Miyomlu Hatunlar Kulübü

rahim duvarı dışındaki saplı myomlar hamileliği fazla etkilemezmiş..Bir arkadaşım rahim duvarı dışındaki 11,5 cm lik myomuyla hamile kaldı ve sezaryan sırasında dr.u myomu da çıkardı.hatta 2. çocuğunu da doğurdu daha sonra...:)

bunu okuyunca üzüldüm açıkcası...Ama doktorum aldırmamın iyi olacağını söyledi...bebeği etkilemeyebilir belki doğru...ama şuan ve yakın bi zamanda bebek yapma durrumum yok ki evli bile değilim..bu miyom büyürse rahimin alınma tehlikesi olabilir dedikleri için aldırdım..ameliyatı oldum bir ayı gecti..şuan iyiyim çok şükür..herşey yolunda gitti..

Teşekkür ederim..miyom rahmin içine doğru büyümüş yani tehlikeli demişti doktor..bu sekılde ztn hamıle kalamazsın demişti..bebeğin yerleşmesi ge reken yerde su an mıyom yerleşmiş demişti..çok şükür rahım alınmadı başarılı bi ameliyat oldu dedi..ben de nişanlıyken öğrenmiştim tevafuken..geciktirmenın hiçbir anlamı yok sadece büyüyor ve risk artıyor..sana da çok gecmiş olsun bir an once kurtulursun inş:)

evet banada ole demislerdi ya ne yapacami bilmiyorum rahim duvaricindemiydi seninkide offff inan gunluk hayatima devam edemiyorum dusunmekten kafayi yiycem heran aklimda dumyam miyom ve miyom aeliyati korkusu oldu...
yani su durumda hamilelik denemek riskmi olur bizim gibiler icin tabii hersey allahtan olmaz dedigimiz seyi oldurur ama tipta riskli bi durummu yani mesela hamile kalmayi denesem cocuga zarar olurmu yada oldu miyomdan dusuk oldu simdiki durumdanm dahami kotu olur benim icin bu off soruyu tam anlamiyla sormayida beceremiyrum olmadi bi onceki iltimi kopyala yapistir yapaiyim

senn kurtultun ne mutlu sana allahim istedigindede bebis sahibi yapar insallah seni

birde bu arada cok merak ettigim birsey daha soramak istiyorum bilgisi olan herkese

miyom ile hamile kalan kisilerin dusuk riski var evet ama cocugun ALLAH korusun sakat olma riski varmi bebisin orda azda olsa yerini aldigi icin evet rahim cocukla buyuyor ama yinede cok merak ediyorum bu konuyu dr bitanesi ole birsey miyom riskleriarasinda gecistirerek soylemisti bende ilk defa alttan muayene oldugum icin o gun cok ustunde duramadim.

ve birde olduki miyomla hamile kaldim ve dusuk oldu tabiki bu arada miyomda buyudu yada kurtaj olundu bunlarinbenim icin zarari nelerdir ben cunku artik ameliyat korkususndan miyomla hamile kalmayi denemek istiyorum ama bu benim icin daha mi kotu olur ne olur yardimci olun

şimdiden geçmiş olsun daha fazla büyümeden aldırmak en dogrusu,inşaallah ameliyatta bi sorun çıkmadan saglıkla kurtulursun.benim myomlar çoktu ve biyükler vardı açık ameliyat benim gibiler için daha saglıklı kapalı ameliyatı tercih etme diye doç dr ugur saygılı tembihledi rahmi kaybedebilirsin dedi bende onu dinldim.ameliyattan sonra 3 gün sıkıntı oluyo sonra yavaş yavaş normal hayata dönüyosun
iyi haberlerini bekliyoruz.

teşekkürler asel35 :)
ameliyatım iyi gecti çok şükür iyiyim şimdi...en zor ilk 3 gün dediğin gibi...ilk günler kalıp oturmada sorun oluyor..bide bişey olucak diye korku oluyo insan da..10 gün sonra normale dönüyo herşey:)

dream arkdasim sen tebrik ediyorum hemen amliyat kararini alabilmissin bi an once ol kurtul piskolojin benim gibi bozulmadan hic olmadik zmnlarda aglayabiliyorum hickira hickira sikinti basiyor daha neler neler ama o adimi ben hala atamadim demekki yapi meselesi sen ustune gidebiliyorsun ben se her ayrinti aklima geliyor ya soyle olur bole olursa diye diye kaldim bu arada tam olarak adi ne senin miyom turun benimki rahim duvarin icinde ama dis duvarina bagli ic duvara dogru buyuyor ayrica rahmim y seklini bozmus durumda ameliyat sart yani ve kesinlikle aciktan yanayim

aselcim su dedigin ilac degatismi yanlis olmasin doktormu onerdi ne ise yariyor anlatirmisin
izmirde olsam senin dedigin doktora hemen giderdim ben istanbuldayim ve acaba zeynep kamil kadin hastaliklari hastanesindemi olsam ameliyati diyorum sonuncta onlar gunde kim bilir benim gibi kac kisiyi goruyorlar ameliyat ediyorlardir demi orda gittigim doktor bana cok soguk geldi ama kadin hastaliklari uzerine bi hastane oldugu icin herhalde iyidir diye dusunuyorum

ne bilim iste ayrica fikir verin arkadaslar ailem yurtdisinda onlara ameliyat olacagimi haber versemmi yoksa hic uzmessimmi onlari bunu bi assam ameliyat olayinda karara gitcem ama

yine uzattim ben demi:KK1:

teşekkür ederim tanti..
ameliyatım iyi gecti sorunsuz atlattım herşeyi sırasıyla ve düzenli ilerledi..güveninizi kazanan bi doktoru secmenizi öneririm..en önemli sorun benim için oydu tecrübeli ve ameliyatı iyi yapabilecek bir doktor..oda çok şükür istediğim gibi oldu..
Ben ameliyat olmalısın dediklerinde olup olmama konusunda kararsızlık yaşamadım hiç...
olmam gerekiyorsa olmalıydım..Cesaret etmediğim sürece o benle birlikte ve korkularımı büyüterek yaşamama neden olacaktı..en iyisi kurtulmaktı..Ya büyürse ya rahmim alınırsa bu korkuyla sürekli yaşamaktansa aldırdım.
ilk başta tabiki şok oldumm ağladım..üzüldüm..zor zamanlarım oldu ama çok uzun sürmedi..çevremdekilerinde desteğiyle tabii... ameliyat için araştırma yapmaya koyuldum..2 ay sonra da ameliyat oldum..

sende eminim olumlu olumsuz herşeyi düşünüp en iyi kararı almaya çalıştığın için bu kararsızlıkları yaşıyorsun..buda normal ve akılcı bi yaklaşım aslında ama kendini fazla yıpratma olman gerekiyosa içini rahat ettirecek içine sinecek bir hastanede ve doktorda olmanı tavsiye ederim..Allah bize atlatamayacağımız dertleri vermez..
bazen sorunlarla başedebilmek için onlara karşı değil onlarla beraber kendini çözüme doğru akışa bırakmak gerekir:KK66:

Çok şükür ameliyatımı oldum,fakat henüz istirahat evrem geçmediği için nete giremiyorum.Zaten şu anda da ayakta zor yazıyorum.Tanticim canım uzatmadan ol kurtul,emin ol şu yaşadığın psikolojik işkenceye maruz kalmandan daha kolay.Çok şükür ki sorunsuz geçti ameliyatım şimdi tüm kalbimle olacak arkadaşlarıma dua ediyorum.Sevgiler..

• Beğen
Reactions: shr
Allah sizleri bildiği gibi yapsın emi ! Hep böyle barışık olun hayatla ....

öncelikle hepinize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

5 aylık evliyim. bebek düşünüyoruz eşimle. ama önce jinekoloğa gözükmek istedim. her şey yolunda gitsin diye. sağ rahmimde 2 yada 2,5 cm miyom var ama sakın kafana takma. önemli değil dedi. ama ister istemez kafama takıyorum ya büyürse , ya hamile kalmama engel olursa diye

Çok şükür ameliyatımı oldum,fakat henüz istirahat evrem geçmediği için nete giremiyorum.Zaten şu anda da ayakta zor yazıyorum.Tanticim canım uzatmadan ol kurtul,emin ol şu yaşadığın psikolojik işkenceye maruz kalmandan daha kolay.Çok şükür ki sorunsuz geçti ameliyatım şimdi tüm kalbimle olacak arkadaşlarıma dua ediyorum.Sevgiler..

inanmiorum cok sevindim candybaby zor asamayi atlattin artik agri sizi gecer gecmis olsun canim

desene bir ben kaldim yine iki gundur cok kotu agrilarim var aglamaktan helak oldum ama bi turlu gidemiyorum kafay yiycem

sen nezmn oldun ameliyatini basinda bekleyen yardimci olan biri varmi yaninda

yeni üye oldum ve bilhassa bu konuda yazmak için üye oldum. çünkü bu konuda ne kadar korktuğumuzu ve neler olacak diye heryeri araştırdığımızı biliyorum. ocak aylarında karnımda hafif bi şişlik vardı,hiç umursamadım.günden güne büyüdü,gazdır diyip geçtim.ama çok sertti karnım,göbek daha yumuşaktır bilirsiniz,benim karnım taş gibiydi.mayıs ayında doktora gittim bi de ne duyayım, 15 santime 10 santim büyüklüğünde miyomum var.rahmin dışına doğru büyümüş,o yüzden göreceli olarak şanslıydım,kanamam olmadı.sadece bi ay regl dönemimde çok ağrı olmuştu ama aklıma bile gelmemişti tabi. neyse bi doktora gittim, adam bana rahmini bile alabilirler dedi.çok korktum çok ağladım.sonra bi çok doktora gittim.meğer rahmimi alma riskleri çok azmış.ancak çok kanama olursa, hastanın kansızlıktan zor duruma düştüğü zaman rahim alınırmış.en son ateş karatekeye gittim.haziran ayında ameliyat oldum.yarım saatte bitti ameliyatım.rahmimi falan da almadılar.ameliyat sonrası tabi biraz ağrı oluyor,ama inanın korktuğumuz gibi değil.ne zaman bayıldığımı bile hatırlamıyorum.nasıl ilaç verildiğini bile hatırlamıyorum. (bu arada 22 yaşındayım) ameliyatın ardından öyle baş dönmesi-kusma gibi şeyler hiç yaşamadım.2 gece 3 gün hastanede kaldım,sonra eve çıktım. doktorun verdiği ilaçları kullandım,1 hafta sonra kendimi gayet iyi hissediyordum.15-20 güne de eskisi gibi oldum.şu an 18 cm ameliyat izi dışında çok da bişeyim yok. uzun uzun yazdım ama diyeceğim o ki, ben deli gibi evhamlı biriyimdir, öyle çok korktum ki anlatamam.ama çıktıktan sonra "bu muymuş yaa" dedim.siz de korkmayın.doktorunuza güvenin. hepinize bol sağlık diliyorum :)

kapalı amelyatta varmış neden öyle yapmadı doktor

ay neptun acaba o gunler gelecekmi benimde burda bu durumda olan insanlara destek verecegim gunler... bi ameliyat olabilsem

ameliyati kac tl yapti ates karateke

birde bu arada cok merak ettigim birsey daha soramak istiyorum bilgisi olan herkese

miyom ile hamile kalan kisilerin dusuk riski var evet ama cocugun ALLAH korusun sakat olma riski varmi bebisin orda azda olsa yerini aldigi icin evet rahim cocukla buyuyor ama yinede cok merak ediyorum bu konuyu dr bitanesi ole birsey miyom riskleriarasinda gecistirerek soylemisti bende ilk defa alttan muayene oldugum icin o gun cok ustunde duramadim.

ve birde olduki miyomla hamile kaldim ve dusuk oldu tabiki bu arada miyomda buyudu yada kurtaj olundu bunlarinbenim icin zarari nelerdir ben cunku artik ameliyat korkususndan miyomla hamile kalmayi denemek istiyorum ama bu benim icin daha mi kotu olur ne olur yardimci olun

benim rahimimdeki miyom bebeğin gelişmesini engelliyecek cinsteymiş ama bu forumda miyomla hamile kalıp sapasağlam bebek yapanlar okudum sanırım biraz kader meselesi! bende çok korkuyorum hamile kalmaya

Tecrübemi nihayet sizlerle paylaşma fırsatını bulabiliyorum.Bu durumu yaşayan arkadaşlarımızı çook iyi anlıyorum ve size fayda sağlayabilirsem yazdıklarımla ne mutlu bana.
Yaklaşık 2008 senesi sonlarında karın ağrısı şikayetiyle gittiğim Dahiliyeden alt batın usg çekilince 44mm ye 38mm çapında bir miyomum olduğunu öğrendim.Hakkında hiçbirşey bilmiyordum inanın.USG dr.u da sorduğumda önemli birşey değil diyince üzerinde durmadım.Asıl durumuda Kadın Doğum Uzmanına yaklaşık bu olaydan 1 yıl sonra gidince öğrendim. 64mm e 58mm ve ayrıca 24mm e 38mm çapında bir miyomunuz var ve bu sizin gebeliğinize engel olur,düşük olur,çocuk gelişemez,erken doğum olur,hatta olaki gebelikte sorun olmaz ve doğum olursa doğumda kanamanızı durduramama olasılığı yüksek bu durumda rahimizi almamız gerekebilir dedi!!!Şooookkk oldum.Gebelik öncesinde ameliyatta da rahimin alınma riskinin olduğunu söyledi...
Çoook zooor günler geçirdim.Aylarca hatta neredeyse 2,5 yıl sabahlara kadar uyku uyuyamadım,psikolojim alt üst oldu resmen.Sonrasında sanırım 10 a yakın farklı Dr.a gittim ki iletişim özürlü olanlarıyla karşılaşıp psikolojim daha da alt üst oldu.Birşeyi ifade etmekten etmeye fark var!!!!Sonrasında netten yaptığım araştırmalar neticesinde Prof.Dr.Ateş Karateke beyin hakkındaki hasta yorumlarını okudum,yaptığı ameliyatları gördük(daha doğrusu ameliyat videolarına bir hekim olan eşim baktı)Sonunda randevu alıp gittik.O kadar sakin o kadar pozitif bir insanki kendisi beni ürkütecek hiçbirşey söylemedi.Rahim zarar görmez bir sorun olmadan miyomlar alınabilir dedi.Hatta ameliyatını ben yapayım teklifinde dahi bulunmadı.Önceki hekimlerin yaklaşımını gören ben bu durum karşısında hayrete düştüm inanın!Ben de hocam ameliyatımı sizin yapmanızı istiyorum deyince gerekli prosedürleri(ameliyat günü vs) asistanı Aynur hanımla planladık ki Aynur hanımda inanılmaz şeker pozitif bir bayan.Ameliyat öncesi ve sonrasında o gülen gözleriyle hep yanımda oldu,endişelendiğimde elimi tutup telkinlerde bulundu.12 kasımda saat 08:15 te ameliyathaneye girerken en son yeşiller içinde hocam Sayın Prof Dr Ateş Karateke hocamı gördüm.Merhaba hocam dedim yarı titrek bir sesle o da gülen gözlerle ismimi söyleyip hoşgeldin dedi.O son dakika iletişimimde bile emin ellerde olduğumu hissettiğim için ameliyat masasına çook huzurlu yattım.Hemşireler beni sedyeden ameliyat masasına alırken etraftaki materyalleri inceliyordum.Daha önce hiç ameliyat deneyimim olmadığı için nasıl ayılıp bayılırım kısmını merak ediyordum açıkçası.Gerçekten transit geçiş muhteşem güzel bir duygu :) Yüzüme ismimi söylerek beni ayıltmaya çalıştıklarını hatırladıklarımın aile yakınım olduğunu sanmıştım ama hemşireler ve sanırım anestezi dr.ummuş.O kadar aileden biri gibiydilerki..canım uyan bak ve herşey bitti çok güzel geçti hadi canımm diyorlardı.Bende Doktorumu çok seviyorum ekibini çok seviyorum diye ayılmışım annemle eşim anlattı.Çok değerli Prof Dr Ateş Karateke hocam,işinin kutsallığına şahsende kutsallık katan bir insan ve Allahıma sonsuz şükürler ediyorum ki karşıma kendisini çıkardı.Asistanı Aynur hanım hepinize sonsuz teşekkürler ve sağlıklı günler diliyorum...(Bu arada çıkan miyomumun biri greyfurt diğeri cevizden biraz büyük ebattaydı!! Eşim ve annem görüp fotoğraflamışlar benim için)

Tecrübemi nihayet sizlerle paylaşma fırsatını bulabiliyorum.Bu durumu yaşayan arkadaşlarımızı çook iyi anlıyorum ve size fayda sağlayabilirsem yazdıklarımla ne mutlu bana.
Yaklaşık 2008 senesi sonlarında karın ağrısı şikayetiyle gittiğim Dahiliyeden alt batın usg çekilince 44mm ye 38mm çapında bir miyomum olduğunu öğrendim.Hakkında hiçbirşey bilmiyordum inanın.USG dr.u da sorduğumda önemli birşey değil diyince üzerinde durmadım.Asıl durumuda Kadın Doğum Uzmanına yaklaşık bu olaydan 1 yıl sonra gidince öğrendim. 64mm e 58mm ve ayrıca 24mm e 38mm çapında bir miyomunuz var ve bu sizin gebeliğinize engel olur,düşük olur,çocuk gelişemez,erken doğum olur,hatta olaki gebelikte sorun olmaz ve doğum olursa doğumda kanamanızı durduramama olasılığı yüksek bu durumda rahimizi almamız gerekebilir dedi!!!Şooookkk oldum.Gebelik öncesinde ameliyatta da rahimin alınma riskinin olduğunu söyledi...
Çoook zooor günler geçirdim.Aylarca hatta neredeyse 2,5 yıl sabahlara kadar uyku uyuyamadım,psikolojim alt üst oldu resmen.Sonrasında sanırım 10 a yakın farklı Dr.a gittim ki iletişim özürlü olanlarıyla karşılaşıp psikolojim daha da alt üst oldu.Birşeyi ifade etmekten etmeye fark var!!!!Sonrasında netten yaptığım araştırmalar neticesinde Prof.Dr.Ateş Karateke beyin hakkındaki hasta yorumlarını okudum,yaptığı ameliyatları gördük(daha doğrusu ameliyat videolarına bir hekim olan eşim baktı)Sonunda randevu alıp gittik.O kadar sakin o kadar pozitif bir insanki kendisi beni ürkütecek hiçbirşey söylemedi.Rahim zarar görmez bir sorun olmadan miyomlar alınabilir dedi.Hatta ameliyatını ben yapayım teklifinde dahi bulunmadı.Önceki hekimlerin yaklaşımını gören ben bu durum karşısında hayrete düştüm inanın!Ben de hocam ameliyatımı sizin yapmanızı istiyorum deyince gerekli prosedürleri(ameliyat günü vs) asistanı Aynur hanımla planladık ki Aynur hanımda inanılmaz şeker pozitif bir bayan.Ameliyat öncesi ve sonrasında o gülen gözleriyle hep yanımda oldu,endişelendiğimde elimi tutup telkinlerde bulundu.12 kasımda saat 08:15 te ameliyathaneye girerken en son yeşiller içinde hocam Sayın Prof Dr Ateş Karateke hocamı gördüm.Merhaba hocam dedim yarı titrek bir sesle o da gülen gözlerle ismimi söyleyip hoşgeldin dedi.O son dakika iletişimimde bile emin ellerde olduğumu hissettiğim için ameliyat masasına çook huzurlu yattım.Hemşireler beni sedyeden ameliyat masasına alırken etraftaki materyalleri inceliyordum.Daha önce hiç ameliyat deneyimim olmadığı için nasıl ayılıp bayılırım kısmını merak ediyordum açıkçası.Gerçekten transit geçiş muhteşem güzel bir duygu :) Yüzüme ismimi söylerek beni ayıltmaya çalıştıklarını hatırladıklarımın aile yakınım olduğunu sanmıştım ama hemşireler ve sanırım anestezi dr.ummuş.O kadar aileden biri gibiydilerki..canım uyan bak ve herşey bitti çok güzel geçti hadi canımm diyorlardı.Bende Doktorumu çok seviyorum ekibini çok seviyorum diye ayılmışım annemle eşim anlattı.Çok değerli Prof Dr Ateş Karateke hocam,işinin kutsallığına şahsende kutsallık katan bir insan ve Allahıma sonsuz şükürler ediyorum ki karşıma kendisini çıkardı.Asistanı Aynur hanım hepinize sonsuz teşekkürler ve sağlıklı günler diliyorum...(Bu arada çıkan miyomumun biri greyfurt diğeri cevizden biraz büyük ebattaydı!! Eşim ve annem görüp fotoğraflamışlar benim için)

Inanmiyorum2,5 sene gecti demek miyomun cocuga engel hatta rahmin alinabilecegine soyledikten snra, ben bu aci gercegi ogreneli 8 ay oldu ve hala ameliyat olamadigima okdr cok kiziyorumki kendime cunku eminim miyom uslu uslu durmuyordur yerinde buyuyordur ve dedigin gibi bunu ogreneli bende rahat bi uyku cektim diyemem birde ayni seyi bende yasadim miyomlar daha 2 cm civariyken yani ilk ogrendigimde hic onemli degil bi cok kadinda var dedikleri icin bende uzerinde durmadim taaki rahimagzi kanseri taramasi yaptirmaya karar verene kadar birde ne ogreniyim miyom 4 cm ve o anda bunun ne oldugunu cocuga mani olabilcegini vsvsvs ogrendim amaliyat dendi ama ben korktum ama 6 ayda bir kontrolumu ihmal etmedim yerinde duruyordu ve buyumuyordu tabii o arada gittigim doktorlar oyle dedi ben artik agri ile medicanaya gidene kadar miyom 7 ye yakin olmustu ve doktorum bana bukdr kisa surede bukddr buyumus olamaz bence diger doktorlar cok iyi bakmamislar dedi tabii gobekten ultrason oldum hep o arada ve tabii o arada ya rahmin alinir yadacocugun olmaz dendi ilk gittigim o gorsem bi kasik suda bogabilirim dedigim kadin jinekolok ogun bugundur bunalimdayim aglmadigim gun yok gibi 8 ayim gecti bole daha anlatsam olur cok yuzeysel anlatiyorum ama cok uzattim bu haliyle bile...

arkadasim senin miyomun ne turduve neresindeydi burda bir arkadas daha var oda ates beye ameliyat olmusve memnun muayene ucretini soyledi ama ameliyat ucretinide ogrenebilirmiyim ayrica gidipte yine memnun kaldigin baska doktorlar oldumu anladigim kadariyla sende anadolu yakasindasin

bu dertten kurtulduguna cok sevindim ins bebeklerinide kucagina alirsin bu arada yasin kac ya ole guzel anlatiyorsunki ameliyat sabahini ben sirf o gunku korkuma olamiyorum birturlu ameliyat gunum gelene kadar stresten ne olurum o sabah hastaneye nasil giderim ameliyathaneye gidene kadar kalpten giderim diye korkuyorum haa tabii o rahmin alinabilir in kafamda yer etmesi ayri bir korku ya uyandigimda artik rahmin yok derlerse ben ne yaparim evliligim bile biter annem uzuntuden helak olur kendimi soylemiyorum bile
keske senin kadar cesaretli olabilsem o ameliyat haneyi senin gibi kesfe basliyabilcemi bile sanmiyorum korkudan neden odada uyutmuyorlarki sordum hepsine ama olumlu cevap veren olmadi...

neyse cok uzattim okdr doluyumki cevap verebilrsen sevinirim ki bu msjinla bile umut oldun tskler

Tanti mrb,öncelikle şöyle düşünmelisin;Hiçkimse(estetik operasyonlar hariç) o ameliyat masasına isteyerek yatmıyor :) Hepsi senin yaşadığın korku ve endişeleri yaşıyor şüphesiz.Kaygılandığım anlar oldu elbette ama annem sağolsun dedi ki kızım tıp,teknoloji öyle ilerlediki anne karnında ameliyat edilen bebekler var dedi.O an düşündüm;küçücük bebeğinden tutta 90 ına gelmiş insanlar bile ameliyat oluyor.Evet miyom durdukça içinde büyüyor.Ben de 6 ayda bir rutin kontrole gittim ve gördüm ama daha öncesinde ameliyat olma şansımda cesaretimde yoktu.Doğru olduğuna inandığım bir Dr karşıma çıksa öncesinde olurdum belki ama çıkmadı.Ve inanın öylesine ağır bir kas kütlesi ki o miyom,atsan camı kırar neredeyse,hal böyle oluncada 10cm lik miyomumu şu veya bu bitkiyle ilaçla yok ettim diyenlere şaştım yani ??O öyle 1-2 cm den büyükse kendi kendine yok olacak bişeye benzemiyor sanki??

öncelikle çok geçmiş olsun canım büyük bir dikkatle okudum yazdıklarını
bende geçen ay kanamam dolayısıyla gittiğim bir özel hastanede miyomum olduğu söylendi tabiki çok üzüldüm ayrıca 10 senedir çocuğum olmadığından inanılmaz bir korku sardı beni .özel hastanedeki doktor okadar negatif yaklaşmıştıki bana kendimi işe yaramaz bir kadın olarak görmeme sebep oldu .bende kkda bu sayfayı okurken senin yazın dikkatimi çekti ve bunun üzerine ATEŞ hocayı araştırdım senin yazdıkların beni inanılmaz heyecanlandırdı ve iki gün önce ATEŞ hocaya gittim .inanılmaz bir insan ya hayatımda bukadar pozitif bir doktor daha görmemiştim .10 yıldır bebek uğraşlarında gitmediğim doktor kalmadı ama ateş hoca çok farklıydı .muayenemizi olduk ve kesinlikle miyom olmadığını söyledi .farklı bir rahatsızlığım var ama önemli bir sorun değil dedi .ayrıca herşeyin çok düzgün olduğunu şaşırdığını doğal yolla bile hamile kalabilmem gerektiğini anlattı .yani o anki duygularımı anlatmam imkansız bir doktor bir insana bukadarmı moral verir .öncelikle sana teşekkür ederim ateş hocayı okadar iyi anlatmıştınki çok rahat gittim onun yanına tabiki sonrada hocama .dilerim RABBİM böyle doktorları hep var eder .bana inanılmaz umut verdi .belki hamile kalsam bukadar mutlu olurdum .
ALLAHIM herkese şifalar versin .sevgiler :KK71:

Arkadaşlar benimde tam 5,5 cm myomum vardı il doktora gidişimde , elimde ultrason görüntüsü bile var adetten sonra sabah akşam sogan suyu kürünü yaptım 2 ay boyunca , tekrar kontrole gittigimde myomdan eser yoktu doktorum şok oldu gözlerine inanamadı ben deneyin derim :KK34:

benim rahimimdeki miyom bebeğin gelişmesini engelliyecek cinsteymiş ama bu forumda miyomla hamile kalıp sapasağlam bebek yapanlar okudum sanırım biraz kader meselesi! bende çok korkuyorum hamile kalmaya

arkadsim senin miyomun tamolarak nerde ve kac santim evet miyomla hemile kalan cok var ama turune gore farklilik gosteriyor

Inanmiyorum2,5 sene gecti demek miyomun cocuga engel hatta rahmin alinabilecegine soyledikten snra, ben bu aci gercegi ogreneli 8 ay oldu ve hala ameliyat olamadigima okdr cok kiziyorumki kendime cunku eminim miyom uslu uslu durmuyordur yerinde buyuyordur ve dedigin gibi bunu ogreneli bende rahat bi uyku cektim diyemem birde ayni seyi bende yasadim miyomlar daha 2 cm civariyken yani ilk ogrendigimde hic onemli degil bi cok kadinda var dedikleri icin bende uzerinde durmadim taaki rahimagzi kanseri taramasi yaptirmaya karar verene kadar birde ne ogreniyim miyom 4 cm ve o anda bunun ne oldugunu cocuga mani olabilcegini vsvsvs ogrendim amaliyat dendi ama ben korktum ama 6 ayda bir kontrolumu ihmal etmedim yerinde duruyordu ve buyumuyordu tabii o arada gittigim doktorlar oyle dedi ben artik agri ile medicanaya gidene kadar miyom 7 ye yakin olmustu ve doktorum bana bukdr kisa surede bukddr buyumus olamaz bence diger doktorlar cok iyi bakmamislar dedi tabii gobekten ultrason oldum hep o arada ve tabii o arada ya rahmin alinir yadacocugun olmaz dendi ilk gittigim o gorsem bi kasik suda bogabilirim dedigim kadin jinekolok ogun bugundur bunalimdayim aglmadigim gun yok gibi 8 ayim gecti bole daha anlatsam olur cok yuzeysel anlatiyorum ama cok uzattim bu haliyle bile...

arkadasim senin miyomun ne turduve neresindeydi burda bir arkadas daha var oda ates beye ameliyat olmusve memnun muayene ucretini soyledi ama ameliyat ucretinide ogrenebilirmiyim ayrica gidipte yine memnun kaldigin baska doktorlar oldumu anladigim kadariyla sende anadolu yakasindasin

bu dertten kurtulduguna cok sevindim ins bebeklerinide kucagina alirsin bu arada yasin kac ya ole guzel anlatiyorsunki ameliyat sabahini ben sirf o gunku korkuma olamiyorum birturlu ameliyat gunum gelene kadar stresten ne olurum o sabah hastaneye nasil giderim ameliyathaneye gidene kadar kalpten giderim diye korkuyorum haa tabii o rahmin alinabilir in kafamda yer etmesi ayri bir korku ya uyandigimda artik rahmin yok derlerse ben ne yaparim evliligim bile biter annem uzuntuden helak olur kendimi soylemiyorum bile
keske senin kadar cesaretli olabilsem o ameliyat haneyi senin gibi kesfe basliyabilcemi bile sanmiyorum korkudan neden odada uyutmuyorlarki sordum hepsine ama olumlu cevap veren olmadi...

neyse cok uzattim okdr doluyumki cevap verebilrsen sevinirim ki bu msjinla bile umut oldun tskler

tanti, kendine bu kadar eziyet edeceğine, herkese soru sorup duracağına, git iyi bir doktora, aklındaki herşeyi sor. iyice öğren. burdan duyduklarınla ne yapabilirsin? daha ne kadar bekleyebilirsin? onun bunun ameliyatlarını dinleyip iyileşecek misin? hergün ağlıyorum diyorsun, kendini bu kdr üzmene gerek var mı? yazık değil mi psikolojine? korkuların elbet var anlıyorum ama beklemek sadece vakit kaybı..belki bu söylediklerime üzülüceksin ama bence birinin bunu söylemesi gerek.. kardeş tavsiyesi veriyorum, "git ameliyat ol" demiyorum sana. ama aklına takılan herşeyi bi doktordan dinle, burdaki arkadaşlardan değil. en kısa sürede sana allahtan şifa diliyorum. söylediklerim, sadece kendini daha fazla yıpratmaman için..umarım herşey çok iyi olur.

öncelikle çok geçmiş olsun canım büyük bir dikkatle okudum yazdıklarını
bende geçen ay kanamam dolayısıyla gittiğim bir özel hastanede miyomum olduğu söylendi tabiki çok üzüldüm ayrıca 10 senedir çocuğum olmadığından inanılmaz bir korku sardı beni .özel hastanedeki doktor okadar negatif yaklaşmıştıki bana kendimi işe yaramaz bir kadın olarak görmeme sebep oldu .bende kkda bu sayfayı okurken senin yazın dikkatimi çekti ve bunun üzerine ATEŞ hocayı araştırdım senin yazdıkların beni inanılmaz heyecanlandırdı ve iki gün önce ATEŞ hocaya gittim .inanılmaz bir insan ya hayatımda bukadar pozitif bir doktor daha görmemiştim .10 yıldır bebek uğraşlarında gitmediğim doktor kalmadı ama ateş hoca çok farklıydı .muayenemizi olduk ve kesinlikle miyom olmadığını söyledi .farklı bir rahatsızlığım var ama önemli bir sorun değil dedi .ayrıca herşeyin çok düzgün olduğunu şaşırdığını doğal yolla bile hamile kalabilmem gerektiğini anlattı .yani o anki duygularımı anlatmam imkansız bir doktor bir insana bukadarmı moral verir .öncelikle sana teşekkür ederim ateş hocayı okadar iyi anlatmıştınki çok rahat gittim onun yanına tabiki sonrada hocama .dilerim RABBİM böyle doktorları hep var eder .bana inanılmaz umut verdi .belki hamile kalsam bukadar mutlu olurdum .
ALLAHIM herkese şifalar versin .sevgiler :KK71:

Çoook geçmiş olsun arkadaşım :) İnşallah bebek haberini de buradan paylaşmak bizlere nasip olur!Allah herdaim iyilerle karşılaştırsın.Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlarımın sosyal sorumluluk anlayışıyla hassasiyetli olmalarını rica ediyorum.Ben o kadar çok Dr.a gittim ki inanın aslında burada olumsuz olanlarıda isim soyisimle paylaşmayı gerçekten çook isterdim!Okul mesleğin eğitimini verir ama siz yaptığınız işe kişiliğinizle artı değer katarsınız,bunu gördüm,yaşadım!Bu süreçte şoke eden türde Doktorlarda tanıdım malesef!!Onlarıda Allaha havale ediyorum!

X