embolizasyon yaptırmayın iyi hastalere gidin ve iyi araştırın

Kızlar merhaba ben 31 yaşındayım pko hastasıyım hsg sonucu rahimde perde olduğu anlaşıldı histeroskopi yapılıcak adetimde gecikme olunca doktora gittim bugün ve 2-3 cm çapında miyom olduğunu öğrendim doktor çok önemli deği dedi ama burdan okuduklarım sonucunda önemli olduğunu anladım ne yapacağımıda bilmiyorum açıkçası herşey üst üste geldi gerçekten kafam çok karıştı bide bana avrupa yakasında gerçekten iyi bir doktor öneriniz olursa sevinirim

Kızlar merhaba ben 31 yaşındayım pko hastasıyım hsg sonucu rahimde perde olduğu anlaşıldı histeroskopi yapılıcak adetimde gecikme olunca doktora gittim bugün ve 2-3 cm çapında miyom olduğunu öğrendim doktor çok önemli deği dedi ama burdan okuduklarım sonucunda önemli olduğunu anladım ne yapacağımıda bilmiyorum açıkçası herşey üst üste geldi gerçekten kafam çok karıştı bide bana avrupa yakasında gerçekten iyi bir doktor öneriniz olursa sevinirim
rahimdeki perdeyi alırken miyomu da alsınlar bence yaptıran var çünkü bir kere bayılmışken ikisi de çıksın aradan bunu doktoruna sor eğer alınması çok riskli değilse alsınlar sende kurtul gebelikte büyüme ihtimali var çünkü ..benim doktorum anadolu yakasında cem turan

rahimdeki perdeyi alırken miyomu da alsınlar bence yaptıran var çünkü bir kere bayılmışken ikisi de çıksın aradan bunu doktoruna sor eğer alınması çok riskli değilse alsınlar sende kurtul gebelikte büyüme ihtimali var çünkü ..benim doktorum anadolu yakasında cem turan
Cvbın için çok teşkkür ederim bugün öylesine gittim ben doktora adetim geciktiği için histeroskopi olucam miyomuda alsalar aynı anda olurmu dedim histereskopi ile alınacak yerde değil dedi zaten herşey o kadar üst üste geldiki napıcamı şaşırdım

Cvbın için çok teşkkür ederim bugün öylesine gittim ben doktora adetim geciktiği için histeroskopi olucam miyomuda alsalar aynı anda olurmu dedim histereskopi ile alınacak yerde değil dedi zaten herşey o kadar üst üste geldiki napıcamı şaşırdım
yeri gebelikte riskli değilse kafana takma büyüme yapmazsa sorun olmaz hem de bir taneyse birşey olmaz inş

merhaba arkadaşlar annemin düzensiz kanamaları vardı 53 yaşında kendisi menepoza girdi girecek derken bir türlü bitmeyen kanama yüzünden dün doktora gtti.

Greyfurt büyüklüğünde miyom varmış. Haydarpaşa numune hastanesindeki doktoru acil ameliyat olman lazım demiş. .
Ameliyat süreci nasıl geçer? iyileşme süreci hızlımı . . kilolu kendisi sıkıntı olurmu acaba

Merhaba bende greyfurt büyüklüğünde miyomum olduğunu öğrendim 2 haftadır deli gibi doktor ve hastane araştırıyorum 5 prof 5 uzman dr

X